Setari Cookie-uri

iubirea...exista oare?!

relatia perfecta...exista si in realitate? sau este doar ceva ideal, teoretic?
am cazut in ,,butoiul cu melancolie" in seara aceasta, asadar se ofera careva sa`mi raspunda?
love_is_precious
Postat pe 5 Aprilie 2010 00:47
ce inseamna pt tine relatie perfecta?
deea90
Postat pe 5 Aprilie 2010 00:56
De la: deea90, la data 2010-04-05 00:56:29ce inseamna pt tine relatie perfecta?


Cred ca asa ceva nu exista... cel putin a mea e un dezastru... sau poate sunt eu nebuna si exagerez...
love_is_precious
Postat pe 5 Aprilie 2010 01:01
Eu te-am intrebat doar cum ai defini o relatie perfecta, adica ce astepti de la celalalt? fiecare are alte asteptari si pt fiecare o relatie perfecta inseamna altceva...deci tu ce astepti de la cel de langa tine?
deea90
Postat pe 5 Aprilie 2010 01:03
De la: deea90, la data 2010-04-05 01:03:46Eu te-am intrebat doar cum ai defini o relatie perfecta, adica ce astepti de la celalalt? fiecare are alte asteptari si pt fiecare o relatie perfecta inseamna altceva...deci tu ce astepti de la cel de langa tine?


Sa-mi acorde atentie... sa-mi fie alaturi cand mi-e greu...dar mai ales...sa-i fie dor sa ma vada...
love_is_precious
Postat pe 5 Aprilie 2010 01:05
Ok, pana acuma nu ceri nimic extraterestu, cred ca sunt lucruri absolut normale intr-o relatie care ar trebui sa existe. Oricum nici o relatie nu e perfecta, e normal sa mai existe mici certuri, insa e si mai normal sa treceti impreuna peste orice. Si da, exista asa relatie, eu am avut norocul sa am parte de una timp de 3 ani de zile, si a fost cea mai frumoasa perioada din viata mea. Insa iesi din butoiu cu melancolie. Daca nu te multumeste relatia in care esti iesi din ea si tinteste mai sus, daca crezi ca merita sa lupti, fa ceva sa iti fie ok, insa nu te multumi cu orice
deea90
Postat pe 5 Aprilie 2010 01:11
De la: deea90, la data 2010-04-05 01:11:29Ok, pana acuma nu ceri nimic extraterestu, cred ca sunt lucruri absolut normale intr-o relatie care ar trebui sa existe. Oricum nici o relatie nu e perfecta, e normal sa mai existe mici certuri, insa e si mai normal sa treceti impreuna peste orice. Si da, exista asa relatie, eu am avut norocul sa am parte de una timp de 3 ani de zile, si a fost cea mai frumoasa perioada din viata mea. Insa iesi din butoiu cu melancolie. Daca nu te multumeste relatia in care esti iesi din ea si tinteste mai sus, daca crezi ca merita sa lupti, fa ceva sa iti fie ok, insa nu te multumi cu orice


Il iubesc asa mult incat imi doresc sa fie langa mine tot timpul... El, in schimb, nu pare deranjat daca nu ne vedem... au trecut 2 saptamani de cand ne-am intalnit ultima data (ca a plecat la tara de sarbatori) insa la discoteca e prezent in fiecare weekend... chiar acum este acolo, iar eu stau in fata calculatorului uitandu-ma la pozele cu noi... tin sa mentionez faptul ca distanta dintre orasul in care locuiesc eu si tara lui este de aproximativ 40 de km..
love_is_precious
Postat pe 5 Aprilie 2010 01:18
De la: love_is_precious, la data 2010-04-05 01:18:13
De la: deea90, la data 2010-04-05 01:11:29Ok, pana acuma nu ceri nimic extraterestu, cred ca sunt lucruri absolut normale intr-o relatie care ar trebui sa existe. Oricum nici o relatie nu e perfecta, e normal sa mai existe mici certuri, insa e si mai normal sa treceti impreuna peste orice. Si da, exista asa relatie, eu am avut norocul sa am parte de una timp de 3 ani de zile, si a fost cea mai frumoasa perioada din viata mea. Insa iesi din butoiu cu melancolie. Daca nu te multumeste relatia in care esti iesi din ea si tinteste mai sus, daca crezi ca merita sa lupti, fa ceva sa iti fie ok, insa nu te multumi cu orice


