Setari Cookie-uri

ce parere av-ti despre femeia in zidia 'fecioara:???

ast parerile voastre,va pupacesc:*:*:*

PS:IMI CER SCZ.... VROIAM SZ SCRIU ZODIA FECIOARA:)))
kudika180986
Postat pe 4 Februarie 2010 20:18
niciuna.... de ce intrebi???
Shhh
Postat pe 4 Februarie 2010 20:21
prefer sa nu vorbesc despre mine...
greierash_is_back
Postat pe 5 Februarie 2010 13:50
Cunosc doua femei in zodia asta si sunt f diferite... Nu inteleg de ce puneti atat de mare pret pe zodii
fluturas_
Postat pe 5 Februarie 2010 13:54
De la: fluturas_, la data 2010-02-05 13:54:11Cunosc doua femei in zodia asta si sunt f diferite... Nu inteleg de ce puneti atat de mare pret pe zodii


trebuie gasita o justificare pentru caracterul,comportamentul bla-blaaaaaa si asa ca dam vina pe zodii
Dontyyy
Postat pe 5 Februarie 2010 13:56
De la: kudika180986, la data 2010-02-04 20:18:10ast parerile voastre,va pupacesc:*:*:*

PS:IMI CER SCZ.... VROIAM SZ SCRIU ZODIA FECIOARA:)))

ca sunt fecioare toata viata
da' de "av-ti", de ce nu ceri scz?
miss_darine
Postat pe 6 Februarie 2010 17:57
Dupa cum observi toate sunt crtitice, ironice, le stiu pe toate=)). Da si tu un search pe google la caracteristici generale fecioara si-ti faci singura o parere;)
Luluk_g
Postat pe 10 Februarie 2010 09:25
hmmm...femeia fecioara as vedea-o foarte critica. sora mea e fecioara si in ea am gasit mereu o prietena de nadejde si ador sfaturile ei inarcate de ironie si sarcasm..nu stiu daca e o caracteristica generala a zodiei dar sora mea are simtul umorului foarte dezvoltat si oricand o am in preajma rad foarte mult. are alura unei femei fatale, numai ca in interior este atat de slaba si cand se indragosteste e jale..am pierdut-o, e complet alta si sufera atat de mult din dragoste fiind genul de femeie care ramane fidela si celui mai ordinar barbat din lume, daca ea crede ca il iubeste in plus, toate cred ca au o frumusete aparte a ochilor, a privirii, privirea de fecioara care inmoaie inima tuturor si sunt altruiste cu toate ca de multe ori sunt zgarcite chiar si cu sine.as mai adauga lauda de sine (o lauda care nu deranjeaza as spune), calmul deosebit,sunt foarte descurcarete, prietene adevarate, unele mincinoase(nu cred ca e general), altele ipohondre(la fel, nu e general)
exemple din lumea show bizz-ului de femei in fecioara - pink, beyonce, nicoleta luciu,andra, andreea antonescu(cam toate sunt fidele barbatului)
charlotte_sucks
Postat pe 10 Februarie 2010 11:17
De la: charlotte_sucks, la data 2010-02-10 11:17:18hmmm...femeia fecioara as vedea-o foarte critica. sora mea e fecioara si in ea am gasit mereu o prietena de nadejde si ador sfaturile ei inarcate de ironie si sarcasm..nu stiu daca e o caracteristica generala a zodiei dar sora mea are simtul umorului foarte dezvoltat si oricand o am in preajma rad foarte mult. are alura unei femei fatale, numai ca in interior este atat de slaba si cand se indragosteste e jale..am pierdut-o, e complet alta si sufera atat de mult din dragoste fiind genul de femeie care ramane fidela si celui mai ordinar barbat din lume, daca ea crede ca il iubeste in plus, toate cred ca au o frumusete aparte a ochilor, a privirii, privirea de fecioara care inmoaie inima tuturor si sunt altruiste cu toate ca de multe ori sunt zgarcite chiar si cu sine.as mai adauga lauda de sine (o lauda care nu deranjeaza as spune), calmul deosebit,sunt foarte descurcarete, prietene adevarate, unele mincinoase(nu cred ca e general), altele ipohondre(la fel, nu e general)
exemple din lumea show bizz-ului de femei in fecioara - pink, beyonce, nicoleta luciu,andra, andreea antonescu(cam toate sunt fidele barbatului)
kudika180986
Postat pe 10 Februarie 2010 16:36
Sunt femei foarte cu capul pe umerii lor, realiste, practice, intr-adevar au un puternic simt critic, deci atentie, sunt capabile de prietenii foarte durabile

