Setari Cookie-uri

barabtul scopion

Cum as putea cuceri un barbat scopion. Eu sunt sagetator
?
kudika366083
Postat pe 5 Martie 2011 09:47
vorbeste i despre zodii
rockk
Postat pe 5 Martie 2011 09:52
buna, un sfat despre barbatul scorpion aceasta zodie este una dintre cele mai imposibile, cu toate acestea barbatii scorpion dupa ce ajungi sa ii cunosti sunt atenti, foarte sensibili,....
cu siguranta nu trebuie sa discuti cu el despre zodii incearca mai degraba sa intri intr-o conversatie cu el pe o tema oarecare, astfel vei reusi sa ii captezi atentia. odata ce el observa ca este ascultata se va deschide ca " un melc isind din carapacea sa". incearca sa ai incredere in tine si sa nu te lasi batuta, uneori este foarte greu sa le faci pe plac scorpionilor, dar nu este IMPOSIBIL!! multa bafta
kandy___D
Postat pe 25 Martie 2011 08:38
barbatii scorpioni intr-un cuvant "CURVARI"
MIKHA35
Postat pe 25 Martie 2011 16:20
Am o relatie cu un barbat scorpion de 3 ani de zile si ne intelegem f bine...eu sunt berbec ,daca crezi ca asta conteaza,desi ma indoiesc...parerea mea e ca trebuie sa il cuceresti in primul rand cu intelegenta,odata ce ai reusit sa intri in mintea lui este al tau!!!!iti mananca din palma .....si inca ceva ,preia initiativa in pat....
kudika373914
Postat pe 28 Martie 2011 10:47
Barbatii scorpioni dau totul insa cer la fel de mult. Trebuie sa ai iniviativa si sa fii hotarata in ceea ce faci. Nu incerca sa-l controlezi. O sa-si dea seama imediat si te va ustura cand ti-e lumea mai draga. Nu incerca sa il duci de nas doar ca sa il aduci de partea ta pentru ca il pierzi definitv. Desi lumea considera ca trebuie sa faci ceea ce ei iti spun ca e bine, daca iti argumentezi parerea si ramai pe pozitie te va avuta cu toata fiinta sa.

In consecinta, daca nu il duci cu zaharelul si ramai ferma pe pozitia ta bine argumentata, va fi trup si suflet pentru tine. Fii cocheta si sigura pe tine si il vei avea la picioarele tale pe termen lung.
kudika380044
Postat pe 31 Martie 2011 19:56
De la: kudika366083, la data 2011-03-05 09:47:37Cum as putea cuceri un barbat scopion. Eu sunt sagetator
?


Eu cred ca e imposibil sa existe intelegere....de cucerit , il cuceresti usor ( cu inteligenta, sarmul tau), dar pot spune ca nu merita efortul. Scorpionul are un caracter imposibil! Eu am cunoscut 3 barbati scorpioni....unul mai ,,scorpion" decat celalalt, eu fiind sagetatoare...Probabil nu conteaza prea mult zodia...dar asa mi s-a intamplat mie...
ilenus
Postat pe 1 Aprilie 2011 12:55
ODraga mea, si eu sunt scorpion, si iti zic ceva :UN SCORPION NICIODATA NU MERGE CU UN SAGETATOR, DEOARECE SAGETATORII SUNT MAI INCAPATANATI CA SI SCORPIONII , SI SCORPIONILOR NU LE PLACE SA-I VADA PE ALTII MAI INCAPATANATI CA SI EI. Noi vrem ca noi sa fim sefi, chiar daca lasam jumatatea sa creada ca ei sunt de fapt, deoarece ne place se fim mereu pe locul 1. Si e bai ,pentru omul ,care ne insala increderea pt ca nu-l mai oertam niciodata.!
kudika356809
Postat pe 1 Aprilie 2011 20:32
ODraga mea, si eu sunt scorpion, si iti zic ceva :UN SCORPION NICIODATA NU MERGE CU UN SAGETATOR, DEOARECE SAGETATORII SUNT MAI INCAPATANATI CA SI SCORPIONII , SI SCORPIONILOR NU LE PLACE SA-I VADA PE ALTII MAI INCAPATANATI CA SI EI. Noi vrem ca noi sa fim sefi, chiar daca lasam jumatatea sa creada ca ei sunt de fapt, deoarece ne place se fim mereu pe locul 1. Si e bai ,pentru omul ,care ne insala increderea pt ca nu-l mai oertam niciodata.!
kudika356809
Postat pe 1 Aprilie 2011 20:33
eu zic sa nu il cuceresti tu ....ci sa il lasi sa fie el cucerit de tine :)))))
ninushk
Postat pe 2 Aprilie 2011 12:17
ai un 10 de la un alt scorpion:D:P
kryssta
Postat pe 3 Aprilie 2011 14:39
De la: kudika366083, la data 2011-03-05 09:47:37Cum as putea cuceri un barbat scopion. Eu sunt sagetator
?


