Setari Cookie-uri

El spune ca daca l-as iubi as face dragoste cu el

Buna, ce ati face voi in locul meu?Am 22 ani,sunt cu un baiat de 10 luni care m-a cerut de nevasta dupa nici 3 luni, dar inca nu m-am culcat cu el pentru ca religia mea e putin mai "severa" decat a lui si le cere fetelor sa se casatoreasca virgine(sunt evreica si el ortodox). Stiu ca suntem in 2009, si toate fetele s-au emancipat si nimeni nu mai tine cont de cat de "cuminte" a fost fata inainte de casatorie, dar eu asha am fost crescuta si mie pur si simplu frica. El spune ca daca l-as iubi cu adevarat as face dragoste cu el. Eu stiu ca el ma iubeste si mi-a dovedit asta de multe ori si eu il iubesc enorm dar totusi nu as accepta sa imi schimb religia si nici el nu vrea sa o schimbe si inca o problema e ca eu nu mananc carne de porc si asta e crunt la ei in familie .... "cum sa numai manance fiumeu carne de porc .." si am impresia ca el vrea sa facem cununia civila doar ca sa putem sa ne culcam , si plus ca amandoi suntem studenti si ne-ar fi foarte greu sa ne descurcam... Ce sa fac ca sa nu il pierd pentru ca m-am saturat sa ma paraseasca baietii pentru acelasi motiv... "nani"
anal1987
Postat pe 20 Martie 2009 00:31
De la: anal1987, la data 2009-03-20 00:31:11Buna, ce ati face voi in locul meu?Am 22 ani,sunt cu un baiat de 10 luni care m-a cerut de nevasta dupa nici 3 luni, dar inca nu m-am culcat cu el pentru ca religia mea e putin mai "severa" decat a lui si le cere fetelor sa se casatoreasca virgine(sunt evreica si el ortodox). Stiu ca suntem in 2009, si toate fetele s-au emancipat si nimeni nu mai tine cont de cat de "cuminte" a fost fata inainte de casatorie, dar eu asha am fost crescuta si mie pur si simplu frica. El spune ca daca l-as iubi cu adevarat as face dragoste cu el. Eu stiu ca el ma iubeste si mi-a dovedit asta de multe ori si eu il iubesc enorm dar totusi nu as accepta sa imi schimb religia si nici el nu vrea sa o schimbe si inca o problema e ca eu nu mananc carne de porc si asta e crunt la ei in familie .... "cum sa numai manance fiumeu carne de porc .." si am impresia ca el vrea sa facem cununia civila doar ca sa putem sa ne culcam , si plus ca amandoi suntem studenti si ne-ar fi foarte greu sa ne descurcam... Ce sa fac ca sa nu il pierd pentru ca m-am saturat sa ma paraseasca baietii pentru acelasi motiv... "nani"



Ce ai putea sa faci ??? Sai-i bagi trap rapid si de urgenta la origini si cu asta basta , nu te poate obliga nimeni sa faci ceva impotriva vointei tale....nici sa te dai mai incolo daramite sa faci si sex sau eu mai stiu ...si faptul ca el te cere de nevasta dupa 3 luni doar ca sa se culce cu tine mi se pare caz de internare la Balaceanca sau la Noua , in fine eu spun sa nu mai disperi ca nu sta viatza in sex si in relatii, vei gasi pe cineva pana la urma care sa te inteleaga , ai rabdare si nu fa nimik pe care sa-l regreti ulterior !
Succes !
__LL__
Postat pe 20 Martie 2009 00:35
Nu stiu, eu cand iubesc pe cineva vreau sa intru sub pielea lui daca se poate. In niciun caz nu as refuza sa fac dragoste cu el.

