Setari Cookie-uri

copii intr-o relatie

credeti ca o relatie in care unul dintre parteneri are unul sau mai multi copii poate fi de lunga durata,depinde de varsta copilului sau copiilor ca cel care nu-i are sa ii accepte mai greu sau mai usor,ce cauta cel dintre cei doi care ii are,un parinte ptr copii sau o iubire ptr el,ptr ca pe amandoua cred ca e aproape imposibil.
deniss3
Postat pe 9 Iunie 2009 23:50
De la: deniss3, la data 2009-06-09 23:50:37credeti ca o relatie in care unul dintre parteneri are unul sau mai multi copii poate fi de lunga durata,depinde de varsta copilului sau copiilor ca cel care nu-i are sa ii accepte mai greu sau mai usor,ce cauta cel dintre cei doi care ii are,un parinte ptr copii sau o iubire ptr el,ptr ca pe amandoua cred ca e aproape imposibil.


da!
geo_x
Postat pe 9 Iunie 2009 23:52
daca vrei sa fii cu adevarat cu o persoana nu conteaza..... o accepti asa cum e ea... si cu ce are... depinde doar de tine ce vrei....
Diavolyta_
Postat pe 9 Iunie 2009 23:52
De la: geo_x, la data 2009-06-09 23:52:14
De la: deniss3, la data 2009-06-09 23:50:37credeti ca o relatie in care unul dintre parteneri are unul sau mai multi copii poate fi de lunga durata,depinde de varsta copilului sau copiilor ca cel care nu-i are sa ii accepte mai greu sau mai usor,ce cauta cel dintre cei doi care ii are,un parinte ptr copii sau o iubire ptr el,ptr ca pe amandoua cred ca e aproape imposibil.


da!



Ba nu!
Diavolyta_
Postat pe 9 Iunie 2009 23:53
No stati...sa intrebam copiii...
lonely_soul
Postat pe 9 Iunie 2009 23:56
mai si eu am un baietel si sunt despartita..sincera sa fiu daca as intalnii pe cineva care nu-mi iubeste copilul, oricat l-as iuibi l...VALEA i-as zice. nu are ce cauta langa mine atata timp cat nu-mi iubeste si baiatul. scurt. atata timp cat acel copil vede si simte ca-l iubesti te accepta pentru ca ei sunt minunati cand le oferi toata dragostea din lume.
cristi_nne
Postat pe 10 Iunie 2009 09:44
Daca nu ii poti accepta copii mai bine las-o in pace.Cu ce te deranjeaza un copil?
dana_mv
Postat pe 10 Iunie 2009 09:57
De la: cristi_nne, la data 2009-06-10 09:44:54mai si eu am un baietel si sunt despartita..sincera sa fiu daca as intalnii pe cineva care nu-mi iubeste copilul, oricat l-as iuibi l...VALEA i-as zice. nu are ce cauta langa mine atata timp cat nu-mi iubeste si baiatul. scurt. atata timp cat acel copil vede si simte ca-l iubesti te accepta pentru ca ei sunt minunati cand le oferi toata dragostea din lume.
lonely_soul
Postat pe 10 Iunie 2009 16:29
Am o relatie timida, incerta,proaspata cu o fata care are un baietel de 2 ani si cateva luni.
Niciodata nu mi-am pus problema copilului.Singura problema este relatia mea cu ea, sentimentele mele fata de ea si ale ei fata de mine, trecutul ei, viitorul nostru, dar niciodata...absolut niciodata nu m-am gandit la copilul ei ca la un impediment al relatiei.Si nu pot spune ca o iubesc. Imi imaginez ca daca iubesti acea persoana cu atat mai mult nu trebuie ca un copil sa fie un obstacol.
aprov
Postat pe 15 Iunie 2009 11:27
Pai cum sa-ti iubeasca copilul ? Iubirea fata de tine nu se transfera automat si la copilasul tau. Este vorba de o cu totul alta relatie care in timp se poate transforma si in iubire. Cred ca daca te astepti de la inceput ca viitorul tau partener sa-ti iubeasca baietelul asa cum te iubeste pe tine, vei ramane singura. Realist si ideal ar fi sa te iubeasca pe tine si sa-l respecte pe fiul tau.
matza82
Postat pe 15 Iunie 2009 15:15
De la: deniss3, la data 2009-06-09 23:50:37credeti ca o relatie in care unul dintre parteneri are unul sau mai multi copii poate fi de lunga durata,depinde de varsta copilului sau copiilor ca cel care nu-i are sa ii accepte mai greu sau mai usor,ce cauta cel dintre cei doi care ii are,un parinte ptr copii sau o iubire ptr el,ptr ca pe amandoua cred ca e aproape imposibil.


In cazul meu, este imposibil ca o relatie chiar sa se infiripeze cu cineva care nu considera ca fetita mea ar fi un plus pentru relatie.Nu are ce sa dureze daca are probleme in a-mi accepta copilul.Nici nu se pune problema sa se cupleze cu mine cineva daca in prealabil nu a fost acceptat de catre copilul meu, iar pe parcurs nu au reusit sa se imprieteneasca realmente.
Am fost partener care, desi ne-am despartit, nu poate sa nu se mai intereseze de ea din cand in cand , pentru ca ii e draga.Si ea tine la el si chiar insista sa mai iesim impreuna la o pizza , sa ne mai viziteze.Cred ca si acest aspect ne-a ajutat sa ramanem prieteni.
eka
Postat pe 19 Iunie 2009 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nelamurire.. 13 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 18:39
Relatia cu Dumnezeu 175 De la: lety17 19 Septembrie 2009 19:00
'D&G LIGHT BLUE -100 ml Sephora TEST original - 170 lei' 1 De la: reluparfumelu 25 Iunie 2010 10:43
Roata se intoarce intotdeauna? 24 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 17:28
contraceptivele notate de noi femeile cu ok 47 De la: DESERT__ROSE 25 August 2010 13:30