http://verze.ro
simtul umorului nu a murit
ice_flower
Postat pe 10 Februarie 2010 16:54
Fecioara? Prezent!
Sunt Fecioara pan' la moarte si ma mandresc cu asta!!!
Sunt rea, egoista, zgarcita, mincinoasa, pisaloaga, prea cu simtul critic, ma supraapreciez in orice, nu suport sa fiu a doua pe lista, rece, perfectionista, meticuloasa, insistenta, prea mandra pentru binele meu etc.
Dar, pe de alta parte, pot fi: fidela (dar nu prea vreau), sincera, buna prietena, emotiva, larga la mana, naiva, cu picioarele pe pamant si capul pe umeri, responsabila, etc.

E bine asa?
amr2009
Postat pe 10 Februarie 2010 17:49
si eu sunt fecioara si zic ca e cea mai buna zodie .da suntem fidele barbatului pana a calcat stramb intradevar avem un magnet pt dereglatii mintal adica iubim intodeauna pe cine nu trebuie .suntem pragmatice ,ironice ,sarcastice ,criticam orice vedem dar suntem si extrem de calme calculam totul pana la cel mai mic detalui putem fii cel mai bun prieten dar si cel mai aprig dusman,poti plange pe umarul nostru stim sa te linistim dar stim sa si te calcam in picioare daca e cazul .sfatul meu e daca ai vreo relatie cu vreo fecioara ai face bine sa spui adevarul si sa nu o inseli ca va fi grav cand nu te astepti te va face sa iti doresti sa o fi cunoscut niciodata
kudika110674
Postat pe 10 Februarie 2010 18:03
De la: kudika110674, la data 2010-02-10 18:03:14si eu sunt fecioara si zic ca e cea mai buna zodie .da suntem fidele barbatului pana a calcat stramb intradevar avem un magnet pt dereglatii mintal adica iubim intodeauna pe cine nu trebuie .suntem pragmatice ,ironice ,sarcastice ,criticam orice vedem dar suntem si extrem de calme calculam totul pana la cel mai mic detalui putem fii cel mai bun prieten dar si cel mai aprig dusman,poti plange pe umarul nostru stim sa te linistim dar stim sa si te calcam in picioare daca e cazul .sfatul meu e daca ai vreo relatie cu vreo fecioara ai face bine sa spui adevarul si sa nu o inseli ca va fi grav cand nu te astepti te va face sa iti doresti sa o fi cunoscut niciodata


Asta am uitat sa scriu....:))
amr2009
Postat pe 10 Februarie 2010 18:06
De la: kudika110674, la data 2010-02-10 18:03:14si eu sunt fecioara si zic ca e cea mai buna zodie .da suntem fidele barbatului pana a calcat stramb intradevar avem un magnet pt dereglatii mintal adica iubim intodeauna pe cine nu trebuie .suntem pragmatice ,ironice ,sarcastice ,criticam orice vedem dar suntem si extrem de calme calculam totul pana la cel mai mic detalui putem fii cel mai bun prieten dar si cel mai aprig dusman,poti plange pe umarul nostru stim sa te linistim dar stim sa si te calcam in picioare daca e cazul .sfatul meu e daca ai vreo relatie cu vreo fecioara ai face bine sa spui adevarul si sa nu o inseli ca va fi grav cand nu te astepti te va face sa iti doresti sa o fi cunoscut niciodata