Acum cu religia .. tu vezi cauza a cate probleme si conflicte a fost pana acum?
Kathara
Postat pe 20 Martie 2009 00:37
De la: anal1987, la data 2009-03-20 00:31:11Buna, ce ati face voi in locul meu?Am 22 ani,sunt cu un baiat de 10 luni care m-a cerut de nevasta dupa nici 3 luni, dar inca nu m-am culcat cu el pentru ca religia mea e putin mai "severa" decat a lui si le cere fetelor sa se casatoreasca virgine(sunt evreica si el ortodox). Stiu ca suntem in 2009, si toate fetele s-au emancipat si nimeni nu mai tine cont de cat de "cuminte" a fost fata inainte de casatorie, dar eu asha am fost crescuta si mie pur si simplu frica. El spune ca daca l-as iubi cu adevarat as face dragoste cu el. Eu stiu ca el ma iubeste si mi-a dovedit asta de multe ori si eu il iubesc enorm dar totusi nu as accepta sa imi schimb religia si nici el nu vrea sa o schimbe si inca o problema e ca eu nu mananc carne de porc si asta e crunt la ei in familie .... "cum sa numai manance fiumeu carne de porc .." si am impresia ca el vrea sa facem cununia civila doar ca sa putem sa ne culcam , si plus ca amandoi suntem studenti si ne-ar fi foarte greu sa ne descurcam... Ce sa fac ca sa nu il pierd pentru ca m-am saturat sa ma paraseasca baietii pentru acelasi motiv... "nani"




1. esti prea tanara pt a te casatori, mai ales ca ambii mai aveti scoli de terminat
2. daca esti evreica si atat de religioasa... el nu ar trebui sa treaca la iudaism? intreb pt ca nu sunt sigura, dar asa stiam ... daca da, ati discutat despre asta?
3. nu mi se pare corecta pozitia cu "daca m-ai iubi cu adevarat te-ai culca cu mine"... haidade! de unde stie el cum iubesti tu adevarat?? sa fin seriosi! e vechea tactica folosita de baieti!
4. ca poate trai sau nu fara carne de porc... e decizia lui, nu a parintilor...

acuma... eu am cunoscut o familie de evrei (erau din State, ce-i drept), dar erau f ok, iar tipa mi-a pove ca a avut iubiti si inainte de a se casatori... pana la urma, stii cum e, in fiecare religie, fie ea iudaica/ ortodoxa/ catolica, etc., se spune vorbeste clar de feciorie la casatorie... dar stim cu totii ca realitatea e alta. ce vreau sa zic e ca nu cred ca n-ai facut dragoste pana acum din cauza religiei ci pentru ca nu te-ai simtit pregatita...
ralukama
Postat pe 20 Martie 2009 00:45
Draga anal1987...
Doar pentru ca ti-a propus casatorie...nu inseamna ca se va si intampla.
Un barbat TREBUIE SA TE MERITE.
El ce a facut ca sa te merite???
Cum te-a cucerit in doar 3 luni???
Ai 22 de ani ...esti la o varsta in care esti vulnerabila. Ai mare grija ...
Daca vrei sa o faci ...o faci pentru ca il doresti pe el ...si pentru ca il iubesti cu adevarat.
uita-te putin in jurul tau.
Chiar e lumea atat de emancipata???
Sigur e progres sau e REGRES???
Ia uita-te la domnisoarele care la 15-16 ani nu doar ca isi incep activitatea sexuala ( nestiind care sunt si urmarile si riscurile sexului) dar mai si consuma alcool ( nu mai pun la socoteala drogurile.
A nu se intelege gresit. Nu crucific pe nimeni si nu vreau sa fie luat ca afront personal de catre cineva.
insa ...in ziua de azi ...din 10 tineri de pana la 18 ani ...7 si-au inceput viata sexuala de ceva vreme.
Uita-te mai departe si vezi cati se casatoresc la varste ca a ta ...daca nu mai devreme...si uita-te cat de departe ajung.
In cel mai fericit caz ajung doar la divort ...si fara copii.
Cum ar fi sa te trezesti da 24 de ani ...cand ti-e lumea mai draga ...cu un copil in brate si singura.
Nu mai punem la socoteala ca in tot acest timp tu trebuie sa faci o scoala si sa mai si muncesti. Sau te intretin mamica si taticu ...si tu doar le torni nepoti pe banda.
Iubita ...
Ai 22 de ani.
Nu pierzi nimic asteptand ...decat senzatia unui act sexual ...un orgasm care dureaza cateva secunde.
Nu il cunosc pe el ...insa recunosc "metoda de abordare" ...e rasuflata. Si pe vremea mea era folosita forma asta de santaj.
Oamenii intelepti ...au uitat demult de ea. :)
Ar mai fi multe de spus insa...nu cred ca are vreun sens. E un subiect amplu in baza caruia argumente pro si contra se pot aduce mult si bine. Insa decizia finala e a ta

O zi frumoasa ...si multa intelepciune.

