Setari Cookie-uri

when the love is gone

nu iti mai spune "te iubesc", ci numai "stii ce simt pt tine".
si daca ai vrea sa auzi si nu stii asa de bine?

daca nu te mai iubeste si tu iubesti inca

cat de moral este sa stai langa un om fara sa fii iubit? cat de indoielnic?
cat are de suferit stima noastra atunci cand nu mai putem obtine in celalalt lucrul dupa care tanjim? unde ar trebui sa fie pragul pe care sa nu calcam?

e obligatoriu sa plec daca nu mai sunt iubit sau ar trebui ca celalalt sa aiba buna cuviinta sa puna capat?


karla_08
Postat pe 10 Iunie 2009 16:28
De la: karla_08, la data 2009-06-10 16:28:05nu iti mai spune "te iubesc", ci numai "stii ce simt pt tine".
si daca ai vrea sa auzi si nu stii asa de bine?

daca nu te mai iubeste si tu iubesti inca

cat de moral este sa stai langa un om fara sa fii iubit? cat de indoielnic?
cat are de suferit stima noastra atunci cand nu mai putem obtine in celalalt lucrul dupa care tanjim? unde ar trebui sa fie pragul pe care sa nu calcam?

e obligatoriu sa plec daca nu mai sunt iubit sau ar trebui ca celalalt sa aiba buna cuviinta sa puna capat?




DEMNITATE ! Chiar daca iubesti dar nu mai esti iubit/a n-ai voie sa-i ingradesti libertatea celui de langa tine si care nu mai iubeste ! Si-apoi......o sa-i vina randul ! O discutie sincera,civilizata si vezi cum stau lucrurile; daca nu-ti place pleci chiar cu inima sransa fara sa vezi nimic si pe nimeni in jurul tau. Dragostea e perversa ,iubirea e o tradatoare ,candva ,undeva se creaza o fisura. Mult noroc si fruntea sus!
nocturnalia
Postat pe 17 Iunie 2009 12:01
e mai bine sa pui capat, si cat mai repede. vorbiti deschis si lamuriti daca mai are rost sa continuati sau nu. Desi o sa fie tare dureros sa auzi ca" da, te-am iubit din toata inima dar acum sunt confuz...tin la tine..."...cu cat se termina mai repede,cu atat mai bine pentru tine, te va scapa de multa suferinta;)
si da, dragostea e imprevizbila,,si dureroasa....si se vindeca tot cu dragoste....
badana
Postat pe 18 Iunie 2009 21:51
Adica numai barbatii trebuie sa ne caute in coarne si sa ne recite intr-una ca ne iubesc!?!?!?!
Doar atunci e iubire?
Doar cuvintele sunt totul intr-o iubire? Ca sa fie..."stima"!?!?!?
Faptele n-au nici un rost sau rol?
Pretentiile nasc probleme!
Mai trebuie si "lupta", sustinere si ingaduinta ca sa fii 2!

P.S. Sigur topicul nu trebuia sa-l numesti: where the word is gone?
90701
Postat pe 20 Iunie 2009 01:36
De la: dakar_dakina, la data 2009-06-20 01:36:31Adica numai barbatii trebuie sa ne caute in coarne si sa ne recite intr-una ca ne iubesc!?!?!?!
Doar atunci e iubire?
Doar cuvintele sunt totul intr-o iubire? Ca sa fie..."stima"!?!?!?
Faptele n-au nici un rost sau rol?
Pretentiile nasc probleme!
Mai trebuie si "lupta", sustinere si ingaduinta ca sa fii 2!

P.S. Sigur topicul nu trebuia sa-l numesti: where the word is gone?



cine spune asta?
daca sentimentele nu sunt reciproce - cel care nu simte trebuie sa aiba onestiatea de a spune asta.
Alandana
Postat pe 22 Iunie 2009 14:53
De la: Alandana, la data 2009-06-22 14:53:41
De la: dakar_dakina, la data 2009-06-20 01:36:31Adica numai barbatii trebuie sa ne caute in coarne si sa ne recite intr-una ca ne iubesc!?!?!?!
Doar atunci e iubire?
Doar cuvintele sunt totul intr-o iubire? Ca sa fie..."stima"!?!?!?
Faptele n-au nici un rost sau rol?
Pretentiile nasc probleme!
Mai trebuie si "lupta", sustinere si ingaduinta ca sa fii 2!

P.S. Sigur topicul nu trebuia sa-l numesti: where the word is gone?



cine spune asta?
daca sentimentele nu sunt reciproce - cel care nu simte trebuie sa aiba onestiatea de a spune asta.


