Setari Cookie-uri

RASA FEMININA

Ce ar fi daca v-ati abtine de la rautati si ati fi on topic?
Fiecare sa isi spuna parerea despre subiect si nu despre autorul subiectului.
Eu una sunt satula de certuri Nu tin partea nimanui.....dar nu e frumos sa va intepati aiurea.
andreea1976
Postat pe 16 Mai 2009 15:48
De la: blacka, la data 2009-05-16 15:44:52
De la: ETE_EU, la data 2009-05-16 15:41:32
De la: blacka, la data 2009-05-16 14:07:08Aici as vrea ca fiecare dintre voi sa isi spuna parerea depre FEMEIE...o mica definitie,avantaje,dezavantaje,descriere...si va rog ca din acest subiect sa nu deviati la subiectul BARBATI,urmatorul subiect o sa fie pt barbati...aceleasi definitii,avantaje dezavantaje,etc....
O sa postez 3 citate despre femei pe care va rog sa le comentati in ordinea lor :)
1. Femeile sunt creaturi menite sã fie iubite, nu înþelese. definiþie de Oscar Wilde
2. Femeia e o fiinþã slabã, victimã a fiziologiei ei, orientabilã dupã bãrbat, care trebuie s-o ocroteascã ºi sã-i împrumute personalitatea lui. definitie de George Calinescu
3. Femeia este capodopera lui Dumnezeu, mai ales când îl are pe dracul în ea. definiþie de Alphonse Allais

1-Femeia trebuie sa fie iubita si inteleasa.
2-Femeia nu este o fiinta slaba si nici nu trebuie sa adopte personalitatea barbatului GANDIM CA NU SUNTEM PLANTE
3-Femeia este si inger si demon
si fara ea nu puteti trai.



ersti prima care ai fost la subiect..sper ca ceilalti sa mai lase orgoliul deoparte si sa loveasca in subiect nu in cel care a postat pt ca nu eu sunt subiectul

ms,o zi buna.
ETE_EU
Postat pe 16 Mai 2009 15:51
De la: blacka, la data 2009-05-16 15:44:52
De la: ETE_EU, la data 2009-05-16 15:41:32
De la: blacka, la data 2009-05-16 14:07:08Aici as vrea ca fiecare dintre voi sa isi spuna parerea depre FEMEIE...o mica definitie,avantaje,dezavantaje,descriere...si va rog ca din acest subiect sa nu deviati la subiectul BARBATI,urmatorul subiect o sa fie pt barbati...aceleasi definitii,avantaje dezavantaje,etc....
O sa postez 3 citate despre femei pe care va rog sa le comentati in ordinea lor :)
1. Femeile sunt creaturi menite sã fie iubite, nu înþelese. definiþie de Oscar Wilde
2. Femeia e o fiinþã slabã, victimã a fiziologiei ei, orientabilã dupã bãrbat, care trebuie s-o ocroteascã ºi sã-i împrumute personalitatea lui. definitie de George Calinescu
3. Femeia este capodopera lui Dumnezeu, mai ales când îl are pe dracul în ea. definiþie de Alphonse Allais

1-Femeia trebuie sa fie iubita si inteleasa.
2-Femeia nu este o fiinta slaba si nici nu trebuie sa adopte personalitatea barbatului GANDIM CA NU SUNTEM PLANTE
3-Femeia este si inger si demon
si fara ea nu puteti trai.



ersti prima care ai fost la subiect..sper ca ceilalti sa mai lase orgoliul deoparte si sa loveasca in subiect nu in cel care a postat pt ca nu eu sunt subiectul

iubire, eu am comentat titlul topicului... iara daca tu crezi ca ceea ce scrii nu spune ceva despre tine, ai idei iluzorii
kitty_krieger
Postat pe 16 Mai 2009 15:52
De la: nattalya, la data 2009-05-16 15:47:55
De la: blacka, la data 2009-05-16 15:43:13
De la: nattalya, la data 2009-05-16 15:39:40Cat despre urmatorul capitol ''rasa masculina'' eu am sa vin cu aceeasi fraza!


