Setari Cookie-uri

De ce cand vrei sa faci doar bine primesti in schimb doar rau?

Am si eu o problema... Si as dori sa stiu cum ati reactiona voi...pt ca eu nu ma pot opri din plans Tocmai am pierdut un portofel cu 4 milioane si 3 carduri ( pe care nu aveam niciun ban pt ca ii scosesem ). Banuiesc ca l-a gasit o batrana care era in parcul in care fusesem... Cum ar trebui sa reactionez? Si nu ma sfatuiti sa merg pe la banci... Ce ati face voi, tinand cont ca v-ati sacrificat 2 luni fara cheltuieli ca sa ii economisiti pt a va putea depune dosarul de inscriere la mai multe facultati?
kudi_onutsa
Postat pe 3 Iunie 2009 21:15
tii...ce ghinion...Cand stii ca sunt ultimi banuti eu zic ca esti un pic mai atent.
Ce sfat te-ar ajuta?
Plangi un pic, bea un pahar cu apa si ...suna-ti parintii sa-ti trimita banuti...
ella_c
Postat pe 3 Iunie 2009 21:19
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:15:42Am si eu o problema... Si as dori sa stiu cum ati reactiona voi...pt ca eu nu ma pot opri din plans Tocmai am pierdut un portofel cu 4 milioane si 3 carduri ( pe care nu aveam niciun ban pt ca ii scosesem ). Banuiesc ca l-a gasit o batrana care era in parcul in care fusesem... Cum ar trebui sa reactionez? Si nu ma sfatuiti sa merg pe la banci... Ce ati face voi, tinand cont ca v-ati sacrificat 2 luni fara cheltuieli ca sa ii economisiti pt a va putea depune dosarul de inscriere la mai multe facultati?

iubita la politie,,,,poate aveai si acte si la banca pentru a bloca conturile...aoleuuu cum ai reusit.......:((
truelife
Postat pe 3 Iunie 2009 21:20
Poi ... Stateam pe o banca... cam greu sa explic... si cred ca a cazut printre scanduri... Si nu mi-am dat seama cand am plecat...
P.S: eram imbracata sport, din pacate si nu aveam ce am de obicei: geanta! Si nu, nu depind de parinti, mai bine spus de mama. Ma intretin singura de la 14 ani.. banii erau de la o bursa
kudi_onutsa
Postat pe 3 Iunie 2009 21:24
Deci stiu sa apreciez banii... Nu aveam acte... cu toate ca as fi preferat Iar politia din orasul meu ... hmm... Stiu doar sa stea la fiecare intersectie si sa opreasca masini scumpe pt a mai face un ban Intelegeti voi...
kudi_onutsa
Postat pe 3 Iunie 2009 21:27
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:24:42Poi ... Stateam pe o banca... cam greu sa explic... si cred ca a cazut printre scanduri... Si nu mi-am dat seama cand am plecat...
P.S: eram imbracata sport, din pacate si nu aveam ce am de obicei: geanta! Si nu, nu depind de parinti, mai bine spus de mama. Ma intretin singura de la 14 ani.. banii erau de la o bursa


Ca sa-ti rezolvi problemele cu inscrierea la facultate va trebui sa te imprumuti ....nu ai ce face .
De fapt tu nu ai nevoie de sfaturi, ai nevoie de bani.
ella_c
Postat pe 3 Iunie 2009 21:28
Nu sfaturi... adica nu stiu... Cred ca mai mult m-ar interesa cum ar reactiona altcineva in locul meu? ... Poate exagerez eu si chiar nu e atat de grav... Si da, am nevoie si de bani, dar nu asta conteaza... Pe mine ma deranjeaza ca ma afecteaza mult prea tare
kudi_onutsa
Postat pe 3 Iunie 2009 21:32
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:32:51Nu sfaturi... adica nu stiu... Cred ca mai mult m-ar interesa cum ar reactiona altcineva in locul meu? ... Poate exagerez eu si chiar nu e atat de grav... Si da, am nevoie si de bani, dar nu asta conteaza... Pe mine ma deranjeaza ca ma afecteaza mult prea tare



