Setari Cookie-uri

Surpriza pentru fostul

M-am despartit de iubitul meu acum 3 luni. Inca il mai iubesc si el ma iubeste pe mine. Lucrurile in noi nu au mers foarte bine si in felul asta am ajuns la despartire. Numai ca eu il vreau inapoi. El se vede cu altele, pe una am impresia ca a prezentat-o unor prieteni... Ideea e ca peste o luna e ziua lui, iar eu vreau sa ii fac o surpriza. Initial m-am gandit la ceva cu priteni de-ai lui, dar nu cred ca e o idee prea buna. M-am oprit la ideea de a vorbi cu un prieten de-al lui sa ii spuna sa se vada cu el undeva, dar sa apar eu in locul lui. El este zodia scorpion... Ce ziceti? As avea sanse de impacare cu el?
CristinaBadea
Postat pe 9 Octombrie 2013 01:41
ha ha ha...nu au mers lucrurile...si atunci de ce vrei sa te mai impaci ???????????????????
what the fuck ???
Ghicicummacheama
Postat pe 9 Octombrie 2013 10:54
Ai grija ca acea surpriza sa nu devina neplacuta! Tu spui ca te iubeste, atunci de ce prezinta prietenilor noile cuceriri?! Inainre de a face ce ti-ai propus, asigura-te ca va fi incantat de aparitia ta neasteptata.
cuba_libre
Postat pe 9 Octombrie 2013 11:11
De la: CristinaBadea, la data 2013-10-09 01:41:32M-am despartit de iubitul meu acum 3 luni. Inca il mai iubesc si el ma iubeste pe mine. Lucrurile in noi nu au mers foarte bine si in felul asta am ajuns la despartire. Numai ca eu il vreau inapoi. El se vede cu altele, pe una am impresia ca a prezentat-o unor prieteni... Ideea e ca peste o luna e ziua lui, iar eu vreau sa ii fac o surpriza. Initial m-am gandit la ceva cu priteni de-ai lui, dar nu cred ca e o idee prea buna. M-am oprit la ideea de a vorbi cu un prieten de-al lui sa ii spuna sa se vada cu el undeva, dar sa apar eu in locul lui. El este zodia scorpion... Ce ziceti? As avea sanse de impacare cu el?

Salut, nu mi se pare deloc o idee buna ce vrei tu sa faci, dar ma rog, fiecare face..ce simte...
de ce esti tu convinsa ca FOSTUL tau prieten ar fi incantat sa te vada, din moment ce el are alte cuceriri, de unde sti locul din inima lui nu este ocupat de o alta?
Sory, daca am fost prea dura in exprimare... insa parerea mea..este sa comunici cu el personal si sa ai spui larg deschis si fara ocolisuri ce ai tu pe suflet...si atunci iti vei da seama daca mai aveti vreo sansa de impacare...mult succes!
Fulg-de-nea
Postat pe 9 Octombrie 2013 11:21
mda...ai toate sansele sa ramai cu buza umflata.Omu nu te vrea
piscotica
Postat pe 9 Octombrie 2013 11:35
De la: CristinaBadea, la data 2013-10-09 01:41:32M-am despartit de iubitul meu acum 3 luni. Inca il mai iubesc si el ma iubeste pe mine. Lucrurile in noi nu au mers foarte bine si in felul asta am ajuns la despartire. Numai ca eu il vreau inapoi. El se vede cu altele, pe una am impresia ca a prezentat-o unor prieteni... Ideea e ca peste o luna e ziua lui, iar eu vreau sa ii fac o surpriza. Initial m-am gandit la ceva cu priteni de-ai lui, dar nu cred ca e o idee prea buna. M-am oprit la ideea de a vorbi cu un prieten de-al lui sa ii spuna sa se vada cu el undeva, dar sa apar eu in locul lui. El este zodia scorpion... Ce ziceti? As avea sanse de impacare cu el?



