Setari Cookie-uri

Diferenta prea mare de varsta....

Eu sunt mai noua pe aici, dar as vrea totusi sa va cer o parere de vreo cateva luni am o relatie cu un baiat mai mare ca mine cu 11 ani. intre noi totul merge bine pana in prezent, dar multi prieteni imi zic k ar fi mai bine sa renunt la aceasta relatie deoarece diferenta de varsta o sa ne desparta la un moment dat si o sufar prea mult. eu kiar tin foarte mult la el si nici el nu e dispus sa ne despartim din cauza asta. voi ce parere aveti, care ar fi cea mai buna decizie in situatia asta??
piSsuletZ
Postat pe 8 Iunie 2009 17:11
fara mesaje private :)
mirogow
Postat pe 8 Iunie 2009 17:15
u 19 el 30 nu ar fi o diferenta mare s'au nu ar trebui sa fie,ar fi o mica mare problema,el poate se gandeste la o familie,u la scoala,dar se pot inbina aceste lucruri,numai sa fie el decord sa nu apara probleme,in rest,iubitiva mult,si bafta
scorpyoW
Postat pe 8 Iunie 2009 17:17
nu cred k diferenta de varsta conteaza prea mult! e perfect normal sa te simti atrasa de un barbat mai mare, mai matur... important e sa va intelegeti bine si sa ai ce invata de la el...
ankutzikaa
Postat pe 8 Iunie 2009 17:22
De la: piSsuletZ, la data 2009-06-08 17:11:31Eu sunt mai noua pe aici, dar as vrea totusi sa va cer o parere de vreo cateva luni am o relatie cu un baiat mai mare ca mine cu 11 ani. intre noi totul merge bine pana in prezent, dar multi prieteni imi zic k ar fi mai bine sa renunt la aceasta relatie deoarece diferenta de varsta o sa ne desparta la un moment dat si o sufar prea mult. eu kiar tin foarte mult la el si nici el nu e dispus sa ne despartim din cauza asta. voi ce parere aveti, care ar fi cea mai buna decizie in situatia asta??


Se spune ca e diferenta de varsta ideala intr-un cuplu!!! Acum depinde f mult de voi,cum va intelegeti si cat de mult comunicati. Si BISERICA recomanda o diferenta de 10 ani...pana la 15. Sa va iubiti mult
jowanna2006
Postat pe 8 Iunie 2009 17:28
daca voi va iubiti, parerile altora nu conteaza
ETE_EU
Postat pe 8 Iunie 2009 17:31
daca totul este bine,mergi inainte,,daca ar fi de o varsta apropiata,si nu ar merge,,ar fi rau,,pentru ca nu sti ce relatie vei gasi,,si daca pe aceste il iubesti,vei suferi,,,bafta in continuare,,,,,
kudika032906
Postat pe 8 Iunie 2009 17:32
Salut!
Si eu am/am avut relatii cu barbati mai mari, de 2 ani am norocul sa fiu cu un BARBAT si nu "baietel" de-al mamei sau care nu stie pe ce lume este si ce vrea de la viata. eu 22, el 35, iar diferenta asta nu e cea mai mare care am nimerit sa o am. Atata timp cat tu te intelegi cu el, realizezi cate ai de invatat, ce iti pasa ce zic altii? la urma urmei tu stai cu el, nu prietenii, nu parintii.
Stai linistita si incearca sa iti vezi interesul si propia fericire...viata e prea scurta ca sa faci ceea ce este bine doar pentru cei din jur si sa uiti de tine.
Precum Thoma (prietenul meu) zice : "the only thing that you HAFT to do is to dye, in rest only what you want and what is a pleasure for you..." Fara Compromis!!!
Sorina_Angel87
Postat pe 8 Iunie 2009 18:54
va multumesc mult pentru toate sfaturile si voi incerca sa tin cont de ele.
piSsuletZ
Postat pe 8 Iunie 2009 20:52
diferenta de virsta nu are legatura cu dragostea...cu atit mai bine ca e mai mare decit tine...vei vedea cit de mult conteza experienta lui si faptul ca te poti baza pe el...fetele se maturizeaza mult mai repede decit baietii si indicat chiar ar fi sa aiba mai multi ani...cu siguranta va fi bine atita timp cit simti tu ca el te iubeste, ca te simti rasfatata si ai de invatat de la el...nu-ti dori ca partener unul mai mic sau de aceeasi virsta cu tine. sophie rose
Sophie_Rose
Postat pe 19 Iunie 2009 09:11
CHIAR TE AJUTA SI PE RINE SA TE MATURIZEZI , SA FI LA NIVELUL LUI .............
erikahd2008
Postat pe 19 Iunie 2009 09:20
Pot sa-ti spun ca am fost si eu in situatia ta si acum implinesc 3 ani jumate de relatie alaturi de un barbat cu 12 ani mai mare ca mine. Nu am simtit niciodata diferenta de varsta, decat poate ca un aspect pozitiv pt ca m-am simtit intotdeauna protejata si in siguranta alaturi de el. Eu nu cred ca as mai putea in momentul de fata sa am o relatie cu un baiat de varsta mea...
Neira
Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:52
De la: jowanna2006, la data 2009-06-08 17:28:27

