Setari Cookie-uri

Tratat despre barbatii zgarciti

Fetelor,am si eu o curiozitate.Poate cateva dintre voi v-ati confruntat cu asa ceva:BARBATUL ZGARCIT!Deci,da barbatul meu e cel mai zgarcit de pe planeta asta.Are un salariu foarte bun(eu n-am niciunul,ma intretin parintii).Eu am tinut mortis sa mi demonstrez independenta,nu am pus accent pe cadouri pe atentii sau sa ma scoata in localuri scumpe.Ma iubeste si asta conteaza.Dar de la o vreme se tot pune problema de casatorie si sincer oricata iubire ar fi intre noi,nu vreau sa ma gandesc ce ma asteapta.Repet,ma iubeste,dar strange bani,ii baga in aparatura electronica,si prea putin in mine(adica deloc)
El mananca la mine 2 mese pe zi,fara sa i se ceara 1 leu in casa.Si cand a venit vorba sa-mi cumpere ceva(ceva absolut necesar,nu parfumuri,etc)se face ca nu aude,imi zice ca sunt materialista si ca nu are bani.Nu am daruri de la el,nu am amintiri,cum ca m-ar fi plimbat prea mult desi are posibilitati.
Sunt confuza.Ma gandesc ca asa e el.Dar eu nu pot sa tin pasul,cu asa ceva.Poate imi povestit voi ce ati mai facut,in situatia mea.
catalina2089
Postat pe 27 Mai 2009 17:20
l_diana_c
Postat pe 27 Mai 2009 17:21
De la: catalina2089, la data 2009-05-27 17:20:15Fetelor,am si eu o curiozitate.Poate cateva dintre voi v-ati confruntat cu asa ceva:BARBATUL ZGARCIT!Deci,da barbatul meu e cel mai zgarcit de pe planeta asta.Are un salariu foarte bun(eu n-am niciunul,ma intretin parintii).Eu am tinut mortis sa mi demonstrez independenta,nu am pus accent pe cadouri pe atentii sau sa ma scoata in localuri scumpe.Ma iubeste si asta conteaza.Dar de la o vreme se tot pune problema de casatorie si sincer oricata iubire ar fi intre noi,nu vreau sa ma gandesc ce ma asteapta.Repet,ma iubeste,dar strange bani,ii baga in aparatura electronica,si prea putin in mine(adica deloc)
El mananca la mine 2 mese pe zi,fara sa i se ceara 1 leu in casa.Si cand a venit vorba sa-mi cumpere ceva(ceva absolut necesar,nu parfumuri,etc)se face ca nu aude,imi zice ca sunt materialista si ca nu are bani.Nu am daruri de la el,nu am amintiri,cum ca m-ar fi plimbat prea mult desi are posibilitati.
Sunt confuza.Ma gandesc ca asa e el.Dar eu nu pot sa tin pasul,cu asa ceva.Poate imi povestit voi ce ati mai facut,in situatia mea.


Daca am citit eu bine, tu singura ai tinut mortis sa-ti demonstrezi independenta, deci....ti-ai facut-o cu mana ta
Dreams_Investments
Postat pe 27 Mai 2009 17:22
Sincer... stiu ca e greu, dar nu merita sa ramai cu el.
E un egoist!!! Gandeste-te si tu, strange bani sa isi cumpere ce vrea pt el, si tie nimic???!!!
Nu e vorba de a fi materialista, dar nici chiara asa... asta o sa faca economii si cand vine vorba de proprias nunta, sau proprii copii... asta iti doresti???
Ai grija, omul asta nu se va schimba, e obisnuit sa se gandeasca doar la sufletul lui si cu timpul va fi mai rau.
Sincer, degeba spune ca te iubeste daca nu si demonstreaza putin, macar asa din cand in cand...