Nu,si te compatimesc,sincer!!!Te iubeste?Hai sa fim seriosi!!!Cand?Cand este cu cealalta?
kudika_15804
Postat pe 9 Octombrie 2013 11:41
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-10-09 11:21:44
De la: CristinaBadea, la data 2013-10-09 01:41:32M-am despartit de iubitul meu acum 3 luni. Inca il mai iubesc si el ma iubeste pe mine. Lucrurile in noi nu au mers foarte bine si in felul asta am ajuns la despartire. Numai ca eu il vreau inapoi. El se vede cu altele, pe una am impresia ca a prezentat-o unor prieteni... Ideea e ca peste o luna e ziua lui, iar eu vreau sa ii fac o surpriza. Initial m-am gandit la ceva cu priteni de-ai lui, dar nu cred ca e o idee prea buna. M-am oprit la ideea de a vorbi cu un prieten de-al lui sa ii spuna sa se vada cu el undeva, dar sa apar eu in locul lui. El este zodia scorpion... Ce ziceti? As avea sanse de impacare cu el?

Salut, nu mi se pare deloc o idee buna ce vrei tu sa faci, dar ma rog, fiecare face..ce simte...
de ce esti tu convinsa ca FOSTUL tau prieten ar fi incantat sa te vada, din moment ce el are alte cuceriri, de unde sti locul din inima lui nu este ocupat de o alta?
Sory, daca am fost prea dura in exprimare... insa parerea mea..este sa comunici cu el personal si sa ai spui larg deschis si fara ocolisuri ce ai tu pe suflet...si atunci iti vei da seama daca mai aveti vreo sansa de impacare...mult succes! [/quote


El a luptat foarte mult ca sa fim impreuna. Eu m-am cam culcat pe o ureche. Stiam ca ma iubeste indiferent ce as face. Am detinut controlul pe toata durata relatiei, 3 ani, iar acum el vrea sa isi demonstreze lui ca e barbat... Nu stiu daca intelegi. Intotdeauna i-am facut surprize de ziua lui, cred ca s-ar bucura. Stii ce se spune, ca apreciezi cu adevarat ce ai in momentul in care il pierzi... Vreau sa ii arat ca sunt o luptatoare si ca nu a renuntat la tot ce a renuntat in ultimii 3 ani degeaba ( el s-a mutat in Ro ca sa fie cu mie, e roman, dar muncea in strainatate cand m-a cunoscut)
CristinaBadea
Postat pe 9 Octombrie 2013 12:48
De la: CristinaBadea, la data 2013-10-09 12:48:23
De la: Fulg-de-nea, la data 2013-10-09 11:21:44
De la: CristinaBadea, la data 2013-10-09 01:41:32M-am despartit de iubitul meu acum 3 luni. Inca il mai iubesc si el ma iubeste pe mine. Lucrurile in noi nu au mers foarte bine si in felul asta am ajuns la despartire. Numai ca eu il vreau inapoi. El se vede cu altele, pe una am impresia ca a prezentat-o unor prieteni... Ideea e ca peste o luna e ziua lui, iar eu vreau sa ii fac o surpriza. Initial m-am gandit la ceva cu priteni de-ai lui, dar nu cred ca e o idee prea buna. M-am oprit la ideea de a vorbi cu un prieten de-al lui sa ii spuna sa se vada cu el undeva, dar sa apar eu in locul lui. El este zodia scorpion... Ce ziceti? As avea sanse de impacare cu el?

