Setari Cookie-uri

nu stiu pe cine sa aleg

De 3 luni sunt impreuna cu un baiat mai mare decat mine cu 5 ani. Simt ca ma iubeste (se poarta foarte frumos cu mine) si ar face orice pt mine, dar nu sunt sigura ca si eu simt acelasi lucru pt el. Am fost plecata la munte 2 sapt si la telefon ii spuneam ca imi e dor de el, dar dupa ce ne`am intalnit mi`am dat seama ca nu era asa. Am fost la mare cu el si cu parintii mei, dar imi venea sa ii zic sa plece deoarece ma plictisisem sa il vad in fiecare minut. Isi face planuri de viitor alturi de mine, iar mie nici nu imi sta gandul la asa ceva. In tot acest timp eu am pastrat legatura cu un fost iubit la care am tinut destul de mult, de care m`am despartit acum 5 luni din cauza ca nu mai voia el. arata mult mai bine decat actualul meu prieten, s`a schimbat mult fata de cum era inainte, mi`a dovedit si el ca tine la mine si as vrea sa ma impac cu el si asta vrea si el, chiar mai mult decat mine, dar mi`a spus ca nu ne intalnim pana cand nu o termin cu actualul. Asta mi`as dori si eu, dar imi e frca de faptul cum o sa reactioneze. de obicei cand ne certam incepe sa planga ca un copil si imi spune ca a facut multe sacrificii pentru mine, dar sunt anumite lucruri care pur si simplu nu le suport la el. Am uitat sa mentionez ca ambii sunt din Bucuresti, iar eu din Alexandria.
Pe cine sa aleg? Pentru cei ce nu ma vor intelege, ii rog sa se abtina de la orice fel de comentariu de prost gust. Multumesc pentru intelegere !
kiss_kryss
Postat pe 17 August 2009 23:55
pe al treilea!
geo_x
Postat pe 17 August 2009 23:57
pai daca arata mai bine, asta e tot ce conteaza, nu?
kitty_krieger
Postat pe 18 August 2009 00:31
pentru mine conteaza foarte mult :)
kiss_kryss
Postat pe 18 August 2009 00:47
Daca tu crezi ca aspectul fizic joaca un rol mai important decat cel interior si decat sentimentele persoanei de langa tine...no comment...
In fine alege`l pe cel cu care te simti tu mai bine...oricum cineva va iesi ranit din toata situatia asta...
AlexMag
Postat pe 18 August 2009 07:45
Ce nu inteleg eu este.. nevoia asta brusca a unui fost CARE TI-A SPUS CA NU TE MAI VREA... (asta fiind si motivul despartirii voastre, nu?) de a te avea cu orice pret inapoi cand incerci sa-ti continui viata alaturi de altul? Numai si pentru faptul asta si eu . nu m-as mai intoarce. Indiferent de motivele invocate de fostul... duca-se, sa ramana trecut.
Tu nu poti vedea in actualul nimic atata timp cat nu te rupi sufleteste de fostul. Poate fi un baiat extraordinar, dar nu vei afla niciodata daca il tot compari cu ex-ul.
Acum, daca orice ar fi, tie tot nu iti place de el....lasa-l in pace. 3 luni nu reprezinta o viata si lacrimile se usuca mai repede. Nu sta niciodata cu cineva din mila sau din razbunare.

Ce tampenie sa tot invoci "habar n-ai cate sacrificii am facut pentru tine. Stai legata de mine toata viata pentru asta, vrei nu vrei"...
rashela
Postat pe 18 August 2009 07:54
Motivul pt care noi ne`am despartit a fost distanta, dar acum ne`am dat seama ca nu conteaza asa de mult, doarece aman2 avem posibilitatea de a veni unul in orasul altuia.
kiss_kryss
Postat pe 18 August 2009 13:43
De la: geo_x, la data 2009-08-17 23:57:53pe al treilea!


