Setari Cookie-uri

cum multumesti o femeie,ce va place, ce gresim noi barbatii??????

Buna ziua tuturor!

Deschid topicul acesta in speranta de a mai invata macar putin din aceasta fiinta minunata, dar de prea multe ori de neinteles, numita femeie.
Ma intreb ce va place, ce nu va place si asta nu in planul fizic, ci sufleteste.
In profunzime sunteti niste fiinte minunate, numai ca de acolo si pana la exteriorizare se pare ca e o cale cam lunga din cauza careia informatia pare a se deteriora, trunchia pe drum.
Am facut prea putine pentru o femeie, s-a suparat pe mine. Apoi am incercat sa o tin ca in palma, a inceput sa se plictiseasca de mine si sa inceapa sa caute altceva, apoi am incercat sa o tin in expectativa (fara exagerari), nici asa nu a fost bine pentru ca era mai mereu cu buzele umflate si imi spunea ca imi bat joc de ea, cine sa va mai inteleaga?
Am dat multa atentie, afectiune, tandrete ... s-a plictisit repede (dar eu asa simteam), asta inseamna ca trebuie sa imi reprim o parte din ceea ce simt ca sa ii pot da ei atat cat are nevoie.
Daca nu ii cer mereu ceva si mereu sa o fac curioasa, iar nu e bine pentru ca iar incepe sa se plictiseasca, daca fac asta in exces ma lasa balta pentru ca spune ca o "suprasolicit".
I-am facut servicii dupa servicii, mereu pe plac, am dus-o unde a vrut, i-am facut surprize cu tonele, am scos-o si noaptea la marginea orasului sa ii arat cerul stand pe iarba cu ea in brate si soptindu-i ce stiam ca ii face o placere deosebita sa auda. I-am gatit, i-am spus nici rar nici des ce simt pentru ea, mi-am cerut scuze mereu atunci cand am gresit si i-am aratat ca nu am facut-o intentionat, pentru ca nu ii vreau raul deloc, ci din incercarea de a face bine. Cred ca am incercat prea mult sa ii fac pe plac, aproape am facut-o regina mea , iar ea se pare ca a avut o perioada in care s-a simtit foarte comfortabil , dupa acre s-a plictisit sa aiba un barbat care sa nu o tensioneze, sa nu fie nimic secret si palpitant, mereu pe plac, mereu sa stie ce si cum ii place, mereu sa anticipeze ce vrea ... Am si gresit , recunosc, uneori exagerez cu maruntisuri.
Alteori fac anumite lucruri care nu ii plac , desi stiu ca nu e momentul, numai ca nu e momentul pentru ea, dar eu atunci simt ... ce pot sa fac daca dimineata, dupa ce ne-am ridicat din pat, mie imi vine sa o iau in brate, sa ii spun ca o iubesc si sa o intreb ce i-ar placea sa manance si cum a dormit ... tipa la mine sa mai tac sa o las inpace dimineata, penru ca mereu mi-a spus si tot nu vreaus a pricep ca se trezeste greu ...
Daca asculta muzica ce ii place, trebuie sa o ascult cu ea, cand imi pun si eu o piesa,(ascultam acelasi gen) imi spune ca ii stric starea, pai eu nu am stari? Ma intreb daca e atat de gresit sa ascult si eu o piesa dupa ce ea a ascultat deja un album.
Poate ca o sa spuneti acum ca nu ma iubeste ... Ba da, o face, dar tind sa cred ca e mai dificila si mereu am trecut peste toate cu calm si rabdare, chiar si peste injuraturi si crize de nervi si aruncat cu diverse...
Vreau sa va intreb acum, oare sunt eu defect? Oare unde gresesc? Ce v-ar placea voua? Ce considerati din ce am zis aici ca este foarte gresit? Sau ce va face sa va simtiti femei?
I-am dat siguranta de care are nevoie o femeie, i-am demonstrat ca nu am inselat-o , ii arat cat de mult inseamna pentru mine si ca pentru mine e completa, ca nu am nevoie de alta femeie. Oare sa fie asta devina? Sa las o portita deschisa prin care sa ii arat ca daca ma supar intr-o zi pot sa plec? Sa creada ca sunt al ei definitiv si asta sa o faca sa se plictiseasca de mine? Nu pot sa imi dau seama unde e problema.
Probabil ca e ceva ce simte, o nesiguranta undeva. Am incercats a discut cu ea, imi zice ca mai mereu reusesc sa o scot din sarite, sa nu ii mai repet de atatea ori anumite lucruri.
Dar ma intreb ... atunci cand nu primesti un raspuns la o intrebare sau o aprobare la o afirmatie, nu e firesc sa o repeti?
Prea ciudat ... ma depaseste, am incercat sa fiu cat mai echilibrat si sa construiesc mereu, sa cresc exact acolo unde greseam, sa citesc cat mai mult legat de relatie, sa fac pana si terapie, sa ... cate si mai cate, dar se pare ca tot nu e bine.
Am incercat sa expun totul cat mai realist, binenteles ca nu am cum sa expun anumite probleme, ar insemna sa scriu o carte.
As vrea doar sa imi spuneti daca observati ceva gresit si ce anume ar trebui sa fac ca sa castig un echilibru.
Am scris aici, pentru ca stiu ca intra mai toata lumea pe "sex".
Si inca ceva, nu am mintit, tot ce am scris e real, nu vreau sa impresionez pe nimeni, si nu ma plictisesc, vreau doar sa vad ce naiba fac atat de gresit.
Multumesc.
staff
Postat pe 8 Iunie 2009 09:26
Foarte interesant topicul.Pot sa zic ca esti perfect .Nu o inseli, o iubesti, o iei in brate dimineata si o intrebi cum a dormit si ce vrea sa manace si muuuult altele, esti un barbat de admirat.Incearca sa nu o mai cocolosesti atata, fi putin indiferenet si da-i senzatia ca nu e totul pt tine ( desi este) --nu stiu ce fel de gen de femeie este, dar eu una nu m-as comporta asa in locul ei.Las-o putin in pace , dimineata nu o mai lua in barte, nu ii lua ce doreste ea, nu ii facxe totul pe plac si atunci o sa vadaa diferenta, si apoi daca ea iti zice poti si tu sa ii intorci ca ea zicea ca o stresezi etc.....vezi si tu cum e...

