Setari Cookie-uri

M-am saturat ! :((

Deci cu ce sa incep...In primul rand vreau sa zic ca sunt o fata care invata destul de bine si nu am avut niciodata probleme de genul acesta.Nu sunt tocilara invat pentru mine sa am media peste 9 si atat.Anu asta am bacu...dar am o problema : mama !!! Ma innebuneste nu o mai suport,,,Am zis ca dupa bac plec....Ba ca nu invat si ca ma plimb toata ziua, ba ca de ce tot ies cu prietenul meu ca stau toata ziua cu el si nu fac nimic altceva . Am niste parinti super ce-i drept...dar in ultimul timp nu stiu ce a apucat-o pe mama si ma dispera si pe mine....Am ajuns sa fiu trista tot timpul ...Si eu niciodata nu sunt trista tot timpul zambesc,dar acum efectiv nu mai am chef de nimic, ma simt vinovata pentru lucruri pe care nu le fac.Nu pot discuta cu ea pe tema asta pentru ca nu intelege are ea conceptia ei...nu stiu ce sa fac sa nu mia fiu trista....trebuie sa imi revin :(...help,Multumesc
Frumushica59
Postat pe 8 Iunie 2009 01:01
Mai rabda si tu putin ca nu mai e mult pana la bac.
Kathara
Postat pe 8 Iunie 2009 01:16
stiu cum e! si cred ca dupa bac totul o sa se schimbe in bine! probabil ai tai (mama in special) doresc sa nu te lasi pe-o ureche si sa te concentrezi mai mult asupra bacului, mai ales ca mai e f putin pana atunci! stii, de obicei, parintii ai mai mari emotii pt aceste examene decat au copii!!
anca0704
Postat pe 8 Iunie 2009 09:22
da poate aveti dreptate...Dar ma dispera....Adica stiu si eu ca trebuie sa imi iau bacul si multe altele...Nu le stie doar ea...Si ce daca ies afara ? degeaba stau toata ziua in casa ca asa vrea ea si nu invat nimic...
Frumushica59
Postat pe 8 Iunie 2009 12:06
Te inteleg. Mai bine decat as vrea,

Pfff... si eu am bacul anul asta. Adica peste cateva saptamani. Culmea e ca in ultimul timp mi se pare ca nu mai stiu nimic ( nu ca m-as fi omorat cu invatatul anil asta) dar....
A... si mai e si bunica, pt ca sta cu noi, e tot timpul cu ochii pe mine, imi face mii de orare, cum trebuie sa invat, ce trebuie sa invat, la ce ora sa merg la culcare, la ce ora sa ma trezesc, absolut totul imi programeaza. Si eu evident fac tot cum stiu eu si ne certam. si vine mama si mergem amandoua ca doi copii de gradi sa ii spunem ce a facut cealalta si tot asa. Numa pofta de invatat nu am...