Se spune ca e diferenta de varsta ideala intr-un cuplu!!! Acum depinde f mult de voi,cum va intelegeti si cat de mult comunicati. Si BISERICA recomanda o diferenta de 10 ani...pana la 15. Sa va iubiti mult


Unde, unde scrie ca BISERICA recomanda aceasta diferenta? Astept raspuns
i_andra
Postat pe 9 Noiembrie 2009 16:37
De la: piSsuletZ, la data 2009-06-08 17:11:31Eu sunt mai noua pe aici, dar as vrea totusi sa va cer o parere de vreo cateva luni am o relatie cu un baiat mai mare ca mine cu 11 ani. intre noi totul merge bine pana in prezent, dar multi prieteni imi zic k ar fi mai bine sa renunt la aceasta relatie deoarece diferenta de varsta o sa ne desparta la un moment dat si o sufar prea mult. eu kiar tin foarte mult la el si nici el nu e dispus sa ne despartim din cauza asta. voi ce parere aveti, care ar fi cea mai buna decizie in situatia asta??


listen to your heart

daca voi va iubiti..o sa gasiti o cale de mijloc...
Calandrinon
Postat pe 9 Noiembrie 2009 17:01
Stii care este poanta?Ci cat tii mai tare la el acuma cu atat ai sa vrei sa-l impusti mai bine mai tarziu.Parerea mea este sa te inscrii la tir sportiv, ca sa nu consumi cartusele degeaba.Poti participa si la concursuri.
kudika023770
Postat pe 9 Noiembrie 2009 17:06
De la: piSsuletZ, la data 2009-06-08 17:11:31Eu sunt mai noua pe aici, dar as vrea totusi sa va cer o parere de vreo cateva luni am o relatie cu un baiat mai mare ca mine cu 11 ani. intre noi totul merge bine pana in prezent, dar multi prieteni imi zic k ar fi mai bine sa renunt la aceasta relatie deoarece diferenta de varsta o sa ne desparta la un moment dat si o sufar prea mult. eu kiar tin foarte mult la el si nici el nu e dispus sa ne despartim din cauza asta. voi ce parere aveti, care ar fi cea mai buna decizie in situatia asta??


Multi "prieteni" iti zic...

Am senzatia ca "prietenii" aceia sunt....invidiosi, pur si simplu.Ce nevoie ai de "prieteni" sau terte persoane ca sa-ti certifice iubirea?Daca este iubire si este reciproca, nu mai "importa" nimic si nimeni.

Simply_The_Best
Postat pe 11 Noiembrie 2009 09:13
iubirea nu tine de varsta ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,iubesti si.......atat, succes in viata
erikahd2008
Postat pe 11 Noiembrie 2009 09:17
nu mi se pare o diferenta prea mare... al meu e mai mare cu 12 ani... si nu sunt probleme din cauza asta
daca erai o pustoaica de 15 ani, se schimba putin situatia, dar asa, cred ca esti suficient de matura

vor exista alte probleme de cearta... varsta poti sa o tai de pe lista
adina_black
Postat pe 13 Noiembrie 2009 14:18
De la: piSsuletZ, la data 2009-06-08 17:11:31Eu sunt mai noua pe aici, dar as vrea totusi sa va cer o parere de vreo cateva luni am o relatie cu un baiat mai mare ca mine cu 11 ani. intre noi totul merge bine pana in prezent, dar multi prieteni imi zic k ar fi mai bine sa renunt la aceasta relatie deoarece diferenta de varsta o sa ne desparta la un moment dat si o sufar prea mult. eu kiar tin foarte mult la el si nici el nu e dispus sa ne despartim din cauza asta. voi ce parere aveti, care ar fi cea mai buna decizie in situatia asta??



Tu esti fata care deschis un alt topic in care se plangea de iubitul sau: ca este prea posesiv,nu o lasa sa se macheze,vopseasca,sa mearga la parinti cand vrea,ii cere expicatii pentru orice...ca s-a saturat sa stea in casa ,sa joace carti cu iubitul?.
Daca nu esti tu cea care se plangea in acel topic..iti pot spune ca iubitul tau dupa un timp vrea copii,nu-i mai arde de distractii,vrea sa stea linistit la tv si sa joace table.Daca asta iti doresti nu te desparti de el.
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:15
De la: cami_goanga10, la data 2010-04-06 16:15:32
De la: piSsuletZ, la data 2009-06-08 17:11:31Eu sunt mai noua pe aici, dar as vrea totusi sa va cer o parere de vreo cateva luni am o relatie cu un baiat mai mare ca mine cu 11 ani. intre noi totul merge bine pana in prezent, dar multi prieteni imi zic k ar fi mai bine sa renunt la aceasta relatie deoarece diferenta de varsta o sa ne desparta la un moment dat si o sufar prea mult. eu kiar tin foarte mult la el si nici el nu e dispus sa ne despartim din cauza asta. voi ce parere aveti, care ar fi cea mai buna decizie in situatia asta??