Barbatul a fost primul, apoi femeia. Dar toata lumea stie ca inainte de orice capodopera exista si o ciorna.


si eu revin cu ce am mai scris dar vad ca nu citeti tot.... :"dar am inceput cu rasa feminina ca sa nu va plangeti iar ca nu sunt drapturi egale si iar va plasam pe o treapta inferioara....bla bla bla..."


''si iar va plasam pe o trepta inferioara''
Uite cum ti-ai dat de gol rasa


ude iti este logica???
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 15:52
De la: andreea1976, la data 2009-05-16 15:48:05Ce ar fi daca v-ati abtine de la rautati si ati fi on topic?
Fiecare sa isi spuna parerea despre subiect si nu despre autorul subiectului.
Eu una sunt satula de certuri Nu tin partea nimanui.....dar nu e frumos sa va intepati aiurea.

serios andreea exprimarea RASA feminina ti se pare ok?
apoi a zis si de RASA masculina
pai daca nici atata lucru nu stie omul, cum pot sa dezbat eu ceva cu el?
kitty_krieger
Postat pe 16 Mai 2009 15:53
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-16 15:52:12
De la: blacka, la data 2009-05-16 15:44:52
De la: ETE_EU, la data 2009-05-16 15:41:32
De la: blacka, la data 2009-05-16 14:07:08Aici as vrea ca fiecare dintre voi sa isi spuna parerea depre FEMEIE...o mica definitie,avantaje,dezavantaje,descriere...si va rog ca din acest subiect sa nu deviati la subiectul BARBATI,urmatorul subiect o sa fie pt barbati...aceleasi definitii,avantaje dezavantaje,etc....
O sa postez 3 citate despre femei pe care va rog sa le comentati in ordinea lor :)
1. Femeile sunt creaturi menite sã fie iubite, nu înþelese. definiþie de Oscar Wilde
2. Femeia e o fiinþã slabã, victimã a fiziologiei ei, orientabilã dupã bãrbat, care trebuie s-o ocroteascã ºi sã-i împrumute personalitatea lui. definitie de George Calinescu
3. Femeia este capodopera lui Dumnezeu, mai ales când îl are pe dracul în ea. definiþie de Alphonse Allais

1-Femeia trebuie sa fie iubita si inteleasa.
2-Femeia nu este o fiinta slaba si nici nu trebuie sa adopte personalitatea barbatului GANDIM CA NU SUNTEM PLANTE
3-Femeia este si inger si demon
si fara ea nu puteti trai.



ersti prima care ai fost la subiect..sper ca ceilalti sa mai lase orgoliul deoparte si sa loveasca in subiect nu in cel care a postat pt ca nu eu sunt subiectul

iubire, eu am comentat titlul topicului... iara daca tu crezi ca ceea ce scrii nu spune ceva despre tine, ai idei iluzorii


Faptul cã pierzi timpul citind ceva ce te ofenseazã, apoi mai pierzi timp și sã comentezi despre cât te ofenseazã, spune mai multe despre tine decât despre mine.
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 15:54
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-16 15:53:47
De la: andreea1976, la data 2009-05-16 15:48:05Ce ar fi daca v-ati abtine de la rautati si ati fi on topic?
Fiecare sa isi spuna parerea despre subiect si nu despre autorul subiectului.
Eu una sunt satula de certuri Nu tin partea nimanui.....dar nu e frumos sa va intepati aiurea.

serios andreea exprimarea RASA feminina ti se pare ok?
apoi a zis si de RASA masculina
pai daca nici atata lucru nu stie omul, cum pot sa dezbat eu ceva cu el?


draguta nu esti obligata sa dezbati cu mine subiectul asta e o tara libera..daca te simti ofensata poti incerca alt topic iar daca nu reusesti sa iti dai o definitie...e GRAV
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 15:58
De la: blacka, la data 2009-05-16 15:52:25
De la: nattalya, la data 2009-05-16 15:47:55
De la: blacka, la data 2009-05-16 15:43:13
De la: nattalya, la data 2009-05-16 15:39:40Cat despre urmatorul capitol ''rasa masculina'' eu am sa vin cu aceeasi fraza!