A.
angelofsorrow
Postat pe 20 Martie 2009 09:02
De la: anal1987, la data 2009-03-20 00:31:11Ce sa fac ca sa nu il pierd pentru ca m-am saturat sa ma paraseasca baietii pentru acelasi motiv... "nani"


Raspunsul il cunosti deja de la iubitul tau: SEX! Asta ar trebui sa faci ca sa nu il pierzi...
Serios? Mi-e teama ca dupa asta. se anuleaza si nunta pe motive de "o alta religie".. sau. treci la ortodocsi... daca ma iubesti.

Draga mea, LASA-L!!!! Pierde-l.. nu e nicio paguba! Tu esti importanta, el nu este.
rashela
Postat pe 20 Martie 2009 09:46
Cazul tau este acela al caprei ...cu varza.Nu cred ca le poti impaca.

Trebuie sa te gandesti bine.Indiferent cu cine vei incepe o relatia ,va dori acelas lucru.Toata lumea gandeste din punctul tau de vedere.Dar el ,gandesc eu...a asteptat ceva timp.Si te-a si cerut de nevasta..Ceea ce e remarcabil.Nu cred ca te insori cu cineva doar ptr.sex.
Ar putea alege sa te astepte...si sa aiba relatii sexuale cu alte femei..

Am si eu o curiozitate de unde "vine" nick-ul tau?
ella_c
Postat pe 20 Martie 2009 09:57
De la: anal1987, la data 2009-03-20 00:31:11Buna, ce ati face voi in locul meu?Am 22 ani,sunt cu un baiat de 10 luni care m-a cerut de nevasta dupa nici 3 luni, dar inca nu m-am culcat cu el pentru ca religia mea e putin mai "severa" decat a lui si le cere fetelor sa se casatoreasca virgine(sunt evreica si el ortodox). Stiu ca suntem in 2009, si toate fetele s-au emancipat si nimeni nu mai tine cont de cat de "cuminte" a fost fata inainte de casatorie, dar eu asha am fost crescuta si mie pur si simplu frica. El spune ca daca l-as iubi cu adevarat as face dragoste cu el. Eu stiu ca el ma iubeste si mi-a dovedit asta de multe ori si eu il iubesc enorm dar totusi nu as accepta sa imi schimb religia si nici el nu vrea sa o schimbe si inca o problema e ca eu nu mananc carne de porc si asta e crunt la ei in familie .... "cum sa numai manance fiumeu carne de porc .." si am impresia ca el vrea sa facem cununia civila doar ca sa putem sa ne culcam , si plus ca amandoi suntem studenti si ne-ar fi foarte greu sa ne descurcam... Ce sa fac ca sa nu il pierd pentru ca m-am saturat sa ma paraseasca baietii pentru acelasi motiv... "nani"

mereu vei intampina problema asta.De fapt ti-e frica de ce? Astepti sa-ti gaseasca mama si tata un evreu sa te mariti?atunci nu-ti mai fa prieteni de alta religie si ai terminat problema.Dar ia gandeste-te la asta: daca te casatoresti virgina cu un barbat care nu prea te-ar satisface ,ce te faci? Caci in religia ta,daca ar fi sa urmezi toate obiceiurile astea care pana la urma sunt primitive,esti sortita sa traiesti dupa cum vor cei din comunitatea ta.Tare aiurea si cu religiile astea care iti impun un anumit sil de viata.....Eu una ador sa fiu libera,nu sa-mi fie frica de vreo regula impusa .Daca tu zici ca-l iubesti,pai fa dragoste cu el.Ce atata frica? Nu-ti poate impune nimeni sa mananci porc....dar nici lui nu-i restrictiona asta...fii si tu toleranta cu el dar si el sa fie cu tine,in sensul in care sa accepte ca esti evreica si ca nu vei renunta la ale tale.Mai documenteaza-te si tu,poate ai sa-ti dai seama ca aface dragoste nu e asa un pacat cum cred ai tai....bineinteles,familia ta nu trebuie sa afle ce faci tu.Niciodata nu-i vei schimba.
kassandry
Postat pe 20 Martie 2009 13:01
nicku` e gresit scris am vrut sa scriu ana l si a iesit altceva si nu il mai pot schimba k l-am schimbat deja a3a oara ... daca stii tu cum sa il schimb vinde-mi si mie pontul te rog ..ms si de sfat
anal1987
Postat pe 21 Martie 2009 21:02
De la: Kathara, la data 2009-03-20 00:37:34Nu stiu, eu cand iubesc pe cineva vreau sa intru sub pielea lui daca se poate. In niciun caz nu as refuza sa fac dragoste cu el.