Eh...dar treceee, mai e un pic si trece si bacul, si admiterea (Doamne ajuta) si plec far away :)
ralukiss
Postat pe 8 Iunie 2009 12:16
pff.ce naspa de voi :)). fetelor da calmati-va.mai aveti maxim 1 luna!! si daca reusiti si luati note mari.scapati de asemenea comentarii, si in fund..in octombrie nu plecati cumva la facultate? :) si scapati de mamica, bunica..catelu :)
Corina_cori
Postat pe 9 Iunie 2009 14:15
si eu am bacul anul asta....si desi uneori imi mai comenteaza mama o las in pace...e normal sa`si faca griji pt mn...pt k de aici in kontinuare eu o sa`mi construiesc viata..i`am zis k e treaba mea si asa kum am putut trece cu bn peste anumite obstacole sa pot trece si akm....asa sunt parintii...se alarmeaza pt nijte kestii in kare niki makar nu sunt implikati..sunt mai efectati ca noi..
iubita_nimanui
Postat pe 9 Iunie 2009 15:02
si eu am bacul anul asta....si desi uneori imi mai comenteaza mama o las in pace...e normal sa`si faca griji pt mn...pt k de aici in kontinuare eu o sa`mi construiesc viata..i`am zis k e treaba mea si asa kum am putut trece cu bn peste anumite obstacole sa pot trece si akm....asa sunt parintii...se alarmeaza pt nijte kestii in kare niki makar nu sunt implikati..sunt mai efectati ca noi..
iubita_nimanui
Postat pe 9 Iunie 2009 15:03
De la: Frumushica59, la data 2009-06-08 01:01:43Deci cu ce sa incep...In primul rand vreau sa zic ca sunt o fata care invata destul de bine si nu am avut niciodata probleme de genul acesta.Nu sunt tocilara invat pentru mine sa am media peste 9 si atat.Anu asta am bacu...dar am o problema : mama !!! Ma innebuneste nu o mai suport,,,Am zis ca dupa bac plec....Ba ca nu invat si ca ma plimb toata ziua, ba ca de ce tot ies cu prietenul meu ca stau toata ziua cu el si nu fac nimic altceva . Am niste parinti super ce-i drept...dar in ultimul timp nu stiu ce a apucat-o pe mama si ma dispera si pe mine....Am ajuns sa fiu trista tot timpul ...Si eu niciodata nu sunt trista tot timpul zambesc,dar acum efectiv nu mai am chef de nimic, ma simt vinovata pentru lucruri pe care nu le fac.Nu pot discuta cu ea pe tema asta pentru ca nu intelege are ea conceptia ei...nu stiu ce sa fac sa nu mia fiu trista....trebuie sa imi revin :(...help,Multumesc

stii cred ca toate povestile au ceva in comun dar ai rabdare asa sunt parintii in momentele in care noi avem mai mare nev sa fie langa noi stresanti
yumy
Postat pe 9 Iunie 2009 15:20
draga mea eu sunt la facultate si mama mea e la fel. ...asa sunt parintii....ne cicalesc intotdeauna sperand ca prin asta ne vor motiva....din pacate cateodata efectele sunt negative,mai rau te descurajeaza ...dar sunt parintii nostri si trebuie sa ii iubim asa cum sunt!!!cat despre bac, e "piece of cake"ia si invata si nu te stresa prea tare... bafta!
"
Brunetzel
Postat pe 25 Iunie 2009 19:27
Imi imaginez...da pe mine deja ma plictisesc nervii ei ...si tot cum vreau eu fac....dak nu .....bye i'm gone :)
Frumushica59
Postat pe 27 Iunie 2009 00:21
Fetelor, gata cu bacul!

Cum a fost? V-ati descurcat? Ce faceti mai departe?

v-am pupat
ralukiss
Postat pe 7 Iulie 2009 20:04
De la: ralukiss, la data 2009-07-07 20:04:51Fetelor, gata cu bacul!

Cum a fost? V-ati descurcat? Ce faceti mai departe?

v-am pupat


da' tu?
greierash_is_back
Postat pe 7 Iulie 2009 20:10
Eu?
Cred ca m-am descurcat binisor.
Am media 9.75 (romana si engleza oral-10; romana scris- 9.5, matematica (M1) 9, fizica 10 si sport 10).

Acum ma pregatesc (moral mai mult, nu prea mai am niciun chef de lucrat) pt admiterea la Politehnica, in Bucuresti. Voi avea examen la matematica si la fizica.