pai eu as plange aoleuuu de sa mor nu alta si dupa ce imi revin caut solutii
truelife
Postat pe 3 Iunie 2009 21:36
Evident ca e suparator... Dar ce sa mai faci?
Te gandesti ca nu i-ai avut si incerci sa faci rost de altii.
ella_c
Postat pe 3 Iunie 2009 21:37
De la: truelife, la data 2009-06-03 21:36:48
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:32:51Nu sfaturi... adica nu stiu... Cred ca mai mult m-ar interesa cum ar reactiona altcineva in locul meu? ... Poate exagerez eu si chiar nu e atat de grav... Si da, am nevoie si de bani, dar nu asta conteaza... Pe mine ma deranjeaza ca ma afecteaza mult prea tare



pai eu as plange aoleuuu de sa mor nu alta si dupa ce imi revin caut solutii

Solutii... cum ar fi?
kudi_onutsa
Postat pe 3 Iunie 2009 21:39
De la: ella_c, la data 2009-06-03 21:37:51Evident ca e suparator... Dar ce sa mai faci?
Te gandesti ca nu i-ai avut si incerci sa faci rost de altii.

Hmm... Tu asa ai face?
kudi_onutsa
Postat pe 3 Iunie 2009 21:40
Si oare era prea mult daca ma astepta sa imi fie inapoiati banii? Sunt convinsa ca se poate...
kudi_onutsa
Postat pe 3 Iunie 2009 21:42
De la: truelife, la data 2009-06-03 21:20:20
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:15:42Am si eu o problema... Si as dori sa stiu cum ati reactiona voi...pt ca eu nu ma pot opri din plans Tocmai am pierdut un portofel cu 4 milioane si 3 carduri ( pe care nu aveam niciun ban pt ca ii scosesem ). Banuiesc ca l-a gasit o batrana care era in parcul in care fusesem... Cum ar trebui sa reactionez? Si nu ma sfatuiti sa merg pe la banci... Ce ati face voi, tinand cont ca v-ati sacrificat 2 luni fara cheltuieli ca sa ii economisiti pt a va putea depune dosarul de inscriere la mai multe facultati?

iubita la politie,,,,poate aveai si acte si la banca pentru a bloca conturile...aoleuuu cum ai reusit.......:((


pey ce esti nepoata lu gigi becali,de ai avut la tine 4 milioane???
scorpyoW
Postat pe 3 Iunie 2009 21:43
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:42:40Si oare era prea mult daca ma astepta sa imi fie inapoiati banii? Sunt convinsa ca se poate...

teai intors in parc dupa c iai pierdut
nu ai tinut minte vreo persoana p acolo poate daca intrebi ....se va afla cineva cu suflet sa-ti spuna ca ia gasit desi,,,,in zilele nostre ...mai rar singura solutie acum e sa te imprumuti....nasol si eu am pierdut bani...si e suparator
truelife
Postat pe 3 Iunie 2009 21:45
De la: scorpyoW, la data 2009-06-03 21:43:52
De la: truelife, la data 2009-06-03 21:20:20
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:15:42Am si eu o problema... Si as dori sa stiu cum ati reactiona voi...pt ca eu nu ma pot opri din plans Tocmai am pierdut un portofel cu 4 milioane si 3 carduri ( pe care nu aveam niciun ban pt ca ii scosesem ). Banuiesc ca l-a gasit o batrana care era in parcul in care fusesem... Cum ar trebui sa reactionez? Si nu ma sfatuiti sa merg pe la banci... Ce ati face voi, tinand cont ca v-ati sacrificat 2 luni fara cheltuieli ca sa ii economisiti pt a va putea depune dosarul de inscriere la mai multe facultati?

iubita la politie,,,,poate aveai si acte si la banca pentru a bloca conturile...aoleuuu cum ai reusit.......:((


pey ce esti nepoata lu gigi becali,de ai avut la tine 4 milioane???

Hei! Nu e nevoie sa fii ironic, sarcastic sau sa ma iei la misto Am specificat undeva mai sus daca citeai ca erau banii de bursa stransi de 2 luni
kudi_onutsa
Postat pe 3 Iunie 2009 21:46
De la: truelife, la data 2009-06-03 21:45:24
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:42:40Si oare era prea mult daca ma astepta sa imi fie inapoiati banii? Sunt convinsa ca se poate...

teai intors in parc dupa c iai pierdut
nu ai tinut minte vreo persoana p acolo poate daca intrebi ....se va afla cineva cu suflet sa-ti spuna ca ia gasit desi,,,,in zilele nostre ...mai rar singura solutie acum e sa te imprumuti....nasol si eu am pierdut bani...si e suparator