Salut, nu mi se pare deloc o idee buna ce vrei tu sa faci, dar ma rog, fiecare face..ce simte...
de ce esti tu convinsa ca FOSTUL tau prieten ar fi incantat sa te vada, din moment ce el are alte cuceriri, de unde sti locul din inima lui nu este ocupat de o alta?
Sory, daca am fost prea dura in exprimare... insa parerea mea..este sa comunici cu el personal si sa ai spui larg deschis si fara ocolisuri ce ai tu pe suflet...si atunci iti vei da seama daca mai aveti vreo sansa de impacare...mult succes! [/quote


El a luptat foarte mult ca sa fim impreuna. Eu m-am cam culcat pe o ureche. Stiam ca ma iubeste indiferent ce as face. Am detinut controlul pe toata durata relatiei, 3 ani, iar acum el vrea sa isi demonstreze lui ca e barbat... Nu stiu daca intelegi. Intotdeauna i-am facut surprize de ziua lui, cred ca s-ar bucura. Stii ce se spune, ca apreciezi cu adevarat ce ai in momentul in care il pierzi... Vreau sa ii arat ca sunt o luptatoare si ca nu a renuntat la tot ce a renuntat in ultimii 3 ani degeaba ( el s-a mutat in Ro ca sa fie cu mie, e roman, dar muncea in strainatate cand m-a cunoscut)

Mda..te inteleg perfect..
si cum ai vrea sa ai fie srpriza..la jumatatea petrecerii sa iesi din tort..apoi tana tana nana.. ..noo nu mi se pare deloc o idee buna...tot comunicarea ramane la baza oricarei relatii, spune-i ce ai pe suflet inainte ..de toate!
Fulg-de-nea
Postat pe 9 Octombrie 2013 13:01
mai Cristina,daca el a fost plecat in strainatate ,cand a avut el timp sa te iubeasca?Sau ma rog in 3 ani de cate ori ati fot impreuna?
Titanika
Postat pe 9 Octombrie 2013 13:18
...mai bine renunta pana nu e prea tarziu;o data ce au aparut ''altele'',mereu va face asa;de ce vrei sa suferi?
kudika086448
Postat pe 27 Octombrie 2013 06:14
O prostie !!!!!1Se vede cu alta si tu vrei sa te vezi cu el ? Nu inteleg ,lasa sa faca el pasul spre tine , Sigur nu o va face daca se vede cu alta ,chiar nu intelegi ! Daca vine, revine doar ca lupul unde a mancat o oaie . Viata este asa de frumoasa fara complicatii ,sigur vei mai iubi in viata si ai sa te bucuri ca ai terminat-o cu el !
kudika351629
Postat pe 27 Octombrie 2013 07:39
da poti sa ii faci cadou o cutie din care sa iasa un pumn, fix in moaca lui in rest nu vad ce cadou ii poti face, poate o papusa gomflabila
yumy
Postat pe 27 Octombrie 2013 07:43
E lumea rea... Sigur ca va puteti impaca Nu stii vorba aceea : "Nu conteaza de mireasa / bani la lautari sa iasa ! "
alegro6543
Postat pe 27 Octombrie 2013 07:55
nu prea cred cã ar fi o idee bunã ceea ce vrei tu sã faci, dar pânã la urmã e viața ta și faci ce vrei.... dar sã nu cumva sã ai tu o surprizã, și nu tocmai plãcutã... eu îți propun sã încerci sã îl uiți și sã îți vezi de viața ta.... mai sunt destui bãieți pe lumea asta.... numai bine..
mony_23
Postat pe 27 Octombrie 2013 11:00
Cristina, mi-as dori mult sa stiu ce varsta ai, insa nu imi permit sa intreb din cauza regulilor bunelor maniere...

Banuiesc ca esti inca foarte, foarte tanara, ceea ce este un lucru cat se poate de bun si favorabil tie.
Pentru orice eventualitate, voi continua sa-mi exprim parerea, in situatia ca ma insel privind varsta.
Vrei sa stii parerea unui barbat trecut prin viata?
Relatia Lui cu Tine este de domeniul trecutului, indiferent de ceea ce crezi tu.
Din ceea ce ai descris, mi-e clar ca El a insemnat ceva pentru Tine si ca inca are un loc privilegiat in Lumea ta Imaginara...
Realitatea? Este cea pe care ai mentionat-o: El se vede cu Altele in timp ce Tu inca visezi la o impacare...

