Setari Cookie-uri

Amantele.......

De la: cristi_nne, la data 2009-05-25 14:38:51care e vrajeala pe aici?? alta frustrata si necajita??

am impresia ca s-a intors teodutza.o alta problema care oripileaza sotiile si femeile care iau casnicia asa cum a fost ea lasata de cel de sus.ti-as da id-ul unei tipe la fel de obsedat de barbatii altora ,dar cred ca mai ai sanse sa te vindeci,spre deosebire de ea





















































gabriela_35ct
Postat pe 25 Mai 2009 16:51
?????
anca0704
Postat pe 25 Mai 2009 17:04
amante=curve penale!!
anca0704
Postat pe 25 Mai 2009 17:04
De la: anca0704, la data 2009-05-25 17:04:21?????


!!!!!
Diavolyta_
Postat pe 25 Mai 2009 17:09
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-25 17:09:01
De la: anca0704, la data 2009-05-25 17:04:21?????


!!!!!

sa moara in chinuri asa cum chinuie si ele alte familii!!
anca0704
Postat pe 25 Mai 2009 17:15
AMÁNT, -Ã, amanþi, -te, s.m. ºi f. Persoanã care întreþine relaþii de dragoste cu o persoanã de alt sex fãrã a fi cãsãtorit cu aceasta; (pop.) iubit, ibovnic.
just_heaven
Postat pe 25 Mai 2009 17:17
De la: just_heaven, la data 2009-05-25 17:17:02AMÁNT, -Ã, amanþi, -te, s.m. ºi f. Persoanã care întreþine relaþii de dragoste cu o persoanã de alt sex fãrã a fi cãsãtorit cu aceasta; (pop.) iubit, ibovnic.

da......si parca inainte d a fi amanta sau amant te uiti in dex sa vezi c inseamna.....
anca0704
Postat pe 25 Mai 2009 17:18
asta ca sa iti arat ca nu duce la c penala...........................



just_heaven
Postat pe 25 Mai 2009 17:18
cum repede catalogati voi ....................amantele...prostituatele.....etc........................

oare de ce va mustra pe voi constiinta de ce face x si y?
just_heaven
Postat pe 25 Mai 2009 17:19
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24249/10-motive-pentru-care-esti-amanta-perfecta-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 25 Mai 2009 17:20
De la: just_heaven, la data 2009-05-25 17:18:48asta ca sa iti arat ca nu duce la c penala...........................




ba uite ca duce!si iti zic din proprie experienta!
anca0704
Postat pe 25 Mai 2009 17:21
De la: just_heaven, la data 2009-05-25 17:19:47cum repede catalogati voi ....................amantele...prostituatele.....etc........................

oare de ce va mustra pe voi constiinta de ce face x si y?

de ce ma mustra!in momentul in care esti pus intr-o asa situatie, t aisgur eu ca te gandesti c face x si y, mai ales daca x si y au legatura cu tine!!
anca0704
Postat pe 25 Mai 2009 17:22
nu duce.........................sunt femei care le place statutul de amanta..........fara obligatii
altele iubesc partenerul.......................insurat.......
dar a fi c penala.........unde nici nu exista in dex........e cale lunga
cuv cu....rva e asemenea prostituatelor....dar sa nu uitam ca si acolo ,unele o fac din nevoia de bani.......
just_heaven
Postat pe 25 Mai 2009 17:24
De la: anca0704, la data 2009-05-25 17:22:54
De la: just_heaven, la data 2009-05-25 17:19:47cum repede catalogati voi ....................amantele...prostituatele.....etc........................

oare de ce va mustra pe voi constiinta de ce face x si y?

de ce ma mustra!in momentul in care esti pus intr-o asa situatie, t aisgur eu ca te gandesti c face x si y, mai ales daca x si y au legatura cu tine!!


si totusi de ce o invinovatesti doar pe ea ................cand si el e de vina.............
ca si cio rba .............daca pui condimente si legume ,carne are gust ..................daca nu .....o sorbi ca apa.............
just_heaven
Postat pe 25 Mai 2009 17:27
De la: just_heaven, la data 2009-05-25 17:24:07nu duce.........................sunt femei care le place statutul de amanta..........fara obligatii
altele iubesc partenerul.......................insurat.......
dar a fi c penala.........unde nici nu exista in dex........e cale lunga
cuv cu....rva e asemenea prostituatelor....dar sa nu uitam ca si acolo ,unele o fac din nevoia de bani.......