M-am intors... Erau chiar si niste prieteni in apropiere... Dar nu au vazut in zona decat pe acea femeie.. Acum dubios si cu prietenii... Ca nu stii niciodata cat de "adevarati" sunt...
kudi_onutsa
Postat pe 3 Iunie 2009 21:48
Si... de ce am ales acest titlu la subiect: "De ce cand vrei sa faci doar bine primesti in schimb doar rau?" Acum cateva saptamani, maxim o luna, am gasit un telefon in liceu... Si nu chiar chiar jaf, adica abia stiam sa umblu pe el Si totusi am facut astfel incat sa ajunga la tipa care l-a pierdut... Nu se zice ca "bine faci, bine gasesti" ?
kudi_onutsa
Postat pe 3 Iunie 2009 21:51
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:48:35
De la: truelife, la data 2009-06-03 21:45:24
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:42:40Si oare era prea mult daca ma astepta sa imi fie inapoiati banii? Sunt convinsa ca se poate...

teai intors in parc dupa c iai pierdut
nu ai tinut minte vreo persoana p acolo poate daca intrebi ....se va afla cineva cu suflet sa-ti spuna ca ia gasit desi,,,,in zilele nostre ...mai rar singura solutie acum e sa te imprumuti....nasol si eu am pierdut bani...si e suparator

M-am intors... Erau chiar si niste prieteni in apropiere... Dar nu au vazut in zona decat pe acea femeie.. Acum dubios si cu prietenii... Ca nu stii niciodata cat de "adevarati" sunt...

DA PRIETENI ...NU SUNT IUBITA ...DOAR MAMI SI SOTUL TAU...ATAT/...deci.....sterge-ti lacrimile nu te ....mai consuma...si....incearca sa te imprumuti....p urma o sa ai mai mare grija:* t pup ai grija d tine
truelife
Postat pe 3 Iunie 2009 21:51
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:40:28
Hmm... Tu asa ai face?


Macar as incerca...Daca am nevoie de o suma, ma imprumut si cand iau salariul ii restitui...
Care e faza?
Adevarat ,nu a fost cazul niciodata.Nu am pierdut bani.

Daca plangi si te enervezi o sa ii primesti inapoi?
ella_c
Postat pe 3 Iunie 2009 21:51
De la: truelife, la data 2009-06-03 21:51:12
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:48:35
De la: truelife, la data 2009-06-03 21:45:24
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:42:40Si oare era prea mult daca ma astepta sa imi fie inapoiati banii? Sunt convinsa ca se poate...

teai intors in parc dupa c iai pierdut
nu ai tinut minte vreo persoana p acolo poate daca intrebi ....se va afla cineva cu suflet sa-ti spuna ca ia gasit desi,,,,in zilele nostre ...mai rar singura solutie acum e sa te imprumuti....nasol si eu am pierdut bani...si e suparator

M-am intors... Erau chiar si niste prieteni in apropiere... Dar nu au vazut in zona decat pe acea femeie.. Acum dubios si cu prietenii... Ca nu stii niciodata cat de "adevarati" sunt...

DA PRIETENI ...NU SUNT IUBITA ...DOAR MAMI SI SOTUL TAU...ATAT/...deci.....sterge-ti lacrimile nu te ....mai consuma...si....incearca sa te imprumuti....p urma o sa ai mai mare grija:* t pup ai grija d tine

Doar iubit, dar probabil e viitorul... Saracul cand a vazut ce tare ma consum... S-a oferit sa imi dea el banii pe care i-a strans el..cam 3 mil 500... Problema e ca sunt destul de orgolioasa... si ma gandesc si la el, poate are el nevoie mai mult :-<
kudi_onutsa
Postat pe 3 Iunie 2009 21:55
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:55:00
De la: truelife, la data 2009-06-03 21:51:12
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:48:35
De la: truelife, la data 2009-06-03 21:45:24
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:42:40Si oare era prea mult daca ma astepta sa imi fie inapoiati banii? Sunt convinsa ca se poate...

teai intors in parc dupa c iai pierdut
nu ai tinut minte vreo persoana p acolo poate daca intrebi ....se va afla cineva cu suflet sa-ti spuna ca ia gasit desi,,,,in zilele nostre ...mai rar singura solutie acum e sa te imprumuti....nasol si eu am pierdut bani...si e suparator

M-am intors... Erau chiar si niste prieteni in apropiere... Dar nu au vazut in zona decat pe acea femeie.. Acum dubios si cu prietenii... Ca nu stii niciodata cat de "adevarati" sunt...

