Setari Cookie-uri

Va rog mult ajutati-ma cu un sfat ...il iubesc enorm si nu stiu ce sa fac

Buna!Va rog mult ma puteiti ajuta cu un sfat?Va scriu pentru ca simteam nevoia sa ma descarc , sa spun aceste ganduri cuiva...si ma bucur f mult ca pot sa va intreb pe voi. Iubesc pe cineva din liceu...acum sunt la facultate si il vadfoarte rar...din ce in ce mai rar. Dupa terminarea liceului ne-am intalnit de cateva ori dar niciodata nu am avut curajul sa ii spun ce simt, asta pentru ca ma emotionam in prajma lui, ma intimida intr-un fel. Eu pot spune ca am o personalitate destul de puternica, nelasandu-ma prada emotiilor, mai degraba nearatandu-le.In acei ani se purta foarte confuz cu mine ...se purta foarte urat dar cateodata imi arata ca ar putea sa ma iubeasca...Dar chiar la inceputul liceului eu am devenit iubita unui coleg de clasa si de abia dupa aceea l-am observat pe el...care se purta foarte ciudat ...ma facea sa sufar ingrozitor...dar o data s-apropiat de mine si m-a luat in brate. Altadata imi spunea ca l-a vazut pe prietenul meu cu o tipa...altadata...in fata facultatii lui ne-am intalnit si a trecut pe langa mine fulgerator dar atat de aproape incat imi venea sa il strig din toti rarunchii. Of ...imi e tare greu si imi dau seama ca nu am sa il mai vad niciodata daca nu fac ceva...dar nu vreau sa ma pun pe tava...de atat amar de vreme ar fi putut sa faca ceva daca m-ar fi iubit cu adevarat. Sufar teribil si in fiecare zi cand ma trezesc imi dau seama ca e zadarnic, ca e atat de teribil ca nu am nici o cale ,..ca nu gasesc scapare. Chiar daca as sti ca nu ma iubeste eu tot l-as iubi ...dar nu vreau sa fiu lasa .Stiu ca trebuie sa imi pastrez demnitatea si puternica personalitate..dar nimeni nu stie in afara de ai mei ...si simt ca am sa fac un atac cerebral gandindu-ma la el. Timiditatea mea din liceu era din cauza faptului ca sunt cam mica de inaltime si el era inalt si tot timpul era malitios...complexul asta ma facea sa nu mai ies din clasa in pauza ca fraiera , afara cu grupurile de colegi. Ma simteam f prost...devenisem aproape nesociabila...dar tot el cateodata imi zicea cate o vorba buna... Sunt confuza si simt ca nu mai pot sa fac nimic , paralizez pe zi ce trece gandindu-ma ca nicicand s-ar putea sa nu-l mai vad.Vreau sa fac ceva sa ies din depresia asta oribila.Of...il iubesc enorm...si nu i-am aratat asta..As vrea sa stiu ce sa fac ,va rog mult sa ma ajutati ,sa imi dati un sfat Va multumesc
forfaith
Postat pe 29 Mai 2009 20:58
doaaaamne....disperata mai esti!!!! cate topicuri vrei sa deschizi pentru aceeasi duda????
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 21:02
De la: l_diana_c, la data 2009-05-29 21:02:19doaaaamne....disperata mai esti!!!! cate topicuri vrei sa deschizi pentru aceeasi duda????


diana ...ti-am citi peste 10 comentarii in care ai cel putin un smile nerovos.. e clar... trebuie sa consulti un psihiatru
piticul_tau
Postat pe 30 Mai 2009 18:22
De la: l_diana_c, la data 2009-05-29 21:02:19doaaaamne....disperata mai esti!!!! cate topicuri vrei sa deschizi pentru aceeasi duda????

ce rea te-ai facut dienutzo .....relax un pic ...;)) ///...daca iti dau un pup promiti sa nu mai fii asa rautacioasa ?
lucic07
Postat pe 31 Mai 2009 00:04
De la: l_diana_c, la data 2009-05-29 21:02:19doaaaamne....disperata mai esti!!!! cate topicuri vrei sa deschizi pentru aceeasi duda????