Succes....astept vesti

Postat pe 8 Iunie 2009 12:12
Buna ziua Staff,
Concluzia mea este ca in relatia ta ai dat tot ce ai putut. Rar asa ceva la un barbat. E adevarat, noi, femeile, avem anumite stari. Asta nu inseamna ca nu va iubim pe voi, cei de linga noi. Suntem foarte diferite una de cealalta, asa cum si voi sunteti foarte diferiti. Si noi avem impresia ca barbatii nu se prea exteriorizeaza. La ce spui ca ai facut pentru ea: s-a obisnuit, nu s-a plictisit. Este sigura ca o iubesti asa cum e. De aceea face mofturi cind trebuie sa se trezeasca dimineata (mea culpa...asa sunt si eu), sau nu mai apreciaza unele gesturi ale tale (de altfel foarte frumoase). Pentru ca asteapta sa le faci. Ia sa nu le mai faci intr-o zi, cum crezi ca ar reactiona? Normal, s-ar enerva si s-ar intreba ce e cu tine, nu o mai iubesti? Se va intreba, dar nu iti va spune si va astepta ca maine totul sa intre iar in "normal".
Iubeste-o asa cum e ea. Si spune-i - macar o data pe saptamana - ca o iubesti asa cum e ea. Cel putin eu mi-as dori sa mi se spuna ca sunt iubita asa cum sunt. Macar o data pe saptamana.
Multa fericire.
lonely_soul
Postat pe 8 Iunie 2009 15:01
Cred totusi ca voi aveti nevoie de pauze la anumite intervale de timp, pauze care sa le petreceti fara npoi, in care sa reflectati la ce ati fost si ce ati ajuns de cand aveti relatia, la cum sunteti voi, aportul vostru la relatie, sa analizati putin totul la rece, sa simtiti acea perioada in care el nu e langa voi, sa simtiti ca el chiar va iubeste. Am observat ca poti sa faci totul pentru o femeie, sa dai totul, sa incerci sa faci tpotuls a fie perfect, ea tot se plictiseste, pentru ca esti ceva al ei, esti un bun pe care il detine, nu stiu daca sunteti toate asa, nu am trait cu foarte multe femei, dar din ce simt/vad/aud, se pare ca si unele dintre cele "mai de calitate" femei au plecat de langa barbati buni (care nu le-au inselat, s-au comportat frumos, au dat ceea ce era nevoie si in primul rand le-au iubit), stiu 2 astfel de cazuri, unul s-a despartit inainte de nunta, iar celalalt era logodit si ambii a fost distrusi. Ma intreb oare ce urmariti... Care e acel ceva care ne lipseste? Nu sunt bautor de bere, nici macar nu fumez, sunt sportiv de ani de zile, practic jiu-jitsu brazilian, deci am si ceva masa musculara pe mine, se simte si in siguranta cu mine pe strada, ii ofer toata dragostea mea. Poate ca ea se simte constransa, poate ca se vede inlantuita. M-ai intrebat ce fel de om este. E o femeie complexa, desteapta, inteligenta, citita, e "treaza", dar cand face toate astea, ori urmareste ceva, ori este imatura din punctul asta de vedere, dar are 27 de ani, imaturitatea a disparut demult. Ma intreb oare ce ar trebuis a mai fac ca sa fie multumita si ea,s a nu mai aiba stari de nervozitate ... Poate e ceva ce gresesc, dar tare ma intreb de ce nu imi spune, d ece nu vine la mine : "uite, am ceva sa iti spun, e ceva ce ar trebui sa faci altfel" , poate ca i-o fi teama, dar totul are o limita, am trecut prin multe umilinte si dureri datorita ei si totusi am mers mai departe. Daca ii cer ceva si ii spun cum mi-ar fi placut sa o faca, nu imi raspunde ca data viitoare va incerca sau ca o sa tina cont ... ci se enerveaza "ca mereu ii spun cum sa-si traiasca ea viata". Nu o oblig sa faca nimic, doar i-am spus cu toata caldura din lume, "sti? Mi-ar placea sa nu te mai enervezi de fata cu toti prietenii mei sau macar sa nu mai tipi la mine, e umilitor sa faci asta, daca e ceva, cheama-ma in camera sau oriunde si spune-mi, dar nu de fata cu ei" , nu face decat sa se enerveze si mai tare. De ce se enerveaza? Pai eu cam repet, nu stiu daca inconstient, instinctiv sau daca am vreun tic, dar daca ii cer ceva si nu imi raspunde, o intreb iarasi, daca ii spun sa incerce un lucru si vad ca nu il incearca ma gandesc ca poate ii e teama si vreaus a ii arat cum sa faca, sa il fac odata cu ea, cu mana ei, nu prea accepta asta, uraste sa ii repet ceva, imi spune ca nu e proasta, ca aude si ca are memorie, odata ce i-am zis ceva, sa nu i-l mai repet in veci ... dar sunt barbat, e normal sa o fac si e normal sa ii caut solutii pentru problemele aparute, cu toate ca stiu ca trebuie numais a o ascult, nus a ii gasesc solutii, dar e instinctiv, eu am inteles ca trebuie sa o las sa turuie, cate-o data mai gasesc eu cate-o solutie si nu ma pot abitine sa nu i-o spun, cu toate ca stiu ca nu o va aplica, chiar din orgoliu, dar ar fi bine daca si ea ar intelege ca asa suntem noi...