La fel si la noi barbatii
heroes
Postat pe 10 Februarie 2010 18:09
nici una.ma inteleg bine cu fecioarele
creerul
Postat pe 13 Februarie 2010 14:13
De la: heroes, la data 2010-02-10 18:09:08
De la: kudika110674, la data 2010-02-10 18:03:14si eu sunt fecioara si zic ca e cea mai buna zodie .da suntem fidele barbatului pana a calcat stramb intradevar avem un magnet pt dereglatii mintal adica iubim intodeauna pe cine nu trebuie .suntem pragmatice ,ironice ,sarcastice ,criticam orice vedem dar suntem si extrem de calme calculam totul pana la cel mai mic detalui putem fii cel mai bun prieten dar si cel mai aprig dusman,poti plange pe umarul nostru stim sa te linistim dar stim sa si te calcam in picioare daca e cazul .sfatul meu e daca ai vreo relatie cu vreo fecioara ai face bine sa spui adevarul si sa nu o inseli ca va fi grav cand nu te astepti te va face sa iti doresti sa o fi cunoscut niciodata

subscriu!!!! si eu sunt un pui de fecioara
ella_tody
Postat pe 14 Februarie 2010 06:28
si eu sunt tot fecioara:-J
eu zic ca sunt destul de calculata, imi place sa critic mult(de cele mai multe ori consider ca ajut astfel) , nu insel, am relatii foarte lungi, cele mai bune prietene ale mele le stiu de pe la 7 ani:-J, sunt destul de rautacioasa, razbunatoare, nu sunt calma deloc, ador mancarurile nesanatoase(in special cartofi prajiti), nu ma pasioneaza sportul(pot sa zic ca sunt una din cele mai sedentare tipe pe care le stiu), ador filmele de orice fel.
cam atat despre mine...sper ca ti-am fost de ajutor cu ceva
kkt
Postat pe 15 Februarie 2010 15:10
Si eu sunt o fecioara, critica intradevar si nu prea toleranta.Insa un lucru este sigur sunt o prietena de incredere, ajut pe toata lumea daca este nevoie.In dragoste insa ne cam lipseste norocul{depinde si de ascendent, cred}greu gasim pe cineva care sa ne accepte la prima vedere, noi fiind timide si foarte serioase,dam senzatia de raceala.Cine are rabdare sa ne cunoasca are de castigat!
rtrvalentina
Postat pe 16 Februarie 2010 11:33
De la: amr2009, la data 2010-02-10 17:49:32Fecioara? Prezent!
Sunt Fecioara pan' la moarte si ma mandresc cu asta!!!
Sunt rea, egoista, zgarcita, mincinoasa, pisaloaga, prea cu simtul critic, ma supraapreciez in orice, nu suport sa fiu a doua pe lista, rece, perfectionista, meticuloasa, insistenta, prea mandra pentru binele meu etc.
Dar, pe de alta parte, pot fi: fidela (dar nu prea vreau), sincera, buna prietena, emotiva, larga la mana, naiva, cu picioarele pe pamant si capul pe umeri, responsabila, etc.

E bine asa?