fiind cea mai buna in pat si avand cea mai tare imaginatie in ce priveste sexul. barbatii scorpion au o sexualitate foarte puternica.
leo_
Postat pe 6 Aprilie 2011 11:42
BUNA!! Sunt o femeie scorpion care este intr-o relatie cu un sagetator (de 5 ani casatorita si alti 5 inainte de prietenie..).Eu zic ca difera foarte mult si de CARACTERUL fiecarui om nu numai de zodie...Este adevarat ca scorpionii sunt incapatanati si detesta sa fie controlati. Trebuie sa stii cand sa lasi de la tine si cand nu...SUCCES!
Oana25_healthy
Postat pe 6 Aprilie 2011 12:01
cred ca asta se aplica in orice relatie. eu sunt cu un barbat berbec. cea mai frumoasa relatie pe care am avut-o. suntem amandoi incapatanati, dar am invatat sa mai lasam si de la noi.intr-o relatie inveti despre celalalt, ce ii place, ce poti accepta, ce nu.
kudika372775
Postat pe 6 Aprilie 2011 12:09
sunt niste betivani si mincinosi de cred si ei
emesdac
Postat pe 6 Aprilie 2011 19:49
Sunt scorpion, si pot sa spun ca nu trebuie sa fim impresionati cu ceva anume.
Scorpionii au o minte foarte organizata, urasc cliseele, si intotdeauna incearca sa dea o explicatie cat mai logica lucrurilor abordand subiectul cat mai profund.
Cat despre cum ar trebui sa "impresionezi" un scorpion... as spune prin naturalete si sinceritate.
Daca ai intalnit un scorpion, deja e interesat de tine pentru ca noua ne place sa socializam foarte mult, ne cunoastem foarte bine si suntem foarte sinceri. Deci nu e greu deloc. cat despre ce a spus kandy___D , pot sa spun ca numai o persoana car enu se cunoaste spune despre scorpion asa ceva. Daca ai vrut sa agati un tip scorpion si nu ti-a iesit, a fost pentru ca ai incercat prea mult sau te-a uimit capacitatea lui de a face fata situatiilor si felul cum ti-a vorbit. Ar mai fi o explicatie, depinde si din ce mediu social provine. din moment ce tu ai postat parerea ta aici inseamna ca ai un anumit nivel de cultura, sper doar ca si el sa vina dintrun mediu asemanator nu din unul mai prost, pentru ca asa s-ar explica unele lucruri pe care le-ai spus cum ca e imposibil etc.
Scorpionii au tendinta ca dupa ce s-au implicat intro relatie, sa isi copleseasca partenera prin atentia lui exagerata a detaliilor. E si normal la urma urmei, scorpionii adevarati nu se joaca cu oamenii, dar daca o fac cu cineva acea persoana nu inseamna nimic pentru ei.
Inca un lucru; daca alegeti sa va implicati intro relatie, nu va schimbati. scorpionii nu se schimba, sunt aceeasi tot timpul. de cand ii intalnesti si pana la despartire, daca atunci cand intalniti un scorpion caruia ii picati cu tronc, iar voi sunteti pareti mature, inteligente etc, iar apoi cand incepeti sa iesiti ii arati cat de nebuna esti tu, si incepi sa te porti nepotrivit varstei pe care o ai, fi sigura ca nu o sa-i placa. in schimb orice personalitate ai avea, daca esti o persoana introvertita, nu aveti sanse.
Si ca o nota de incheiere, orice scorpion caruia ii pasa, intotdeauna da explicatie lucrurilor, niciodata nu o sa-l vezi ca evita discutiile serioase (decat daca se repeta si daca au mai fost dezbatute).
Deci nu e complicat deloc, poate ca e neobisnuit pentru femeile din ziua de azi care de foarte multe ori sunt superficiale si imposibile. Incercati sa priviti esenta lucrurilor nu mai ganditi superficial.
myke20xx
Postat pe 7 Aprilie 2011 12:23
poate ar trebui sa verifici rubrica de compatibilitati, si apoi sa postezi lucruri pe care nu le intelegi.
E usor sa gasesti defecte la oameni, dar tine cont ca scorpionul se cunoaste foarte bine si stie cum e, nu trebuie sa I se aduca aminte sau sa I se spuna:). ar fi bine daca toate zodiile s-ar cunoaste la fel.
myke20xx
Postat pe 7 Aprilie 2011 12:36
De la: kudika373914, la data 2011-03-28 10:47:48Am o relatie cu un barbat scorpion de 3 ani de zile si ne intelegem f bine...eu sunt berbec ,daca crezi ca asta conteaza,desi ma indoiesc...parerea mea e ca trebuie sa il cuceresti in primul rand cu intelegenta,odata ce ai reusit sa intri in mintea lui este al tau!!!!iti mananca din palma .....si inca ceva ,preia initiativa in pat....


