Setari Cookie-uri

bacul nu ma lasa sa dorm.am nervii la pamant!help

buna fetelor.probabil ca multe din voi ati scapat de mult de acest complex de examene,numit Bacalaureat.mai ieir eram in clasa I si mergeam cu mama la scoala,iar peste 2 saptamani,dau Bac-ul.Vreau la facultate,vreau sa devin cineva,sa las amprenta pe unde merg,vreau sa fiu cineva.INsa problema e ca din cauza vremii frumoase nu am nici cel mai mic chef de invatat.Voi cum reusiti,sau ati reusit?!am mare nevoie de sfaturi,pentru ca simt ca nu mai pot,sunt stresata,plang,ma ingrozesc gandindu-ma cat de putin mai e si eu nu stiu decat (probabil) un sfert din materie,si nu situ cum o sa reusesc sa invat tot ce trebuie la cele 5 materii la care voi sustine examene.Mi-e greu sa imi pun ambitia sa tocesc,mi-e greu sa invat,nu situ ce se intampla cu mine,insa ma ingrozeste si gandu ca nu reusesc sa imi pun psihicu la treaba,adica memoria.Ma gandeam ca m-ar ajuta si niste vitamine sau ceva pentru memorie.Stiti vreun remediu sa rezist tensiunii sau macar un medicament pentru memorie,care sa ma ajute?
va rog mult de tot,sa-mi dati sfaturi,am nevoie de voi fetelor.
Vickyutza
Postat pe 14 Mai 2009 19:45
De la: vicky16_cool, la data 2009-05-14 19:45:13buna fetelor.probabil ca multe din voi ati scapat de mult de acest complex de examene,numit Bacalaureat.mai ieir eram in clasa I si mergeam cu mama la scoala,iar peste 2 saptamani,dau Bac-ul.Vreau la facultate,vreau sa devin cineva,sa las amprenta pe unde merg,vreau sa fiu cineva.INsa problema e ca din cauza vremii frumoase nu am nici cel mai mic chef de invatat.Voi cum reusiti,sau ati reusit?!am mare nevoie de sfaturi,pentru ca simt ca nu mai pot,sunt stresata,plang,ma ingrozesc gandindu-ma cat de putin mai e si eu nu stiu decat (probabil) un sfert din materie,si nu situ cum o sa reusesc sa invat tot ce trebuie la cele 5 materii la care voi sustine examene.Mi-e greu sa imi pun ambitia sa tocesc,mi-e greu sa invat,nu situ ce se intampla cu mine,insa ma ingrozeste si gandu ca nu reusesc sa imi pun psihicu la treaba,adica memoria.Ma gandeam ca m-ar ajuta si niste vitamine sau ceva pentru memorie.Stiti vreun remediu sa rezist tensiunii sau macar un medicament pentru memorie,care sa ma ajute?
va rog mult de tot,sa-mi dati sfaturi,am nevoie de voi fetelor.

trebuie sa fii cat mai relaxata sa iesi afara sa te plimbi sa citesti cate ceva cand ai timp pt matematica nu exista un remediu decat sa lucrezi din ce in ce mai mult si in examen o sa inveti foarte repede o sa fie bine bafta la examen
yumy
Postat pe 14 Mai 2009 19:51
vaii...un topic vechi..deci ai dat deja bacul, nici nu ma indoiesc ca l-ai luat cu brio dar stai sa vezi in sesiune cum e..o sa plangi dupa bac
simonycik
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:20
bacul....asa cum ai zis tu la fel sunt si eu..stersata..ma gandesc ce sa fac...cum sa fac....parca toate sunt atat de grele..si la toate ai asa mult de invatat :(...
Maarina
Postat pe 8 Octombrie 2009 17:07
Linistiti-va, fetelor, dupa bac nu o sa va vina sa credeti ca v-ati stresat asa mult pentru atata lucru. Cam toata lumea ia bacul, il pici doar daca se intampla ceva extraordinar, si daca ai citit macar materia sa ai idee despre ce e vorba, nu o sa se intample nimic. Noi in facultate glumeam ca dam bacul o data la 6 luni, ca in fiecare sesiune aveam de invatat cam de 2 ori mai mult decat toata materia pentru bac. E de speriat, dar doar pentru ca e primul examen important, nu pentru ca e foarte greu... Subiectele sunt de fiecare data de nivel mediu spre slab, ca sa fie accesibil tuturor.
AnnaMarie23
Postat pe 8 Octombrie 2009 23:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa-l fac sa accepte discutiile serioase? 6 De la: kudika156989 24 Aprilie 2010 20:35
Reforma asigurarilor de locuinte 1 De la: yone 28 Octombrie 2009 17:18
Ajuta-ti coilul sa treaca de BAC 2 De la: kudika_22312 29 Noiembrie 2012 11:44
Am negociat un salar si am primit mai putin 7 De la: bebita67 27 August 2009 14:20
ajutor 3 De la: Barbie30_ 12 Ianuarie 2011 19:11