aici ma incadrez perfect
elisa_15cl
Postat pe 16 Februarie 2010 23:15
o nativa din fecioara e sensibila, minutioasa, dar in acelasi timp apriga la manie, iarta repede, dar uita greu, nu se da inapoi de la munca, uneori e prea tacuta alteori vorbeste prea mult si e cam aeriana, o caracteristica generala ar fii seriozitatea insa sunt si persoane carora le lipseste cu desavarsire aceasta carcteristica si atunci cand sunt tinere privesc viata ca pe un joc, insa experientele de viata le marcheaza, le intaresc din punct de vedere spiritual si le ajuta sa se maturizeze mai repede, sunt pesoane sociabile isi fac repede prieteni, uneori sunt cam naive, insa din experientele de viata invata repede cum sa se descurce si la ce tertipuri sa apeleze pt a castiga ceea ce isi doresc.
le place sa ajunga acolo sus repede si nu se dedau de a la face orice, insa au repede mustrari de constiinta si vor ca atunci cand gresesc sa faca cat mai repede ceva sa isi indrepte greselile, sunt persoane darnice, sar in ajutorul prietenilor care au nevoie de ele, stiu sa isi resfete partenerul de viata si au un al saptelea simt foarte dezvoltat
yumy
Postat pe 17 Februarie 2010 06:58
De la: yumalai, la data 2010-02-17 06:58:39o nativa din fecioara e sensibila, minutioasa, dar in acelasi timp apriga la manie, iarta repede, dar uita greu, nu se da inapoi de la munca, uneori e prea tacuta alteori vorbeste prea mult si e cam aeriana, o caracteristica generala ar fii seriozitatea insa sunt si persoane carora le lipseste cu desavarsire aceasta carcteristica si atunci cand sunt tinere privesc viata ca pe un joc, insa experientele de viata le marcheaza, le intaresc din punct de vedere spiritual si le ajuta sa se maturizeze mai repede, sunt pesoane sociabile isi fac repede prieteni, uneori sunt cam naive, insa din experientele de viata invata repede cum sa se descurce si la ce tertipuri sa apeleze pt a castiga ceea ce isi doresc.
le place sa ajunga acolo sus repede si nu se dedau de a la face orice, insa au repede mustrari de constiinta si vor ca atunci cand gresesc sa faca cat mai repede ceva sa isi indrepte greselile, sunt persoane darnice, sar in ajutorul prietenilor care au nevoie de ele, stiu sa isi resfete partenerul de viata si au un al saptelea simt foarte dezvoltat
si aceasta caracterizare e f bine facuta!mi se potriveste ca o manusa!
ella_tody
Postat pe 17 Februarie 2010 16:22
Da pot fii infidele... ceea ce nu accept.. urasc femeile infidele..nu am nimic cu tine, am ceva cu alta persoana din zodia asta..
kudika090984
Postat pe 19 Februarie 2010 13:12
da, dar daca ai un sot pe care sustii ca-l iubesti...l-ai mai insela?
kudika090984
Postat pe 19 Februarie 2010 13:15
V-au murit laudatorii? pt persoanele on topic despre zodia fecioarei...oricum nu se mai poarta
oana84onutza
Postat pe 19 Februarie 2010 18:45
De la: ella_tody, la data 2010-02-17 16:22:36
De la: yumalai, la data 2010-02-17 06:58:39o nativa din fecioara e sensibila, minutioasa, dar in acelasi timp apriga la manie, iarta repede, dar uita greu, nu se da inapoi de la munca, uneori e prea tacuta alteori vorbeste prea mult si e cam aeriana, o caracteristica generala ar fii seriozitatea insa sunt si persoane carora le lipseste cu desavarsire aceasta carcteristica si atunci cand sunt tinere privesc viata ca pe un joc, insa experientele de viata le marcheaza, le intaresc din punct de vedere spiritual si le ajuta sa se maturizeze mai repede, sunt pesoane sociabile isi fac repede prieteni, uneori sunt cam naive, insa din experientele de viata invata repede cum sa se descurce si la ce tertipuri sa apeleze pt a castiga ceea ce isi doresc.
le place sa ajunga acolo sus repede si nu se dedau de a la face orice, insa au repede mustrari de constiinta si vor ca atunci cand gresesc sa faca cat mai repede ceva sa isi indrepte greselile, sunt persoane darnice, sar in ajutorul prietenilor care au nevoie de ele, stiu sa isi resfete partenerul de viata si au un al saptelea simt foarte dezvoltat
si aceasta caracterizare e f bine facuta!mi se potriveste ca o manusa!
sa ai o seara minunata
yumy
Postat pe 19 Februarie 2010 18:52
urasc topicurile astea ,dar ok raspund la asta pt ca mi se par niste persoane foarte loiale si calde cu cei din jur fiind usor ascunse in sentimente daqtorita fricii de a nu fii ranite prin postura lor sensibila ( nu,nu sunt zodia fecioara ..pesti ..de parca conteaza )
ionelaela
Postat pe 19 Februarie 2010 19:08
De la: amr2009, la data 2010-02-10 18:06:34
De la: kudika110674, la data 2010-02-10 18:03:14si eu sunt fecioara si zic ca e cea mai buna zodie .da suntem fidele barbatului pana a calcat stramb intradevar avem un magnet pt dereglatii mintal adica iubim intodeauna pe cine nu trebuie .suntem pragmatice ,ironice ,sarcastice ,criticam orice vedem dar suntem si extrem de calme calculam totul pana la cel mai mic detalui putem fii cel mai bun prieten dar si cel mai aprig dusman,poti plange pe umarul nostru stim sa te linistim dar stim sa si te calcam in picioare daca e cazul .sfatul meu e daca ai vreo relatie cu vreo fecioara ai face bine sa spui adevarul si sa nu o inseli ca va fi grav cand nu te astepti te va face sa iti doresti sa o fi cunoscut niciodata


