Setari Cookie-uri

Back or forward?

Povestea e simpla:dupa 2 ani de relatie am pus punct si am zis mai bine singura.Niciodata nu mi-a fost teama de schimbare.El devenise distant si vedeam ca orice as face nu il mai interesez.INu se implica in relatie,i se parea ca el nu are nimic de modificat in atitudinea sa delasatoare si nepasatoare.Asa era el si de fel,nu numai cu mine-fara pofta de viata.Ideea de singuratate in doi o simteam din ce in ce mai mult si chiar daca ma amageam ca poate maine va fi mai bine ,am realizat intr-o buna zi ca nu are sens.Am ramas amici din moment ce ne-am despartit in termeni amiabili,de comun acord.Asa ca mi-am facut bagajul si m-am mutat de la el.La o luna dupa m-am pripit si m-am bagat intr-o noua relatie.Il cunosteam,colegi de munca -stiam ca ma place dar nu il bagasem in seama pt ca nu mi se parea corect,chiar daca lucrurile acasa nu mergeau bine.Dar imi acorda atentie si stiam ca nu face nimic doar ca sa ma cucereasca si atat.Chiar vroia o relatie serioasa cu mine.S-a dovedit sincer.Numai ca fostul prieten s-a schimbat.Nu stiu ce s-a intamplat,spune ca si-a dat seama ce a pierdut ,ca avea nevoie de o palma de genul asta pt a se maturiza.E mai motivat ,spune ca nu poate sterge 2 ani asa usor.Ideea este ca s-a schimbat nu numai fata de mine ci in general,iar acum ma vrea inapoi.Din punctul meu de vedere nu e o iluzie de a mea sau sa vreau sa ma amagesc legat de schimbarea lui.Chiar se vede.Numai ca sentimentele mele nu mai sunt asa de puternice.Mi-e drag de el si tin la el dar ma indepartasem deja de el cand am plecat din cauza comportamentului sau.
Iar acum mi-e greu.Nu vreau sa joc pe doua fronturi .Actualul tine la mine si ma simt bine cu el ,dar discutand si cu fostul imi dau seama ca poate ne-ar fi bine din moment ce vrea si el sa fie parte din relatie.Nu pot lua o decizie si nu vreau sa imi bat joc de nimeni.E adevarat ca toata lumea zice sa fac ce simt:acum nu mai stiu ce simt.Cu amandoi ma simt bine,cu fostu am un trecut si ne cunoastem destul de bine si toate dedesubturile.Actualul spune ca el e dispus sa faca orice si ca vrea sa fie cu mine cu adevarat si nu se joaca .Chiar ii cred pe amandoi ca sunt sinceri.Dar care e alegerea potrivita?
Ce sa fac?ati fost vreodata in vreo astfel de situatie?nu vreau decat sa fiu linistita ,intr-o sg relatie....dar care?
Aveti vreun sfat ?

Multumesc
O seara buna tuturor
joey84
Postat pe 21 Septembrie 2009 22:50
DE CE TREBUIE SA SE AJUNGA LA DESPARTIRE CA SA ITI DAI SEAMA DE ADEVARATELE SENTIMENTE?!NUMAI ATUNCI CAND PIERZI ACEL CEVA REALIZEZI CE AI PIERDUT!HMMMMM!!CHESTIA ASTA E DEJA UN CLISEU PTR MAI TOATA LUMEA....SI VA FI MEREU..DIN PACATE.IN FINE..CE AS PUTEA SA ITI SPUN ESTE CA SI EU AM TRAIT ACEEASI EXPERIENTA SI ACUM DEPINDE DE MULTE LUCRURI .AI INTRAT PREA REPEDE IN ACEASTA NOUA RELATIE ,INTAI TREBUIE SA ANALIZEZI BN DE CE SI CUM SA AJUNS LA DESPARTIRE SI SA ITI CLARIFICI SENTIMENTELE FATA DE FOSTUL SI ABIA DUPA INCERCI SA TRECI LA O ALTA ETAPA IN VIATA TA.DACA ESTI O PERSOANA HOTARATA LUCRURILE SUNT DESTUL DE SIMPLE ,IMPORTANT E SA STII CE VREI.SI CHESTIA ASTA CU SCHIMBAREA E RELATIVA.SE SCHIMBA PTR PUTIN TIMP DUPA CARE LUCRURILE SE REPETA.DE CE??PTR CA VA CUNOASTETI,AVETI MULTE IMPREUNA SI E OBISNUIT CU TINE.NU TE LASA PACALITA DE APARENTE SI DE FAPTUL CA SI CU ALTII S-AU SCHIMBAT LUCRURILE SI INCEARCA SA TE GANDESTI STRICT LA TINE SI EL.CAT DE MULT IL IUBESTI PE FOSTUL??CAT DE MULT VREI SA FII CU ACTUALUL??POTI SA IUBESTI UN OM ENORM DE MULT IN POFIDA DIFERENTELOR DE OPINII,DISTANTEI..ETC.ESTE ATAT DE CIUDAT SA SUFERI DIN DRAGOSTE CAND DE FAPT DRAGOSTEA E CEL MAI SUBLIM SENTIMENT DE PE PAMANT!SI DRAGA MEA TOTUL DEPINDE DE TINE,DE CEEA CE VREI.ESTE GREU SA DAI UN SFAT CUIVA CHIAR DACA AM TRECUT PRIN ACEEASI EXPERIENTA PTR CA FIECARE OM E UN INDIVID APARTE SI SIMTIM DIFERIT ORICAT DE MULT SPUN CEILALTI CA NU AR FI ASA.TINE CONT DE CEEA CE SIMTI SI NU DE CE SPUNE LUMEA.ITI DORESC TOT BINELE DIN LUME
misteryos25
Postat pe 22 Septembrie 2009 11:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma place si nu-si da seama? 15 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:43
Eternitatea nu este un timp foarte lung! 14 De la: Ame_ly 31 Ianuarie 2011 15:28
iubire intre veri 95 De la: 14 Decembrie 2012 09:57
Iubire la distanta. Help!! 9 De la: kudika_19168 6 Noiembrie 2012 10:51
Indragostita de amant??? Ce e de facut? 262 De la: Ale_jandra 26 Aprilie 2013 09:36