In primul rand ar fi trebuit sa mentionezi daca te-a invitat si pe tine la ziua lui. Face to face sau microfon la difuzor...

1. Daca te-a invitat, indiferent de surpriza pe care vrei sa i-o faci, te intreb prieteneste, ce crezi tu ca se va intampla daca/ dupa ce va veti impaca de ziua Lui? ???
Parerea mea este ca el va continua sa se vada cu Altele iar tu, dupa nu foarte mult timp, vei ajunge sa te simti tradata, ii vei vedea defectele (pe care acum nu le vezi), vei realiza ce greseala ai facut reimpacandu-te, vei plange si vei suferi in adevaratul sens al cuvantului, iar in final iti vei dori pe altceva...

2.Daca nu te-a invitat la ziua lui, parerea mea este ca ii vei strica petrecerea, deoarece il vei pune in fata alegerii intre o alta Ea si Tine...
Sa stii ca barbatiilor nu le plac surprizele. Ei vor mereu sa aiba control, sa stie tot, sa anticipeze, sa actioneze constient... Noi nu suntem ca voi!!! Eventual ne prefacem ca ne place surpriza, cautand in acelasi timp raspuns la intrebarea : "Cum de am ajuns sa fiu luat prin surprindere?" (Nu uita ca stra-stra-stra-stra....strabunii nostri au fost vanatori si nu isi doreau sa fie surprinsi pe picior gresit de catre un vanat pradator sau ...de mamuti, spre exemplu )

Nici sa nu iti treaca prin cap sa ii faci surprize de genul acesta, daca nu te-ai asigurat anterior de opinia lui, in mod indirect, prin intermediul prietenilor comuni!!!
Daca nu te vrea acolo, insemna ca NU TE VREA NICAIERI in viata Lui... In plus, tu chiar iti doresti sa reincapi o relatie cu o persoana orgolioasa, care nici macar de dragul trecutului, nu te invita la ziua Lui?...

Hmmmm! Esti inca prea tanara...

Sfatul meu: Cauta pe altcineva care este capabil sa te faca fericita in realitate, nu in vis!!!!!!!
Equilibrum72
Postat pe 27 Octombrie 2013 20:46
Cristina, mi-as dori mult sa stiu ce varsta ai, insa nu imi permit sa intreb din cauza regulilor bunelor maniere...

Banuiesc ca esti inca foarte, foarte tanara, ceea ce este un lucru cat se poate de bun si favorabil tie.
Pentru orice eventualitate, voi continua sa-mi exprim parerea, in situatia ca ma insel privind varsta.
Vrei sa stii parerea unui barbat trecut prin viata?
Relatia Lui cu Tine este de domeniul trecutului, indiferent de ceea ce crezi tu.
Din ceea ce ai descris, mi-e clar ca El a insemnat ceva pentru Tine si ca inca are un loc privilegiat in Lumea ta Imaginara...
Realitatea? Este cea pe care ai mentionat-o: El se vede cu Altele in timp ce Tu inca visezi la o impacare...

In primul rand ar fi trebuit sa mentionezi daca te-a invitat si pe tine la ziua lui. Face to face sau microfon la difuzor...

1. Daca te-a invitat, indiferent de surpriza pe care vrei sa i-o faci, te intreb prieteneste, ce crezi tu ca se va intampla daca/ dupa ce va veti impaca de ziua Lui? ???
Parerea mea este ca el va continua sa se vada cu Altele iar tu, dupa nu foarte mult timp, vei ajunge sa te simti tradata, ii vei vedea defectele (pe care acum nu le vezi), vei realiza ce greseala ai facut reimpacandu-te, vei plange si vei suferi in adevaratul sens al cuvantului, iar in final iti vei dori pe altceva...