Acum cu religia .. tu vezi cauza a cate probleme si conflicte a fost pana acum?




cauza a cate probleme si conflicte a fost pana acum? cam 3
anal1987
Postat pe 21 Martie 2009 21:09
De la: ralukama, la data 2009-03-20 00:45:39
De la: anal1987, la data 2009-03-20 00:31:11Buna, ce ati face voi in locul meu?Am 22 ani,sunt cu un baiat de 10 luni care m-a cerut de nevasta dupa nici 3 luni, dar inca nu m-am culcat cu el pentru ca religia mea e putin mai "severa" decat a lui si le cere fetelor sa se casatoreasca virgine(sunt evreica si el ortodox). Stiu ca suntem in 2009, si toate fetele s-au emancipat si nimeni nu mai tine cont de cat de "cuminte" a fost fata inainte de casatorie, dar eu asha am fost crescuta si mie pur si simplu frica. El spune ca daca l-as iubi cu adevarat as face dragoste cu el. Eu stiu ca el ma iubeste si mi-a dovedit asta de multe ori si eu il iubesc enorm dar totusi nu as accepta sa imi schimb religia si nici el nu vrea sa o schimbe si inca o problema e ca eu nu mananc carne de porc si asta e crunt la ei in familie .... "cum sa numai manance fiumeu carne de porc .." si am impresia ca el vrea sa facem cununia civila doar ca sa putem sa ne culcam , si plus ca amandoi suntem studenti si ne-ar fi foarte greu sa ne descurcam... Ce sa fac ca sa nu il pierd pentru ca m-am saturat sa ma paraseasca baietii pentru acelasi motiv... "nani"




1. esti prea tanara pt a te casatori, mai ales ca ambii mai aveti scoli de terminat
2. daca esti evreica si atat de religioasa... el nu ar trebui sa treaca la iudaism? intreb pt ca nu sunt sigura, dar asa stiam ... daca da, ati discutat despre asta?
3. nu mi se pare corecta pozitia cu "daca m-ai iubi cu adevarat te-ai culca cu mine"... haidade! de unde stie el cum iubesti tu adevarat?? sa fin seriosi! e vechea tactica folosita de baieti!
4. ca poate trai sau nu fara carne de porc... e decizia lui, nu a parintilor...

acuma... eu am cunoscut o familie de evrei (erau din State, ce-i drept), dar erau f ok, iar tipa mi-a pove ca a avut iubiti si inainte de a se casatori... pana la urma, stii cum e, in fiecare religie, fie ea iudaica/ ortodoxa/ catolica, etc., se spune vorbeste clar de feciorie la casatorie... dar stim cu totii ca realitatea e alta. ce vreau sa zic e ca nu cred ca n-ai facut dragoste pana acum din cauza religiei ci pentru ca nu te-ai simtit pregatita...




rasp la intrebarea 2 : da, ar trebui sa treaca deoarece altfel din cate am intrebat nu se poate face cununia religioasa. Si da am discutat despre asta si inca de la inceput i-am spus ca sa stie si a zis ca nu e nici o problema ca oricum nu e cu biserica ... si i-am explicat ...dar cum sa nu mai manance el niciodata soric si alte cele de la porc. decizia ii apartine fiecarei fete daca vrea sa aiba sau nu rel intime cu baieti inainte de casatorie ca esti in State sau in Romania si poate ai dreptate ..nu sunt pregatita ... multumesc de sfat :*
anal1987
Postat pe 21 Martie 2009 21:16
De la: SANDRA_82, la data 2009-03-20 13:01:05
De la: anal1987, la data 2009-03-20 00:31:11Buna, ce ati face voi in locul meu?Am 22 ani,sunt cu un baiat de 10 luni care m-a cerut de nevasta dupa nici 3 luni, dar inca nu m-am culcat cu el pentru ca religia mea e putin mai "severa" decat a lui si le cere fetelor sa se casatoreasca virgine(sunt evreica si el ortodox). Stiu ca suntem in 2009, si toate fetele s-au emancipat si nimeni nu mai tine cont de cat de "cuminte" a fost fata inainte de casatorie, dar eu asha am fost crescuta si mie pur si simplu frica. El spune ca daca l-as iubi cu adevarat as face dragoste cu el. Eu stiu ca el ma iubeste si mi-a dovedit asta de multe ori si eu il iubesc enorm dar totusi nu as accepta sa imi schimb religia si nici el nu vrea sa o schimbe si inca o problema e ca eu nu mananc carne de porc si asta e crunt la ei in familie .... "cum sa numai manance fiumeu carne de porc .." si am impresia ca el vrea sa facem cununia civila doar ca sa putem sa ne culcam , si plus ca amandoi suntem studenti si ne-ar fi foarte greu sa ne descurcam... Ce sa fac ca sa nu il pierd pentru ca m-am saturat sa ma paraseasca baietii pentru acelasi motiv... "nani"