da...sa zicem ca intr-un fel ai dreptate...
c mai conteaza motivul pt care o fac, atata timp cat lasa familii destramate si femei nefericite!
"fac parte" dintr-un caz asemanator....nu am vb cu nimeni despre treaba asta....sunt trista, nefericita!
multa lume ma vede inca o fire vesela, imi pun tot felul de intrebari la care nu vreau sa le rasp....
sry, insa trecand printr-o asa experienta, am propriile pareri pe care nimeni nu osa mi le schimbe!!!
pareri si fff multe semne d intrebare..... :
imi cer scuze daca te-am suparat, dar pt un moment chiar ma enervasem!!! sry again!!
anca0704
Postat pe 25 Mai 2009 17:28
exact... ce vina are ea... doar nu ea s'o jurat la Biserica ca o sa fie fidela si ca nu o sa o insele.... ci barbatu'....
Diavolyta_
Postat pe 25 Mai 2009 17:28
De la: just_heaven, la data 2009-05-25 17:27:10
De la: anca0704, la data 2009-05-25 17:22:54
De la: just_heaven, la data 2009-05-25 17:19:47cum repede catalogati voi ....................amantele...prostituatele.....etc........................

oare de ce va mustra pe voi constiinta de ce face x si y?

de ce ma mustra!in momentul in care esti pus intr-o asa situatie, t aisgur eu ca te gandesti c face x si y, mai ales daca x si y au legatura cu tine!!


si totusi de ce o invinovatesti doar pe ea ................cand si el e de vina.............
ca si cio rba .............daca pui condimente si legume ,carne are gust ..................daca nu .....o sorbi ca apa.............

nu am invinovatit-o doar p ea!
si asta i-am spsu-o tatului meu in fata : "cel mai mare vinovat esti tu pt ca ai permis sa se intample asta!!apoi e ea ca a acceptat!"
anca0704
Postat pe 25 Mai 2009 17:30
De la: anca0704, la data 2009-05-25 17:28:44
De la: just_heaven, la data 2009-05-25 17:24:07nu duce.........................sunt femei care le place statutul de amanta..........fara obligatii
altele iubesc partenerul.......................insurat.......
dar a fi c penala.........unde nici nu exista in dex........e cale lunga
cuv cu....rva e asemenea prostituatelor....dar sa nu uitam ca si acolo ,unele o fac din nevoia de bani.......

da...sa zicem ca intr-un fel ai dreptate...
c mai conteaza motivul pt care o fac, atata timp cat lasa familii destramate si femei nefericite!
"fac parte" dintr-un caz asemanator....nu am vb cu nimeni despre treaba asta....sunt trista, nefericita!
multa lume ma vede inca o fire vesela, imi pun tot felul de intrebari la care nu vreau sa le rasp....
sry, insa trecand printr-o asa experienta, am propriile pareri pe care nimeni nu osa mi le schimbe!!!
pareri si fff multe semne d intrebare..... :
imi cer scuze daca te-am suparat, dar pt un moment chiar ma enervasem!!! sry again!!



nu femeia e de vina............ci amandoi,daca lui ia placut sa calce stramb crezand ca nu e prins........nu o poti condamna numai pe ea
imi pare rau prin ce treci........dar nu poti jignii o pers pe care nu o cunosti sau sa o cataloghezi.......nu generaliza......
amanta a fost din totdeauna,numa ca femeia e dispusa la orice,sentimente ,conjuncturi diverse........barbatul nu
just_heaven
Postat pe 25 Mai 2009 17:31
De la: anca0704, la data 2009-05-25 17:30:14
De la: just_heaven, la data 2009-05-25 17:27:10
De la: anca0704, la data 2009-05-25 17:22:54
De la: just_heaven, la data 2009-05-25 17:19:47cum repede catalogati voi ....................amantele...prostituatele.....etc........................

oare de ce va mustra pe voi constiinta de ce face x si y?

de ce ma mustra!in momentul in care esti pus intr-o asa situatie, t aisgur eu ca te gandesti c face x si y, mai ales daca x si y au legatura cu tine!!


si totusi de ce o invinovatesti doar pe ea ................cand si el e de vina.............
ca si cio rba .............daca pui condimente si legume ,carne are gust ..................daca nu .....o sorbi ca apa.............

nu am invinovatit-o doar p ea!
si asta i-am spsu-o tatului meu in fata : "cel mai mare vinovat esti tu pt ca ai permis sa se intample asta!!apoi e ea ca a acceptat!"