diana si in seara asta esti cu fundul in sus???
scorpyoW
Postat pe 31 Mai 2009 00:16
Parerea mea e ca ar trebui sa ii dai un semn de interes,eventual chiar sa fii directa....nu ii spui ca il iubesti asa deodata ....ci ii poti spune ca ai vrea sa il cunosti mai bine.....in felul asta nu i te oferi pe tava .....ca asa ...la cum ai zis ca interactionezi cu el .......isi va da seama la varsta la care singurul lucru care i se mai scoala e parul .....si ala daca nu cade ....si daca nici asa nu e bine....cauta-ma pe mine :))
lucic07
Postat pe 31 Mai 2009 00:20
uite eu nu am decat 14 ani....tu deja esti la facultate dar sa zicem doar k in ziua de azi fetele se maturizeaza mai rpd si trec mai rpd la anumite etape ale vietii.am citit povestea ta si stiu cum e sa suferi pt k iubesti pe cnv.este ft greu sa vezi persoaan iubita si sa nu poti sa te apropii de el sa ii simti caldura trupului. dar in acelasi timp trebuie sa iti dai seama ca mereu va exista alt cineva. probabil k ar trebui sa ii dai un semn in ceea ce priveste sentimentele tale. (nu zic sa ii recunosti sentimentele pentru k aceasta gresela am facuto eu si nu vreau sa spun continuarea povestii). in acelasi timp sa sti ca un barbat inteligent va intelege ceea ce simti pt el doar din priviri pentru k atunci cand iubiesti privirile te coplesesc. nu trebuie sa fi disperata esti tanara in viata ta vor aparea si alti barbati nu trebuie sa te lasi prada sentimenelor atata timp cat el nu ti le impartaseste. daca tinea la tine probabil k ti-ar fi aratat asta pana acum...parerea mea este k trebuie sa te bucuri de ceea ce ai in prezent de clipele magice pe care le vei trai o data in viata.timpul este foarte pretios si inca ceva eu am compart aceste trairi numite iubire cu ceva de genu:atunci cand ai nevoie de exemplu de o haina de multe ori ti se intampla sa nu o gasesti atunci cand ai nevoie te deranjzeaza te nervezi dar iti trecere si cand nc nu te gandesti atunci o regasesti si esti ft fericit k tiai gasit lucrul pe care de mult il credeai pierdut asha e si cu iubirea cand iti doresti cu tot dinadinsul sa ai pe acel cnv cand aproape ca iti foretezi mintea sa ganeasca numai la el atunci nu il vei avea dar daka incerci sa il uiti vei vedea k intre timp intrun moment cand nc macar nu iti dai seama va aparea marea iubire pe care tu acum ti-o doresti nu te grabi traieste clipele de care ai aprtea acum bucurate ca ai o familie ca esti sanatoasa k poti avea ceea ce multi siar dori atat de tare.si in ceea ce priveste aceasta cruda iubire incerka sa te gandesti la alt ceva incerka sa gandesti optimist sa iti ocupi timpul cu lucruri care sa iti distraga atentia de la el ..parrea mea este ca in timp il vei uita si din vorbele pe care leai scirs tu cred eu ca esti o pers speciala care cu siguranta va avea parte de ceea ce merita dar nu te grabi..poate k nu el e cel de care ai tu nevoie...poate k a devenit un fel de obsesie..pe care trb sa o uiti pt a lasa loc unei iubiri traite in doi..o iubire care sa te poarte pe cele mai intale culmi..scz daka teau plictisit vorbele mele dar stiu cum e sa suferi din cauza unei iubiri crude dar va trece timpul vindeca cele mai adanci rani:)
lorena_bubbles
Postat pe 17 Iunie 2009 21:39
Scumpa mea vorba cintecului _ fetei cu parul de foc -FATA NU FI TRISTA PENTRU CA-I PACAT -
Asculta la mine viata este NASPA eu am 5 zeci si un pic de ani - ca sa o faci frumoasa sau macar PLACUTA traieste fiecare clipa ca si cind ar fi ultima , nu lasa pe miine ce poti face azi , sau la orice dezamagire fa ca Scarlett - SI MIINE ESTE O ZI - iar miine poate va fi soare iar . Gindeste intotdeauna CA CE ESTE AL TAU ESTE PUS DEOPARTE - sii va veni rindul . NU DISPERA - chiar daca esti miniona nu este grav chiar sa stii ca baietii inalti au atractie pentru fetele micute . Incearca sa-i ceri un sfat poate ca AR TREBUI SA AI UN PROIECT DE FACUT SI ITI TREBUIE O INDRUMARE - TEMA OBLIGATORIE DOAR SUNTE-TI STUDENTI AMINDOI - Incearca asa si zimi ce ai rez . Fii CU TUPEU incearca sa iei tu initiativa sunt multi baieti care chiar daca par foarte siguri pe ei in realitate asta este carapacea lor incearca sa-i intri pe sub ea .......SSSSSUUUUUCCCCEEEEESSSSS ASTEPT VESTI BUNE . SI DACA NU O FI SA FIE EL - STII ZICALA NU ADUCE ORA CE ADUCE CEASUL !!!!!
