Setari Cookie-uri

un sfat m -a pus pe cartela

dragele mele am si eu o mare dilema
sunt casatorit de 8 ani pana de curand viata mea si a sotiei era normala o faceam ce cateva ori pe saptamana cine sta sa le numere?sigur nu eu!
de curand sotia a venit cu idei noi de genul :iar?am facut o acum 3 zile nu am chef e prea devreme nu mai avem 15 ani
asa ca mi am amintit de timpurile comuniste si i am propus sa o "rationalizeze" pe "maria sa",si se pare ca din gluma s a potrivit asa ca
acum am parte de "action" doar pe "cartela"
ce e de facut?
romantyc999
Postat pe 14 Iunie 2009 23:01
treci la abonament
Tazmanian
Postat pe 14 Iunie 2009 23:03
fa-ti abonament!
geo_x
Postat pe 14 Iunie 2009 23:04
De la: romantyc999, la data 2009-06-14 23:01:35 dragele mele am si eu o mare dilema
sunt casatorit de 8 ani pana de curand viata mea si a sotiei era normala o faceam ce cateva ori pe saptamana cine sta sa le numere?sigur nu eu!
de curand sotia a venit cu idei noi de genul :iar?am facut o acum 3 zile nu am chef e prea devreme nu mai avem 15 ani
asa ca mi am amintit de timpurile comuniste si i am propus sa o "rationalizeze" pe "maria sa",si se pare ca din gluma s a potrivit asa ca
acum am parte de "action" doar pe "cartela"
ce e de facut?


incarca ,cartela des.............sa iti ajunga creditul
heaven_2906
Postat pe 15 Iunie 2009 09:44
da cartela din casa pe cardul de pe gard si o sa ai mai mult(normal cu cardul de la I.N.G)
yumy
Postat pe 15 Iunie 2009 09:48
De la: romantyc999, la data 2009-06-14 23:01:35 dragele mele am si eu o mare dilema
sunt casatorit de 8 ani pana de curand viata mea si a sotiei era normala o faceam ce cateva ori pe saptamana cine sta sa le numere?sigur nu eu!
de curand sotia a venit cu idei noi de genul :iar?am facut o acum 3 zile nu am chef e prea devreme nu mai avem 15 ani
asa ca mi am amintit de timpurile comuniste si i am propus sa o "rationalizeze" pe "maria sa",si se pare ca din gluma s a potrivit asa ca
acum am parte de "action" doar pe "cartela"
ce e de facut?


considera ca-i cartela din aia de srviciu ce trebuie taxata zilnic
donttouch
Postat pe 15 Iunie 2009 09:51
io zic sa ii spui si tu mai in gluma mai in serios..ca este bine si pe cartela numai ca uneori aparatul de compostat da erori la un moment dat si tre inlocuit...
coffeeta
Postat pe 15 Iunie 2009 09:59
a si inca un sfat combina-te la vodafone pe cartela cu un prieten si iti dau aia mult si tot mai mult asa e fara restrisctii dar vezi sa nu ajungi acolo la faza aia "cu un pumn in fata fraiere"
yumy
Postat pe 15 Iunie 2009 10:00
De la: yumalai, la data 2009-06-15 10:00:20a si inca un sfat combina-te la vodafone pe cartela cu un prieten si iti dau aia mult si tot mai mult asa e fara restrisctii dar vezi sa nu ajungi acolo la faza aia "cu un pumn in fata fraiere"