Ai grija de tine!
pisicuta_trista
Postat pe 27 Mai 2009 17:36
Cat poti fi de materialista... ai tai chitanta si pe mancare? Oricum omu ala nu cred ca te iubeste asa mult, ar trebui sa se gandeasca si la tine. Si daca tu inca mai vrei sa mai iesi prin disco.... sa se conformeze... ca doar na...barbati sant destui
silviu2k9
Postat pe 27 Mai 2009 17:37
De la: maria__, la data 2009-05-27 17:37:16Cat poti fi de materialista... ai tai chitanta si pe mancare? Oricum omu ala nu cred ca te iubeste asa mult, ar trebui sa se gandeasca si la tine. Si daca tu inca mai vrei sa mai iesi prin disco.... sa se conformeze... ca doar na...barbati sant destui

sa ii faci si facturi pe viitor
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Mai 2009 17:44
bine draga mea... u asa faci? Tai chitanta la tot?
silviu2k9
Postat pe 27 Mai 2009 22:01
sincer...parerea mea este ca nu te iubeste...cand ai ganduri de casatorie totul trebuie sa fie cam jumate-jumate. eu asa vad o casatorie si in plus nu uita ca si barbatii si femeile au drepturi egale. gandeste-te ca banii de acum, dupa nunta vor fii banii familiei, nu doar ai lui...ca doar nu o sa te intretina parintii si dupa nunta...
si eu am am avut o relatie de 2 ani si jum (iar la mine nu se punea problema ca imi doresc ceva-ca imi si lua), dupa care ne-am casatorit totul s-aschimbat...nici macar o floare de 8 martie nu am primit (ca nu avem bani, ca vine intretinerea, curentul,etc-el castigand f mult) , isi schimbase si conceptiile (femeia sta la cratita), asta dupa nunta...ca inainte nu era asa. bine pe langa toate astea incepuse sa ma si jigneasca f des si din orice...pana cand intr-o zi nu am mai putut rezista, mi-am luat inima in dinti si mi-am zis mie... STOP!!!!!!!!!-pana aici...merit altceva(asta la 7 luni dupa casatorie). si sincer cel mai mult imi pare rau de timpul pe care l-am pierdut alaturi de el si ca am facut nunta...dar asta e... viata merge inainte!
sa stii ca tot ce mi s-a intamplat e f recent , nu pot sa zic ca nu il mai iubesc, dar pot sa zic ca acum e alt om fata de cel cu care m-am maritat (sau cel putin atunci eram oarba)...am incercat de f multe ori sa schimb ceva, am plecat de la el si apoi m-am intors, si tot asa, iar de fiecare data imi promitea ca va fii altfel si ca se va schimba...dar nimic. acum mai mult ca sigur o sa urmeze un divort, asta e, sufar acum decat sa sufar toata viata. imi e greu fara el, dar nici cu el nu imi e bine, si sa nu te gandesti ca nu il iubesc si ca imi e usor, plang in fiecare zi, dar la el nu ma mai intorc, pt ca de fiecare data a fost la fel, sau chiar mai rau...imi pre rau de el .........dar mult mai rau imi pare de mine.
ASA CA FETELOOOOOOOOR GANDITI-VA NU DE 100 DE ORI INAINTE DE A VA CASATORI, DE 1000 SI PUNE-TI IN BALANTA ABSOLUT TOTUL...
deci, gandeste-te f bine......