DA PRIETENI ...NU SUNT IUBITA ...DOAR MAMI SI SOTUL TAU...ATAT/...deci.....sterge-ti lacrimile nu te ....mai consuma...si....incearca sa te imprumuti....p urma o sa ai mai mare grija:* t pup ai grija d tine

Doar iubit, dar probabil e viitorul... Saracul cand a vazut ce tare ma consum... S-a oferit sa imi dea el banii pe care i-a strans el..cam 3 mil 500... Problema e ca sunt destul de orgolioasa... si ma gandesc si la el, poate are el nevoie mai mult :-<

stiu ce spui ....ia id meu roxanna_roxanna87 and we talk
truelife
Postat pe 3 Iunie 2009 21:56
De la: ella_c, la data 2009-06-03 21:51:39
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:40:28
Hmm... Tu asa ai face?


Macar as incerca...Daca am nevoie de o suma, ma imprumut si cand iau salariul ii restitui...
Care e faza?
Adevarat ,nu a fost cazul niciodata.Nu am pierdut bani.

Daca plangi si te enervezi o sa ii primesti inapoi?

Problema e ca eu nu am salar. Am 19 ani, abia ma chinui cu bacul. Si am vrut sa ma angajez si sa invat concomitent, dar nu prea se mai angajeaza. Criza intr-un orasel mic... se resimte destul de tare..
kudi_onutsa
Postat pe 3 Iunie 2009 21:56
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:56:54
Problema e ca eu nu am salar. Am 19 ani, abia ma chinui cu bacul. Si am vrut sa ma angajez si sa invat concomitent, dar nu prea se mai angajeaza. Criza intr-un orasel mic... se resimte destul de tare..


hmmm...spuneai ca te intretii singura de la 14 ani,sau poate am inteles eu gresit
De aceea am crezut ca muncesti .Eu aveam 16 ani cand m-am angajat ,asa ca nu mi se parea foarte iesit din comun
Solutia este sa iei de la prietenul tau banii sau sa te te inscrii la o singura facultate.

ella_c
Postat pe 3 Iunie 2009 22:03
Mie mi-au furat portofelul cu toti banii pe care-i aveam + carduri in Amsterdam sambata asta. Si toate Western Unions inchise in tara. Deci se poate mult, mult mai rau. Cheer up!
Kathara
Postat pe 3 Iunie 2009 22:13
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:15:42Am si eu o problema... Si as dori sa stiu cum ati reactiona voi...pt ca eu nu ma pot opri din plans Tocmai am pierdut un portofel cu 4 milioane si 3 carduri ( pe care nu aveam niciun ban pt ca ii scosesem ). Banuiesc ca l-a gasit o batrana care era in parcul in care fusesem... Cum ar trebui sa reactionez? Si nu ma sfatuiti sa merg pe la banci... Ce ati face voi, tinand cont ca v-ati sacrificat 2 luni fara cheltuieli ca sa ii economisiti pt a va putea depune dosarul de inscriere la mai multe facultati?

Nu cred ca as plange...Mai degraba as fi nervoasa, plina de draci si probabil as fi rascolit tot parcul si as fi cautat batrana pe care o banuiesti ...
O situatie "asemanatoare" mi s-a intamplat si mie, dar altfel...
Mi-e penibil sa spun ca mi s-a furat saptamana trecuta portofelul la servici Cu card, bani, buletin, permis de conducere, carte de asigurare, abonamentul de tren....si ma rog un portofelul nou si f. scump...Un cadou In afara de faptul ca m-a socat/ma deceptionat "furtul", am facut doar demersurile care se fac in cazul unui furt...Suparata am fost si mai probabil mai sunt si acuma, deoarece lucrez intr-um mediu unde "morala, adevarul,bunul simt sau a fi un exemplu impecabil" sunt valorile de baza a colegilor...Cel putin asa ar trebui sa fie
Am fost la politie, am inchis cardurile, am comandat carduri noi, si cu actele mai astept vreo 2 saptamani in speranta ca "apar" inr-un fel sau altul ...Clar si 2 ore am cautat peste tot portofelul..In speranta ca inculpatul/a a aruncat actele si portofelul si a tinut banii...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 3 Iunie 2009 22:28
De la: Kathara, la data 2009-06-03 22:13:55Mie mi-au furat portofelul cu toti banii pe care-i aveam + carduri in Amsterdam sambata asta. Si toate Western Unions inchise in tara. Deci se poate mult, mult mai rau. Cheer up!