Acesta-i cel mai bun sfat.
valita76
Postat pe 18 August 2009 14:00
De la: kiss_kryss, la data 2009-08-18 13:43:09Motivul pt care noi ne`am despartit a fost distanta, dar acum ne`am dat seama ca nu conteaza asa de mult, doarece aman2 avem posibilitatea de a veni unul in orasul altuia.


Si atunci.. care ti-e dilema?? Ai ales, deja...nu? Be happy!
rashela
Postat pe 18 August 2009 14:03
De la: rashela, la data 2009-08-18 14:03:47
De la: kiss_kryss, la data 2009-08-18 13:43:09Motivul pt care noi ne`am despartit a fost distanta, dar acum ne`am dat seama ca nu conteaza asa de mult, doarece aman2 avem posibilitatea de a veni unul in orasul altuia.


Si atunci.. care ti-e dilema?? Ai ales, deja...nu? Be happy!


da..am ales
azi m`am despartit de el...mi`a parut putin rau, dar sper ca o sa trec peste cu usurinta mai ales ca il am pe celalalt...mai greu este pt el, deoarece m`a iubit si inca ma iubeste mult..si spera sa ne impacam
kiss_kryss
Postat pe 20 August 2009 02:21
De la: kiss_kryss, la data 2009-08-20 02:21:42
De la: rashela, la data 2009-08-18 14:03:47
De la: kiss_kryss, la data 2009-08-18 13:43:09Motivul pt care noi ne`am despartit a fost distanta, dar acum ne`am dat seama ca nu conteaza asa de mult, doarece aman2 avem posibilitatea de a veni unul in orasul altuia.


Si atunci.. care ti-e dilema?? Ai ales, deja...nu? Be happy!


da..am ales
azi m`am despartit de el...mi`a parut putin rau, dar sper ca o sa trec peste cu usurinta mai ales ca il am pe celalalt...mai greu este pt el, deoarece m`a iubit si inca ma iubeste mult..si spera sa ne impacam


Si un must do ( PAM PAM ) : sa nu ti se faca mila de celalalt, sa nu te sucesti prea mult ca agiti spiritele rau.

Sper ca ai ales persoana potrivita !
Peache
Postat pe 20 August 2009 05:18
Niciodata sa nu alegi intre doi . Daca nu exista certitudine , daca stai pe ganduri , acesta e raspunsul corect .
danylor29
Postat pe 20 August 2009 05:21
De la: geo_x, la data 2009-08-17 23:57:53pe al treilea!


Sustin parerea lui Geo.........Ai 15 ani............... nu au rost nici sfaturi,nici comentarii.............Eventual da cu banul!!!!!!!

Postat pe 20 August 2009 08:38
Clarifica-te ce vrei !!!! Rapunsul este numai la tine ! Stii ce simti? O relatie bazata pe speculatii nu duce departe.Comunica cu iubitii tai direct ....de ce sa te incarci cu problemele lor ..rezolva problema ta.....
pacifista
Postat pe 23 August 2009 18:55
Fa ceea ce simti....si gandeste-te la fericire...Planuri de viitor se pot face cu oricine...insa atat vreme cat inima nu e fericita le faci degeaba....deci eu as alege....fostul iubit...
barbie78
Postat pe 1 Septembrie 2009 01:26
numai tu ai raspunsul , dar trebuie sa te gandesti bine inainte ...................sper sa nu regreti
kudika065185
Postat pe 2 Septembrie 2009 11:32
ms mult pt sfaturile voastre.
in momentul de fata nu mai sunt cu nimeni si chiar nu regret :) il astept pe al 3-lea :*
kiss_kryss
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:34
De la: kiss_kryss, la data 2009-08-17 23:55:56De 3 luni sunt impreuna cu un baiat mai mare decat mine cu 5 ani. Simt ca ma iubeste (se poarta foarte frumos cu mine) si ar face orice pt mine, dar nu sunt sigura ca si eu simt acelasi lucru pt el. Am fost plecata la munte 2 sapt si la telefon ii spuneam ca imi e dor de el, dar dupa ce ne`am intalnit mi`am dat seama ca nu era asa. Am fost la mare cu el si cu parintii mei, dar imi venea sa ii zic sa plece deoarece ma plictisisem sa il vad in fiecare minut. Isi face planuri de viitor alturi de mine, iar mie nici nu imi sta gandul la asa ceva. In tot acest timp eu am pastrat legatura cu un fost iubit la care am tinut destul de mult, de care m`am despartit acum 5 luni din cauza ca nu mai voia el. arata mult mai bine decat actualul meu prieten, s`a schimbat mult fata de cum era inainte, mi`a dovedit si el ca tine la mine si as vrea sa ma impac cu el si asta vrea si el, chiar mai mult decat mine, dar mi`a spus ca nu ne intalnim pana cand nu o termin cu actualul. Asta mi`as dori si eu, dar imi e frca de faptul cum o sa reactioneze. de obicei cand ne certam incepe sa planga ca un copil si imi spune ca a facut multe sacrificii pentru mine, dar sunt anumite lucruri care pur si simplu nu le suport la el. Am uitat sa mentionez ca ambii sunt din Bucuresti, iar eu din Alexandria.
Pe cine sa aleg? Pentru cei ce nu ma vor intelege, ii rog sa se abtina de la orice fel de comentariu de prost gust. Multumesc pentru intelegere !