Postat pe 28 Mai 2009 02:24
Nu m-am gandit la chestia asta....hmm...ar trebui sa-i tai chitanta :))) sa vada si el cum e sa fim amandoi zgarciti.
Ma enerveaza ca nu vine nimic de la el ,dar imi ramane varianta in care il oblig sa-mi ia ceva sau il manipulez(il bat la cap 2-3 ore cat de important e sa facem nush ce chestie,zice ca n-are bani de 2-3 ori ,dar pana la urma mai cu chiu cu vai se conformeaza). E urat,stiu,dar ce sa fac? Daca as avea salariu nu mi-ar tine socoteala la bani si mie(doar la el face asta). E genul de om pe care il imbrobodesti repede(ma rog ,eu reusesc asta,ca are incredere in mine).Sunt momente in care il vad ca e in stare de orice gest material maret(sa-mi plateasca cursuri de engleza sa zicem) dar o ciocolata nu stie sa cumpere.
As vrea pe cineva mai atent(eu sunt atenta cu el,mereu ii fac mici daruri,orice-mi trece prin cap) el nu e asa,pt el cadoul ideal e o placa video asus de 5000 de lei :|
catalina2089
Postat pe 28 Mai 2009 11:51
Catalina ...asta e rolu femeii in familie... Sa cheltuie banii Voi ce faceti impreuna?Fac pariu ca mai nimic. Cred ca te-ai cam plictisit de el... " Ai vrea pe cineva mai atent"... Poate il gasesti
silviu2k9
Postat pe 28 Mai 2009 12:20
De la: catalina2089, la data 2009-05-28 11:51:58Nu m-am gandit la chestia asta....hmm...ar trebui sa-i tai chitanta :))) sa vada si el cum e sa fim amandoi zgarciti.
Ma enerveaza ca nu vine nimic de la el ,dar imi ramane varianta in care il oblig sa-mi ia ceva sau il manipulez(il bat la cap 2-3 ore cat de important e sa facem nush ce chestie,zice ca n-are bani de 2-3 ori ,dar pana la urma mai cu chiu cu vai se conformeaza). E urat,stiu,dar ce sa fac? Daca as avea salariu nu mi-ar tine socoteala la bani si mie(doar la el face asta). E genul de om pe care il imbrobodesti repede(ma rog ,eu reusesc asta,ca are incredere in mine).Sunt momente in care il vad ca e in stare de orice gest material maret(sa-mi plateasca cursuri de engleza sa zicem) dar o ciocolata nu stie sa cumpere.
As vrea pe cineva mai atent(eu sunt atenta cu el,mereu ii fac mici daruri,orice-mi trece prin cap) el nu e asa,pt el cadoul ideal e o placa video asus de 5000 de lei :|

dar ce face cu bani de zice ca nu are? ii da pe bautura si muieri ...dalea dalea
roz5blue6lila7
Postat pe 28 Mai 2009 12:23
De la: catalina2089, la data 2009-05-27 17:20:15Fetelor,am si eu o curiozitate.Poate cateva dintre voi v-ati confruntat cu asa ceva:BARBATUL ZGARCIT!Deci,da barbatul meu e cel mai zgarcit de pe planeta asta.Are un salariu foarte bun(eu n-am niciunul,ma intretin parintii).Eu am tinut mortis sa mi demonstrez independenta,nu am pus accent pe cadouri pe atentii sau sa ma scoata in localuri scumpe.Ma iubeste si asta conteaza.Dar de la o vreme se tot pune problema de casatorie si sincer oricata iubire ar fi intre noi,nu vreau sa ma gandesc ce ma asteapta.Repet,ma iubeste,dar strange bani,ii baga in aparatura electronica,si prea putin in mine(adica deloc)
El mananca la mine 2 mese pe zi,fara sa i se ceara 1 leu in casa.Si cand a venit vorba sa-mi cumpere ceva(ceva absolut necesar,nu parfumuri,etc)se face ca nu aude,imi zice ca sunt materialista si ca nu are bani.Nu am daruri de la el,nu am amintiri,cum ca m-ar fi plimbat prea mult desi are posibilitati.
Sunt confuza.Ma gandesc ca asa e el.Dar eu nu pot sa tin pasul,cu asa ceva.Poate imi povestit voi ce ati mai facut,in situatia mea.

Acuma stiu ca o sa te superi pe mine iar restul imi sare in cap.
Consider ca el poate sa-si cheltuie banii lui cum vrea. Nu sunteti casatoriti si nu vad de ce ar avea obligatii financiare fata de tine. Nu-i faci menajul, nu ai copii cu el...
Nu stiu cati ani ai si de ce esti intretinuta de parinti si tu nu ai un venit propriu sa nu fii la cheremul nimanui.
Eu sint de parere ca o femeie nu trebuie sa astepte ca un barbat sa-i cumpere ceva. Mai bine isi face ea o cariera sa-si cumpere ce-i place si de ce are nevoie...

Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Mai 2009 12:49
De la: catalina2089, la data 2009-05-27 17:20:15Fetelor,am si eu o curiozitate.Poate cateva dintre voi v-ati confruntat cu asa ceva:BARBATUL ZGARCIT!Deci,da barbatul meu e cel mai zgarcit de pe planeta asta.Are un salariu foarte bun(eu n-am niciunul,ma intretin parintii).Eu am tinut mortis sa mi demonstrez independenta,nu am pus accent pe cadouri pe atentii sau sa ma scoata in localuri scumpe.Ma iubeste si asta conteaza.Dar de la o vreme se tot pune problema de casatorie si sincer oricata iubire ar fi intre noi,nu vreau sa ma gandesc ce ma asteapta.Repet,ma iubeste,dar strange bani,ii baga in aparatura electronica,si prea putin in mine(adica deloc)
El mananca la mine 2 mese pe zi,fara sa i se ceara 1 leu in casa.Si cand a venit vorba sa-mi cumpere ceva(ceva absolut necesar,nu parfumuri,etc)se face ca nu aude,imi zice ca sunt materialista si ca nu are bani.Nu am daruri de la el,nu am amintiri,cum ca m-ar fi plimbat prea mult desi are posibilitati.
Sunt confuza.Ma gandesc ca asa e el.Dar eu nu pot sa tin pasul,cu asa ceva.Poate imi povestit voi ce ati mai facut,in situatia mea.



plata ....la tzucat
la atins...................
just_heaven
Postat pe 28 Mai 2009 12:51
Pai,sunt inca studenta si fac o facultate destul de grea ,nu pot sa lucrez(nu vreau sa alerg dupa 2 iepuri deodata).
Cu banii,cumpara chestii.... electronice in special( numai htech).
Ms Silviu de incurajare chiar mi au palcut mesajele tale.
Si cu privire la fata care mi a lasat un mesaj putin mai usturator pt mine(stai linistita,nu m-am suparat din contra ai dreptate) nu ma plang ca nu-si sparge banii cu mine,uneori e zgarcit si cu el,obisnuit dak merge la mare sa stea la 5 stele,si sa manance ce e mai scump9dak nu si permite prefera sa nu iasa).Are mentalitatea foarte ciudata,cred k intelegeti ce vreau sa spun.
Nu l am luat pt bani,dar e absurd de zgarcit cu oricine si nemultumit material!!!
catalina2089
Postat pe 28 Mai 2009 16:33
1. au bani, fetele stau cu ei, insa au o problema sentimentala
2. au bani, sunt atragatori, sunt insa violenti
3 au bani, nu sunt atragatori, sunt sentimentali, iubesc fetele, au problema de erectie
4......
5........
6.
.
.
.
.
.
.10000003456. au bani, sunt atragatori, sunt sexosi, sunt sentimentali, fac sex des, zic sarut mana mamei, nu au amante, insa sunt zgarciti
Mai fetelor, hotarati-va odata, ce poate face omul sa va multumeasca?
Daca raspunsul este nimic....ma intreb cu regret Oare cand se va tine urmatoarea parada a biodiversitatii?
jenesaispas
Postat pe 28 Mai 2009 21:41
Mesajul tau m a facut sa ma gandesc profund la problema mea:D
Pai,daca o iau asa cum zici tu,intr-adevar il prefer zgarcit decat infidel,violent,egoist etc etc.
Macar din punctele astea de vedere n-am ce-i reprosa:))) omu ma vrea de nevasta, ma iubeste, ca are si el toanele lui.....(deja mi imaginam un scenariu cum ca il prind cu alta,ca bate si ma injura si tine de sf-uri pt mine chestia asta asa ca sa fie zgarcit,macar stiu ca nu da bani la femei sau la tarfe :))))