2.Daca nu te-a invitat la ziua lui, parerea mea este ca ii vei strica petrecerea, deoarece il vei pune in fata alegerii intre o alta Ea si Tine...
Sa stii ca barbatiilor nu le plac surprizele. Ei vor mereu sa aiba control, sa stie tot, sa anticipeze, sa actioneze constient... Noi nu suntem ca voi!!! Eventual ne prefacem ca ne place surpriza, cautand in acelasi timp raspuns la intrebarea : "Cum de am ajuns sa fiu luat prin surprindere?" (Nu uita ca stra-stra-stra-stra....strabunii nostri au fost vanatori si nu isi doreau sa fie surprinsi pe picior gresit de catre un vanat pradator sau ...de mamuti, spre exemplu )

Nici sa nu iti treaca prin cap sa ii faci surprize de genul acesta, daca nu te-ai asigurat anterior de opinia lui, in mod indirect, prin intermediul prietenilor comuni!!!
Daca nu te vrea acolo, insemna ca NU TE VREA NICAIERI in viata Lui... In plus, tu chiar iti doresti sa reincapi o relatie cu o persoana orgolioasa, care nici macar de dragul trecutului, nu te invita la ziua Lui?...

Hmmmm! Esti inca prea tanara...

Sfatul meu: Cauta pe altcineva care este capabil sa te faca fericita in realitate, nu in vis!!!!!!!
Equilibrum72
Postat pe 27 Octombrie 2013 20:46
e scorpion ca si mine nu fa asta nu i oferi atentie asa o sa se intoarca la tine,asta daca mai tine la tine...
Georgiana_Modreanu_1
Postat pe 27 Octombrie 2013 23:26
Scorpionii sunt foarte gelosi si posesivi.
Daca tine la tine, singurul lucru care il poate face sa se intoarca este indiferenta!
Altfel, nicio sansa.
Primul meu prieten, scorpion, si acum ma regreta, dupa o groaza de ani, pentru ca nu m-am intors la el. Daca o faceam, nici nu s-ar mai fi gandit la mine!
healthy011821
Postat pe 28 Octombrie 2013 09:00
De la: CristinaBadea, la data 2013-10-09 01:41:32M-am despartit de iubitul meu acum 3 luni. Inca il mai iubesc si el ma iubeste pe mine. Lucrurile in noi nu au mers foarte bine si in felul asta am ajuns la despartire. Numai ca eu il vreau inapoi. El se vede cu altele, pe una am impresia ca a prezentat-o unor prieteni... Ideea e ca peste o luna e ziua lui, iar eu vreau sa ii fac o surpriza. Initial m-am gandit la ceva cu priteni de-ai lui, dar nu cred ca e o idee prea buna. M-am oprit la ideea de a vorbi cu un prieten de-al lui sa ii spuna sa se vada cu el undeva, dar sa apar eu in locul lui. El este zodia scorpion... Ce ziceti? As avea sanse de impacare cu el?


Intrebare: de unde stii tu ca el inca te mai iubeste? Ti-a spus el asta, ca, desi v-ati despartit, el inca te mai iubeste?

Parerea mea: un barbat care inca mai iubeste o femeie n-o lasa sa plece de langa el.

In ceea ce priveste ziua lui, il poti suna sau ii poti trimite un mesaj cu urari de bine, insa nu-i face acea farsa, de a aparea tu la intalnire in locul amicului sau, deoarece, din nou, ii vei da impresia ca vrei sa detii controlul asupra situatiei, exact ce l-a deranjat pe el la tine. Lasa-l si tu pe el sa preia initiativa in ceea ce te priveste si incearca sa devii o prezenta discreta in viata lui.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 28 Octombrie 2013 10:16
Imi place cum zici de lumea imaginara...asa e, de multe ori realitatea e altfel, dar nu are cine sa ne deschida ochii...Bine punctat!
floaredecolt26
Postat pe 28 Octombrie 2013 14:03
ma refeream la Equilibrum72, daca am retinut corect id-ul
Bafta, Cristina si gand bun!
floaredecolt26
Postat pe 28 Octombrie 2013 14:09
nu prea este buna ideea , si plus de asta va strica si putin relatia cu prietenul lui cu care ai vrea tu sa pui la cale surpriza care poate fi chiar neplacuta pt tine , stii de ce ? ca el s-ar putea sa vina cu o noua cucerire dea lui si care ar tine mortis sa o cunoasca si acel prieten al lui .... adica chiar tu . Si atunci surpriza va fi a ta . Fara suparare pe mine .