daca tu vrei sa fii cu fostu...atunci du-te la fostu si gata!
ai toata viata inainte, nu esti casatorita, nu ai obligatii ...fa ce-ti zice inimioara
cantafabule
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:43
De la: kiss_kryss, la data 2009-09-02 22:34:29ms mult pt sfaturile voastre.
in momentul de fata nu mai sunt cu nimeni si chiar nu regret :) il astept pe al 3-lea :*


offf, si eu ma oboseam sa dau sfaturi
cantafabule
Postat pe 2 Septembrie 2009 23:44
De la: cantafabule, la data 2009-09-02 23:44:41
De la: kiss_kryss, la data 2009-09-02 22:34:29ms mult pt sfaturile voastre.
in momentul de fata nu mai sunt cu nimeni si chiar nu regret :) il astept pe al 3-lea :*


offf, si eu ma oboseam sa dau sfaturi


chiar daca acum am rezolvat "dilema" ;)) nu se stie ce va urma .. asa ca pot avea nevoie de unele sfaturi si pentru viitor
kiss_kryss
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:46
pick me pls , pick me
Andia
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:49
pick me pick me
priest
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:50
De la: kiss_kryss, la data 2009-09-03 16:46:36
De la: cantafabule, la data 2009-09-02 23:44:41
De la: kiss_kryss, la data 2009-09-02 22:34:29ms mult pt sfaturile voastre.
in momentul de fata nu mai sunt cu nimeni si chiar nu regret :) il astept pe al 3-lea :*


offf, si eu ma oboseam sa dau sfaturi


chiar daca acum am rezolvat "dilema" ;)) nu se stie ce va urma .. asa ca pot avea nevoie de unele sfaturi si pentru viitor