Nu stiu ce sa mai zic, poate ca si eu gresesc undeva unde nu imi dau seama, in incercarea mea de a face sa fie bine. Nu o controlez, nu sunt gelos, poate ca o cam coplesesc cu partea asta cu relatia,prin faptul ca vreaus a fie tot mai bine, sa mearga, poate ca ar trebui sa las totul sa vina, poate ca chiar eu sunt cel care conditioneaza relatia, nu stiu ce sa mai cred, dar nu ne indreptam inspre bine, ci e tot mai rau pe zi ce trece.
staff
Postat pe 8 Iunie 2009 18:49
Ma mai intreb si ce va atrage, ce va respinge la un barbat, ma refer la relatie si in niciun caz la fazele cu lasatul prosopului in baie sau ridicatul capacului, astea sunt de "copii mici". Ma refer la sentimente, la partea spirituala a relatiei.
Mi s-a intamplat ceva curand pentru care prietenii mei ma fac nebun. Desi mie mi se pare ca nu e nimic anormal, e chiar frumos ca cineva sa faca asta pentru persoana iubita.
Intr-o noapte s-a trezit brusc si m-am trezit si eu, mi-a spus ca ii e pofta de un anume fel de ciocolata, am zis ok, am mers pana la baie si nu m-am mai intors in pat, am iesit pe usa sa ii cumpar ciocolata, am colindat putin, magazinele erau inchise in zona, dar in final am gasit de unde sa ii cumpar, cand m-am intors motaia, m-a intrebat cam rece ce am facut atat la baie,i-am zis ca nu la baie am fost, ca i-am adus ceva... "pune-te odata la somn si lasa-ma sa dorm" , dar ti-am adus ce mi-ai cerut, ti-am luat ciocolata dorita, "o sa mananc maine, doar lasa-ma odata inpace, chiar trebuie sa imi f**i fiecare noapte?" A fost ceva care m-a durut, chiar nu pot sa inteleg ... Nu stiu de ce o spuneti asa, cuvintele astea ar trebui scoase din uz pentru totdeauna :" mereu, niciodata, intotdeauna, de fiecare data " etc.
De data asta credeam ca am gasit o femeie care ma poate iubi asa cum sunt si pe care sa pot sa o implinesc, sa pot sa o duc la capat, eu o iubesc enorm, macar daca ar intelege iubirea asta, daca ar sti cat ...
Ultima relatie pe care am avut-o a sfarsit prin a ma parasi pentru un tip insurat , care mai are si copil. La fel, o femeie pentru care as fi facut totul si pe care o iubesc inca, dar nu mai poate fi oricum nimic, mai ales ca am o relatie care speram sa devina serioasa ... nu stiu, dar simt ca o iau razna, si asta pare sa se indrepte intr-acolo, oare gresesc eu undeva? Nu cer multumiri, aprecieri, doar sa ma lase sa ma oglindesc putin in ea, sa vad singur unde anume gresesc, daca nu asta e rolul partenerului in relatie, atunci care? Trebuie sa ne ajutam unul pe altul sa ne cunoastem propria fiinta, sa ne desoperim, asta nu se poate produce decat prin iubire, am dreptate? Mi-a spus o femeie la vreo 34 de ani ca sunt prea spiritual, ca ei nu ii trebuie asa ceva, ac vrea distractie, ca e inca tanara si vrea sa profite .. ce se intampla cu lumea asta?
Daca nici cu partenerul de viata nu mai poti sa comunici, sa ii spui binele si raul care il traiesti si sa poata sa inteleaga, atunci cu cine...?
staff
Postat pe 8 Iunie 2009 19:15
Degeaba te intrebi ce NE atrage sau respinge la un barbat pentru ca daca lonely soul te considera barbatul perfect eu una te vad ca pe un tip care face orice pentru iubita lui ...orice-ul asta insa are o limita iar tu nu ai reusit sa o descoperi motiv pentru care tre sa iei fiecare femeie separat asa ca nu te mai interesa cum sunt alte femei ci observa cum este femeia de langa tine.