Erau romani? (autorii furtului ) Stii... macar ti i-au furat si nu e vina ta... In schimb eu i-am uitat, prinurmare e vina mea
kudi_onutsa
Postat pe 4 Iunie 2009 12:44
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-06-03 22:28:14
De la: kudi_onutsa, la data 2009-06-03 21:15:42Am si eu o problema... Si as dori sa stiu cum ati reactiona voi...pt ca eu nu ma pot opri din plans Tocmai am pierdut un portofel cu 4 milioane si 3 carduri ( pe care nu aveam niciun ban pt ca ii scosesem ). Banuiesc ca l-a gasit o batrana care era in parcul in care fusesem... Cum ar trebui sa reactionez? Si nu ma sfatuiti sa merg pe la banci... Ce ati face voi, tinand cont ca v-ati sacrificat 2 luni fara cheltuieli ca sa ii economisiti pt a va putea depune dosarul de inscriere la mai multe facultati?

Nu cred ca as plange...Mai degraba as fi nervoasa, plina de draci si probabil as fi rascolit tot parcul si as fi cautat batrana pe care o banuiesti ...
O situatie "asemanatoare" mi s-a intamplat si mie, dar altfel...
Mi-e penibil sa spun ca mi s-a furat saptamana trecuta portofelul la servici Cu card, bani, buletin, permis de conducere, carte de asigurare, abonamentul de tren....si ma rog un portofelul nou si f. scump...Un cadou In afara de faptul ca m-a socat/ma deceptionat "furtul", am facut doar demersurile care se fac in cazul unui furt...Suparata am fost si mai probabil mai sunt si acuma, deoarece lucrez intr-um mediu unde "morala, adevarul,bunul simt sau a fi un exemplu impecabil" sunt valorile de baza a colegilor...Cel putin asa ar trebui sa fie
Am fost la politie, am inchis cardurile, am comandat carduri noi, si cu actele mai astept vreo 2 saptamani in speranta ca "apar" inr-un fel sau altul ...Clar si 2 ore am cautat peste tot portofelul..In speranta ca inculpatul/a a aruncat actele si portofelul si a tinut banii...

Dupa 20-30 de min m-am intors si nici urma.. Iti dai seama ca nu mai calca in parcul ala 3 luni... Si portofelul meu era cadou, destul de scump... din fericire era prea mic ca sa incapa si acte in el. Cu toate ca as fi preferat sa pierd actele decat banii Am inchis si eu conturile.. Mi-am lasat un singur card... Din fericire nu am platit nimic suplimentar
Si cam atat...
kudi_onutsa
Postat pe 4 Iunie 2009 12:48
Gandeste-te ca poate vei gasi suma aia de bani sub alta forma. Si vei primi un portofel mult mai frumos si mai scump. Mi s-a intamplat si mie sa-mi pierd banii, la mare. Si cand m-am intors din concediu am primit o marire de salariu, de doua ori mai mare decat suma pierduta. Si priveste si partea pozitiva: macar ai invatat din asta sa fi mai atenta.
valentin_day
Postat pe 4 Iunie 2009 13:44
De la: valentin_day, la data 2009-06-04 13:44:49Gandeste-te ca poate vei gasi suma aia de bani sub alta forma. Si vei primi un portofel mult mai frumos si mai scump. Mi s-a intamplat si mie sa-mi pierd banii, la mare. Si cand m-am intors din concediu am primit o marire de salariu, de doua ori mai mare decat suma pierduta. Si priveste si partea pozitiva: macar ai invatat din asta sa fi mai atenta.

Ei am invatat Eu zic ca e ghinion...chiar numai necazuri patesc
Hai sa te
kudi_onutsa
Postat pe 4 Iunie 2009 13:46
valentin_day
Postat pe 4 Iunie 2009 13:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EXCLUSIV PENTRU FEMEI 13 De la: battleofwits 22 Octombrie 2010 18:59
INTREBARE 7 De la: fideluta 4 Septembrie 2008 16:46
Relatii legate pe internet 12 De la: kudika062129 13 Octombrie 2009 11:50
BARBATI MATERIALISTI CARE AMENINTA 10 De la: Lady_Gaga9 19 Octombrie 2009 15:21
Poze hazlii 2 De la: DiavolytaTa 28 Aprilie 2009 00:46