..... ..iubire cu sila nu se face.......
just_heaven
Postat pe 25 Mai 2009 17:32
nici eu nu m-am bagat la inceput! am considerat ca e strict pb lor!
insa in momentul in care faci anumite lucruri prin care iti ranesti mai ales copii, in momentul in care sufera cel mai mult persoanele nevinovate (asta ca sa scurtez argumentele), nu stiu daca mai poti sta deoparte!
ce depinde de ei e pb lor, dar e vb d 2 copii care au suferit si sufera in continuare!
anca0704
Postat pe 25 Mai 2009 17:37
De la: anca0704, la data 2009-05-25 17:37:55nici eu nu m-am bagat la inceput! am considerat ca e strict pb lor!
insa in momentul in care faci anumite lucruri prin care iti ranesti mai ales copii, in momentul in care sufera cel mai mult persoanele nevinovate (asta ca sa scurtez argumentele), nu stiu daca mai poti sta deoparte!
ce depinde de ei e pb lor, dar e vb d 2 copii care au suferit si sufera in continuare!


si care vor creste si cu timpul vor judeca altfel........cand tootul e proaspat,te simti dat la o parte ...te simti ca si cum o pata neagra s-a pus in fata tine ......trista...etc.......
dar crescand .....vei gandii altcumva .......diferit ,pt ca poate vei trece si tu peste asta......
poate ca pers respectiva se caieste dar nu mai primeste iertare......si ar fi pacat
sau poate ca nu o mai iubeste pe sotia lui.....a gasit in alta parte ceea ce cauta...dar cu intelegere si comunicare .......se pot rezolva toate.....
fara injurii si violenta...pt ca asta va ramane cu timpul...si nu vei uita niciodata
un sfat
just_heaven
Postat pe 25 Mai 2009 17:41
De la: just_heaven, la data 2009-05-25 17:41:29
De la: anca0704, la data 2009-05-25 17:37:55nici eu nu m-am bagat la inceput! am considerat ca e strict pb lor!
insa in momentul in care faci anumite lucruri prin care iti ranesti mai ales copii, in momentul in care sufera cel mai mult persoanele nevinovate (asta ca sa scurtez argumentele), nu stiu daca mai poti sta deoparte!
ce depinde de ei e pb lor, dar e vb d 2 copii care au suferit si sufera in continuare!


si care vor creste si cu timpul vor judeca altfel........cand tootul e proaspat,te simti dat la o parte ...te simti ca si cum o pata neagra s-a pus in fata tine ......trista...etc.......
dar crescand .....vei gandii altcumva .......diferit ,pt ca poate vei trece si tu peste asta......
poate ca pers respectiva se caieste dar nu mai primeste iertare......si ar fi pacat
sau poate ca nu o mai iubeste pe sotia lui.....a gasit in alta parte ceea ce cauta...dar cu intelegere si comunicare .......se pot rezolva toate.....
fara injurii si violenta...pt ca asta va ramane cu timpul...si nu vei uita niciodata
un sfat

de ar fi asa usor.......
anca0704
Postat pe 25 Mai 2009 17:48
De la: p_corina18, la data 2009-05-25 14:16:27Toate trageti cu gura k sunteti "fete de casa"...k voi urati amantele...da' cine stie cate din voi au fost amante..si poate ink sunt...sau cine stie cate din voi sunt vagaboante...Nu ca m'ar interesa p mn parerea voastra despre persoana mea....pt k nu ma cunoasteti...si n'aveti kum sa ma judecati voi p mn....Multe din voi se dau mai mult decat sunt...De ce te feresti...de aia dai...Asa k aveti grija...si cei care au impresia k imi lipsesc neuronii....poate am mai multi ca voi...Bafta...!



Pai unde-ti sunt neuronii de vreme ce ti se pare normal sa vii sa pui o asemenea intrebare ?
DUpa ce ca nu esti in stare sa ai un iubit al tau pe care sa-l filezi cand vrei tu si cum vrei tu si te limitezi doar la a te lasa cautata cu salteaua de altii ....te mai intrebi si de ce nu intelege nimeni amantele ?