Il iubesc asa mult incat imi doresc sa fie langa mine tot timpul... El, in schimb, nu pare deranjat daca nu ne vedem... au trecut 2 saptamani de cand ne-am intalnit ultima data (ca a plecat la tara de sarbatori) insa la discoteca e prezent in fiecare weekend... chiar acum este acolo, iar eu stau in fata calculatorului uitandu-ma la pozele cu noi... tin sa mentionez faptul ca distanta dintre orasul in care locuiesc eu si tara lui este de aproximativ 40 de km..


Cati ani ai si de cat timp sunteti impreuna?
deea90
Postat pe 5 Aprilie 2010 01:20
De la: deea90, la data 2010-04-05 01:20:31
De la: love_is_precious, la data 2010-04-05 01:18:13
De la: deea90, la data 2010-04-05 01:11:29Ok, pana acuma nu ceri nimic extraterestu, cred ca sunt lucruri absolut normale intr-o relatie care ar trebui sa existe. Oricum nici o relatie nu e perfecta, e normal sa mai existe mici certuri, insa e si mai normal sa treceti impreuna peste orice. Si da, exista asa relatie, eu am avut norocul sa am parte de una timp de 3 ani de zile, si a fost cea mai frumoasa perioada din viata mea. Insa iesi din butoiu cu melancolie. Daca nu te multumeste relatia in care esti iesi din ea si tinteste mai sus, daca crezi ca merita sa lupti, fa ceva sa iti fie ok, insa nu te multumi cu orice


Il iubesc asa mult incat imi doresc sa fie langa mine tot timpul... El, in schimb, nu pare deranjat daca nu ne vedem... au trecut 2 saptamani de cand ne-am intalnit ultima data (ca a plecat la tara de sarbatori) insa la discoteca e prezent in fiecare weekend... chiar acum este acolo, iar eu stau in fata calculatorului uitandu-ma la pozele cu noi... tin sa mentionez faptul ca distanta dintre orasul in care locuiesc eu si tara lui este de aproximativ 40 de km..


Cati ani ai si de cat timp sunteti impreuna?


Am 20 de ani, el are 22...si suntem impreuna de aproape 2 ani...
love_is_precious
Postat pe 5 Aprilie 2010 01:21
40 de km e un drup de 30 de min cu masina...daca dispuneti vreunul de carnet si masina. Dupa parerea mea nu vad vreo problema ca el ii in club acuma ci ca nu v-ati vazut de 2 sapt. Eu zic ca ai putea sa il suni si sa ii spui ca vrei sa va vedeti...
deea90
Postat pe 5 Aprilie 2010 01:24
De la: deea90, la data 2010-04-05 01:24:3640 de km e un drup de 30 de min cu masina...daca dispuneti vreunul de carnet si masina. Dupa parerea mea nu vad vreo problema ca el ii in club acuma ci ca nu v-ati vazut de 2 sapt. Eu zic ca ai putea sa il suni si sa ii spui ca vreii sa va vedeti...


avem carnet amandoi, masina are doar el... nu stiu ce il tot atrage acolo, ca problema asta e in fiecare weekend. ma suna, imi da mesaje cat timp e la discoteca sau in alta parte...dar de vazut pauza si cum eu in timpul saptamanii sunt plecata la facultate in alt oras....
love_is_precious
Postat pe 5 Aprilie 2010 01:29
Pai spune-i ca vrei sa va vedeti. Daca tu in timpul sapt esti la faculta si el in weekend pleca...sa faca el calculele cand va mai vedeti...adica cred ca ar fi mai normal sa plece in timpul sapt cand tu oricum nu esti acasa. O relatie nu merge doar telefonic...cu cat ii spui ce ai pe suflet mai repede cu atat e mai bine...
deea90
Postat pe 5 Aprilie 2010 01:33
De la: deea90, la data 2010-04-05 01:33:11Pai spune-i ca vrei sa va vedeti. Daca tu in timpul sapt esti la faculta si el in weekend pleca...sa faca el calculele cand va mai vedeti...adica cred ca ar fi mai normal sa plece in timpul sapt cand tu oricum nu esti acasa. O relatie nu merge doar telefonic...cu cat ii spui ce ai pe suflet mai repede cu atat e mai bine...


