ce parere av-ti despre femeia in zidia 'fecioara:???

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent ce parere av-ti despre femeia in zidia 'fecioara:???: (5 din 1 vot)

kudika180986 Avatarul lui kudika180986

10 mesaje
Oras: bistrita

ast parerile voastre,va pupacesc:*:*:*

PS:IMI CER SCZ.... VROIAM SZ SCRIU ZODIA FECIOARA:)))
Shhh Avatarul lui Shhh

2004 mesaje
Oras: iasi

niciuna.... de ce intrebi???
Raporteaza abuz de limbaj
Casatoria e cauza principala a divortului.
greierash_is_back Avatarul lui greierash_is_back

5092 mesaje
Oras: focsani

prefer sa nu vorbesc despre mine...
We'd be so less fragile/ If we're made from metal/ And our hearts from iron/ And our minds from steel/ And if we built an army/ Full of tender bodies/ Could we love each other/ Would we stop to feel/// And you want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You say you want to know her like a lover/ And undo her damage, she'll be new again/ Soon you'll find that if you try to save her/ It will lose her anger/ You will never win/// And you want three wishes:/ You want never bitter/ And all delicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ You want never bitter/ And all delicious/ And a clean conscience/ And all it's blisses/ You want one true lover with a thousand kisses/ You want soft and gentle and never vicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// Three wishes- The pierces
Fosta membra Kudika.ro
Cunosc doua femei in zodia asta si sunt f diferite... Nu inteleg de ce puneti atat de mare pret pe zodii
O chema Amalia era din Mangalia si a plecat dupa seminte la produs in Italia.
Fosta membra Kudika.ro
De la: fluturas_, la data 2010-02-05 13:54:11Cunosc doua femei in zodia asta si sunt f diferite... Nu inteleg de ce puneti atat de mare pret pe zodii

trebuie gasita o justificare pentru caracterul,comportamentul bla-blaaaaaa si asa ca dam vina pe zodii
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika180986, la data 2010-02-04 20:18:10ast parerile voastre,va pupacesc:*:*:*

PS:IMI CER SCZ.... VROIAM SZ SCRIU ZODIA FECIOARA:)))

ca sunt fecioare toata viata
da' de "av-ti", de ce nu ceri scz?
Luluk_g Avatarul lui Luluk_g

24 mesaje
Oras: iasi

Dupa cum observi toate sunt crtitice, ironice, le stiu pe toate=)). Da si tu un search pe google la caracteristici generale fecioara si-ti faci singura o parere;)
charlotte_sucks Avatarul lui charlotte_sucks

90 mesaje
Oras: timisoara

hmmm...femeia fecioara as vedea-o foarte critica. sora mea e fecioara si in ea am gasit mereu o prietena de nadejde si ador sfaturile ei inarcate de ironie si sarcasm..nu stiu daca e o caracteristica generala a zodiei dar sora mea are simtul umorului foarte dezvoltat si oricand o am in preajma rad foarte mult. are alura unei femei fatale, numai ca in interior este atat de slaba si cand se indragosteste e jale..am pierdut-o, e complet alta si sufera atat de mult din dragoste fiind genul de femeie care ramane fidela si celui mai ordinar barbat din lume, daca ea crede ca il iubeste in plus, toate cred ca au o frumusete aparte a ochilor, a privirii, privirea de fecioara care inmoaie inima tuturor si sunt altruiste cu toate ca de multe ori sunt zgarcite chiar si cu sine.as mai adauga lauda de sine (o lauda care nu deranjeaza as spune), calmul deosebit,sunt foarte descurcarete, prietene adevarate, unele mincinoase(nu cred ca e general), altele ipohondre(la fel, nu e general)
exemple din lumea show bizz-ului de femei in fecioara - pink, beyonce, nicoleta luciu,andra, andreea antonescu(cam toate sunt fidele barbatului)
kudika180986 Avatarul lui kudika180986