Barbatul a fost primul, apoi femeia. Dar toata lumea stie ca inainte de orice capodopera exista si o ciorna.


si eu revin cu ce am mai scris dar vad ca nu citeti tot.... :"dar am inceput cu rasa feminina ca sa nu va plangeti iar ca nu sunt drapturi egale si iar va plasam pe o treapta inferioara....bla bla bla..."


''si iar va plasam pe o trepta inferioara''
Uite cum ti-ai dat de gol rasa


ude iti este logica???



Din cate am citit pana acum scrise de tine, nu ma mira absolut deloc faptul ca nu reusesti sa depistezi logica nici macar in ceea ce scrii tu cu mana ta. Nu mai vorbesc de ceea ce scriu altii.
Nimic interesant pe-aici..
Laura_cute
Postat pe 16 Mai 2009 16:02
se pare ca uni nu au auzit de RASA UMANA, din care fac parte si FEMEILE si BARBATII
ETE_EU
Postat pe 16 Mai 2009 16:02
De la: ETE_EU, la data 2009-05-16 16:02:27se pare ca uni nu au auzit de RASA UMANA, din care fac parte si FEMEILE si BARBATII


se pare ca unii se rezuma doar la ce i-a invatat doamna profesoara...... TRAGIC DAR ADEVARAT
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 16:03
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-16 15:53:47
De la: andreea1976, la data 2009-05-16 15:48:05Ce ar fi daca v-ati abtine de la rautati si ati fi on topic?
Fiecare sa isi spuna parerea despre subiect si nu despre autorul subiectului.
Eu una sunt satula de certuri Nu tin partea nimanui.....dar nu e frumos sa va intepati aiurea.

serios andreea exprimarea RASA feminina ti se pare ok?
apoi a zis si de RASA masculina
pai daca nici atata lucru nu stie omul, cum pot sa dezbat eu ceva cu el?


Hai sa zicem ca exprimarea a fost gresita.....dar de ce sa ne luam doar dupa titlu?
Imagineaza-ti un scriitor sau scriitoare preferat(a),ar scrie o carte cu titlul asta.....intrebarea e........te-ai opri doar la titlu,doar pt ca exprimarea e gresita?
Fi si tu putin mai indulgenta
andreea1976
Postat pe 16 Mai 2009 16:08
De la: nattalya, la data 2009-05-16 16:02:09
De la: blacka, la data 2009-05-16 15:52:25
De la: nattalya, la data 2009-05-16 15:47:55
De la: blacka, la data 2009-05-16 15:43:13
De la: nattalya, la data 2009-05-16 15:39:40Cat despre urmatorul capitol ''rasa masculina'' eu am sa vin cu aceeasi fraza!


Barbatul a fost primul, apoi femeia. Dar toata lumea stie ca inainte de orice capodopera exista si o ciorna.


si eu revin cu ce am mai scris dar vad ca nu citeti tot.... :"dar am inceput cu rasa feminina ca sa nu va plangeti iar ca nu sunt drapturi egale si iar va plasam pe o treapta inferioara....bla bla bla..."


''si iar va plasam pe o trepta inferioara''
Uite cum ti-ai dat de gol rasa


ude iti este logica???