i-am mai zis si degeaba... i-am spus ca ma simt mai mult singura asa, insa lui i se pare ca procedeaza corect si ca cea care exagereaza sunt eu. Eu cum ma simt cand stiu ca fratele lui si-a luat prietena la tara si au facut sarbatorile impreuna...
nu stiu ce sa mai cred, asa o fi felul lui...mai singuratic in rest nu mi-a gresit cu absolut nimic niciodata...e minunat cand ne intalnim...doar ca e cam scump la vedere...
love_is_precious
Postat pe 5 Aprilie 2010 01:41
Spune-i ca avand in vedere ca aveti o relatie de 2 ani de zile ti se pare normal sa petreceti sarbatorile impreuna. Plus ca din cate am inteles eu in vacanta ai avea ocazia sa va vedeti mai des. Tu ii cunoscti parintii?
deea90
Postat pe 5 Aprilie 2010 01:47
De la: deea90, la data 2010-04-05 01:47:25Spune-i ca avand in vedere ca aveti o relatie de 2 ani de zile ti se pare normal sa petreceti sarbatorile impreuna. Plus ca din cate am inteles eu in vacanta ai avea ocazia sa va vedeti mai des. Tu ii cunoscti parintii?


ii cunosc parintii, mama lui e super ok, dar tatal e putin cam sever.. pana la urma n-ar fi vorba de sarbatori, ca poate vrea sa le faca si el cu ai lui... dar in rest ce sa inteleg...ca e mai importanta discoteca decat mine?!
love_is_precious
Postat pe 5 Aprilie 2010 01:51
Mie mi se pare important sa petreceti sarbatorile impreuna, adica mi se parea ok si sa le petreci cu el si cu ai lui, daca el acolo simtea nevoia sa fie...Sincera sa fiu cred ca ceva scartaie in relatia voastra si ar trebui sa ai o discutie serioasa cu el. tot timpul a fost asa?
deea90
Postat pe 5 Aprilie 2010 01:54
De la: deea90, la data 2010-04-05 01:54:40Mie mi se pare important sa petreceti sarbatorile impreuna, adica mi se parea ok si sa le petreci cu el si cu ai lui, daca el acolo simtea nevoia sa fie...Sincera sa fiu cred ca ceva scartaie in relatia voastra si ar trebui sa ai o discutie serioasa cu el. tot timpul a fost asa?


Da, tot timpul a fost asa...numai ca anul trecut eram la liceu, nu plecam in timpul saptamanii din oras si ne vedeam aproape in fiecare zi...asa ca nu ma deranja daca mergea in weekend cu baietii... Niciodata nu i-a placut sa implice parinti si chestii de astea...sa mergem la gratare cu familiile sau mai stiu eu ce...chiar daca ei ma cunosc...
love_is_precious
Postat pe 5 Aprilie 2010 01:59
Oricum cred ca ar trebui sa ai o discutie serioasa cu el si sa ii spui sa nu te deranjeaza daca iasa cu baietii sau ca merge la ai lui, dar ca vrei sa iti faca timp si pt voi...pt ca nu mi s pare normal sa nu va vedeti 2 sapt si cand ii spui ca iti este dor de el si vrei sa va vedeti el sa iti spuna ca exagerezi...
deea90
Postat pe 5 Aprilie 2010 02:01
De la: deea90, la data 2010-04-05 02:01:38Oricum cred ca ar trebui sa ai o discutie serioasa cu el si sa ii spui sa nu te deranjeaza daca iasa cu baietii sau ca merge la ai lui, dar ca vrei sa iti faca timp si pt voi...pt ca nu mi s pare normal sa nu va vedeti 2 sapt si cand ii spui ca iti este dor de el si vrei sa va vedeti el sa iti spuna ca exagerezi...