mereu vei intampina problema asta.De fapt ti-e frica de ce? Astepti sa-ti gaseasca mama si tata un evreu sa te mariti?atunci nu-ti mai fa prieteni de alta religie si ai terminat problema.Dar ia gandeste-te la asta: daca te casatoresti virgina cu un barbat care nu prea te-ar satisface ,ce te faci? Caci in religia ta,daca ar fi sa urmezi toate obiceiurile astea care pana la urma sunt primitive,esti sortita sa traiesti dupa cum vor cei din comunitatea ta.Tare aiurea si cu religiile astea care iti impun un anumit sil de viata.....Eu una ador sa fiu libera,nu sa-mi fie frica de vreo regula impusa .Daca tu zici ca-l iubesti,pai fa dragoste cu el.Ce atata frica? Nu-ti poate impune nimeni sa mananci porc....dar nici lui nu-i restrictiona asta...fii si tu toleranta cu el dar si el sa fie cu tine,in sensul in care sa accepte ca esti evreica si ca nu vei renunta la ale tale.Mai documenteaza-te si tu,poate ai sa-ti dai seama ca aface dragoste nu e asa un pacat cum cred ai tai....bineinteles,familia ta nu trebuie sa afle ce faci tu.Niciodata nu-i vei schimba.


Mie frica sa nu joace foarte bine teatru si sa se schimbe dupa casatorie daca va exista una . Nu astept sa imi gasesca "babele" un baiat si tocmai deaia incerc eu sa imi aleg "sotul" pentru ca cei din religia mea sunt prea fixisti nu as accepta sa fac doar ce vrea el si cum vrea el. Vreau sa am propria mea cariera si sa ma intretin singura si sa nu depind de nimeni ci sa am pe cineva cu cine sa imi impart bucuriile si necazurile si care sa ma sprijine si sa il sprijin atunci cand e nevoie . Mie nu mi-e frica de parinti in privinta asta ci mie frica de Dumnezeu ca pe oameni ii poti minti si mama si tata niciodata nu mi-a interzis nimic ci doar mi-a aratat ce e bine si ce e rau si m-a lasat pe mine sa aleg. Ms de sfaturi tuturor de pana acum si astept in continuare parerile voastre.

anal1987
Postat pe 21 Martie 2009 21:28
in primul rand tu trebuie sa fi pe primul plan,daca tu vrei safaci dragoste cu el,ok linistita dar sa iti spuna el asa ceva,practic e santaj emotional,in locul tau un sut in fund pentru acel baiat si noapte buna:)
orha_liana
Postat pe 23 Martie 2009 09:49
Draga anal1987,
Replica cu "daca ma iubesti o faci" e de cand lumea,
Dar oare el te iubeste cand te conditioneaza astfel?
Este timpuriu sa discutati despre casatorie, probabil cererea dupa 3 luni a fost o aprindere de calcaie imatura fara sorti de izbanda,
Nu aveti posibilitatea la 22 de ani studentii find sa va intretineti, fii calculata si toate la timpul lor, lasa maritisul pentru mai tarziu, ai alte prioritati momentan,
Nu te gandi la posibilitatea de a iti schimba religia, cine te iubeste te respecta iar tu nu poti iubi un barbat mai mult decat pe Dumnezeu deci..you got my point.
Daca relatia ta a ajuns in punctul in care ori ai relatii cu el ori se termina, ar trebui sa te gandesti cat insemni pentru el si sa iti reanalizezi perspectivele!