coffeeta
Postat pe 15 Iunie 2009 10:11
Intra in aceasi retea cu ea, odata!
90701
Postat pe 29 Iunie 2009 20:25
Pai ce e de facut,decat sa fii cu adevarat ,,romantic"!Adu-i frumusel un buchet de flori intr-o zi,invit-o in oras,poate la un pahar de vorba,binedispune-o cu o conversatie relaxanta,vesela,iar seara,aminteste-i de ce te-a iubit asa mult la inceput si ca te iubeste si in prezent.Rutina banalizeaza orice fel de relatie...Schimba putin ceva in relatia voastra,fa-o sa te doreasca asa,ca la inceput O zi doar pt voi doi este suficienta.Va veti regasi si o sa vezi,,veti recupera timpul pierdut.Succes,vei reusi dak esti cu adevarat ,,romantic" !
lumimari
Postat pe 1 Iulie 2009 09:53
De la: coffeeta, la data 2009-06-15 09:59:43io zic sa ii spui si tu mai in gluma mai in serios..ca este bine si pe cartela numai ca uneori aparatul de compostat da erori la un moment dat si tre inlocuit...
_dulcik_
Postat pe 1 Iulie 2009 11:35
De la: romantyc999, la data 2009-06-14 23:01:35 dragele mele am si eu o mare dilema
sunt casatorit de 8 ani pana de curand viata mea si a sotiei era normala o faceam ce cateva ori pe saptamana cine sta sa le numere?sigur nu eu!
de curand sotia a venit cu idei noi de genul :iar?am facut o acum 3 zile nu am chef e prea devreme nu mai avem 15 ani
asa ca mi am amintit de timpurile comuniste si i am propus sa o "rationalizeze" pe "maria sa",si se pare ca din gluma s a potrivit asa ca
acum am parte de "action" doar pe "cartela"
ce e de facut?


baga "cartela" in alt telefon care sa nu fie codat in vreo retea anume... asa scapi de ceva griji in plus... sau poti sa iti iei o cartela prepay in alta retea....
dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Iulie 2009 11:42
treci pe cosmote ca ai mai multe minute si e si mai ieftin
_dulcik_
Postat pe 2 Iulie 2009 10:47
sau schimba abonamentu
_dulcik_
Postat pe 2 Iulie 2009 10:47
Mai in gluma,mai in serios, cum a spus colega Lumimari, asta este sa stii o pb des intalnita in cuplu, macar intr-o anumita perioada a vietii.Motivele sunt multe, dar e clar ca de obicei femeile vor pauze (mai ex si barbati - in acest caz nu e normal!!!!!).
Si mie mi s-a intamplat,pur si simplu nu mai vrei,iar cand sunt obosita nu mai vreau deloc.
Insa,chestia precizata de LUMI functioneaza si la tipe capricioase sau pretentioase (si ca mine).Adica, daca se creeaza un romantism, sau se vb f frumos, sau e posibila o relaxare,o iesire din cotidian, atunci revine cheful instant.
Nu are nici o legatura cu plictiseala sau obisnuinta sau cu relatia statornica.....eu una,nu m-am plictisit de cineva in viata mea,niciodata.
Succes!

Postat pe 2 Iulie 2009 11:05
Pai..cred ca ar trebui sa o inveti sintagma "Pofta vine mancand".Si mai ales sa o faci sa vrea..stimuleaz-o. Vezi ce-i place cel mai mult.
Seuy
Postat pe 2 Iulie 2009 13:06
Si eu sunt pusa pe cartela si sunt femeie
rain75
Postat pe 2 Iulie 2009 20:26
In ultima vreme o data pe luna,cu siguranta nu are pe nimeni,lucram impreuna si e tot timpul cu mine,deci varianta asta se exclude din start.Ce sfat imi dati?Cum sa il fac sa vrea mai des?
rain75
Postat pe 2 Iulie 2009 20:27
Daca as fi mai aproape ........................
rain75
Postat pe 2 Iulie 2009 20:28
yumy
Postat pe 2 Iulie 2009 20:30
certurile diminueaza placerea intr-o relatie....... solutia este cat mai putine certuri si cat mai mult sex oral practicat partenerei......
Baiat_Rezervat
Postat pe 2 Iulie 2009 20:36
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-07-02 20:36:05certurile diminueaza placerea intr-o relatie....... solutia este cat mai putine certuri si cat mai mult sex oral practicat partenerei......


inca nu ti-a taiat popa limba???
sa sti ca pana la urma iti zic de dulce...
sa ti se inmoaie limba cand vrei sa faci un sex oral si sa-ti traga o mama de bataie partenera ca te lauzi si nu esti in stare de nimic....
nah!!!!

dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Iulie 2009 20:38
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-07-02 20:38:20
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-07-02 20:36:05certurile diminueaza placerea intr-o relatie....... solutia este cat mai putine certuri si cat mai mult sex oral practicat partenerei......