10 mesaje
Oras: bistrita

De la: charlotte_sucks, la data 2010-02-10 11:17:18hmmm...femeia fecioara as vedea-o foarte critica. sora mea e fecioara si in ea am gasit mereu o prietena de nadejde si ador sfaturile ei inarcate de ironie si sarcasm..nu stiu daca e o caracteristica generala a zodiei dar sora mea are simtul umorului foarte dezvoltat si oricand o am in preajma rad foarte mult. are alura unei femei fatale, numai ca in interior este atat de slaba si cand se indragosteste e jale..am pierdut-o, e complet alta si sufera atat de mult din dragoste fiind genul de femeie care ramane fidela si celui mai ordinar barbat din lume, daca ea crede ca il iubeste in plus, toate cred ca au o frumusete aparte a ochilor, a privirii, privirea de fecioara care inmoaie inima tuturor si sunt altruiste cu toate ca de multe ori sunt zgarcite chiar si cu sine.as mai adauga lauda de sine (o lauda care nu deranjeaza as spune), calmul deosebit,sunt foarte descurcarete, prietene adevarate, unele mincinoase(nu cred ca e general), altele ipohondre(la fel, nu e general)
exemple din lumea show bizz-ului de femei in fecioara - pink, beyonce, nicoleta luciu,andra, andreea antonescu(cam toate sunt fidele barbatului)
ice_flower Avatarul lui ice_flower

143 mesaje
Oras: bucuresti

Sunt femei foarte cu capul pe umerii lor, realiste, practice, intr-adevar au un puternic simt critic, deci atentie, sunt capabile de prietenii foarte durabile

verze.ro
simtul umorului nu a murit
http://verze.ro simtul umorului nu a murit
amr2009 Avatarul lui amr2009

747 mesaje

Fecioara? Prezent!
Sunt Fecioara pan' la moarte si ma mandresc cu asta!!!
Sunt rea, egoista, zgarcita, mincinoasa, pisaloaga, prea cu simtul critic, ma supraapreciez in orice, nu suport sa fiu a doua pe lista, rece, perfectionista, meticuloasa, insistenta, prea mandra pentru binele meu etc.
Dar, pe de alta parte, pot fi: fidela (dar nu prea vreau), sincera, buna prietena, emotiva, larga la mana, naiva, cu picioarele pe pamant si capul pe umeri, responsabila, etc.

E bine asa?
Edward's fan team
kudika110674 Avatarul lui kudika110674

27 mesaje
Oras: dej

si eu sunt fecioara si zic ca e cea mai buna zodie .da suntem fidele barbatului pana a calcat stramb intradevar avem un magnet pt dereglatii mintal adica iubim intodeauna pe cine nu trebuie .suntem pragmatice ,ironice ,sarcastice ,criticam orice vedem dar suntem si extrem de calme calculam totul pana la cel mai mic detalui putem fii cel mai bun prieten dar si cel mai aprig dusman,poti plange pe umarul nostru stim sa te linistim dar stim sa si te calcam in picioare daca e cazul .sfatul meu e daca ai vreo relatie cu vreo fecioara ai face bine sa spui adevarul si sa nu o inseli ca va fi grav cand nu te astepti te va face sa iti doresti sa o fi cunoscut niciodata
amr2009 Avatarul lui amr2009

747 mesaje

De la: kudika110674, la data 2010-02-10 18:03:14si eu sunt fecioara si zic ca e cea mai buna zodie .da suntem fidele barbatului pana a calcat stramb intradevar avem un magnet pt dereglatii mintal adica iubim intodeauna pe cine nu trebuie .suntem pragmatice ,ironice ,sarcastice ,criticam orice vedem dar suntem si extrem de calme calculam totul pana la cel mai mic detalui putem fii cel mai bun prieten dar si cel mai aprig dusman,poti plange pe umarul nostru stim sa te linistim dar stim sa si te calcam in picioare daca e cazul .sfatul meu e daca ai vreo relatie cu vreo fecioara ai face bine sa spui adevarul si sa nu o inseli ca va fi grav cand nu te astepti te va face sa iti doresti sa o fi cunoscut niciodata