E in firea omului sa vrea mai bine pt el,si eu vreau un baiat mai bun(poate ca nici eu nu sunt perfecta,sau suficient de buna pt el dar asta trebuie sa decida singur,dupa standardele lui,caci dp ale mele mi-e cam greu sa ma acomodez cu zgarcenia) .Asta e parerea mea,si ms ca mi ai deschis putin ochii ,am avut o licarire de moment,ma plang prea mult,il critic si nu e bine.
catalina2089
Postat pe 29 Mai 2009 02:02
De la: silviu2k9, la data 2009-05-28 12:20:59 Catalina ...asta e rolu femeii in familie... Sa cheltuie banii Voi ce faceti impreuna?Fac pariu ca mai nimic. Cred ca te-ai cam plictisit de el... " Ai vrea pe cineva mai atent"... Poate il gasesti

si voi barbatii ce rol aveti ?
roz5blue6lila7
Postat pe 30 Mai 2009 11:16
De la: Dreams_Investments, la data 2009-05-27 17:22:29
De la: catalina2089, la data 2009-05-27 17:20:15Fetelor,am si eu o curiozitate.Poate cateva dintre voi v-ati confruntat cu asa ceva:BARBATUL ZGARCIT!Deci,da barbatul meu e cel mai zgarcit de pe planeta asta.Are un salariu foarte bun(eu n-am niciunul,ma intretin parintii).Eu am tinut mortis sa mi demonstrez independenta,nu am pus accent pe cadouri pe atentii sau sa ma scoata in localuri scumpe.Ma iubeste si asta conteaza.Dar de la o vreme se tot pune problema de casatorie si sincer oricata iubire ar fi intre noi,nu vreau sa ma gandesc ce ma asteapta.Repet,ma iubeste,dar strange bani,ii baga in aparatura electronica,si prea putin in mine(adica deloc)
El mananca la mine 2 mese pe zi,fara sa i se ceara 1 leu in casa.Si cand a venit vorba sa-mi cumpere ceva(ceva absolut necesar,nu parfumuri,etc)se face ca nu aude,imi zice ca sunt materialista si ca nu are bani.Nu am daruri de la el,nu am amintiri,cum ca m-ar fi plimbat prea mult desi are posibilitati.
Sunt confuza.Ma gandesc ca asa e el.Dar eu nu pot sa tin pasul,cu asa ceva.Poate imi povestit voi ce ati mai facut,in situatia mea.


Daca am citit eu bine, tu singura ai tinut mortis sa-ti demonstrezi independenta, deci....ti-ai facut-o cu mana ta
yumy
Postat pe 30 Mai 2009 11:20
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-05-30 11:16:39
De la: silviu2k9, la data 2009-05-28 12:20:59 Catalina ...asta e rolu femeii in familie... Sa cheltuie banii Voi ce faceti impreuna?Fac pariu ca mai nimic. Cred ca te-ai cam plictisit de el... " Ai vrea pe cineva mai atent"... Poate il gasesti

si voi barbatii ce rol aveti ?


Cred ca il stii deja scumpete! Tie chiar ar trebui sa iti taie chitanta prietenu... :))
silviu2k9
Postat pe 2 Iunie 2009 01:13
un brabat cand iubeste nu mai este zgarcit( oricat e el) , si tot iti cumpara ceva..mai ales daca il rogi..e foarteeee urat....eu cred ca nu e un barbat de viitor....tu ce crezi?

Postat pe 2 Iunie 2009 10:28
si atunci ia spune-i tu....de ce zice ca nu are bani dar baga bani in electronice? asa o sa faca si cand o sa va casatoriti? spune-i ca nu iti convine partea asta a lui, ca are aer de sgarcit, sau zi ca iti lasa impresia ca e zgarcit...poate nu ma iubesti???----asta am scris sa ii zici tu......