Din cate am citit pana acum scrise de tine, nu ma mira absolut deloc faptul ca nu reusesti sa depistezi logica nici macar in ceea ce scrii tu cu mana ta. Nu mai vorbesc de ceea ce scriu altii.
Nimic interesant pe-aici..

iar bati aiurea....daca tu crezi ca subiectul care l-am deschis e neinteresant...e grav si in cazut tau..am stat ieri si v-am urmarit pe forum,doar 30% au fost la subiect in rest v-ati atacat unul pe altul..total aiurea...dar unii ce nu pot face in viata reala incearca aici .....eu am deschis topicul asta ca sa va dati cu parerea la subiectul deschis nu la persoana mea...cand o sa deschid un topic pt mine atunci o sa fii invitata mea sa iti etalezi cuvintele la persoana mea.. numai bine
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 16:14
De la: blacka, la data 2009-05-16 15:58:46
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-16 15:53:47
De la: andreea1976, la data 2009-05-16 15:48:05Ce ar fi daca v-ati abtine de la rautati si ati fi on topic?
Fiecare sa isi spuna parerea despre subiect si nu despre autorul subiectului.
Eu una sunt satula de certuri Nu tin partea nimanui.....dar nu e frumos sa va intepati aiurea.

serios andreea exprimarea RASA feminina ti se pare ok?
apoi a zis si de RASA masculina
pai daca nici atata lucru nu stie omul, cum pot sa dezbat eu ceva cu el?


draguta nu esti obligata sa dezbati cu mine subiectul asta e o tara libera..daca te simti ofensata poti incerca alt topic iar daca nu reusesti sa iti dai o definitie...e GRAV


nu ma simt ofensata, de ce?
poate ar trebui tu sa-ti corectezi exprimarea, dar o tot tii asa... ceea ce inseamna ca tot ce am scris eu despre tine e adevarat... de ce as dezbate ceva cu cineva ca tine?

aici chiar ca pun punct
kitty_krieger
Postat pe 16 Mai 2009 16:21
Unde dai si unde crapa

Laura_cute
Postat pe 16 Mai 2009 16:25
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-16 16:21:00
De la: blacka, la data 2009-05-16 15:58:46
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-16 15:53:47
De la: andreea1976, la data 2009-05-16 15:48:05Ce ar fi daca v-ati abtine de la rautati si ati fi on topic?
Fiecare sa isi spuna parerea despre subiect si nu despre autorul subiectului.
Eu una sunt satula de certuri Nu tin partea nimanui.....dar nu e frumos sa va intepati aiurea.

serios andreea exprimarea RASA feminina ti se pare ok?
apoi a zis si de RASA masculina
pai daca nici atata lucru nu stie omul, cum pot sa dezbat eu ceva cu el?


draguta nu esti obligata sa dezbati cu mine subiectul asta e o tara libera..daca te simti ofensata poti incerca alt topic iar daca nu reusesti sa iti dai o definitie...e GRAV


nu ma simt ofensata, de ce?
poate ar trebui tu sa-ti corectezi exprimarea, dar o tot tii asa... ceea ce inseamna ca tot ce am scris eu despre tine e adevarat... de ce as dezbate ceva cu cineva ca tine?

aici chiar ca pun punct


nu fi suparata.....daca nu ai fi ofensata atunci nu mi-ai spune sa imi corectez exprimarea...in fine..am spus ca urmeaza si RASA MASCULINA...sa nu credeti ca fac discriminari....si sunt sigur ca acolo vor fi dezbateri aprige nu ca aici unde doar un baiat a mai postat in rest fete...oricum incercati sa fiti impartiale,sa va spuneti parerea voastra..din parerile voastre unii pot invata cate ceva dar din atacurile voastre in afara subiectului nu e nimic de invatat...lasati orgoliul deoparte nu isi are rostul..parerea mea..
blacka
Postat pe 16 Mai 2009 16:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fetelooor...avem o problema mare,mare... 82 De la: therapsong2 20 Iulie 2009 18:23
Daca tu nu ma vrei eu te vreau... 86 De la: yumy 15 Octombrie 2010 11:22
Prietenul meu vrea sa facem dragoste prea des??? 56 De la: fatuk_me 28 Iulie 2009 00:55
cat te tine intr-o partida de sex? 218 De la: Eva32 26 Septembrie 2011 00:37
cine este de vina? 37 De la: dorina_77 5 Septembrie 2009 12:46