Succes !
Daniella_Alina
Postat pe 31 Martie 2009 22:33
De la: anal1987, la data 2009-03-21 21:09:46

cauza a cate probleme si conflicte a fost pana acum? cam 3


Cam trei in ultima luna poate.
Kathara
Postat pe 1 Aprilie 2009 02:00
e tare rau nick-ul anal 1987;)))de-atunci dateaza ..e in opozitzie totala cu ce probleme te framanta pe tine ...dar stii cum se spune ...intodeauna e loc de un anal :)))) ...
Iti tin pumnii stranshi :)
__LL__
Postat pe 1 Aprilie 2009 03:35
si tu il crezi cand iti spune asa ceva?adica ce nu poti sa-i spui si tu ca daca te iubeste va accepta sa te astepte?eu zic sa nu te culci cu el.o sa regreti poate mai tarziu.poate ai noroc si te iubeste si sa ramana cu tine.dar eu zic sa nu te grabesti ca asa a zis el.
roscatika23
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:46
Eu nu sunt de aceasi parere...sorry ! Chiar daca nu sunt evreica sunt crestina am aceleasi reguli nu doar ca am crescut asa, ca mi se pare minunat sa respecti biblia si pe tine si ceea ce gandesti ca crezi ca e bine si e. E minunat sa ai un singur barbat si nimeni nu te barfeste sau te arata cu degetul iar el tea cerut in casatorie e super cerei doar sa te inteleaga (in privinta religiei) dragostea nu are religie, so... parerea mea sincera e si el are dreptate si tu pe alta parte dar el putin mai mult si din asta poate iesii cearta si neintelegeri...a iubi nu e pacat dar sa stii pe cine. Daca stii ca e baiat bun ... fao fara frica.
Heavenly_angel
Postat pe 4 Mai 2009 04:44
Eu nu sunt de aceasi parere...sorry ! Chiar daca nu sunt evreica sunt crestina am aceleasi reguli nu doar ca am crescut asa, ca mi se pare minunat sa respecti biblia si pe tine si ceea ce gandesti ca crezi ca e bine si e. E minunat sa ai un singur barbat si nimeni nu te barfeste sau te arata cu degetul iar el tea cerut in casatorie e super cerei doar sa te inteleaga (in privinta religiei) dragostea nu are religie, so... parerea mea sincera e si el are dreptate si tu pe alta parte dar el putin mai mult si din asta poate iesii cearta si neintelegeri...a iubi nu e pacat dar sa stii pe cine. Daca stii ca e baiat bun ... fao fara frica.
Heavenly_angel
Postat pe 4 Mai 2009 04:44
Buna,
Nu e vb aici de religie neaparat cat de ce simti tu, de principiile care ti guverneaza alegerile si de cat de mult intelege el din toata afacerea asta.. E normal asa cum ai zis si tu ca el sa te doreasca, sa ti arate asta si chiar sa puna presiune pe tine pentru a te avea..dar mai presus de nevoi sexuale si dorinta de a avea mai mult cand te are in preajma (si nu l poti condamna pentru asta) ar trebui sa invete sa aiba rabdare si sa inteleaga ce simti tu referitor la a te darui cuiva fizic..da e minunat ca l iubesti dar nu e suficient pentru a face dragoste cu el daca tu nu esti pregatita pentru pasul asta, daca tu nu ti doresti asta sau consideri ca e mai intelept sa astepti..
pe scurt:D daca te iubeste intr adevar el va invata sa astepte pana tu esti pregatita - mi se pare insa ciudat ca e dispus sa se cunune civil doar ca sa atinga ceva ce si doreste -- eu zic ca un pic de precautie nu strica
haloween
Postat pe 4 Mai 2009 04:49
Draga ana I 1987 , caci acesta am inteles ca era nick-ul corect , ma alatur si eu celor (majoritatii ) care ti-au sugerat sa nu te culci cu acel baiat care de fapt ,te forteaza , chiar te santajeaza emotional si sentimental . In primul rand , vreau sa -ti spun ca daca pana la 22 de ani , din diverse motive , ai ramas virgina , eu cred ca ar fi mare pacat sa faci acest pas , doar pentru ca ti-e frica ca acest "iubit " te va parasi . Tu vei face dragoste , este foarte clar , nu vei face sex , asa ca , ai rabdare , lasa timpul si....momentul cand vei simti tu , ca doresti , ca esti pregatita sa te daruiesti acelui barbat special pentru tine . Nu te speria ca si "iubitul " te va parasi....nu cred ca e serios si nici nu te intelege....chestia cu cerutul de nevasta , in cazul tau e....complet neserioasa si nerealista . daca te cerea ,fara sa-ti impuna sex.....ei ,da , asta era altceva . In privinta religiei....e o problema sensibila , poate ca nu e rau sa te gandesti totusi la o relatie din cadrul religiei tale....Multe probleme viitoare ar fi rezolvate...sau ,macar un baiat , cum sa-ti spun ,crescut cu respect fata de religie, chiar daca nu e practicant ,dar...sa aiba credinta . asta ar ajuta relatia voastra .
Revenind la acest topic , te rog , fii inteleapta ,asculta-ti sufletul si de ce nu , trupul , astfel vei stii ce ai de facut . Dar ,nu te lasa folosita . e pacat , esti o fata cu respect de sine si demnitate ,daca ti-ai pus aceste probleme . Sa ai noroc si ganduri bune !!!
libra66
Postat pe 4 Mai 2009 11:08
si eu sunt cu prietenul meu de 1 an si jumatate si nu m-am culcat cu el,i-am spus de la inceput ca nu trebuie sa ma preseze pt ca o sa iasa cu scantei a inteles saracu,bine pana acum insa nu stiu de acum inainte.....sa faci dragoste cu el e una din dovezile pe care el le vrea,explica-i foartte clar ca inca nu esti pregatita si sa mai asteptati un pic!daca vezi ca nu iti schimbi parerea ii spui ca vrei sa te desparti!
honeybrunette
Postat pe 4 Mai 2009 11:36
Nu face asta pt ca este posibil sa regreti mai tarziu ca ai luat aceasta decizie. Eu regret si acum desi au trecut multi ani de atunci . Cred ca nu te iubeste din moment ce te conditioneaza. Da-i papucii, nu te merita. Te .
pussycat1925
Postat pe 4 Mai 2009 12:36
De la: anal1987, la data 2009-03-20 00:31:11Buna, ce ati face voi in locul meu?Am 22 ani,sunt cu un baiat de 10 luni care m-a cerut de nevasta dupa nici 3 luni, dar inca nu m-am culcat cu el pentru ca religia mea e putin mai "severa" decat a lui si le cere fetelor sa se casatoreasca virgine(sunt evreica si el ortodox). Stiu ca suntem in 2009, si toate fetele s-au emancipat si nimeni nu mai tine cont de cat de "cuminte" a fost fata inainte de casatorie, dar eu asha am fost crescuta si mie pur si simplu frica. El spune ca daca l-as iubi cu adevarat as face dragoste cu el. Eu stiu ca el ma iubeste si mi-a dovedit asta de multe ori si eu il iubesc enorm dar totusi nu as accepta sa imi schimb religia si nici el nu vrea sa o schimbe si inca o problema e ca eu nu mananc carne de porc si asta e crunt la ei in familie .... "cum sa numai manance fiumeu carne de porc .." si am impresia ca el vrea sa facem cununia civila doar ca sa putem sa ne culcam , si plus ca amandoi suntem studenti si ne-ar fi foarte greu sa ne descurcam... Ce sa fac ca sa nu il pierd pentru ca m-am saturat sa ma paraseasca baietii pentru acelasi motiv... "nani"


