Setari Cookie-uri

un an pierdut....sau nu?

ne stim de 6 ani....totul a inceput ''la misto'' anul trecut....la inceput a fost fulgeratoare iubirea noastra.....si cu timpul s-a stins....din partea lui...certurile au devenit zilnice si din ce in ce mai dureroase.....a inceput sa se poarte urat sa ma injure sa ma ameninte sa-mi inchida telefonul in nas...eu am inchis ochii pentru ca il iubesc din tot sufletul....suflet prefacut in scrum..... n-am crezut vreodata ca poate fi asa......in fine acum cateva zile m-am hotarat sa ii zic ca daca nu se schimba nu mai putem continua....iar el mi-a zis ca nu e dispus sa se schimbe pentru mine.....si s-a terminat....de sambata pana luni am iesit cu fetele cum faceam inainte m-am distrat am fost fericita...si luni seara s-a hotarat ca sunt prea fericita si mi-a zis ca nu ii e bine fara mine si logic mie mi-a crescut inima si l-am crezut.....pentru ca azi sa vina sa-mi rada in nas si sa-mi zica ca de fapt nu stie ce vrea...nu stie daca ma iubeste nu stie nimic......are rost sa-l mai astept??el nu era asa.....unde e baiatul de care m-am indragostit...cel care plangea mai tare ca mine cand pateam eu ceva???
raineritza
Postat pe 10 Iunie 2009 17:28
daca spui ca "sa-mi zica ca de fapt nu stie ce vrea...nu stie daca ma iubeste nu stie nimic." ce rost mai are sa il astepti? probabil ca stie ca tu inca ti la el si ii place sa se joace cu sufletu tau... vezi'ti de treaba si continuati viata, nu'l mai astepta nu merita
SunGirl
Postat pe 10 Iunie 2009 17:34
dar nu ai incercat sa aflii motivul pt care se poarta asa cu tine? de ce a-ti inceput sa va certati?
miha3dana
Postat pe 10 Iunie 2009 17:39
cum adica nu stie ce vrea? are si pe alta si nu stie ce sa aleaga?
miha3dana
Postat pe 10 Iunie 2009 17:40
imi pare sincer rau pentru cate i-ai suportat, sa te injure si sa te ameninte, dupa atata timp in care ati fost fericiti,e un las. sunt si eu de accord cu sungirl,cel mai bine ar fi sa uiti de el ca nu te merita,eu una nu i-as fi suportat injuraturile si mai ales amenintarile.fii puternica, ai o viata inainte si crede-ma ca vei gasi pe cineva care sa te implineasca asa cum ai nevoie.stiu ca e f greu acum,dar cu timpul va fi din ce in ce mai bine,lasa trecutul in trecut.
beloved14
Postat pe 10 Iunie 2009 17:44
l-am intrebat de ce se poarta asa si raspunsul lui a fost...:pentru ca asa vreau.l-am intrebat daca are pe altcineva si a zis ca nu.....oricum nu e un tip cu nimic special fizic nici bogata nici extrem de bine crescut dar are sau cel putin avea un suflet minunat...prietenele imi spun ca nu ma merita sub nici o forma....si atunci de ce am sensatia stupida ca nu ar trebui sa-l las sa plece....sunt foarte confuza...ceva din mine imi spune sa lupt pentru iubirea mea iar o alta parte din mine imi spune ca merit mult mai mult....
raineritza
Postat pe 10 Iunie 2009 17:58
De la: raineritza, la data 2009-06-10 17:58:22l-am intrebat de ce se poarta asa si raspunsul lui a fost...:pentru ca asa vreau.l-am intrebat daca are pe altcineva si a zis ca nu.....oricum nu e un tip cu nimic special fizic nici bogata nici extrem de bine crescut dar are sau cel putin avea un suflet minunat...prietenele imi spun ca nu ma merita sub nici o forma....si atunci de ce am sensatia stupida ca nu ar trebui sa-l las sa plece....sunt foarte confuza...ceva din mine imi spune sa lupt pentru iu
birea mea iar o alta parte din mine imi spune ca merit mult mai mult....
In aceiasi situatie ma regasesc si eu...prefer sa lupt si sa las timpu`sa decida.
Lis
Postat pe 10 Iunie 2009 18:02
Stii faza cu "Run Forest, run!"? Asa ar trebui sa faci si tu: fugi cat poti de tare de asfel de persoane. Nici o femeie din lumea asta nu merita sa fie injurata, amenintata, tratata cu superficialitate. Pleaca, lasa-l....O sa-ti fie greu o saptamana, poate doua, dar vei fi atat de fericita dupa.
ene_cristina
Postat pe 12 August 2009 04:47
De la: raineritza, la data 2009-06-10 17:28:02 ..eu am inchis ochii pentru ca il iubesc din tot sufletul....suflet prefacut in scrum.....


La un asemenea comportament.. cele ca tine, vor primi exact ceea ce primesti si tu. Realizezi cum va fi viata ta, nu? Ca e asta, ca e altul.. o femeie care gandeste ca tine.. va avea doar lacrimi si suferinta.
Poate n-are pe alta. Nu acum. O va avea. Si-l vei imparti cu ea, bine mersi... pentru ca il iubesti din tot sufletul, nu? Jesus!!!
rashela
Postat pe 12 August 2009 04:58
Dupa cum vorbesti, el o sa te lase pe tine, pentru ca la un momemt dat ai sa-i inghiti atat de multe mojicii incat ai sa-l plictisesti si o sa dea singur bir cu fugitii ...tu esti indragostita el nu ...fa tu niste calcule si vezi cine are de pierdut mai mult ... !

___LL___
Postat pe 12 August 2009 06:21
De la: raineritza, la data 2009-06-10 17:58:22l-am intrebat de ce se poarta asa si raspunsul lui a fost...:pentru ca asa vreau.l-am intrebat daca are pe altcineva si a zis ca nu.....oricum nu e un tip cu nimic special fizic nici bogata nici extrem de bine crescut dar are sau cel putin avea un suflet minunat...prietenele imi spun ca nu ma merita sub nici o forma....si atunci de ce am sensatia stupida ca nu ar trebui sa-l las sa plece....sunt foarte confuza...ceva din mine imi spune sa lupt pentru iubirea mea iar o alta parte din mine imi spune ca merit mult mai mult....


Bun hai sa punem problema asa, daca ar fi o prietena buna de a ta in situatia asta ce a i sfatui o?Daca nu se remarca prin nici o calitate,daca nu mai are sufletul acela inocent,iubitor dc a i dori sa te intorci la un badaran indiferent?Da ti tie un raspuns rational si urmeaza l,asa te feresti de suferinta.
Stripes
Postat pe 13 August 2009 05:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sufar... 8 De la: kudika_28289 18 Aprilie 2013 11:23
hey! 8 De la: livia1989 13 Ianuarie 2014 19:09
un sfat ori o parere 17 De la: guru_ion 7 Noiembrie 2011 16:43
Decizie majora in doar 2 zile. Help :( 19 De la: kudika_9329 25 Iunie 2012 16:48
Mai stai daca exista numai iubire? 24 De la: darksukkubus69 22 Octombrie 2010 20:28