Asta am uitat sa scriu....:))
Edward's fan team
heroes Avatarul lui heroes

288 mesaje
Oras: baia mare

De la: kudika110674, la data 2010-02-10 18:03:14si eu sunt fecioara si zic ca e cea mai buna zodie .da suntem fidele barbatului pana a calcat stramb intradevar avem un magnet pt dereglatii mintal adica iubim intodeauna pe cine nu trebuie .suntem pragmatice ,ironice ,sarcastice ,criticam orice vedem dar suntem si extrem de calme calculam totul pana la cel mai mic detalui putem fii cel mai bun prieten dar si cel mai aprig dusman,poti plange pe umarul nostru stim sa te linistim dar stim sa si te calcam in picioare daca e cazul .sfatul meu e daca ai vreo relatie cu vreo fecioara ai face bine sa spui adevarul si sa nu o inseli ca va fi grav cand nu te astepti te va face sa iti doresti sa o fi cunoscut niciodata

La fel si la noi barbatii
Dumnezeu a facut lumea, a vazut ca este buna si s-a odihnit. Dumnezeu a facut barbatul. A vazut ca era un lucru bun si s-a odihnit. Dumnezeu a facut femeia... De atunci nimeni nu mai are odihna.
creerul Avatarul lui creerul

1 mesaj

nici una.ma inteleg bine cu fecioarele
ella_tody Avatarul lui ella_tody

217 mesaje

De la: heroes, la data 2010-02-10 18:09:08

subscriu!!!! si eu sunt un pui de fecioara
priveste viata cu ochelari roz
kkt Avatarul lui kkt

46 mesaje

si eu sunt tot fecioara:-J
eu zic ca sunt destul de calculata, imi place sa critic mult(de cele mai multe ori consider ca ajut astfel) , nu insel, am relatii foarte lungi, cele mai bune prietene ale mele le stiu de pe la 7 ani:-J, sunt destul de rautacioasa, razbunatoare, nu sunt calma deloc, ador mancarurile nesanatoase(in special cartofi prajiti), nu ma pasioneaza sportul(pot sa zic ca sunt una din cele mai sedentare tipe pe care le stiu), ador filmele de orice fel.
cam atat despre mine...sper ca ti-am fost de ajutor cu ceva
rtrvalentina Avatarul lui rtrvalentina

5 mesaje

Si eu sunt o fecioara, critica intradevar si nu prea toleranta.Insa un lucru este sigur sunt o prietena de incredere, ajut pe toata lumea daca este nevoie.In dragoste insa ne cam lipseste norocul{depinde si de ascendent, cred}greu gasim pe cineva care sa ne accepte la prima vedere, noi fiind timide si foarte serioase,dam senzatia de raceala.Cine are rabdare sa ne cunoasca are de castigat!
elisa_15cl Avatarul lui elisa_15cl

44 mesaje
Oras: calarasi

De la: amr2009, la data 2010-02-10 17:49:32Fecioara? Prezent!
Sunt Fecioara pan' la moarte si ma mandresc cu asta!!!
Sunt rea, egoista, zgarcita, mincinoasa, pisaloaga, prea cu simtul critic, ma supraapreciez in orice, nu suport sa fiu a doua pe lista, rece, perfectionista, meticuloasa, insistenta, prea mandra pentru binele meu etc.
Dar, pe de alta parte, pot fi: fidela (dar nu prea vreau), sincera, buna prietena, emotiva, larga la mana, naiva, cu picioarele pe pamant si capul pe umeri, responsabila, etc.

E bine asa?

aici ma incadrez perfect
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

o nativa din fecioara e sensibila, minutioasa, dar in acelasi timp apriga la manie, iarta repede, dar uita greu, nu se da inapoi de la munca, uneori e prea tacuta alteori vorbeste prea mult si e cam aeriana, o caracteristica generala ar fii seriozitatea insa sunt si persoane carora le lipseste cu desavarsire aceasta carcteristica si atunci cand sunt tinere privesc viata ca pe un joc, insa experientele de viata le marcheaza, le intaresc din punct de vedere spiritual si le ajuta sa se maturizeze mai repede, sunt pesoane sociabile isi fac repede prieteni, uneori sunt cam naive, insa din experientele de viata invata repede cum sa se descurce si la ce tertipuri sa apeleze pt a castiga ceea ce isi doresc.
le place sa ajunga acolo sus repede si nu se dedau de a la face orice, insa au repede mustrari de constiinta si vor ca atunci cand gresesc sa faca cat mai repede ceva sa isi indrepte greselile, sunt persoane darnice, sar in ajutorul prietenilor care au nevoie de ele, stiu sa isi resfete partenerul de viata si au un al saptelea simt foarte dezvoltat
"Orice lucru pe care îl faci în viață va fi nesemnificativ, dar este foarte important să îl faci. Deoarece nimeni nu îl va mai face", Mahatma Gandhi.

