Setari Cookie-uri

cum sa-l fac sa regrete?

m-am despartit de curind dupa o casnicie de 15 ani.m-a trimis de acasa sa stau singura chipurile sa vedem ce mai simtim unul pt altul.el era deja combinat cu alta ,o fosta colega de seral .eu 1 an de zile l-am asteptat in naivitatea mea si nu stiam de ce nu vine la mine ,credeam ca o sa fie 2-3 luni si iata unde am ajuns.cite minciuni,i-am mai dat o sansa dupa ce am aflat de relatie ,si dimineata i-am gasit mesaj de la ea pe tel.inca vorbim,dar rar pt ca trebuie sa facem partajul si avem multe in comun.cind il vad se declanseaza in mine un amestec de sentimente:ura,frica,ste de razbunare.Dar as vrea o razbunare mai perversa ,psihologica.tin sa precizez ca tipa este sub nivelul meu :nu e nici mai frumoasa nici mai desteapta decit mine ,a iesit cu ea intr-un grup de prieteni si nu a avut nimeni o parere buna despre ea,toti au zis ca e de distractie si ca o sa-i manince banii.din cite stiu si ea a trecut printr-un divort pt ,ca el o insela.eu am inceput sa ma imbrac mult mai sexi decit inainte,fac fitness de 2 ani.arat destul de bine,chiar multi din cunoscuti se mira de ce m-a lasat fiindca ma stiu o fata la locul meu ,am un job bun,arat bine.Am citeodata o furie pe el de-mi vine sa-i scot ochii,pina acum nu m-am aratat ,m-am abtinut,i-am vorbit frumos,nu l-am jignit ,dar nu mai pot ,vreau sa simta si el macar un pic ce inseamna sa suferi.pina acum nu am facut-o pt. ca m-am gindit ca oricum tot raul i se va intoarce ,eu cred f. mult in dumnezeu.dar sint om .curiozitatea mare este ca acum sustine ca nu mai e cu ea ,ca a luat o pauza,sa se gindeasca.el o vizita cam 1 data la 2 saptamini ,sint de 1an jum. impreuna si ma gidesc si de ce nu sint impreuna daca dragostea e asa mare.inca nu e sigur cred de ea.tare mi-ar place sa il pacaleasca asa cum m-a pacalit el pe mine .oricum nu cred ca tipa statea dupa el ,cind se ducea el de 2-3 ori pe luna.mi se pare destul de ciudat.voi ce ziceti?
kudika033765
Postat pe 6 Iunie 2009 09:44
de la o varsta barbatii incep sa insele pentru a recapata increderea in ei
vanatorii le luam arcuri si sageti
tu ar trebui sa ii arati si celata latura ...sa fi mai indiferenta , ridica putin tonul la el, ca onul e invatat cu binele si o sa fie uimit cand o sa il tratezi altfel
roz5blue6lila7
Postat pe 6 Iunie 2009 09:53
i'ti spun ce am inteles yo de aici
din ce spui u reese faptul ca inca il iubesti ca o disperata u nu vrei sa te razbuni,nu'l urasti,la u e 90% gelozie,restul procentelor impartele u la ce vrei
multa bafta
scorpyoW
Postat pe 6 Iunie 2009 09:58
Unii barbati sunt atat de prosti incat isi imagineaza ca atractia asta fizica ptr altcineva dureaza o vesnicie
Cand se trezesc e prea tarziu si nu se mai intorc din orgoliu sau ptr ca au prins gustul libertatii.....
Cred ca indiferenta e cea mai buna arma iar daca e "la liber" nu mai are haz relatia extraconjugala...
Adio fluturasi,adio tot.Daca e vrb de iubire nu-l mai vezi mai ales ca ti-a dovedit ca se poate si fara tine,iar daca l-ai primi inapoi la urmatoarea va face la fel.Crezi ca te poate consola faptul ca iti este inferioara?Nici gand!Poate sa fie proasta targului ca tot o sa-ti pese!
Aaaaaaaaaa!Razbunarea nu-i va deschide ochii,barbatii se duc cu alte femei si li se pare perfect normal si se considera NEVINOVATI!Din pacate e o cauza pierduta,cine te iubeste nu pierde timpul cu verificari de sentimente de prost gust....
kudika008999
Postat pe 6 Iunie 2009 10:05
ce sa faci ? lasa relatia asta in urma k nu e ultimul barbat si mergi mai departe cu capul sus...incearca sa ai o noua relatie, sa'ti faci o familie cu unu care apreciaza mai mult si sa vezi apoi ce o sa regrete omu...da acum nu spera sa'l ranesti in vreun fel ca nu simte...e prins in ale lui.si in felul asta, tu iti faci o viata muuult mai frumoasa si el...dupa o perioada va regreta enorm dar deja n'o sa'ti mai pese se poate numi si razbunare dar neintentionata
inna_1688
Postat pe 6 Iunie 2009 10:29
iesi si u in grup cu el si prietena lui dar u i-ati un barbat sexos mai frumos ca el si fa-i in ciuda o sa regtrete garantat ca a pierdut o asemenea partida ca tine
nebuna94
Postat pe 7 Iunie 2009 00:40
nu are rost sa il mai bagi in seama pt ca dupaia isi va bate joc de tine lasa-l pe el sa vada ce a pierdut nu mai trage de el!si cu persoana cu care e el nu va sta mai mult pt ca isi va da seama ce fel de persoana e si se va intoarce la tine!!succes nu merita sa suferi pt un barbat pt ca tu te distrugi si pe el nu il intereseaza!pooop!ai grija de tine!pa pa