Din pacate femeia despre care vorbesti e satula pana in gat de tine , nu stiu de ce continua sa stea cu tine insa .

Eu nu suport ca dimineata sa fiu luata in brate si pupata pentru un motiv destul de simplu : sunt fumatoare si pana nu ma spal pe dinti nu ma simt bine .
Daca eu-s constienta de faptul ca tre sa ma spal pe dinti dimineata ideea ca o alta persoana( fie el si iubitul/sotul meu ) isi poate da seama de acest lucru ma scoate din minti motiv pentru care am spus clar : fara giugiuleli dimineata !
Unde mai pui ca daca nu beau 2 cani de cafea si fumez 3 tigari nu-s in stare sa procesez nimic

Deci , o inteleg daca nu vrea sa fie deranjata dimineata diferenta este ca eu am precizat si motivul ....

In schimb ....scuza-ma dar e la mintea cocosului ca atunci cand nu esti de acord cu EL nu incepi sa tipi la el de fata cu alte persoane , e o dovada de respect fata de partenerul tau respect pe care ea nu-l are fata de tine .

Faza cu ciocolata in miezul noptii si replica ei ,, "o sa mananc maine, doar lasa-ma odata inpace, chiar trebuie sa imi f**i fiecare noapte?" zic eu
iris_4_ever
Postat pe 8 Iunie 2009 20:07
ce dragut din partea ta:X:X..eu ador micile gesturi pe care le face pt mine, imi place sa imi pupe picioarele la propriu, ma face sa ma simt "mica si dulce"...imi place cand ma alinta....dar nu`mi place cand se pune la fotbal si ma ignore complet o zii intreaga din cauza fotbalului .... nu`mi place cand nu e atent la mine desi ii repet o chestie de 10 ori, si nu`mi mai place ca pt el sexul conteaza mai mutl decat pt mine....si nu ma intelege daca am vreo problema,....el tot insista si incearca s ama convinga...si eu ma supar..si el pe mine....