cand ii spun ca imi e dor de el incepe sa glumeasca...nici macar nu zice ca si lui... o sa incerc sa mai discut inca o data cu el pe tema asta atunci cand ne vedem (cand va fii asta nu stiu caci astept sa vad cand imi propune)...
love_is_precious
Postat pe 5 Aprilie 2010 02:12
Dupa parerea mea chiar trebuie sa il iei la o discutie serioasa pe tema asta...si daca incepe sa glumeasca ii spui ca tu vorbesti serios...nu poate sa te evite la nesfarsit. Daca in rest relatie e ok chiar merita sa lupti pt ea
deea90
Postat pe 5 Aprilie 2010 02:18
De la: deea90, la data 2010-04-05 02:18:45Dupa parerea mea chiar trebuie sa il iei la o discutie serioasa pe tema asta...si daca incepe sa glumeasca ii spui ca tu vorbesti serios...nu poate sa te evite la nesfarsit. Daca in rest relatie e ok chiar merita sa lupti pt ea


Relatia e ok din toate punctele de vedere...ii cunosc toti prietenii, toata familia (parinti, verisori, bunici), stiu tot ce misca daca n`ar fi problema care ma framanata pe mine, as putea spune ca e un tip perfect... sper doar sa-mi gasesc cuvintele potrivite pentru a discuta cu el despre ce ma supara astfel incat sa-l fac sa inteleaga ca pe mine chiar ma afecteaza chestia asta... nici nu stiu cum sa-l iau ca vara trecuta il bateam la cap zi de zi cu treaba asta (ca era la tara si ne vedeam cam la 2-3 saptamani) si intr-o noapte se suparase si mi-a zis sa ne despartim... bine, a doua zi ne-am impacat ca a spus ca ma iubeste prea mult si nu poate sa ma lase..
love_is_precious
Postat pe 5 Aprilie 2010 02:26
Deschide subiectul cand sunte-ti amandoi calmi, si spune-i sincer ce ai pe suflet, insa fara sa te rastesti la el, nu fa din asta o cearta, spune-i doar ca pe tine te deranjeaza. Daca tine la tine o sa stea sa te asculte si va face ceva in privinta asta;) totul e sa comunicati
deea90
Postat pe 5 Aprilie 2010 02:29
De la: deea90, la data 2010-04-05 02:29:44Deschide subiectul cand sunte-ti amandoi calmi, si spune-i sincer ce ai pe suflet, insa fara sa te rastesti la el, nu fa din asta o cearta, spune-i doar ca pe tine te deranjeaza. Daca tine la tine o sa stea sa te asculte si va face ceva in privinta asta;) totul e sa comunicati


da, categoric voi deschide subiectul din nou cand ne vom intalni...sper sa ne vedem weekend-ul viitor... te voi tine la curent.
apropos...multumesc pentru sfaturi, sper ca nu ti-am ,,rapit" foarte mult timp...
love_is_precious
Postat pe 5 Aprilie 2010 02:32
N-ai pt ce:) Mult succes sa ai...nu mi-ai rapit din timp si asa si eu sunt in butoiu cu melancolie...:P macar poate ai mai iesit tu putin
deea90
Postat pe 5 Aprilie 2010 02:35
De la: deea90, la data 2010-04-05 02:35:28N-ai pt ce:) Mult succes sa ai...nu mi-ai rapit din timp si asa si eu sunt in butoiu cu melancolie...:P macar poate ai mai iesit tu putin