Ce prostie! Nu inteleg...de ce ai vrea ca un barbat sa-ti manance din palma? Suntem cumva la concurs care pe care prosteste mai mult?
Arata-mi tu mie un barbat, indiferent de zodie, caruia nu-i place sa ia femeia initiativa in pat.
_Cryssa_
Postat pe 7 Aprilie 2011 13:01
De la: myke20xx, la data 2011-04-07 12:23:56 Sunt scorpion, si pot sa spun ca nu trebuie sa fim impresionati cu ceva anume.
Scorpionii au o minte foarte organizata, urasc cliseele, si intotdeauna incearca sa dea o explicatie cat mai logica lucrurilor abordand subiectul cat mai profund.
Cat despre cum ar trebui sa "impresionezi" un scorpion... as spune prin naturalete si sinceritate.
Daca ai intalnit un scorpion, deja e interesat de tine pentru ca noua ne place sa socializam foarte mult, ne cunoastem foarte bine si suntem foarte sinceri. Deci nu e greu deloc. cat despre ce a spus kandy___D , pot sa spun ca numai o persoana car enu se cunoaste spune despre scorpion asa ceva. Daca ai vrut sa agati un tip scorpion si nu ti-a iesit, a fost pentru ca ai incercat prea mult sau te-a uimit capacitatea lui de a face fata situatiilor si felul cum ti-a vorbit. Ar mai fi o explicatie, depinde si din ce mediu social provine. din moment ce tu ai postat parerea ta aici inseamna ca ai un anumit nivel de cultura, sper doar ca si el sa vina dintrun mediu asemanator nu din unul mai prost, pentru ca asa s-ar explica unele lucruri pe care le-ai spus cum ca e imposibil etc.
Scorpionii au tendinta ca dupa ce s-au implicat intro relatie, sa isi copleseasca partenera prin atentia lui exagerata a detaliilor. E si normal la urma urmei, scorpionii adevarati nu se joaca cu oamenii, dar daca o fac cu cineva acea persoana nu inseamna nimic pentru ei.
Inca un lucru; daca alegeti sa va implicati intro relatie, nu va schimbati. scorpionii nu se schimba, sunt aceeasi tot timpul. de cand ii intalnesti si pana la despartire, daca atunci cand intalniti un scorpion caruia ii picati cu tronc, iar voi sunteti pareti mature, inteligente etc, iar apoi cand incepeti sa iesiti ii arati cat de nebuna esti tu, si incepi sa te porti nepotrivit varstei pe care o ai, fi sigura ca nu o sa-i placa. in schimb orice personalitate ai avea, daca esti o persoana introvertita, nu aveti sanse.
Si ca o nota de incheiere, orice scorpion caruia ii pasa, intotdeauna da explicatie lucrurilor, niciodata nu o sa-l vezi ca evita discutiile serioase (decat daca se repeta si daca au mai fost dezbatute).
Deci nu e complicat deloc, poate ca e neobisnuit pentru femeile din ziua de azi care de foarte multe ori sunt superficiale si imposibile. Incercati sa priviti esenta lucrurilor nu mai ganditi superficial.