Asta am uitat sa scriu....:))


sunt perfect de acord cu amandoua.. mai ales cu faza ca avem magneti pentru dereglatii mintal, ca iubim pe cine nu trebuie.. dar si faptul ca detectam imediat minciunile si tradarile si nu este cazul sa fim mintite.. cred ca asta se datoreaza atentiei noastre exagerate la detalii..
E adevarat si faptul ca putem fi si dar si e in functie de toanele de moment
olihuryah
Postat pe 18 Ianuarie 2011 01:28
De la: yumy, la data 2010-02-19 18:52:20
De la: ella_tody, la data 2010-02-17 16:22:36
De la: yumalai, la data 2010-02-17 06:58:39o nativa din fecioara e sensibila, minutioasa, dar in acelasi timp apriga la manie, iarta repede, dar uita greu, nu se da inapoi de la munca, uneori e prea tacuta alteori vorbeste prea mult si e cam aeriana, o caracteristica generala ar fii seriozitatea insa sunt si persoane carora le lipseste cu desavarsire aceasta carcteristica si atunci cand sunt tinere privesc viata ca pe un joc, insa experientele de viata le marcheaza, le intaresc din punct de vedere spiritual si le ajuta sa se maturizeze mai repede, sunt pesoane sociabile isi fac repede prieteni, uneori sunt cam naive, insa din experientele de viata invata repede cum sa se descurce si la ce tertipuri sa apeleze pt a castiga ceea ce isi doresc.
le place sa ajunga acolo sus repede si nu se dedau de a la face orice, insa au repede mustrari de constiinta si vor ca atunci cand gresesc sa faca cat mai repede ceva sa isi indrepte greselile, sunt persoane darnice, sar in ajutorul prietenilor care au nevoie de ele, stiu sa isi resfete partenerul de viata si au un al saptelea simt foarte dezvoltat
si aceasta caracterizare e f bine facuta!mi se potriveste ca o manusa!
sa ai o seara minunata
ella_tody
Postat pe 20 Ianuarie 2011 13:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu taur , el scorpion si maaari probleme! help 134 De la: yen 14 August 2012 14:05
Eu balanta...el rac... 14 De la: sile 24 Martie 2009 14:45
EU BALANTA,EL PESTI 5 De la: kudika080135 4 Decembrie 2009 09:12
EU LEU SI EL CAPRICORN 6 De la: sirena22 6 Martie 2009 16:36
scorpion- leu 3 De la: yupz_ 5 Octombrie 2010 16:26