Postat pe 2 Iunie 2009 10:30
De la: Dreams_Investments, la data 2009-05-27 17:22:29
De la: catalina2089, la data 2009-05-27 17:20:15Fetelor,am si eu o curiozitate.Poate cateva dintre voi v-ati confruntat cu asa ceva:BARBATUL ZGARCIT!Deci,da barbatul meu e cel mai zgarcit de pe planeta asta.Are un salariu foarte bun(eu n-am niciunul,ma intretin parintii).Eu am tinut mortis sa mi demonstrez independenta,nu am pus accent pe cadouri pe atentii sau sa ma scoata in localuri scumpe.Ma iubeste si asta conteaza.Dar de la o vreme se tot pune problema de casatorie si sincer oricata iubire ar fi intre noi,nu vreau sa ma gandesc ce ma asteapta.Repet,ma iubeste,dar strange bani,ii baga in aparatura electronica,si prea putin in mine(adica deloc)
El mananca la mine 2 mese pe zi,fara sa i se ceara 1 leu in casa.Si cand a venit vorba sa-mi cumpere ceva(ceva absolut necesar,nu parfumuri,etc)se face ca nu aude,imi zice ca sunt materialista si ca nu are bani.Nu am daruri de la el,nu am amintiri,cum ca m-ar fi plimbat prea mult desi are posibilitati.
Sunt confuza.Ma gandesc ca asa e el.Dar eu nu pot sa tin pasul,cu asa ceva.Poate imi povestit voi ce ati mai facut,in situatia mea.


Daca am citit eu bine, tu singura ai tinut mortis sa-ti demonstrezi independenta, deci....ti-ai facut-o cu mana ta


nu e chiar asa, independenta sau nu, masa ar putea sa si-o plateasca, mai ales ca stie situatia ei... isi mananca de sub unghii, asta este...
crissa_909
Postat pe 23 Iunie 2009 16:51
De la: silviu2k9, la data 2009-05-27 17:37:16Cat poti fi de materialista... ai tai chitanta si pe mancare? Oricum omu ala nu cred ca te iubeste asa mult, ar trebui sa se gandeasca si la tine. Si daca tu inca mai vrei sa mai iesi prin disco.... sa se conformeze... ca doar na...barbati sant destui


nu e materialista, te-ai gandit ca poate mancarea aia o are pentru o saptamana? si multumita lui, ramane eventual cu frigiderul gol? si atunci? el nu o sa-i dea, ca n-are... cum va aparati voi barbatii intre voi...
crissa_909
Postat pe 23 Iunie 2009 16:53
De la: silviu2k9, la data 2009-06-02 01:13:53
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-05-30 11:16:39
De la: silviu2k9, la data 2009-05-28 12:20:59 Catalina ...asta e rolu femeii in familie... Sa cheltuie banii Voi ce faceti impreuna?Fac pariu ca mai nimic. Cred ca te-ai cam plictisit de el... " Ai vrea pe cineva mai atent"... Poate il gasesti

si voi barbatii ce rol aveti ?


Cred ca il stii deja scumpete! Tie chiar ar trebui sa iti taie chitanta prietenu... :))

nu scumpule nu imi taie chitanta ...bani mei sunt si ai lui si bani lui sunt si ai mei in concluzie bani sunt la andandoi...
roz5blue6lila7
Postat pe 24 Iunie 2009 16:38
Cum fah zdreanto, tu traiesti la parinti, fara nici un fel de venit, si ai de comentat ca omul nu baga bani in gahozu tau? V-as arunca in strada..
diavlul
Postat pe 24 Iunie 2010 19:14
am inceput o relatie cu un barbat , imi placea mult de el , m-am indragostit de el pur si simplu, dupa 6 luni am constatat niste lucruri care nu le vazusem de la inceput ca este foarte egoist . Am salariu si intr-una din zile am fost sa imi cumpar o rochie , m-am simtit prost sa nu ii iau si lui nimic , i-am luat o camasa , ulterior tricouri si alte lucruri , am, gatit , spalat , ... a abut nevoie de masina ia masina mea , daca a ta e in service , si tot asa ..pana intr-o zi

cand m-a invitat la mall si surpriza , m-a pus sa imi platesc meniul fetelor in conditiile in care au am un salriu mic si el avea in portofel 8000 de lei , si in conditiile in care face 1000 de lei pe zi de luni pana vineri

m-am simtit ingrozitor ca am oferit tot ce aveam de oferit si el nu a putut sa platesca 17 lei amarati in oras

am plans in hohote , pur si simplu nu mi-a venit sa cred ca se poate

si un simplu om de pe strada daca isi invita iubita in oras are 2 lei sa ii ia un suc sau un meniu , si el , el care declara ca vai ce ma iubeste s-a purtat asa .