cicilia
Postat pe 17 Iunie 2009 22:47
esti ok nu iti face griji meriti mai mult decat atat
kudika038637
Postat pe 18 Iunie 2009 10:07
Draga mea, nu cred ca trebuie sa te consumi atit si sa iei in calcul de la inceput faptul ca nu ai nici o sansa. Parerea mea e ca, daca i-ai spune ce simti ai stii din start daca merita sau nu sa mai suferi dupa el. Comunicarea este cea mai importanta intre doi oameni...fara ea nu avem cum sa stim ce simte celalalt, ce emotii, sentimente, dureri, suparari, fericiri are...daca ti-ai lua inima in dinti si i-ai spune, vei stii da sau ba...si daca va fi ba eu sint convinsa ca, stiind cum stau lucrurile vei lasa un baiat care te merita sa-ti cucereasca inima si vei vedea cit de minunat e sa iubesti...nu ai voie sa ai complexe...ele nu sint pentru noi...intotdeauna gindeste-te ca esti cea mai frumoasa, cea mai inteligenta, cea mai vesela si cominicativa...n-o sa-ti para rau daca vei invata sa comunici...chiar daca doare adevarul, macar stii cum stai...starea de inceritudine ajunge sa te macine si vei ajunge sa nu mai fi fericita...asa ca, fa-ti curaj pentru o clipa doar, du-te la el, trage aer in piept si spune-i ce ai de spus...si vezi care e reactia...dupa care tu singura vei stii ce ai de facut...eu zic ca merita sa incerci! Sophie Rose
Sophie_Rose
Postat pe 19 Iunie 2009 10:37
De la: lorena_bubbles, la data 2009-06-17 21:39:26uite eu nu am decat 14 ani....tu deja esti la facultate dar sa zicem doar k in ziua de azi fetele se maturizeaza mai rpd si trec mai rpd la anumite etape ale vietii.am citit povestea ta si stiu cum e sa suferi pt k iubesti pe cnv.este ft greu sa vezi persoaan iubita si sa nu poti sa te apropii de el sa ii simti caldura trupului. dar in acelasi timp trebuie sa iti dai seama ca mereu va exista alt cineva. probabil k ar trebui sa ii dai un semn in ceea ce priveste sentimentele tale. (nu zic sa ii recunosti sentimentele pentru k aceasta gresela am facuto eu si nu vreau sa spun continuarea povestii). in acelasi timp sa sti ca un barbat inteligent va intelege ceea ce simti pt el doar din priviri pentru k atunci cand iubiesti privirile te coplesesc. nu trebuie sa fi disperata esti tanara in viata ta vor aparea si alti barbati nu trebuie sa te lasi prada sentimenelor atata timp cat el nu ti le impartaseste. daca tinea la tine probabil k ti-ar fi aratat asta pana acum...parerea mea este k trebuie sa te bucuri de ceea ce ai in prezent de clipele magice pe care le vei trai o data in viata.timpul este foarte pretios si inca ceva eu am compart aceste trairi numite iubire cu ceva de genu:atunci cand ai nevoie de exemplu de o haina de multe ori ti se intampla sa nu o gasesti atunci cand ai nevoie te deranjzeaza te nervezi dar iti trecere si cand nc nu te gandesti atunci o regasesti si esti ft fericit k tiai gasit lucrul pe care de mult il credeai pierdut asha e si cu iubirea cand iti doresti cu tot dinadinsul sa ai pe acel cnv cand aproape ca iti foretezi mintea sa ganeasca numai la el atunci nu il vei avea dar daka incerci sa il uiti vei vedea k intre timp intrun moment cand nc macar nu iti dai seama va aparea marea iubire pe care tu acum ti-o doresti nu te grabi traieste clipele de care