ok,am notat
cantafabule
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:58
as zice ca o persoana care te iubeste ar merita...nu ar trebui s iei pe cineva care este frumos fizic....ar trebui sa te gandesti la asta
kudika065941
Postat pe 4 Septembrie 2009 09:22
...in general cam asa se intampla..."esti atras de ceea ce te respinge"... eu tind sa cred ca, de fapt, avem un caz de amor propriu lezat; nu prea te impaci cu ideea ca el a luat initiativa sa va despartiti mai ales ca, sunt aproape sigura, nici macar nu si-a motivat decizia cu explicatii concrete .... ...iar actualul, presupun ca e enervant prin faptul ca este opusul celuilalt, si intuiesc si faptul ca nu prea are nici bani...fiind genul care se hraneste cu sentimente....pt ca, nu!?, iubirea conteaza, banii nu aduc fericirea....yeah right! . ghinionul tau e ca alegi numai extremele...cauta si tu o varianta de mijloc....sau intoarcete la primul.....nu are rost sa ramai cu un om care nu te atrage nici macar fizic, doar de teama sa nu ramai singura....
....poate ca geox are dreptate...alergi, tu, dupa doi iepuri ... dar s-ar putea sa-l prinzi pe al treilea ...
dragulescuelena
Postat pe 12 Septembrie 2009 18:52
dac tu crezi ca cel de care teai despartit ptr ca nu te vroia arata mai bine asta e ;dar frumusetea e trecatoare,teai gandit ca poate vrea sa te desparti de celalalt si el sa nu te mai vrea?lasai p amandoi si gata asa faci ceva ordine in gandurile tale si apoi vezi care e treaba
kudika056625
Postat pe 13 Septembrie 2009 14:34
cine`i frumos pentru tine este frumos si pentru altele. ce te face sa crezi ca daca acum 5 luni ti`a spus ca nu te mai vrea ...n`o sa faca si akum la fel?ai impresia ca s`a skimbat...dar nu e asa. s`a schimbat pentru un moment,dar dupa aceea o sa revina la comportamentul de dinainte. sfatul meu este sa il alegi pe al 3 lea...si de prefera sa fie din alexandria...adica din acelasi oras ca si tine...nu se merita sa ai o relatie la distanta cand te poti bucura din plin de una care sa fie langa tine...si sa stii ca e doar a ta,ca iti apartzine !
inocentafurata
Postat pe 13 Septembrie 2009 16:36
si nu te mai gandi de acum doar la frumusetze,este doar un reper ...nimic mai mult. esti la varsta la care inca esti de parere ca este tot ce conteaza,dar nu este deloc asa. Cand o sa te trezesti la 50 de ani langa un barbat care nu te iubeste si nu te respecta ce vei mai spune ? ca stai cu el pentru ca e frumos ? frumusetea nu se mentzine in timp....timpul isi plimba incet bisturiul pe fetzele noastre,nu`i tremura mainile niciodata...apreciaza lucrurile cu adevarat importante ....frumusetea nu este unul din acele lucruri:)
inocentafurata
Postat pe 13 Septembrie 2009 16:40
ce te face sa crezi ca daca acum 5 luni ti`a spus ca nu te mai vrea ...n`o sa faca si akum la fel?

poate ca avea de gand sa faca asta (cu toate k nu prea cred) dar am facut`o eu inaintea lui
kiss_kryss
Postat pe 13 Septembrie 2009 17:04
De la: inocentafurata, la data 2009-09-13 16:40:41si nu te mai gandi de acum doar la frumusetze,este doar un reper ...nimic mai mult. esti la varsta la care inca esti de parere ca este tot ce conteaza,dar nu este deloc asa. Cand o sa te trezesti la 50 de ani langa un barbat care nu te iubeste si nu te respecta ce vei mai spune ? ca stai cu el pentru ca e frumos ? frumusetea nu se mentzine in timp....timpul isi plimba incet bisturiul pe fetzele noastre,nu`i tremura mainile niciodata...apreciaza lucrurile cu adevarat importante ....frumusetea nu este unul din acele lucruri:)


in ziua de azi poti sa gasesti baieti draguti care sa se poarte frumosc cu tine, sa te respeste, sa te iubeasca ... ne este imposibil
si sunt destul de multi
cred ca multe fete cauta asa ceva ... nu sunt singura .. sunt sigura
kiss_kryss
Postat pe 13 Septembrie 2009 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac????????????Sa ne despartim??????????? 15 De la: darksukkubus69 3 Octombrie 2009 21:21
hello again... 10 De la: _dulcik_ 15 Aprilie 2009 22:54
Buna seara! 4 De la: Ancu_Anca_9 6 Iunie 2013 20:10
am nevoie de pareri in cazuldespartirii mele 48 De la: 27 Noiembrie 2014 16:36
Ceva foarte ciuda 57 De la: luchianramona 9 Mai 2011 17:21