Postat pe 9 Iunie 2009 16:26
.
De la: iuliarea, la data 2009-06-09 16:26:26nu are rost sa il mai bagi in seama pt ca dupaia isi va bate joc de tine lasa-l pe el sa vada ce a pierdut nu mai trage de el!si cu persoana cu care e el nu va sta mai mult pt ca isi va da seama ce fel de persoana e si se va intoarce la tine!!succes nu merita sa suferi pt un barbat pt ca tu te distrugi si pe el nu il intereseaza!pooop!ai grija de tine!pa pa



....da asa este nu merita sa suferi pt nimeni....mai gandestete si mergi mai departe .....ca are balta peste....nu s au sfersit barbatii....cu sigurnta.... ....bafta la vanatoare
gratuit89
Postat pe 10 Iunie 2009 01:22
Capul sus si du-te inainte,nu te merita.Traieste-ti viata si uita de el.ai spus ca te-ai schimbat fizic,fa-o putin si interior,fi mai indiferenta cu persoana lui si vei vedea ca va trece tot amestecul acesta de sentimente si vei vedea totul mai clar.a trecut prea mult timp si ar fi trebuit sa isi dea seama ce vrea.
Marina_20
Postat pe 18 Iunie 2009 17:30
a te gandi doar la o razbunare, inseamna a -ti face in continuare rau singura. Undeva , poate si tu ai gresit cu ceva sau in aceasta relatie nu ai oferit ceea ce el cauta. Toti barbati care cauta alte relatii, decat cele pe care le au, gasesc in relatiile noi, ceea ce le-a lipsit in prima. Te inteleg ca te doare aceasta stare de fapt, inteleg de asemenea ca doare faptul ca o simti inferioara tie, insa este evident ca el a gasit acolo acel ceva care iti lipseste tie, fara ca acesta sa insemne aspectul, desteptaciunea sau alte chestiuni de ordin exterior. Barbatii sunt uneori ca niste copii, daca nu vorbesti pe limba lor nu te vor intelege. Daca aceasta noua relatie este doar pasagera, timpul de pauza pe care ti l-a acordat va decide acest lucru. Un lucru e cert, va trebui sa-ti schimbi atitudinea si sa gandesti altfel , doar asa il vei ajuta sa decida, dar in primul rand te vei ajuta pe tine. Nimic din ceea ce se intampla in jurul nostru nu este intamplator, poate asa trebuia sa se intample ......De ce ....si pentru ce timpul iti va arata. Fi optimista !!!! Peste un timp vei vedea lucrurile altfel, nu aici se termina lumea..... A
kudika034314
Postat pe 23 Iunie 2009 14:10
click dreapta si ignore!
crissa_909
Postat pe 23 Iunie 2009 14:23
Dragutza mea, eu nu stiu de ce ti-ai pierde tu timpul si energia sa te razbuni, cand - acelasi timp si energie le-ai putea folosi sa-ti gasesti tu pe cineva cu care sa fii fericita. Daca ai grija de tine, daca te imbraci mai bine, astea-s un bun inceput.
Acum, tot ce mai ai de facut e sa iti vezi de viata ta, sa gasesti pe cineva (n-o veni el, Fat Frumos, asa, imediat, dar nu conteaza, tu incearca si o sa vina si el , chiar cand o sa te astepti mai putin ).
Si adica de ce, daca pana acum te-ai purtat ca o doamna (bravo tie! ), sa-ti dai poalele peste cap si sa te dezbraci de caracter? Adica, ce poti sa faci? Sa te apuci sa il injuri si blestemi? Hai, mai, nu fi copil!
Esti furioasa? E de inteles! Baga inca o ora de sala... Sportul creste endorfinele, "hormonii fericirii"... Si gata. O sa fie bine, ai sa vezi! Nu maine, nu poimaine, dar o sa fie, ai sa vezi!
Dor_a
Postat pe 23 Iunie 2009 15:38
m-a parasit sa isi traiasca viata,nu vroia o relatie serioasa cum era a noastra.acum e cu o colega de munca.ce pot sa fac.se mai intoarce, va regreta?poate e o criza de moment.
kudika199806
Postat pe 30 Iunie 2010 14:18
De la: kudika199806, la data 2010-06-30 14:18:09m-a parasit sa isi traiasca viata,nu vroia o relatie serioasa cum era a noastra.acum e cu o colega de munca.ce pot sa fac.se mai intoarce, va regreta?poate e o criza de moment.