Cam atat..dar fiecare cu conflictele lui, dragostea are mai multe forme, si mai multe feluri de exprimare...nu ar trebui sa pui neapareat la suflet tot.....eu daca sunt epuizata,si simt nevoie de somn..devin isterik...ba ma apuca plansul..ba tipatul....ba trantitul... asa sunt femeile...hormonii astia :
Cherry_bob
Postat pe 8 Iunie 2009 20:18
sa stii ca ma gandeam ca e vrajeala avand in vedere un topic anterior de-al tau...

dar, sincer, si eu cred ca fata e satula de tine si ca simte ca o sufoci. Plus de asta, singur ai recunoscut ca nu asculti de nevoile ei. Si nu, sa-i aduci ciocolata in miezul noptii nu inseamna ca ascultin de nvoile ei, ci sa o lasi in pace dimineata, avand in vedere ca ea ti-a spus ca se trezeste greu.

Semeni foarte tare cu un fost de-al meu... care ma lua in brate inainte sa adormim, dar ma strangea atat de tare, ca nu puteam sa ma intorc pe nici o parte si ajunsesem dupa un timp sa-mi repugne cand ma lua in brate. Daca ii ziceam sa nu ma mai ia in brate, evident se enerva, desi ii explicam si de ce (e totusi natural sa te misti in timpul noptii, nu?) Daca mi se intampla sa n-am chef de sex intr-o seara, pai eu nu-l mai plac.... deci ma disperase, dupa vreo 5 luni, am stat fara el vreo saptamana si asa de bine a fooost, ma simteam eliberata in cele din urma... evident ca ne-am despartit dupa aceasta saptamana....

eu am ajuns la concluzi ca omul nu era indragostit de mine, cum spunea, ci de ideea de a fi indragostit si cred ca asa esti si tu

cand o sa inveti sa asculti cu adevarat pe cea de langa tine, vei reusi si o relatie sanatoasa

pe de alta parte, poate voi doi nu sunteti facuti unul pentru celalalt si ar trebui sa gasesti o femeie cu aceleasi nevoi ca si ale tale (sau care cel putin are nevoie de ceea ce oferi tu)

kitty_krieger
Postat pe 8 Iunie 2009 20:29
buna,,cred ca faci prea multe,,eu din pacate nu am avut parte de asa ceva,,,dar mi-as dori,,,nu stiu ca sa-ti spun decat sa ai rabdare, si pe urma vei vedea ce o sa faci,,oricum apreciez ceea ce faci si cum esti,,,numai bine iti doresc,,
kudika032906
Postat pe 8 Iunie 2009 21:36
Sincer..esti un super baiat! ..Insa..eu am observat..ca daca un baiat face totul pt o fata..fata se plictiseste...arata-i indiferenta! nu ii mai sufla in fund! fii indiferent! stiu ca o iubesti.da chiar iti plac giugiulelile astea zilnic?
.asculta-mi sfatu..o sa dea roade. FII INDIFERENT.macar 1 saptamana!! sa vezi si tu rezultatele...
Corina_cori
Postat pe 8 Iunie 2009 22:21
Nu ca l-as considera barbatul perfect. Am zis doar ca asa ceva la un barbat e rar.
Iar despre prietena lui...nu stiu ce sa zic...poate are pe altcineva...poate nu are, dar se gandeste la altcineva. Exista barbati carora le place sa pozeze in "barbati misteriosi". Nu ca ar fi ceva de capul lor, dar cu poza asta atrag multe femei, care vor sa-i scoata din "starea" asta. E ca un fel de provocare.
Staff cred ca si-a pus sufletul pe tava. Poate daca ar poza si el in barbatul misterios.....cine stie?
lonely_soul
Postat pe 8 Iunie 2009 22:51



stii ce ma gandesc eu....

degeaba o iei dmineata in brate si ii spui vorbe dulci si tot ce vrea ea sa auda, daca asta se intampla o data pe saptamana....o femeia are nevoie de asta zilnic

apoi nu e suficient sa ii spui ca o iubesti...tre sa si ii dovedesti iar aici gesturile marunte sunte cele care dau tot farmecul

poate ar trebui sa mai inveti sa ai rabdare sa o privesti , sa o asculti sa descoperi ce nevoi are