I-am dat paupucii definitiv , dupa ce i-am explicat ce a facut era socat cand i-am dat cheia nu credea ca se poate

ulterior mi-a dat mesaje ca eu sunt vinovata si ca ce zi frumoasa am avut noi , si cum l-am lasat eu balta
kudika_939691
Postat pe 28 Octombrie 2013 13:28
Tot raul spre bine. Nu ai pierdut nimic.
cuba_libre
Postat pe 28 Octombrie 2013 15:47
De la: kudika_939691, la data 2013-10-28 13:28:36am inceput o relatie cu un barbat , imi placea mult de el , m-am indragostit de el pur si simplu, dupa 6 luni am constatat niste lucruri care nu le vazusem de la inceput ca este foarte egoist . Am salariu si intr-una din zile am fost sa imi cumpar o rochie , m-am simtit prost sa nu ii iau si lui nimic , i-am luat o camasa , ulterior tricouri si alte lucruri , am, gatit , spalat , ... a abut nevoie de masina ia masina mea , daca a ta e in service , si tot asa ..pana intr-o zi

cand m-a invitat la mall si surpriza , m-a pus sa imi platesc meniul fetelor in conditiile in care au am un salriu mic si el avea in portofel 8000 de lei , si in conditiile in care face 1000 de lei pe zi de luni pana vineri

m-am simtit ingrozitor ca am oferit tot ce aveam de oferit si el nu a putut sa platesca 17 lei amarati in oras

am plans in hohote , pur si simplu nu mi-a venit sa cred ca se poate

si un simplu om de pe strada daca isi invita iubita in oras are 2 lei sa ii ia un suc sau un meniu , si el , el care declara ca vai ce ma iubeste s-a purtat asa .

I-am dat paupucii definitiv , dupa ce i-am explicat ce a facut era socat cand i-am dat cheia nu credea ca se poate

ulterior mi-a dat mesaje ca eu sunt vinovata si ca ce zi frumoasa am avut noi , si cum l-am lasat eu balta
Ai spus ca te-a pus sa platesti meneiul fetelor... "fetelor"adica a prietenelor tale? nu s-a inteles prea bine din context. Oricum, tipul nu era de viitor. Daca mai continuai cu el si iti faceai o familie cu dansul, mai incolo facea economii la pregatirile pentru nunta si poate de ce nu, se zgarcea si pentru copilul vostru. Asa ca poate e mai bine ca ai terminat-o cu el, mai ales ca respectivul pare sa nu realizeze cat de mult a gresit si te-a jignit prin comportamentul lui. El te-a invitat, el treaba sa plateasca nu tu. Mai sunt si... "barbati" din astia. Oricum, tu nu ai pierdut nimic valoros, stai linistita.
kudika_nicole22
Postat pe 28 Octombrie 2013 23:30
vorbe goale pot spune cu duimul...dar la bani se vede daca tine sau nu la tine. daca tine mai mult la bani decat la tine nu-ti va da. e clar..nu?
kudika_986761
Postat pe 12 Iunie 2015 17:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna fetelor am nevoie de un sfat legat 14 De la: Lucia38 12 Octombrie 2009 17:22
Situatie grea cu fosta 62 De la: sadora 24 August 2009 21:03
O vreau inapoi :( 55 De la: daniella_s 3 Februarie 2010 17:00
ce sa fac?..... 10 De la: emmely 21 August 2010 12:16
Ce sa aleg?:( 15 De la: kudika_12538 10 August 2012 20:56