cine mama dracu' te mai intelege?????
parca voiai sa-l faci sa regrete?..sa nu mai auzi de el...si acum te intereseaza ca s-a cuplat cu alta..dupa ce ati divortat??????????
esti imposibila si nehotarata
bogdan76
Postat pe 30 Iunie 2010 14:29
De la: bogdan76, la data 2010-06-30 14:29:51
De la: kudika199806, la data 2010-06-30 14:18:09m-a parasit sa isi traiasca viata,nu vroia o relatie serioasa cum era a noastra.acum e cu o colega de munca.ce pot sa fac.se mai intoarce, va regreta?poate e o criza de moment.

cine mama dracu' te mai intelege?????
parca voiai sa-l faci sa regrete?..sa nu mai auzi de el...si acum te intereseaza ca s-a cuplat cu alta..dupa ce ati divortat??????????
esti imposibila si nehotarata



O intelege toata lumea, in afara de tine. E alta discutie, alta persoana! Intai cititi atent si dup-aia aruncati cu pietre!!!
dana_21
Postat pe 4 Februarie 2012 17:34
De la: dana_21, la data 2012-02-04 17:34:06
De la: bogdan76, la data 2010-06-30 14:29:51
De la: kudika199806, la data 2010-06-30 14:18:09m-a parasit sa isi traiasca viata,nu vroia o relatie serioasa cum era a noastra.acum e cu o colega de munca.ce pot sa fac.se mai intoarce, va regreta?poate e o criza de moment.

cine mama dracu' te mai intelege?????
parca voiai sa-l faci sa regrete?..sa nu mai auzi de el...si acum te intereseaza ca s-a cuplat cu alta..dupa ce ati divortat??????????
esti imposibila si nehotarata



O intelege toata lumea, in afara de tine. E alta discutie, alta persoana! Intai cititi atent si dup-aia aruncati cu pietre!!!

Mesajul era de acum 2 ani, puiule...
Armain
Postat pe 4 Februarie 2012 17:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
te rog elibereaza-mi inima.......... 16 De la: cotyca 25 Septembrie 2009 09:55
Cu buget mic iei haine de firma 3 De la: valivieru96 9 August 2010 20:10
1 saptamana si gata... 34 De la: DayC 15 Ianuarie 2011 16:25
UN CUI SCOATE PE ALTUL?! ADEVARAT SAU FALS? 12 De la: ancutzel85 4 Mai 2009 09:54
mi-am irosit 4 ani din viata pentru un ticalos 4 De la: bestiutza_relouded 28 Iulie 2009 12:04