inca nu ti-a taiat popa limba???
sa sti ca pana la urma iti zic de dulce...
sa ti se inmoaie limba cand vrei sa faci un sex oral si sa-ti traga o mama de bataie partenera ca te lauzi si nu esti in stare de nimic....
nah!!!!



mai reze....da' ce tot o tii tu langa cu oralu frate? ca m-ai capiat!
greierash_is_back
Postat pe 2 Iulie 2009 20:41
linsul pasaricii este uleiul care unge relatia sexuala..... pe langa intromisiune si alt tip de preludiu.....
si din cauza ca treaba nu merge bine in pat nu exista nici comunicare in afara lui...
Baiat_Rezervat
Postat pe 2 Iulie 2009 20:42
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-07-02 20:42:41linsul pasaricii este uleiul care unge relatia sexuala..... pe langa intromisiune si alt tip de preludiu.....
si din cauza ca treaba nu merge bine in pat nu exista nici comunicare in afara lui...


ai potential
Tazmanian
Postat pe 2 Iulie 2009 20:46
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-07-02 20:42:41linsul pasaricii este uleiul care unge relatia sexuala..... pe langa intromisiune si alt tip de preludiu.....
si din cauza ca treaba nu merge bine in pat nu exista nici comunicare in afara lui...


auzi da nu vrei tu sa lungi una cu pene??? sa ma lasi pe mine macar in seara asta sa ma distrez????
te rog eu iti imprumut canarul vecinei sau papagalul lu' vara-mea...ce zici te bagi?????

cat despre ulei sa sti ca am bunica floriol si raza soarelui ce preferi??? iti dau si o sfecla mai stafidita ce-i drept sa ti-o bagi in posterior sa vezi si tu cum e treaba cu analu'.... poate iti place si incepi si cu altceva decat cu secul oral...

dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Iulie 2009 20:47
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-07-02 20:42:41linsul pasaricii este uleiul care unge relatia sexuala..... pe langa intromisiune si alt tip de preludiu.....
si din cauza ca treaba nu merge bine in pat nu exista nici comunicare in afara lui...



eu cred ca vrei sa cuceresti pe cineva
gargaritamica
Postat pe 2 Iulie 2009 20:47
De la: gargaritamica, la data 2009-07-02 20:47:19
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-07-02 20:42:41linsul pasaricii este uleiul care unge relatia sexuala..... pe langa intromisiune si alt tip de preludiu.....
si din cauza ca treaba nu merge bine in pat nu exista nici comunicare in afara lui...



eu cred ca vrei sa cuceresti pe cineva

are vre-un sens pe net o eventuala "cucerire"?.....pur si simplu imi exprim ideile intr-o tara democratica......
Baiat_Rezervat
Postat pe 2 Iulie 2009 20:52
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-07-02 20:47:11
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-07-02 20:42:41linsul pasaricii este uleiul care unge relatia sexuala..... pe langa intromisiune si alt tip de preludiu.....
si din cauza ca treaba nu merge bine in pat nu exista nici comunicare in afara lui...


auzi da nu vrei tu sa lungi una cu pene??? sa ma lasi pe mine macar in seara asta sa ma distrez????
te rog eu iti imprumut canarul vecinei sau papagalul lu' vara-mea...ce zici te bagi?????

cat despre ulei sa sti ca am bunica floriol si raza soarelui ce preferi??? iti dau si o sfecla mai stafidita ce-i drept sa ti-o bagi in posterior sa vezi si tu cum e treaba cu analu'.... poate iti place si incepi si cu altceva decat cu secul oral...



greierash_is_back
Postat pe 2 Iulie 2009 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce se intampla k mn? 17 De la: luckyyyLuke 10 Martie 2009 04:57
Nu simte nimic cand o ating. 8 De la: Nistor_Alexandru_2 20 Februarie 2016 14:18
De ce barbatii vor numai Sex??? 97 De la: pamela_1 12 Iunie 2009 14:41
imi doresc o amanta 171 De la: rondina 29 Iulie 2014 22:59
Am aproape 21 ani,mi-am inceput viata sexuala acum o sapt.jumate si.... 176 De la: _dulcik_ 5 Martie 2009 20:56