Pun pariu ca gasesc 10 scorpioni care te vor contrazice.
_Cryssa_
Postat pe 7 Aprilie 2011 13:02
nope
sunt scorpion de scorpion (scorpion cu ascendent in scorpion) si sunt total de acord cu ce zice myke20
tonim69
Postat pe 7 Aprilie 2011 19:36
De la: tonim69, la data 2011-04-07 19:36:19nope
sunt scorpion de scorpion (scorpion cu ascendent in scorpion) si sunt total de acord cu ce zice myke20


Bravo..hai sa ne ghidam viata dupa niste zodii
_Cryssa_
Postat pe 7 Aprilie 2011 21:01
De la: tonim69, la data 2011-04-07 19:36:19nope
sunt scorpion de scorpion (scorpion cu ascendent in scorpion) si sunt total de acord cu ce zice myke20
ba esti copil,,si poti sa tastezi
thadoogback
Postat pe 7 Aprilie 2011 21:04
Bravo! cum adica sa-ti manance din palma?....poate cauta un papagal nu un barbat a si inca ceva ...sunt maritata de 15 ani cu un scorpion si fiul meu este tot scorpion dar nu-ti recomand sa-ti ghidezi viata in functie de zodii!
alyny
Postat pe 8 Aprilie 2011 09:48
De la: _Cryssa_, la data 2011-04-07 13:01:05
De la: kudika373914, la data 2011-03-28 10:47:48Am o relatie cu un barbat scorpion de 3 ani de zile si ne intelegem f bine...eu sunt berbec ,daca crezi ca asta conteaza,desi ma indoiesc...parerea mea e ca trebuie sa il cuceresti in primul rand cu intelegenta,odata ce ai reusit sa intri in mintea lui este al tau!!!!iti mananca din palma .....si inca ceva ,preia initiativa in pat....


Ce prostie! Nu inteleg...de ce ai vrea ca un barbat sa-ti manance din palma? Suntem cumva la concurs care pe care prosteste mai mult?
Arata-mi tu mie un barbat, indiferent de zodie, caruia nu-i place sa ia femeia initiativa in pat.

cum prostie ...nu e asta visul majoritatii femeilor?


dar stii care e ironia? desi il face sa-i manance din palma, tu ai idee cu cate frica traieste femeia aia?
e constienta si ea, ca odata ce i-a disparut farmecul, l-a si pierdut

battleofwits
Postat pe 8 Aprilie 2011 09:57
pai oferta de seminte este generoasa.......si mai apar si alea modificate genetic
alyny
Postat pe 8 Aprilie 2011 10:01
nu ai nici o sansa crede-ma!pur si simplu nu ai cu cine sa te intelegi..bine depinde si de ascendent..am avut un iubit scorpion..nascut in noiembrie eu in decembrie ne intelegeam super..in schimb am avut altul nascut in octombrie cu care nu s-a putut..cu toate ca imi era si inca imi e drag de el..si cred ca si lui de mine..dar e mai timid..nu stiu!oricum multa bafta
alyceee
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:33
Si eu tot o sagetatoare care a cunoscut mai multi scorpioni,dintre care 2 fosti prieteni .Efectiv nu ne potrivim nu stiu de gluma,sunt foarte suspiciosi,sarcastici,egoisti,le place foarte mult sa manipuleze si sa domine,ceea ce nu prea e pe plecul unui sagetator,sunt introvertiti,ciudati,secretosi,sensibili,adica ft sensibili,interpreteaza orice chestie... nu cred neaparat,sunt convinsa ca exista si exceptii,dar scorpionii pe care i-am cunoscut au fost toti la fel si chiar nu imi mai doresc sa cunosc asa ceva!! App si cand sunt suparati sau ii deranjeaza ceva,nu o spun,ci pur si simplu tac... De cucerit sunt usor,daca esti inteligenta si ai replici "smart"ptr ei,le place o conversatie care sa ii provoace si sa nu ii cedezi ft usor,dar pe termen lung dezastru...
Eve89
Postat pe 13 Mai 2011 01:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CAPRICORN, iubesc un barbat FECIOARA 10 De la: florosbif 20 Mai 2010 11:01
COMPATIBILITATE INTRE UN GEAMAN(EA) SI UN CAPRICORN(EL) 7 De la: camy_doll 13 Iulie 2009 00:11
balanta cu ascendent in leu rog detalii 9 De la: Amora 19 Septembrie 2009 09:25
Ar merge relatia intre o femeie scorpion si un barbat varsator? 66 De la: onuta81 14 Octombrie 2014 15:34
eu varsator...el varsator!!!!!!!! 17 De la: just_heaven 27 Mai 2009 09:54