Pe ce mizezi tu ca e vorba de lipsa dragostei?
Sau vezi cumva la tot pasul indragostiti obiectivi? Printre femei e rar fenomenul, la barbati e mai des.
De unde stii tu ca de fapt el nu-i manifesta o rutina pe care ea n-o accepta?
De unde stii tu ca ea nu l-a ranit cu vreo vorba sau fapta si el e normal sa fie mai reticent?
De unde stii tu ce rufa de familie au ei si ea nu ne-o spune decat din punctul ei de vedere?
De unde stii tu ca el e cel care aduce bani acasa si la el la firma se fac mari restructurari?
De unde stii tu ca el se chinuie sa-i faca cadou nunta?
De unde atata curaj si incurajare sa lasam barbatii la greu?
Invers oare ne-ar place?
In dragoste orgoliile si demintatea nu isi au locul!
In dragoste trebuie din toate cate putin: sentiment, ratiune si ingaduinta.
Pt ca fiecare are alta fire, vine din alta familie si are alta educatie. Fara cele de mai sus nu e de mirare ca relatiile au vieti tot mai scurte!!!
Plus sustinere tot mai mare si irelevanta sa fie tot mai scurte.
90701
Postat pe 22 Iunie 2009 18:13
Eu una ,nu pot sa iubesc daca nu sunt iubita.....poate din orgoliu,cine stie....
Oricum sunt de parere ca barbatul tb sa iub cel mai mult,altfel nu te simti bine si nu e trainica relatia.

Postat pe 25 Iunie 2009 10:48
sunt in aceeasi situatie ...desi la mine e ceva important la mijloc de a devenit rece... nu isi mai bate capul ... dar iti pot spune ce sfaturi am primit de la prietenele mele si chiar si de la ale lui(toate maritate)...

"Cel mai bine e sa il lasi daca vezi ca e reticent fata de tine,totul o sa se transforme intr-un iad la un moment dat...cat crezi ca poti sa duci?altele la varsta ta se distreaza,ies in cluburi,ies cu prietenele,fac orice ceea ce tu nu faci,tu doar gatesti,speli,faci curatenie...chiar daca e ocupat toata ziua,vine acasa si tot face figuri in oc sa stea linistit cu tine,sa va uitati la un film,sa va tineti in brate?tu oricum stii foarte bine ca nu va mai merge din moment ce tu ai ajuns sa ii ceri ceea ce tu ai nevoie si ceea ce ar fi normal sa o faca el din proprie initiativa.cat crezi ca o sa mai suporti?

Ei,toate aceste lucuri mi le-a spus toata lumea,desi eu mereu am raspuns cu ... "am sa mai astept,poate se va schimba,poate daca voi fi mai rece cu el va observa" si raspunsul la ceea ce am zis eu a fost "barbatii nu se schimba niciodata decat in rau,si plus,timpul in care tu astepti sa se schimbe ai putea sa ti-l petreci cu altcineva,e posibil totusi sa te inseli sa nu il iubesti ci sa fie doar obisnuinta si sa intalnesti apoi dragostea adevarata aceea care nu te face sa suferi"

Eu inca mai astept...
lovehurts
Postat pe 25 Iunie 2009 11:05
De cat timp se intampla treaba asta?

Postat pe 30 Iunie 2009 22:53
De la: lovehurts, la data 2009-06-25 11:05:56sunt in aceeasi situatie ...desi la mine e ceva important la mijloc de a devenit rece... nu isi mai bate capul ... dar iti pot spune ce sfaturi am primit de la prietenele mele si chiar si de la ale lui(toate maritate)...

"Cel mai bine e sa il lasi daca vezi ca e reticent fata de tine,totul o sa se transforme intr-un iad la un moment dat...cat crezi ca poti sa duci?altele la varsta ta se distreaza,ies in cluburi,ies cu prietenele,fac orice ceea ce tu nu faci,tu doar gatesti,speli,faci curatenie...chiar daca e ocupat toata ziua,vine acasa si tot face figuri in oc sa stea linistit cu tine,sa va uitati la un film,sa va tineti in brate?tu oricum stii foarte bine ca nu va mai merge din moment ce tu ai ajuns sa ii ceri ceea ce tu ai nevoie si ceea ce ar fi normal sa o faca el din proprie initiativa.cat crezi ca o sa mai suporti?

Ei,toate aceste lucuri mi le-a spus toata lumea,desi eu mereu am raspuns cu ... "am sa mai astept,poate se va schimba,poate daca voi fi mai rece cu el va observa" si raspunsul la ceea ce am zis eu a fost "barbatii nu se schimba niciodata decat in rau,si plus,timpul in care tu astepti sa se schimbe ai putea sa ti-l petreci cu altcineva,e posibil totusi sa te inseli sa nu il iubesti ci sa fie doar obisnuinta si sa intalnesti apoi dragostea adevarata aceea care nu te face sa suferi"

Eu inca mai astept...
chifuioana
Postat pe 1 Iulie 2009 09:13
De la: lovehurts, la data 2009-06-25 11:05:56sunt in aceeasi situatie ...desi la mine e ceva important la mijloc de a devenit rece... nu isi mai bate capul ... dar iti pot spune ce sfaturi am primit de la prietenele mele si chiar si de la ale lui(toate maritate)...