Tu esti fata care deschis un alt topic in care se plangea de iubitul sau: ca este prea posesiv,nu o lasa sa se macheze,vopseasca,sa mearga la parinti cand vrea,ii cere expicatii pentru orice...ca s-a saturat sa stea in casa ,sa joace carti cu iubitul?.
Daca nu esti tu cea care se plangea in acel topic..iti pot spune ca iubitul tau dupa un timp vrea copii,nu-i mai arde de distractii,vrea sa stea linistit la tv si sa joace table.Daca asta iti doresti nu te desparti de el.


nu nu e vb de aceeasi persoana ...uite topicul pe care-l am eu,oricum povestile se aseamana
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/32449/iubirea-nu-e-suficienta-intr-un-cuplu/2.html#post-934689
laura10203
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:25
De la: laura10203, la data 2010-04-06 16:25:37
De la: cami_goanga10, la data 2010-04-06 16:15:32
De la: piSsuletZ, la data 2009-06-08 17:11:31Eu sunt mai noua pe aici, dar as vrea totusi sa va cer o parere de vreo cateva luni am o relatie cu un baiat mai mare ca mine cu 11 ani. intre noi totul merge bine pana in prezent, dar multi prieteni imi zic k ar fi mai bine sa renunt la aceasta relatie deoarece diferenta de varsta o sa ne desparta la un moment dat si o sufar prea mult. eu kiar tin foarte mult la el si nici el nu e dispus sa ne despartim din cauza asta. voi ce parere aveti, care ar fi cea mai buna decizie in situatia asta??



Tu esti fata care deschis un alt topic in care se plangea de iubitul sau: ca este prea posesiv,nu o lasa sa se macheze,vopseasca,sa mearga la parinti cand vrea,ii cere expicatii pentru orice...ca s-a saturat sa stea in casa ,sa joace carti cu iubitul?.
Daca nu esti tu cea care se plangea in acel topic..iti pot spune ca iubitul tau dupa un timp vrea copii,nu-i mai arde de distractii,vrea sa stea linistit la tv si sa joace table.Daca asta iti doresti nu te desparti de el.


nu nu e vb de aceeasi persoana ...uite topicul pe care-l am eu,oricum povestile se aseamana
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/32449/iubirea-nu-e-suficienta-intr-un-cuplu/2.html#post-934689






Scuze ,stiam ca citisem mai devreme o povestea asemanatoare ,insa nu am stat sa caut povestea pentru a o compara.
cami_goanga10
Postat pe 7 Aprilie 2010 17:15
Adevarat unde scrie k biserica recomanda asta?:))) vreau si eu s aflu..astept rasp
kudika174799
Postat pe 5 Mai 2010 00:17
Eu zic sa va bucurati de realatie:) la cat mai mult impreuna
oanaelena1989
Postat pe 5 Mai 2010 20:20
stay with him and you will not regret that:) poate pe romaneste nu mai e nevoie:)
ce treaba are varsta cu ce simti?
poti fi si cu unul de 11 si cu unu'de 60..conteaza ce simti..
dak X zice ceva, pui repede la inima? poate e invidio(a)s(a) k nu are parte si el/ea..
el te mai aduce pe pamant, tu il mai entuziasmezi..si tot asa..e o completare...:)
dragon_fly88
Postat pe 16 Iunie 2010 19:10
nu cred k e diferenta prea mare,
si ori cum asta nu conteaza intr-o relatie
dar voi sa va intelegetii
poate la vreo 20 in sus atunci poate chear e aberatie parca ar fii tata cu fiica,asa vad eu lucrurile
de obiceei in rel cu diferente mari de varsta se cauta .diferente
unu vrea prospatura ceva mai tanar ,iar altu ceva matur cu experienta
deci iubitiva mult k mirce radu
iar ceei k noi care cred k diferenta conteaza lasai sa vb k nau gasit pe cineva care sai faca sa vada k iubirea nare varsta.
eu am cunoscut pe cineva cu 7 anii mai mica si poate cred k conteaza diferenta ,sau poate mii se pare

ceao
alyn27
Postat pe 24 Iunie 2010 12:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
obsesie sau ce? 33 De la: thadoog 6 Iunie 2009 09:23
fetelor daca ma puteti ajuta 3 De la: arynaaa 15 Decembrie 2008 20:57
nu stiu ce sa mai fac 6 De la: kudika_948873 12 Ianuarie 2014 19:35
De ce cu fiecare zi care trece fidelitatea in cuplu dispare? cine este de vina si ce este de facut? 90 De la: felixcat 24 Noiembrie 2009 18:03
l-am sufocat cu iubirea mea? 15 De la: deyutza92 7 Martie 2012 18:38