stai fara grija draga mea...raspunsul e foarte simplu..."daca ma iubesti astepti"....nu fi suparata e situatie,sau ca baietii te parasesc din acelasi motiv.Un lucru e clar ,cine te va lua de sotie,o va face pt tine,valoarea ta,ca persoana....cred ca ai destule calitati care sa atraga persoana potrivita,ba mai mult nu te increde in promisiuni si vorbe...
inteleg ca viata sexuala e un punct important in cuplu...dar trebuie sa-l faci sa te inteleaga si sa te respecte a cum meriti.
multa bafta
gabby_j
Postat pe 4 Mai 2009 13:30
Nu mi se pare deloc normala pozitia voastra, a fetelor. Si anume ca este obligat el sa treaca la religia ta, daca te iubeste. Daca baiatul ar fi fost evreu, sunt convins ca intreaga congregatie ar fi sarit de sapte metri in sus ca fata e obligata sa treaca la religia lui. Si, de fapt, asa este si normal, ca religia barbatului sa fie pe primul loc. Asta in cazul in care el nu este dispus sa renunte la propria religie.
Sau, mai simplu, puteti face doar cununie civila si ati scapat de problema sau sa traiti in concubinaj. Noua legislatie recunoaste si relatiile de concubinaj, cu toate drepturile aferente unei casatorii oficiale.
In ceea ce priveste relatiile sexuale,aici depinde doar daca tu te simti pregatita sa faci pasul asta. Daca esti pregatita, nu vad ce mai astepti, mai ales ca baiatul te iubeste atat de mult incat sa te ceara de sotie si chiar sa renunte la religia stramosilor sai pentru a fi impreuna cu tine.
Problemele generate de religia iudaica sunt enorm de multe. Poate sunt 3 pentru tine, in ultima perioada. Dar in istorie, sunt nenumarate. Poate doar mahomedanii sa fi generat mai multe, desi nu cred.
Si cu carnea de porc, poti sa nu mananci tu si sa-l lasi pe el sa continue o alimentatie sanatoasa, asa cum este obisnuit. Asta in cazul in care va mai rezista langa tine, cu toate conditiile si piedicile pe care i le pui.
Mult succes anal!
UnOmObisnuit
Postat pe 4 Mai 2009 18:26
wtf?!! care e faza cu "Si, de fapt, asa este si normal, ca religia barbatului sa fie pe primul loc " ?!!! este normal ca religia NICIUNUIA sa fie pe primul plan! asta ramane de stabilit.. cum cad de acord partile! ce-i cu judacatile astea?! intr'adevar, traditionalistii cam asa procedau, daaaar - sper eu - am depasit staza asta, nu?!!