In nici un caz nu iti recomand sa iti schimbi atitudinea, asta ar putea fi pentru ea mai mult decat ar putea duce intr-o relatie care oricum din cate povestesti u , pentru ea nu e relatia perfecta.

sau, poate pur si simplu nu esti genul de baiat de care ea are nevoie ...si poate ca incearca sa te iubesca asa si sa isi nege dorintele reale...mai astepta . Daca problema voastra este acceptata de ambele parti ai putea chiar sa mergi la psiholog. Va va ajuta cu siguranta

sori_ss84
Postat pe 8 Iunie 2009 23:16
eu cred ca nu exista relatie perfecta oricat de mare ar fi compatibilitatea dintre cei doi si de asemenea ca:
- despici prea mult firul in patru, anumite “reactii” mai trebuie lasate sa treaca si fara a fi intoarse pe toate partile, mai ales ca fetele (exemplu: sindromul premenstrual) mai oscileaza cu starile;
- esti chitit sa fie totul perfect, incat nu cred ca iti simti partenera, adica cand are intr-adevar nevoie de un anumit lucru si cand nu (fetele simt nevoia sa fie mai mult ascultate, pe cand barbatii sunt axati pe “actiune”);
- un el si o ea ar trebui sa se intalneasca la jumatatea drumului, daca balanta nu este echilibrata, se resimte mai tarziu, ca la dans: un pas inainte, unul inapoi; cand cei doi sunt pe aceeasi lungime de unda, lucrurile ar trebui sa curga natural;
- tot ce este in exces dauneaza, inclusiv lucrurile bune (prea multa atentie, afectiune, etc); pentru evitarea efectului de “sufocare” ar trebui sa aveti si activitati separate, trebuie sa ti se mai faca si dor de persoana de langa tine;
- de asemenea trebuie sa te gandesti ce iti doresti de la o femeie si daca cea de langa tine intruneste acele calitati, caci eu vad ca iti doresti mai mult o relatie perfecta pierzand unele lucruri din vedere; analizeaza-ti obiectiv defectele si astfel iti vei da seama daca mai ai de lucrat la tine si daca ea este persoana potrivita pentru tine si viceversa;
- ai spus ca este o fire mai dificila, mai complexa, poate are nevoie de cineva mai flexibil, mai superficial.(pe mine una ma deranjeaza sa imi repete cineva acelasi lucru de 2 ori, iar cineva mai sus spunea ca o deranjeaza trezitul dragastos, deci fiecare este unic, se zice ca secretul unei relatii consta in usurinta cu care poti trece peste defectele partenerului);
- poate ca ea iubeste la tine afectiunea & atentia pe care i-o oferi, poate ca nu stie ce isi doreste cu adevarat de la un barbat (se zice ca dupa 30 ani, fetele devin mai mature), poate nu stie sa comunice, tu o cunosti mai bine;
- de mult am citit pe un forum: “IUBIRE si RELATIE sunt doua lucruri DIFERITE, iubirea vine gratis, dar trece repede, relatia se creeaza si mentine cu efort din partea AMBILOR parteneri.”; si “Iubirea nu este niciodata de ajuns daca din relatie lipseste, in parte sau luate impreuna: respectul, intelegerea, comunicarea, interesele comune.”
- faza cu ridicatul tonului in prezenta altor persoane si eu o dezaprob, tine de educatie, de bun simt, de respect fata de persoana de langa tine, acum nu stiu de ce a facut-o, poate are o carenta din punctul asta de vedere, poate era prea tracasata, poate ai exasperate-o, s.a.m.d.;

In CONCLUZIE, tot comunicarea lamureste cel mai bine lucrurile (o discutie serioasa, nu despicat firul in patru in fiecare zi), uneori si timpul le aseaza; este usor sa iti dai cu parerea de pe margine, necunoscund persoanele in cauza, voi stiti cel mai bine cum stau lucrurile intre voi.