Legat de bac. Au fost muuulte porcarii. Incepand cu organizarea (la ultima proba scrisa- cea la alegere din materiile de profil s-au adus subiectele cu 2 ore si ceva intarziere, cred ca puteam fi lasati macar sa iesim din sali pt a ne lua o sticla cu apa, efectiv innebunisem dupa 5 ore de stat pe scaun). Apoi, au fost tot felul de zvonuri legate de subiecte, evident nu au fost acelea. Si nu in ultimul rand, ca in fiecare an, cea mai tare bomba au fost notele! Multi colegi care nu citisera un roman, sau macar un comentariu la romana au obtinut note mari (peste 9), iar altii care chiar invatasera au luat note mult mai mici. La matematica aceeasi problema. Toti cei care stiau si lucrasera cel putin jumatate din variante au luat in jur de 9, si unii care plangeau ca nu stiu ce sa faca pt ca nu prea stiu mai nimic au luat note peste 9.5 ( in conditiile in care exercitiile nu au fost floare la ureche, cel putin nu ultimul). si asa mai departe....

Acum... conteaza ca a trecut... Ce vom face mai departe are cea mai mare importanta
ralukiss
Postat pe 7 Iulie 2009 20:18
multumita de rasp? :-s
ralukiss
Postat pe 7 Iulie 2009 20:19
pai in cazu asta vino la cafenea sa dai de baut! felicitari!!!
greierash_is_back
Postat pe 7 Iulie 2009 20:20
De la: greierash, la data 2009-07-07 20:20:15pai in cazu asta vino la cafenea sa dai de baut! felicitari!!!



Multumesc! Mai am un pic de lucrat si peste 2 sapt. jumatate iau si eu vacanta! Sper doar sa fie totul asa cum trebuie
ralukiss
Postat pe 7 Iulie 2009 20:23
Eu am luat 9.14 ....Sunt multumita............pentru k subscriu la ce a zis ralukiss ...si inca ceva multi care aveau bani au luat peste 9 50
Frumushica59
Postat pe 10 Iulie 2009 10:25
De la: Frumushica59, la data 2009-07-10 10:25:23Eu am luat 9.14 ....Sunt multumita............pentru k subscriu la ce a zis ralukiss ...si inca ceva multi care aveau bani au luat peste 9 50


asta e ceva specific Romaniei :)

Felicitari!
ralukiss
Postat pe 10 Iulie 2009 18:43
De la: ralukiss, la data 2009-07-10 18:43:28
De la: Frumushica59, la data 2009-07-10 10:25:23Eu am luat 9.14 ....Sunt multumita............pentru k subscriu la ce a zis ralukiss ...si inca ceva multi care aveau bani au luat peste 9 50


asta e ceva specific Romaniei :)

Felicitari!


am luat si eu 9.28.... snt happy orkm...:) ptr nota mea:D... acum admiterea la ANEFS in Bucuresti... bafta tuturor.. bv fetelor.. se vede ca fetele snt mai constiincioase dekt baietii
pappy
Postat pe 10 Iulie 2009 19:05
De la: pappy, la data 2009-07-10 19:05:34
De la: ralukiss, la data 2009-07-10 18:43:28
De la: Frumushica59, la data 2009-07-10 10:25:23Eu am luat 9.14 ....Sunt multumita............pentru k subscriu la ce a zis ralukiss ...si inca ceva multi care aveau bani au luat peste 9 50


asta e ceva specific Romaniei :)

Felicitari!


am luat si eu 9.28.... snt happy orkm...:) ptr nota mea:D... acum admiterea la ANEFS in Bucuresti... bafta tuturor.. bv fetelor.. se vede ca fetele snt mai constiincioase dekt baietii



Multumesc.....da ai dreptate...specific Romaniei
Frumushica59
Postat pe 11 Iulie 2009 16:42
Ii este teama ca nu te vei descurca la bac,de aceea te streseaza.
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 18:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zii si tu un nume de fetita 327 De la: monreve3031 2 Februarie 2012 21:23
ghicit in cafea 7 De la: Cassey 16 Mai 2009 10:22
Intrebare, intrebatoare?? 3 De la: frenchiegirl 4 Iulie 2011 13:40
cum sa recastig increderea lui? 25 De la: yumy 3 Octombrie 2010 20:34
flirt sau? 59 De la: Albatross 16 Mai 2013 07:14