cat despre "biata fata", cred ca cea mai buna solutie doar ea o poate gasi... cea care i se potriveste ei, care este in acord cu ceea-ce-este-ea!
iuliaioana
Postat pe 4 Mai 2009 21:40
in legatura despre pork....e in vechiul testament...noul testament spune ca tot ce are copita despicata se poate manca restul nu...acum tu fa cum crezi ca e mai bine pentru tine si partenerul tau.
Heavenly_angel
Postat pe 5 Mai 2009 02:13
Hai sa fim seriosi ... Daca nu acum atunci cand ... Daca nu cu el atunci cu cine... Daca dupa ce va casatoriti nu iti place cum ti o pune ... Si sincer ti ar conveni sa stea cu tine dar sa faca sex cu altele ? Sa ma lasati cu faza vai trebuie respectata dorinta celuilalt ... Daca iubesti pe cineva cu adevarat se ajunge si la sex . Respecti o luna , doua , 10 . Dar are o limita ... Sincer te iubeste prea mult si de asta mai e cu tine dupa 10 luni de facut nimic . Sincer parerea me este ca sexul e foarte important intr o relatie . Ce iubire este aia fara un pic de mozoleala fara saruturi pasionale fara imbratisari si toate ce urmeaza ... fara sex nebun in toata casa incepand cu masa din bucatarie si terminand pe podea in dormitor ... Pai naaa daca esti virgina papusa nu stii ce pierzi . Daca tii asa de mult la virginitate fa un oral la anal nu te indemn si i ai luat ciripitul ... Dar nu il mai tine mult pe baiat cu bilutele umflate ca il pierzi cu siguranta . Dunnezeu ti a dat o ca sa o dai nu sa te duci cu ia in rai. Apropo aviz ne..tutelor .... lipsa contactului sexual la o anumita varsta provaca dereglari hormonale si psihice cautati cu google daca sariti ca arse ... Cat de religie .... wtf sa nu uitam ca rasu din ordinul papei a disparut o civilizatie iar arabii se arunca in aer in locuri cat mai populate ...
atlantyk
Postat pe 10 Mai 2009 14:29
culmea...eu am fost in Israel si am vazut destule evreice, dar virgine la varsta asta nu cred!!!!(acolo)
ideea e sa o faci cu cine vrei si cu cine simti, nu sa te simti obligata sa faci lucrul asta...iar cat despre religie...te rogi in plus si se iarta!!!

Postat pe 10 Mai 2009 16:24
anal cum mai stai pe pozitii? Tot virgina?
Daca ti-e teama ca nu se descurca flacaul.. da de stire ...
Ca s-o gasi macar unul pe aici sa te ajute sa rezolvi si tu problema.... sa dai cep la situatie.
Si dup-aia .... "pe cai ca se filmeaza"
Spor la hatzaneala!
UnOmObisnuit
Postat pe 10 Mai 2009 19:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
..revenire ;la topicul:D l-am iertat...s-a schimba" 2 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:04
Il iubesc dar nu mai pot sa sufar 63 De la: kudika360145 30 Ianuarie 2011 00:19
Probleme.. 11 De la: scorpio67 15 Septembrie 2010 15:18
am nevoie de sfaturi...ca nu mai pot 96 De la: 2 Septembrie 2014 15:19
Am nevoie de un sfat 3 De la: kudika_984823 3 Aprilie 2015 09:20