Setari Cookie-uri

ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei?

ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei?in 2008 am absolvit facultatea si acum sunt asistenta medicala la doar 22 de ani.ideea e ca acum sunt intrun oras in care nu stiu sigur daca vreau sa si raman ...adica e mai mic sansele sunt mai putine de a te realiza profesional si, urmez si un master pe care acuma il termin.problema e ca prietenul meu nici nu vrea sa auda sa ne mutam la timisoara ....si eu cred ca as vrea deji is constienta ca miar fii destul de greu financiar .voi ce parere aveti .el zice ca nu vrea sa plateasca chirie avand casa si serviciu bun aici .eu in schimb am un loc de munca pana in toamna.u ce ati face?
adrianacarabas
Postat pe 3 Iunie 2009 20:49
De la: adrianacarabas, la data 2009-06-03 20:49:51 ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei?in 2008 am absolvit facultatea si acum sunt asistenta medicala la doar 22 de ani.ideea e ca acum sunt intrun oras in care nu stiu sigur daca vreau sa si raman ...adica e mai mic sansele sunt mai putine de a te realiza profesional si, urmez si un master pe care acuma il termin.problema e ca prietenul meu nici nu vrea sa auda sa ne mutam la timisoara ....si eu cred ca as vrea deji is constienta ca miar fii destul de greu financiar .voi ce parere aveti .el zice ca nu vrea sa plateasca chirie avand casa si serviciu bun aici .eu in schimb am un loc de munca pana in toamna.u ce ati face?


si daca ma inbonlavesc in fiecare zi,o sa ai grija de mine????

cand iubesti o persoana,te gandesti si la e,in cazul u nu este valabil,daca el e realizat ce trebue sa te realizez si u,fugi lume si fati un viitor daca asta i'ti doresti
scorpyoW
Postat pe 3 Iunie 2009 20:55
scuza-ma iubita,dar cine zice ca o sa ramai forever cu el?si de ce ar trebui sa depinzi de el?chestia cu plecatul,daca tu vrei sa pleci in alt oras,in timp o sa se transforme urat daca ramai pt prietenul tau.puteti sa va vedeti cand ai liber tu sau el.mergeti unul la altul.daca iti e frica sa nu-l pierzi nu ai facut nimic.ca doar daca vrea,se duce si cand esti tu.eu zic sa te muti si sa iti urmezi visul.dupa aia o sa mai vedeti voi.daca te iubeste o sa inteleaga si o sa ajungeti la un compromis.eu nu vad de ce numai femeile trebuie sa renunte.iti urez bafta multa
tina_bt
Postat pe 16 Iulie 2009 07:01
Io prefer sa regret un lucru pe care l-am facut decat ceva ce nu am facut. Du-te! Ce poate sa se intample asa rau? Job iti gasesti, iubit iti gasesti
valicica101
Postat pe 16 Iulie 2009 23:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor ca nu mai inteleg nimic 56 De la: miruna09 7 Noiembrie 2009 18:26
ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei? 4 De la: valicica101 16 Iulie 2009 23:41
Ajutati-ma sa ies din depresie 33 De la: kudika_990894 19 August 2015 12:34
tot despre o fosta a prietenului meu 131 De la: kudika_01 2 Iulie 2012 02:31
As avea nevoie de un sfat 32 De la: mihaelatrincu 17 Iulie 2009 18:35