Later edit: Formula Succesului unei Relatii: Calitatea unei relatii depinde de masura in care este cladita pe fundamentul unei prietenii solide si de masura in care indeplineste nevoile (emotionale, fizice, spirituale, sociale, de siguranta) ale celor doi parteneri. - “Salvarea Relatiilor” - Dr. Phillip C. McGraw
ryana_1979
Postat pe 9 Iunie 2009 04:55
ufffffffffffff hai ca am reusit sa citesc toate postarile asa ca voi incerca sa-mi dau si eu cu parerea ....................ceea ce tu numesti iubire pentru mine se numeste obsesie nu stiu imi dai senzatzia ca te straduiesti prea mult,mult prea mult ca aceasta relatzie sa fie perfecta defapt atat de mult incat nu faci decat sa o distrugi tu insutzi, nu cred ca mi-ar placea ca cineva sa-mi spuna ce sa fac tot timpul ba dimpotriva as face exact contrariul ,de ce?pentru ca nu m-ar face decat sa ma simt o persoana hadicapata

spui c-o iubesti dar in acelasi timp o iubesti si pe fosta,cat de incapatoare poate fi inima ta?tu esti indragostit de ideea de a fi indragostit si faci lucruri ce consideri ca i-ar face placere persoanei de sex opus asa ca se naste o alta intrebare:cat de mult o iubesti tu pe cea de langa tine si cat de mult iubesti ideea de a avea pe cineva pe care s-o iubesti asa cum crezi tu ca trebuie iubita ?sper ca am fost cat de cat coerenta
donttouch
Postat pe 9 Iunie 2009 08:40
nu inteleg de ce nu apare mesajul, poate ca e prea lung.
staff
Postat pe 9 Iunie 2009 10:44
Si eu am boala asta a despicarii firului in 4...Staff cred ca o sa murim amandoi inaitne de termen...daca e ok imi dai add (o sa iti dau un PM) poate mai vorbim ca tu esti cam singurul in masura sa imi dea un sfat pertinent.
Masarion
Postat pe 9 Iunie 2009 10:57
Am vazut postarile voastre, va multumesc.
Voi, femeile, sunteti niste fiinte minunate prin definitie, numai ca aveti anumite momente in care pareti a nu avea coerenta, logica, par a fi si unele momente de naivitate, cred ca alea sunt momentele in care luati decizii gresite. Daca barbatul de langa voi observa lucrurile astea si va poate tempera si va poate sprijini atunci cand aveti nevoie, relatia devine mult mai solida. Prea mult aud in jurul meu ca toate femeile sunt niste c***e!
staff
Postat pe 9 Iunie 2009 12:45
Macar de ar sti cei care spun asta de unde pleaca totul. Pentru asta nu au reusit sa inventeze un termen, pentru ca nu ii poate duce mintea pana acolo unde sa observe ca de la ei pleaca totul, de la somnolenta de care dau dovada. Suntem neatenti, nu reusim sa va observam, gresim si pe urma dam vina pe voi, de cand lumea se intampla asta. Eu nu mai pot sa suport lucrul asta. Asta nu inseamna relatie, e o bataie de joc. Ma zbat sa invat ce anume face ca o relatie sa mearga.
staff
Postat pe 9 Iunie 2009 12:47
De la: staff, la data 2009-06-09 12:47:10Macar de ar sti cei care spun asta de unde pleaca totul. Pentru asta nu au reusit sa inventeze un termen, pentru ca nu ii poate duce mintea pana acolo unde sa observe ca de la ei pleaca totul, de la somnolenta de care dau dovada. Suntem neatenti, nu reusim sa va observam, gresim si pe urma dam vina pe voi, de cand lumea se intampla asta. Eu nu mai pot sa suport lucrul asta. Asta nu inseamna relatie, e o bataie de joc. Ma zbat sa invat ce anume face ca o relatie sa mearga.


si uite asa ti-ai raspuns singur.........................te zbatzi prea mult si sti cum se intampla o mai dai si in bara
donttouch
Postat pe 9 Iunie 2009 12:49
Minunat, imi apare mesajul pe jumatati.
staff
Postat pe 9 Iunie 2009 13:40
De la: staff, la data 2009-06-09 13:40:41Minunat, imi apare mesajul pe jumatati.

pai daca scrii povesti nemuritoare..incearca sa fii mai scurt in mesaje...ca cica asa lumea ar citi mai mult...si ar comenta mai mult..
coffeeta
Postat pe 9 Iunie 2009 13:43
De la: staff, la data 2009-06-09 13:40:41Minunat, imi apare mesajul pe jumatati.