217 mesaje

De la: yumalai, la data 2010-02-17 06:58:39o nativa din fecioara e sensibila, minutioasa, dar in acelasi timp apriga la manie, iarta repede, dar uita greu, nu se da inapoi de la munca, uneori e prea tacuta alteori vorbeste prea mult si e cam aeriana, o caracteristica generala ar fii seriozitatea insa sunt si persoane carora le lipseste cu desavarsire aceasta carcteristica si atunci cand sunt tinere privesc viata ca pe un joc, insa experientele de viata le marcheaza, le intaresc din punct de vedere spiritual si le ajuta sa se maturizeze mai repede, sunt pesoane sociabile isi fac repede prieteni, uneori sunt cam naive, insa din experientele de viata invata repede cum sa se descurce si la ce tertipuri sa apeleze pt a castiga ceea ce isi doresc.
le place sa ajunga acolo sus repede si nu se dedau de a la face orice, insa au repede mustrari de constiinta si vor ca atunci cand gresesc sa faca cat mai repede ceva sa isi indrepte greselile, sunt persoane darnice, sar in ajutorul prietenilor care au nevoie de ele, stiu sa isi resfete partenerul de viata si au un al saptelea simt foarte dezvoltat
si aceasta caracterizare e f bine facuta!mi se potriveste ca o manusa!
kudika090984 Avatarul lui kudika090984

4 mesaje

Da pot fii infidele... ceea ce nu accept.. urasc femeile infidele..nu am nimic cu tine, am ceva cu alta persoana din zodia asta..
kudika090984 Avatarul lui kudika090984

4 mesaje

da, dar daca ai un sot pe care sustii ca-l iubesti...l-ai mai insela?
oana84onutza Avatarul lui oana84onutza

337 mesaje

V-au murit laudatorii? pt persoanele on topic despre zodia fecioarei...oricum nu se mai poarta
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

De la: ella_tody, la data 2010-02-17 16:22:36
De la: yumalai, la data 2010-02-17 06:58:39o nativa din fecioara e sensibila, minutioasa, dar in acelasi timp apriga la manie, iarta repede, dar uita greu, nu se da inapoi de la munca, uneori e prea tacuta alteori vorbeste prea mult si e cam aeriana, o caracteristica generala ar fii seriozitatea insa sunt si persoane carora le lipseste cu desavarsire aceasta carcteristica si atunci cand sunt tinere privesc viata ca pe un joc, insa experientele de viata le marcheaza, le intaresc din punct de vedere spiritual si le ajuta sa se maturizeze mai repede, sunt pesoane sociabile isi fac repede prieteni, uneori sunt cam naive, insa din experientele de viata invata repede cum sa se descurce si la ce tertipuri sa apeleze pt a castiga ceea ce isi doresc.
sa ai o seara minunata
"Orice lucru pe care îl faci în viață va fi nesemnificativ, dar este foarte important să îl faci. Deoarece nimeni nu îl va mai face", Mahatma Gandhi.
Fosta membra Kudika.ro
urasc topicurile astea ,dar ok raspund la asta pt ca mi se par niste persoane foarte loiale si calde cu cei din jur fiind usor ascunse in sentimente daqtorita fricii de a nu fii ranite prin postura lor sensibila ( nu,nu sunt zodia fecioara ..pesti ..de parca conteaza )
olihuryah Avatarul lui olihuryah

7 mesaje

De la: amr2009, la data 2010-02-10 18:06:34

Asta am uitat sa scriu....:))

sunt perfect de acord cu amandoua.. mai ales cu faza ca avem magneti pentru dereglatii mintal, ca iubim pe cine nu trebuie.. dar si faptul ca detectam imediat minciunile si tradarile si nu este cazul sa fim mintite.. cred ca asta se datoreaza atentiei noastre exagerate la detalii..
E adevarat si faptul ca putem fi si dar si e in functie de toanele de moment
http://furious-angel8.blogspot.com/

217 mesaje

De la: yumy, la data 2010-02-19 18:52:20
De la: ella_tody, la data 2010-02-17 16:22:36
sa ai o seara minunata