Setari Cookie-uri

Casnicie terminata

Ciao prietenii mei dragi din Romania, voi incerca sa fiu cit mai scurt si la subiect posibil. Am nevoie de parerea si sfatul vostru, eu nu mai reusesc sa razionez cum trebuie.Practic eu mam casatorit cu sotia mea 13 ani in urma, avem doi copii frumosi, un baiat de 12 ani si o fatita de 4 ani, sotia mea are 33 de ani, iar eu 39, ea este italianca foarte frumoasa, nici eu nu sint de aruncat, dar destinul a facut ca ea sa ma insele cu altul, prinzindo in fapt am avut un soc puternic si am fost internat, o iubeam nespus de mult, aveam mare incredere in ea nu ma asteptam la asa ceva, nu ia lipsit niciodata nimic din partea mea am fost mereu indragostit de ea demonstrindui acest fapt de cite ori aveam ocazia si totusi ea ma inselat, problema e,ca eu iam zis ca o iert, dar dupa tre luni inca nu reusesc sa scot din minte acele clipe, dinpotriva mai rau ma indepartez de ea, in acelasi timp insa mie frica de separare deoarece nu vreau ca copii sa sufere. Am de ales intre, a suferi eu pentru binele lor sau sa sufere ei din cauza mea, a plecari mele.
stevler
Postat pe 6 Decembrie 2016 00:36
De la: stevler, la data 2016-12-06 00:36:41Ciao prietenii mei dragi din Romania, voi incerca sa fiu cit mai scurt si la subiect posibil. Am nevoie de parerea si sfatul vostru, eu nu mai reusesc sa razionez cum trebuie.Practic eu mam casatorit cu sotia mea 13 ani in urma, avem doi copii frumosi, un baiat de 12 ani si o fatita de 4 ani, sotia mea are 33 de ani, iar eu 39, ea este italianca foarte frumoasa, nici eu nu sint de aruncat, dar destinul a facut ca ea sa ma insele cu altul, prinzindo in fapt am avut un soc puternic si am fost internat, o iubeam nespus de mult, aveam mare incredere in ea nu ma asteptam la asa ceva, nu ia lipsit niciodata nimic din partea mea am fost mereu indragostit de ea demonstrindui acest fapt de cite ori aveam ocazia si totusi ea ma inselat, problema e,ca eu iam zis ca o iert, dar dupa tre luni inca nu reusesc sa scot din minte acele clipe, dinpotriva mai rau ma indepartez de ea, in acelasi timp insa mie frica de separare deoarece nu vreau ca copii sa sufere. Am de ales intre, a suferi eu pentru binele lor sau sa sufere ei din cauza mea, a plecari mele.




O persoana, care insala o data, va insela toata viata! Esti capabil sa accepti tradarea sotiei? Eu, daca as fi in locul tau, nu as ramane intr-o asemenea mocirla! Voi, barbatii, inselati metodic, nu este o noutate, dar va deranjeaza tradarea, cand sunteti inselati de sotii! Fii foarte atent cu viata ta!
kudika_15804
Postat pe 6 Decembrie 2016 07:19
oamenii divorteaza tot timpul, nu e un risc asa mare , nu le distrugi vietile, din contra, sa stati impreuna in conditiile in care exista tensiuni , ei percep foarte clar detaliile si subtilitatile astea si or sa invete din ele sa faca la fel. sa evite problemele

si punctul doi, daca chiar vrei sa treci peste, trebuie sa vorbiti deschis despre ce s a intamplat, ce nevoie avea neimplinita, poate esti deschis la ideea de poliamor, poate cu terapie.
ea cat de dornica e?

incepe prin a citit despre relatii, e mult de munca
Intimacy & Desire by David Schnarch
uite o carte grozava
C4li
Postat pe 7 Decembrie 2016 10:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce faci cand stii ca tea inselat cu o pustoaica de 15 ani ?? 51 De la: kudika357037 13 Mai 2011 21:25
O alta poveste... 8 De la: sadora 23 August 2009 17:42
As vrea sa imi dati un sfat!!!! 56 De la: kudika_19292 27 Decembrie 2012 13:49
ce sunt blestemele si daca ele au putere asupre noastra 10 De la: Cristina_Aldea_2 13 Ianuarie 2014 19:31
prostitutia e sau nu e o meserie 61 De la: marceltuky 10 Noiembrie 2010 23:57