Setari Cookie-uri

eu balanta el capricorn ...ce parere aveti despre aceasta combinatie?

am nevoie de ajutorul si sfaturile voastre ...considerati k ar merge o relatie de genul ?
multumesc anticipat
simion_adela
Postat pe 21 Mai 2009 10:10
De la: simion_adela, la data 2009-05-21 10:10:57am nevoie de ajutorul si sfaturile voastre ...considerati k ar merge o relatie de genul ?
multumesc anticipat


Intreaba utilizatoarea Amora. O gasesti la topicul "ce spune ascendentul despre tine". Tot la Horoscop.
amr2009
Postat pe 21 Mai 2009 10:39
o combinatie cu de toate, dar care merge pana la adanci batraneti daca exista iubire ,de regula balanta este o diplomata, o fiinta care tine cont de toti cei din jur sa le fie bine , capricornul pricinos nevoie mare, egoist, influentabil, dependent de relatia fiu mama, sau fiu tata, dar totusi familist, face si prostioare ca toti barbatii , dar spre batraneti se potoleste, este si gospodar, iubeste copii, si este si un f bun barbat si longeviv in intimitate, ceea ce nu este de neglijat intr o relatie si depinde cum stii sa l castigi de partea ta,daca reusesti sa i intri pe sub piele faci ce vrei din el, eu sunt balanta si sotul este capricorn sunte impreuna de 27 ani si avem 1 baiat de 19 ani si inca suntem ok.
norsoare2006
Postat pe 1 Iulie 2009 10:33
o reusita sau un esec acu depinde de fiecare
_dulcik_
Postat pe 1 Iulie 2009 11:26
aceeasi combinatie este si la mine de vreo 12 ani si functioneaza si acum la fel de bine...asa ca va trebui sa analizezi de la inceput care sunt sansele si mai ales sa comunicati foarte mult...noi suntem casatoriti de 9 ani si avem si 2 copii asa ca sanse sunt...dar depinde foarte mult de noi, de educatie, de toleranta si incredere, de placerile comune...sunt foarte multe care atarna greu in relatie...totul este sa analizezi la "rece" situatia de la bun inceput si apoi...sa va educati unul pe celalalt !!! asta e cheia pentru reusita...daca fiecare este incapatanat atunci nu o sa reuseasca...ceea ce a zis @norsoare2006 este in mare parte adevarat...nu in totalitate...pentru ca depinde cum va educati unul pe celalalt de la inceput !!! nu mai tarziu !!! dar cu diplomatie si multa rabdare, se poate...vedeti fiecare ce va place si ce nu va place...spuneti deschis acest lucru unul celuilalt...analizati-va corportamentul si limbajul...vedeti cum va puteti face un program comun si placut pentru amandoi...discutati...discutati si apoi...la treaba !!! in rest...bafta !!!
sovamiza08
Postat pe 23 Iulie 2009 09:44
eu sunt balanta si prietenul capricorn.daca te inarmezi cu rabdare,intelegere,ii acorzi libertatea de care are nevoie,nul agasezi,dar mai presus de toate IL IUBESTI atunci relatia va merge ca pe roate.
el cauta intelegere dar mai presus de toate dragostea persoanei de langa el.
OFERAI-O SI NU VEI REGRETA
KezGirl
Postat pe 25 August 2009 13:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia sagetator-barbatul gemeni 6 De la: carmen_healthy 18 Noiembrie 2010 00:43
buna 10 De la: yrtdssdd 8 Iulie 2009 01:16
cine imi poate spune cum recuceresti un peste ...? 133 De la: kudika096594 3 Martie 2014 15:59
eu 5 De la: tmihaelita 2 August 2010 15:52
ce parere aveti de barbat TAUR si femeia VARSATOR 13 De la: Addalex 21 Ianuarie 2009 18:40