Tu de ce esti? Ce s-a inrtamplat? daca vrei sa vorbesti despre asta, sunt aici... pe mine chiar m-a ajutat sa discut despre asta.
love_is_precious
Postat pe 5 Aprilie 2010 02:39
Pai am avut o relatie de 3 ani care s-a terminat acum jumatete de an. Si inca mai tanjesc dupa ea. Intre timp am fost cu un tip vreo luna, relatie care s-a terminat acum 2 zile. Oricum a fost inutil. Adica a devenit o relatie fizica, si in timp ce eram in pat ma gandeam la fostul...
deea90
Postat pe 5 Aprilie 2010 02:46
De la: deea90, la data 2010-04-05 02:46:12Pai am avut o relatie de 3 ani care s-a terminat acum jumatete de an. Si inca mai tanjesc dupa ea. Intre timp am fost cu un tip vreo luna, relatie care s-a terminat acum 2 zile. Oricum a fost inutil. Adica a devenit o relatie fizica, si in timp ce eram in pat ma gandeam la fostul...


si de ce s-a terminat prima relatie? cert e ca e mai bine ca ai scapat din cea de-a doua, din moment ce inca il iubesti pe primul iubit...
love_is_precious
Postat pe 5 Aprilie 2010 02:53
Nici in ziua de astazi nu stiu...adica totul a fost bine si frumos pana el a spus stop. Eu am plecat la facultate in alt oras, dar la inceput totul era bine si frumos, chiar daca ne vedeam in weekend...brusc s-a terminat. Mi-a zis ca crede k e mai bine pt mine sa imi gasesc pe altu acolo si sa fiu happy. bullshit...Nu e vorba de alta, el nici pana in ziua de azi nu si-a gasit pe nimeni. Noi inca mai vorbim, intr-o seara i-am spus ca inca il mai iubesc la fel de mult ca si atunci cand ne-am despartit si ca nu mi-e mai bine fara el si el mi-a spus aceasi chestie, insa nu ne-am impacat. Nu stiu ce il opreste sa ne impacam...
deea90
Postat pe 5 Aprilie 2010 02:57
Si cu tipul de care zici tu ca bine ca m-am scapat...intr-un fel imi pare rau. Ma intelegeam f bine cu el, pacat ca am stricat relatia aceea de prietenie, acum nu am mai vorbit de loc, in mod normal ne-am fi inteles daca eu nu eram tot cu gandul la altul. Sincera sa fiu nu il condamn ca m-a lasat la cum m-am comportat cu el...adica niciodata nu aveam kef de nimik:). Dar ca si amic mi-e dor ca nu mai e langa mine
deea90
Postat pe 5 Aprilie 2010 03:00
De la: deea90, la data 2010-04-05 02:57:37Nici in ziua de astazi nu stiu...adica totul a fost bine si frumos pana el a spus stop. Eu am plecat la facultate in alt oras, dar la inceput totul era bine si frumos, chiar daca ne vedeam in weekend...brusc s-a terminat. Mi-a zis ca crede k e mai bine pt mine sa imi gasesc pe altu acolo si sa fiu happy. bullshit...Nu e vorba de alta, el nici pana in ziua de azi nu si-a gasit pe nimeni. Noi inca mai vorbim, intr-o seara i-am spus ca inca il mai iubesc la fel de mult ca si atunci cand ne-am despartit si ca nu mi-e mai bine fara el si el mi-a spus aceasi chestie, insa nu ne-am impacat. Nu stiu ce il opreste sa ne impacam...


poate distanta l-a determinat sa ia o astfel de decizie...poate ii era greu sa te vada doar in weekend sau, poate e gelos din fire si se gandea ca cine stie ce faci tu pe la facultate... desi cand iubesti treci peste distanta, treci peste tot... el ce motiv a invocat cand ti-a propus sa va despartiti? ca presupun ca l-ai intrebat de ce considera ca e mai bine asa...
love_is_precious
Postat pe 5 Aprilie 2010 03:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inca o problema a sufletului... 66 De la: vas25 27 Aprilie 2009 12:46
pareri... 7 De la: kudika513102 3 Martie 2012 19:15
ce manastiri din bucuresti cunoasteti care fac deposedari 25 De la: kudika369633 6 Februarie 2012 19:41
barbatii 9 De la: 2007anna32 20 Iulie 2009 16:47
i need you......pls.. 19 De la: blaa 29 Ianuarie 2010 16:40