sabotaj domne pe fatza,Kudika multzumim din suflet
donttouch
Postat pe 9 Iunie 2009 13:47
oo e nou ??? se face si sabotaj pe kudika , yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii e misto atunci (not ) parca traim in us
blue07scorpion
Postat pe 9 Iunie 2009 13:51
De la: blue07scorpion, la data 2009-06-09 13:51:05 oo e nou ??? se face si sabotaj pe kudika , yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii e misto atunci (not ) parca traim in us


blue ce dor mi-a fost de tine
donttouch
Postat pe 9 Iunie 2009 13:51
De la: blue07scorpion, la data 2009-06-09 13:51:05 oo e nou ??? se face si sabotaj pe kudika , yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii e misto atunci (not ) parca traim in us

tan-tanan
coffeeta
Postat pe 9 Iunie 2009 13:52
OMG. mie nu mi-ar placea un barbat asha slab ca tine! cred ca mai ai un pic si plangi in fata ai. Barbatul trebuie sa fie misterios,indiferent(nu prea mult), sa iti dea impresia ca in fiecare zi ai ceva de descoperit la el! eu m-as plictisi sa imi zica al meu toata ziua.te iubesc te iubesc.sa ma pupe .sa imi sufle in fund/! e mai fain cand face lucrurile astea mai rar!!!!
NU stiu.,mi se pare ca le zice din suflet cand le zice mai rar.sau le face..daca ar face toata ziua as crede ca e o obisnuinta..si chiar as crede ca il am la picioare..e mai fain asha.. e misterios..
si dupa 3 ani..inca descopar chestii interesante :) .
Corina_cori
Postat pe 9 Iunie 2009 13:57
buna!!!un barbat ca tn si-ar dori multe femei ,dar de se poarta asa poate are pe altcineva ,la asta nu te-ai gandit?
kudika030058
Postat pe 9 Iunie 2009 14:05
De la: staff, la data 2009-06-09 12:45:15numai ca aveti anumite momente in care pareti a nu avea coerenta, logica, par a fi si unele momente de naivitate, cred ca alea sunt momentele in care luati decizii gresite. Daca barbatul de langa voi observa lucrurile astea si va poate tempera si va poate sprijini atunci cand aveti nevoie, relatia devine mult mai solida.


NU, relatia devine mai solida daca barbatul de langa noi ne lasa sa gresim si apoi ne sustine dupa ce am gresit

Daca mie mi-ar spune iubitul ce sa fac la fiecare pas, si-ar lua un sut in fund in secunda doi. Sunt adult, ce pana mea
kitty_krieger
Postat pe 9 Iunie 2009 14:30
"As vrea doar sa imi spuneti daca observati ceva gresit si ce anume ar trebui sa fac ca sa castig un echilibru"

Incearca sa descifrezi :


"Ma intreb oare ce ar trebui sa mai fac ca sa fie multumita si ea, sa nu mai aiba stari de nervozitate
---- se enerveaza "ca mereu ii spun cum sa-si traiasca ea viata"(daca ii spun sa incerce un lucru si vad ca nu il incearca, vreau sa ii arat cum sa faca, sa il fac odata cu ea, cu mana ei)"


"Poate e ceva ce gresesc, dar tare ma intreb de ce nu imi spune
---------uraste sa ii repet ceva, imi spune ca nu e proasta, ca aude si ca are memorie, odata ce i-am zis ceva, sa nu i-l mai repet in veci"


"Am incercats a discut cu ea, imi zice ca mai mereu reusesc sa o scot din sarite, sa nu ii mai repet de atatea ori anumite lucruri.
Dar ma intreb ... atunci cand nu primesti un raspuns la o intrebare sau o aprobare la o afirmatie, nu e firesc sa o repeti?"

Este normal sa primesti raspuns la intrebari, uneori si tacerea este un raspuns la unele afirmatii. Poate fi o parere superficiala, insa cred ca se simte manipulata ( si s-ar putea sa nu fie departe de adevar, inteleg ca faci totul pentru ea dar are nevoie de propriile ei decizii)
valita76
Postat pe 9 Iunie 2009 14:47
ce e prea mult..strica. :(
morticia_adams
Postat pe 9 Iunie 2009 15:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ati facut vreodata sex in apa? 127 De la: fante_de_dorobanti 8 Octombrie 2010 14:52
anticonceptionalele 46 De la: butterflylili 25 August 2009 08:22
Lipsa apetitului sexual la barbati!!!!!!!!! O PROBLEMA REALA!!! 40 De la: scorpio67 11 Mai 2010 19:53
Mai sunt virgina sau nu?! 1 De la: kudika_1010394 21 Mai 2016 22:55
Primul Sarut 17 De la: arpydia 14 Septembrie 2010 11:17