Setari Cookie-uri

Dezamagire ...

Am mai scris acum cateva luni tot cu aceasi problema.Il iubesc pe Alexandru de mai bine de 2 ani.."relatia" dintre noi nu a fost niciodata una buna..ne certam ne impacam si tot asa..Intr-un timp eram certati foarte rau,aruncam cu vorbe foarte grele. Vata trecuta nu prea am vorbit deloc cu el dar ne-am intalnit o data la inceputul lui septembrie.Dupa intalnirea aia,nimic...Auzisem ca ar avea o alta prietena Mi-am zis ca nu mai am ce sa mai fac doar sa ma obisnuiesc cu gandul si sa imi caut pe altcineva.De revelion am organizat o petrecere acasa si l-am invitat si pe el.Toate bune si frumoase pana cand ne-a luat somnul si au inceput tandreturile:)) din seara aia am fost impreuna..Peste cateva seri chici ce-mi spune? "am o veste buna pt tine si una proasta" eu : " da ..spune-mi" el: "Vestea rea e ca am lasat-o pe georgiana ( asta fiind fata cu care era cand m-a intrebat pe mine dak vreau sa fim impreuna) pentru tine si vestea buna e ca te am numai pe tine" am ramas proasta, ma simteam aiurea rau..era cu ea de 4 luni daca nu ma insel.In fine , eu nu aveam nici o vine pentru faptele lui dar din ce in ce mai mult ma compara cu ea.Au trecut si neplacerile astea pana intr-o zi cand s-a dus cu prietenii la film, nu mi-a raspuns toata ziua la telefon si sa aud seara chiar de la el k a iesit cu o fata la mc ..:|
Asta a fost prima faza care m-a facut sa sufar enorm.Peste vr-o luna imi spune ca nu a uitat-o pe selin ( una din prietenele mele bune de care i-a placut lui mai demult).Bine, a doua zi mi-a spus ca a zis chestia asta ca sa ma enerveze ca vorbisem eu cu un prieten din franta pe care el nu-l suporta.Si ultima faza care mi-a pus capac: de 1 martie a venit la mine si era fff distant, rece..ok am zis ca poate e obosit,mai stiu eu ce..timp de 5 zile a fost tot asa..nu mai eram iubi,pui,fetitza mea,pitica mea etc nu mai imi spunea cat tine la mine si astea..aaa si sa deschid o paranteza..intr-o seara a inceput sa-mi planga in telefon ca ii pare rau pentru tot ce mi-a facut in trecut , ca el nu ma merita si numai d-astea . a doua zi al fel cand ne-am intalnit.stateam in pat imbratisati si imi zice" uitat-te la mine ca vreau sa vb ceva" si m-am uitat avea lacrimi in ochi :( si a inceput cu aceeasi poveste ca si seara precedenta.I-am sters lacrimile si l-am strans tare in brate :D asa sa continui cu ce ziceam mai sus:D si vineri, adica pe 5 l-am sunat am vb mai multe..nu dau mai multe detalii k sunt multe. ceea ce mi-a spus si ce m-a ranit enorm era ca a intalnit o alta fata.m-am simtit ca o carpa ..m-a durut ca nu a avut curajul sa-mi spuna de cand a intalnit-o, adica dupa 1 martie..si am intrebam oare unde sunt toate sentimentele lui, daca a simtit ceva pentru mine cum spunea..ma contraziceam singura : dak nu tinea la mine nu plangea pt mine ..si tot felul de gesturi care imi dadeau de gandit. Acum cica ar fi cu fata aia ,Mihaela, iar eu singura. Nu ma laud dar am avut multe posibilitati sa incep relatii noi in timpul asta de cand ne-am despartit dar nu pot..am incercat sa fiu tare sa nu ami plang doar de dragul lui ca stiu ca imi spunea mereu ca nu-i place ca planga pt persoanele care nu merita..ce ironie a vietii :))) Probabil o sa aud numai "nu merita sa plangi dupa el" , " vezi-ti de viata ta si uite-l" dar e ff usor sa vb..Oricum astept sfaturi ,pentru ca am nevoie mare
>:D< tks
Somo
Postat pe 12 Aprilie 2010 21:13
el se afla intr+un cerc de fete unde tu esti undeva la mijlocul liniei adica alearga in jurul cercului iar intr+un final se intoarce la tine pt ca cercu nu are margini...(nu trb s fii geniu sa iti dai seama )revenind