Eu nu am nimic cu amantele , amantii ....cu oamenii destepti care stiu ce vor si cand vor dar pana mea , daca tot esti proasta fa bine si taci nu te mai lauda cu asta la toata lumea ok ?

Nu e nimic onorabil in a te lasa gasita de salteaua unui nesatisfacut de nevasta acasa asa ca ia vezi ,cheama-ti neuronii aia pe care spunea-i ca-i ai si pune-i la treaba ca prea au stat degeaba pana acum

iris_4_ever
Postat pe 25 Mai 2009 20:38
good job iris!
l_diana_c
Postat pe 25 Mai 2009 20:46
amantele sa nu pofteasca la barbatul altuia ca fac un mare pacat si cel de sus le pedepseste
kudika029282
Postat pe 25 Mai 2009 22:16
De la: kudika029282, la data 2009-05-25 22:16:54amantele sa nu pofteasca la barbatul altuia ca fac un mare pacat si cel de sus le pedepseste


ma lasi?????????
l_diana_c
Postat pe 25 Mai 2009 22:18
De la: l_diana_c, la data 2009-05-25 22:18:19
De la: kudika029282, la data 2009-05-25 22:16:54amantele sa nu pofteasca la barbatul altuia ca fac un mare pacat si cel de sus le pedepseste


ma lasi?????????

sa stii ca are dreptate!din atatia barbati tcmai p cei insurati ii gasesc??
+ ca de ce mereu se multumesc sa fie a 5 roata la caruta??
anca0704
Postat pe 25 Mai 2009 22:22
anca...dulceatza mea de piersici....ma refeream la comentariul :"fac un mare pacat si cel de sus le pedepseste".
l_diana_c
Postat pe 25 Mai 2009 22:27
De la: l_diana_c, la data 2009-05-25 22:27:27anca...dulceatza mea de piersici....ma refeream la comentariul :"fac un mare pacat si cel de sus le pedepseste".

of....iar ma leg d tine din cauza "neatentiei" mele!!!
mai bine nu ma mai bagi in seama!
anca0704
Postat pe 25 Mai 2009 22:38
De la: kudika029282, la data 2009-05-25 22:16:54amantele sa nu pofteasca la barbatul altuia ca fac un mare pacat si cel de sus le pedepseste

In Biblie nu se face nicaieri referire la faptul ca e pacat ca un barbat sa aiba mai multe femei.Din contra.Toate personajele Sfinte(Moise,Daniel,Solomon etc. etc.) au avut mai multe femei,nenumarate chiar(Solomon a avut 700 de neveste si 300 de tiitoare).Sara i-a dat lui Aavram de nevsta pe slujnica ei si pt acest lucru Dumnezeu a binecuvantat-o cu un fiu.In Noul testament nu se face referire niciunde despre trecerea la monogamie.Intr-un singur pasaj,la faptele apostolilor,Pavel ii indruma pe mai marii bisericii crestine:"Voi sa fiti Sfinti,barbati ai unei singure femei",asta dupa ce ii sfatuia ca mai bine sa stea fara femei deloc,dar,din cauza curviei lor,mai bine sa aiba o nevasta.Subliniez,facea referire la mai marii preoti,nicidecum la pacatosul de rand.Asa ca...nu stiu cat de pedepsite sunt femeile doar pt faptul ca "iau" barbatul alteia.Doar daca nu au mai luat si pe altii inainte,asta ar fi preacurvie,dar e totuna ca e un barbat casatorit sau liber...Asa ca,prejudiciul adus unei familii de catre amanta,ar tine mai mult de educatia primita,nicidecum de oarecare pedepse divine.Sa tinem cont ca in tarile orientale apartitia "amantei" nu duce neaparat la destramarea familiei.Problema apare atunci cand amanta il doreste pe barbat doar pt ea,sotia la fel si intervine un conflict de interese. Eu una n'as fi amanta!
kudika019386
Postat pe 25 Mai 2009 22:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutati-ma 14 De la: roxy82 27 Noiembrie 2009 15:09
E BINE SA TE SPELI CU APA IN VAGIN? 52 De la: kudika414141 9 August 2011 17:42
ajutorrrrrrrr vreau niste sfaturi in legatura cu sexul anal... 124 De la: brunettalore_yahoo_com 3 Aprilie 2010 16:58
Vacanta cu peripetii 36 De la: salitos 5 Mai 2010 12:24
sex 26 De la: felixcat 30 Iulie 2009 17:11