ai aprtea acum bucurate ca ai o familie ca esti sanatoasa k poti avea ceea ce multi siar dori atat de tare.si in ceea ce priveste aceasta cruda iubire incerka sa te gandesti la alt ceva incerka sa gandesti optimist sa iti ocupi timpul cu lucruri care sa iti distraga atentia de la el ..parrea mea este ca in timp il vei uita si din vorbele pe care leai scirs tu cred eu ca esti o pers speciala care cu siguranta va avea parte de ceea ce merita dar nu te grabi..poate k nu el e cel de care ai tu nevoie...poate k a devenit un fel de obsesie..pe care trb sa o uiti pt a lasa loc unei iubiri traite in doi..o iubire care sa te poarte pe cele mai intale culmi..scz daka teau plictisit vorbele mele dar stiu cum e sa suferi din cauza unei iubiri crude dar va trece timpul vindeca cele mai adanci rani:)


lorena,daca tu la doar 14 ani poti sa gandesti asa toata stima
lilianagr
Postat pe 3 Iulie 2009 18:34
eu sunt genul care spune direct ce simte si cu timpul iti vei da seama ca asa e mai bine.daca imi spui daca el este timid sau nu poate te pot ajuta dar daca nu este timid atunci inseamna ca acele vorbe bune si imbratisari la nevoie le-a facut doar pentr ca te-a vazut mai retrasa. dar unii nu concep o prietenie dintre o fata si un baiat.poate a vrut doar sa te ajute si tu ai inteles gresit. dar cel mai bine ar fi sa te intalnesti cu el la o terasa si sa ii spui chiar ce simti si daca este cum zici tu ca te pierzi in prezenta lui atunci comunica cu el pe mess!!!!!!!! succes
dolcik1
Postat pe 3 Iulie 2009 18:49
Daca il iubesti, spune-i-o simplu. Vezi reactia lui, cel putin afli adevarul.
kudika046386
Postat pe 3 Iulie 2009 21:21
Daca crezi ca-l simpatizezi afla nr de telefon si sunal sau aflai prieteni de gasca sau un aidiu sau un prieten sau o prietena care-l cunoaste si spunele sa-ti faca cunostinta cu el si vezi reactia lui si atunci vezi ce faci eu iti urez SUCCES ca ai nevoie.
kudika038975
Postat pe 4 Iulie 2009 17:53
Draguta,nu te mai sfia ca esti un omulet mukut de statura mica,hmmm prietenu meu are 1,82 miar eu doar 1,56 ne iubim si asta e tot,nu fi prostuta,fii mai increzuta in tine,si nu te mai gindi la inaltimea ta,dar ajung la rugamintea ta,draga daca cu advarat tsii la el si ai vrea sa fii ku el,fa un pas,macar afla num lui de mobil ,scrie un sms,doar salut ce mai faci,cum merg treburile.....
si desigur de la cine e....
deacum vezi ce iti raspunde
dar vezi nu te lasa dusa de nas,nu-i spune in fata ceea ce simti pt el,pt ca tu nu stii ce simte el pt tine,si ar putea sa-si bata jo de sentimentele tale!eu sunt anna,dac ai nevie de a vb cu cineva my mail sswweet@mail.ru!
Maybe_Tomorow
Postat pe 11 August 2009 13:48
domnisoara persoana data cu adevarat are nevoie,dar tu ce faci aici..... a rugat doar ca s ajutam,daca nu ai cu ce nici nu te baga
Maybe_Tomorow
Postat pe 11 August 2009 15:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Declaratia ta..... 5 De la: mihablonda 4 Mai 2010 23:42
nu mai stiu ce sa fac....am nevoie de un sfat 12 De la: putinkova 22 Martie 2010 21:51
o intrebare 20 De la: cleoafrica 14 Iulie 2009 10:58
help!!! 20 De la: polin 18 Noiembrie 2011 18:35
COSURI PE FRUNTE 1 De la: kudika364412 7 Februarie 2011 02:14