kudika435378
Postat pe 28 Octombrie 2013 22:16
Cristina , am uitat sa te intreb ... ce zodie esti ? sper sa nu fi Capricorn ,,,si ai grija de tine
kudika435378
Postat pe 28 Octombrie 2013 22:27
Care-i treaba cu zodia Capricorn? intreb fiindca asta e zodia mea.
Miss_Y
Postat pe 28 Octombrie 2013 22:59
Daca mai tine la tine, o sa faca el un pas spre impacare, ca de nu..cauta-ti pe cineva!
Darius_
Postat pe 28 Octombrie 2013 23:54
De la: CristinaBadea, la data 2013-10-09 01:41:32M-am despartit de iubitul meu acum 3 luni. Inca il mai iubesc si el ma iubeste pe mine. Lucrurile in noi nu au mers foarte bine si in felul asta am ajuns la despartire. Numai ca eu il vreau inapoi. El se vede cu altele, pe una am impresia ca a prezentat-o unor prieteni... Ideea e ca peste o luna e ziua lui, iar eu vreau sa ii fac o surpriza. Initial m-am gandit la ceva cu priteni de-ai lui, dar nu cred ca e o idee prea buna. M-am oprit la ideea de a vorbi cu un prieten de-al lui sa ii spuna sa se vada cu el undeva, dar sa apar eu in locul lui. El este zodia scorpion... Ce ziceti? As avea sanse de impacare cu el?



Te umilesti ingrozitor!!Raspunsul este "Nu"!!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Octombrie 2013 07:25
nu prea cred ,pt ca barbatii scorpioni is curvarei iar pana gaseste femeia ideala asa umbla ,odata ce te-a lasat si deja se vede u altele tu chiar nu mai ai ce cauta in viata lui pt ca nu il mai interesezi ,eu cred ca u nu prea intelegi ce e iubirea pt ca vad ca visezi frumos ,dar dak vei invata din experiente vei fi un om cu experienta care stie ce sa aleaga dak nu vei fi un om umilit
kudika138694
Postat pe 30 Octombrie 2013 22:23
Ce pradatori sunt barbatii astia... De parca ar exista vreo zodie a carei native sa garantezi ca e fidela!
Darius_
Postat pe 31 Octombrie 2013 00:47
de-abia astazi am deschis subiectul; sincera sa fiu, eram convinsa ca surpriza consta in a-i pisa tu piper sub nas fostului printr-o noua cucerire, nici intr-un caz sa tanjesti dupa reconciliere...Fii mandra! Intre timp probabil ca problema s-a rezolvat intr-un fel sau altul, oricum sper ca in favoarea ta!
kudika461026
Postat pe 3 Noiembrie 2013 12:37
da ce ar fi sa i faci o surpriza si sa te vezi cu altu? da l naibii nu merita daca te iubea facea el tot posibilul sa fie cu tine
kudika399394
Postat pe 18 Noiembrie 2013 11:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prea multa durere...ce sa mai fac??????? 33 De la: kudika_587 24 Ianuarie 2012 12:15
Nu sunt disperata dar am nevoie de sfaturi 48 De la: kudika185400 27 Mai 2010 19:00
cat de deschisi sant barbati spre a experiminta alte si ale metode de satisfacere 44 De la: Tharr 6 Noiembrie 2010 06:30
mai are rost casnicia ? 31 De la: anca0704 15 Septembrie 2009 20:39
ma gandesc mereu la el.... 6 De la: Tazmanian 22 August 2010 19:36