ai dreptate asta o sa auzi"uita-l,veziti de viata ta" e normAL PT CA TU PT EL ESTI ceva nesemnificativ

crede ca se poate intoarce la tine cand doreste

e normal sa iti fie greu dar viata merge mai departe stii vb aia "Dumnezeu iti da cat poti duce iar daca ti-a dat suferinta asta inseamna ca poti iesi la liman"

nu are rost sa iti inchizi viata pt el..
pt ce?pt un bou care nu stie sa aprecieze?pt unu care azi te iubeste maine te lasa?azi e la mec cu una maine la film cu alta?nu are rost
_PrInTzEs_
Postat pe 12 Aprilie 2010 21:21
eu cred ca intotdeauna vom suferi din cauza unuia sau altuia
sunt facuti din acelasi aluat ,le place sa minta si sa tradeze
si eu la randul meu iubesc pe cel pe care il credeam cel mai sincer si tandru barbat
din pacate nu ear asa cum am crezut,era o iluzie,amara iluzie
o sa-mi treaca astazi,maine sau peste un an dar imi va trece
asa este viata si trebuie traita cu bune si cu rele
asa ca fruntea sus si mergi mai departe.
bafta,
sper sa gasesti o persoana cu adevarat de incredere ,daca mai exista
aditza1970
Postat pe 12 Aprilie 2010 22:25
adica suferiti ca proastele in loc sa va traiti viata ?
Tazmanian
Postat pe 12 Aprilie 2010 22:40
Sunt mii si mii de caractere, unele mai puternice si altele mai slabe..Daca noi ne incadram in in categoria celor cu caracter slab nu inseamna neaparat ca suntem proaste ca suferim dupa ei..Eu da, recunosc ca sunt proasta ca l-am iubit, ca l-am iertat de atatea ori si n-am invatat nimic din nenumatatele dezamagiri de care am avut parte din pricina lui.Dar,,cum se spune: Iubirea te orbeste :-j
Somo
Postat pe 13 Aprilie 2010 17:36
De la: Somo, la data 2010-04-13 17:36:50Sunt mii si mii de caractere, unele mai puternice si altele mai slabe..Daca noi ne incadram in in categoria celor cu caracter slab nu inseamna neaparat ca suntem proaste ca suferim dupa ei..Eu da, recunosc ca sunt proasta ca l-am iubit, ca l-am iertat de atatea ori si n-am invatat nimic din nenumatatele dezamagiri de care am avut parte din pricina lui.Dar,,cum se spune: Iubirea te orbeste :-j


Ok, eu inteleg din mesajul asta ca nu doresti niciun sfat pentru ca, orice ti s-ar spune, esti o fiinta slaba si esti facuta pentru suferinta.
Toate bune, asta este!
Totusi, am rugamintea la tine, daca vreodata vreo prietena trece prin ceea ce treci tu, nu-i da sfaturi. Spune-i exact ceea ce ne-ai spus si noua: "sunt slaba, stiu ca viata poate fi cu mult mai frumoasa decat ceea ce traiesc eu, asa ca nu face ca mine".
rashela
Postat pe 13 Aprilie 2010 19:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Salut 5 De la: kudika_973702 14 Septembrie 2014 17:37
Un sfat va rog ca nu stiu ce sa fac 12 De la: kudika071535 29 Septembrie 2009 16:55
Despartire!!! 34 De la: valy90 14 Decembrie 2010 12:41
Ancorata in prezent dar cu sufletul in trecut!!! 21 De la: Cassey 18 Mai 2009 09:21
nustiu ce anume sa fac? 38 De la: kudika_14431 12 Septembrie 2012 17:46