Setari Cookie-uri

Eu rac, el varsator

Sunt tare curioasa cum se impaca o racoaicacu un varsator?
juana_nic
Postat pe 16 Iunie 2009 21:55
Depinde de ce vreti amandoi de la aceasta relatie! Eu sint rac,iar sotul meu varsator si spun ca e OK!
rac_7777
Postat pe 17 Iunie 2009 19:30
De la: juana_nic, la data 2009-06-16 21:55:47Sunt tare curioasa cum se impaca o racoaicacu un varsator?


nu va inteleg,voi va alegeti parteneru dupa zodie?
scorpyoW
Postat pe 17 Iunie 2009 19:39
Nu ne alegem partenerul dupa zodie. asa s-a nimerit, dar in multe locuri am gasit ca racii nu se impaca cu varsatorii.
juana_nic
Postat pe 18 Iunie 2009 21:00
care stiti mai multe dezvoltati un pic ...
flori_drgn
Postat pe 19 Iunie 2009 10:53
adevarul e ca ma zapaceste de cap ...dar ..! (ca exista si un dar ...).nu stiu ce sa ma astept de la el ...azi e foarte iubaret ...si maine gata! rece ca gheata .... ..peste doua zile ma iubeste de ma topesc ...dupa care ...pauza! ...
e adevarat ..ca e frumos sa fii imprevizibil , dar noi racii vrem tot timpul sa fim iubiti ,dezmierdati ,etc ..
si un sfat : sa fiti si voi racoaicelor imprevizibile (daca putti), sa-i uimiti, sa fiti tot timpul vesele si pline de viata ,si cate odata sa-i ignorati ...
in schimb sunt niste prieteni de nadejde .... :sml-happy0065
flori_drgn
Postat pe 19 Iunie 2009 11:01
De la: flori_drgn, la data 2009-06-19 11:01:42adevarul e ca ma zapaceste de cap ...dar ..! (ca exista si un dar ...).nu stiu ce sa ma astept de la el ...azi e foarte iubaret ...si maine gata! rece ca gheata .... ..peste doua zile ma iubeste de ma topesc ...dupa care ...pauza! ...
e adevarat ..ca e frumos sa fii imprevizibil , dar noi racii vrem tot timpul sa fim iubiti ,dezmierdati ,etc ..
si un sfat : sa fiti si voi racoaicelor imprevizibile (daca putti), sa-i uimiti, sa fiti tot timpul vesele si pline de viata ,si cate odata sa-i ignorati ...
in schimb sunt niste prieteni de nadejde .... :sml-happy0065



Ai dreptate..dar mai tarziu..mai ales cand apar copii, iar varsatorul salbatic nu poate sta intrun loc.si e indragostit tot timpul...de cineva..sau ceva..:D. Responsabilitatea nu e partea lor forte...atunci dispar..cauta libertate.din pacate pentru rac..care numai va suferi langa el..sau ea..la inceput intradevar..e ceva uimitor..un prieten..un iubit extraordinar..dar acesta dispare.Eu sunt rac..iar el varsator..
lizzy74
Postat pe 24 Iunie 2009 08:57
Nu mai stiu ce sa cred, ma inddoiesc cao sa mearga dupa cum spune-ti, dar totusi poate nu e chiar asa.
juana_nic
Postat pe 25 Iunie 2009 08:46
eu am o relatie cu un varsator de 16 ani, de 11 suntem casatoriti;
ai dreptate intr-un fel cu copilul, dar trebuie sa stii sa-l responsabilizezi, si sa-i lasi si o oarecare libertate. Atunci relatia poate fi foarte frumoasa, fara mari compromisuri. E adevarat, trebuie sa-ti placa si tie imprevizibilul neaparat, si sa nu fii foarte dependenta de afectiunea partenerului.
In rest, eu nu cred ca mi-as fi putut dori altceva ...stii cum este? trebuie sa stii cum sa-l conduci "cu maini de otel in manusi da catifea"
ibibi
Postat pe 9 August 2009 09:14
Si eu sunt rac, iar prietenul meu e varsator...se aprinde repede...si la iubit...si la cearta...eu sunt mai calma si am mai multa rabdare...e lucru bun...dar uneori imi pierd si eu rabdarea...abia atunci isi da seama ca si-a depasit limitele...si revenim la normal...nu-i place sa vada fete triste...eu ma inteleg foarte bine...nici eu nu cred ca mi-as dori pe altcineva...plus ca nu suntem impreuna decat de 1 an.Acum ne-am mutat impreuna.Sa vedem ce are sa iasa...ne-am programat si nunta pt la anul in august.Sper sa nu ne razgandim.
Rocsyanna
Postat pe 13 August 2009 09:21

Sunt rac casatorita cu un varsator, dar daca as putea da timpul inapoi nu m-as mai casatori cu nici un varsator. Nici macar amica nu vreau sa fiu cu vreun varsator. Cam in doua saptamani ar trebui sa nasc si el se gandeste la ce ar trebui sa mai manance, ca poate nu se odihneste suficient, ca parca nu ii dau suficienta atentie, ca nu sunt asa cum ar trebui sa fie o femeie casatorita. in casa el nu are nici o responsabilitate, ca doar e "barbat", iar eu sunt responsabila pentru tot. Inainte de casatorie toata lumea imi spunea ca ar trebui sa fiu atenta cu varsatorul meu, dar eu indragostita lulea nu an vazut si nu am auzit nimic. Acum mi-as dori sa dau timpul inapoi, sa nu accept tot ce am acceptat pana acum. Gelozia lui acuta m-a umilit de foarte multe ori.
criSSta
Postat pe 28 Octombrie 2009 14:13
eu m-as razgandi
criSSta
Postat pe 28 Octombrie 2009 14:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ar merge relatia intre o femeie scorpion si un barbat varsator? 66 De la: onuta81 14 Octombrie 2014 15:34
BERBEC 18 De la: kudika410754 30 Iunie 2011 19:03
hello!! 1 De la: kudika175223 29 Aprilie 2010 16:59
barbatul varsator 1 De la: mmiha 29 Decembrie 2009 12:52
femeia scorpion-barbatul leu...:D 22 De la: b33b33_lau 21 Iunie 2012 06:17