"Cel mai bine e sa il lasi daca vezi ca e reticent fata de tine,totul o sa se transforme intr-un iad la un moment dat...cat crezi ca poti sa duci?altele la varsta ta se distreaza,ies in cluburi,ies cu prietenele,fac orice ceea ce tu nu faci,tu doar gatesti,speli,faci curatenie...chiar daca e ocupat toata ziua,vine acasa si tot face figuri in oc sa stea linistit cu tine,sa va uitati la un film,sa va tineti in brate?tu oricum stii foarte bine ca nu va mai merge din moment ce tu ai ajuns sa ii ceri ceea ce tu ai nevoie si ceea ce ar fi normal sa o faca el din proprie initiativa.cat crezi ca o sa mai suporti?

Ei,toate aceste lucuri mi le-a spus toata lumea,desi eu mereu am raspuns cu ... "am sa mai astept,poate se va schimba,poate daca voi fi mai rece cu el va observa" si raspunsul la ceea ce am zis eu a fost "barbatii nu se schimba niciodata decat in rau,si plus,timpul in care tu astepti sa se schimbe ai putea sa ti-l petreci cu altcineva,e posibil totusi sa te inseli sa nu il iubesti ci sa fie doar obisnuinta si sa intalnesti apoi dragostea adevarata aceea care nu te face sa suferi"

Eu inca mai astept...
chifuioana
Postat pe 1 Iulie 2009 09:23
De la: lovehurts, la data 2009-06-25 11:05:56sunt in aceeasi situatie ...desi la mine e ceva important la mijloc de a devenit rece... nu isi mai bate capul ... dar iti pot spune ce sfaturi am primit de la prietenele mele si chiar si de la ale lui(toate maritate)...

"Cel mai bine e sa il lasi daca vezi ca e reticent fata de tine,totul o sa se transforme intr-un iad la un moment dat...cat crezi ca poti sa duci?altele la varsta ta se distreaza,ies in cluburi,ies cu prietenele,fac orice ceea ce tu nu faci,tu doar gatesti,speli,faci curatenie...chiar daca e ocupat toata ziua,vine acasa si tot face figuri in oc sa stea linistit cu tine,sa va uitati la un film,sa va tineti in brate?tu oricum stii foarte bine ca nu va mai merge din moment ce tu ai ajuns sa ii ceri ceea ce tu ai nevoie si ceea ce ar fi normal sa o faca el din proprie initiativa.cat crezi ca o sa mai suporti?

Ei,toate aceste lucuri mi le-a spus toata lumea,desi eu mereu am raspuns cu ... "am sa mai astept,poate se va schimba,poate daca voi fi mai rece cu el va observa" si raspunsul la ceea ce am zis eu a fost "barbatii nu se schimba niciodata decat in rau,si plus,timpul in care tu astepti sa se schimbe ai putea sa ti-l petreci cu altcineva,e posibil totusi sa te inseli sa nu il iubesti ci sa fie doar obisnuinta si sa intalnesti apoi dragostea adevarata aceea care nu te face sa suferi"

Eu inca mai astept...







lol
chifuioana
Postat pe 1 Iulie 2009 09:35
hmmm de ce toate femeile care ,,simt'' ele ca nu mai sint iubite, vor sa puna capat unei relatii? oare si-au pus vreodata problema ca si ele poarta o vina in acest sens? ... si ca ,,ceea ce simt'' ele poate fi o greseala ,,de simt''? totdeauna barbatul e de vina daca femeia ,,nu se mai simte iubita''... ,,interesant'' este ca femeile ,,daca isi recunosc'' o parte din vina, in nici un caz nu se rezuma la iubire....etc... ci spun ca ele iubesc 100%!!! ceea ce este fals... ,,prietenele'' citeodata au un mare rol, in aceste chestiuni, si ce e mai trist, ca unlele doamne mai tin si cont, de ce spun prietenele... dar nu tin cont ca acele prietene, spun exact ceea ,,ce va place'' ... si la un moment dat ,,sinteti convinse'' ca aveti dreptate!!! si nu e chiar asa.... in cazul de fata, doamna/domnisoara ar trebuii sa fie mai sincera fata de ea insasi, si sa vada (daca poate) sa isi asume unele greseli care au dus la .asemenea stari'' , si poate o sa isi mai schimbe putin atitudinea... si sa vada ca nu e numai vina ,,barbatului''.....

Postat pe 1 Iulie 2009 09:52
De la: stefancelmic, la data 2009-07-01 09:52:54hmmm de ce toate femeile care ,,simt'' ele ca nu mai sint iubite, vor sa puna capat unei relatii? oare si-au pus vreodata problema ca si ele poarta o vina in acest sens? ... si ca ,,ceea ce simt'' ele poate fi o greseala ,,de simt''? totdeauna barbatul e de vina daca femeia ,,nu se mai simte iubita''... ,,interesant'' este ca femeile ,,daca isi recunosc'' o parte din vina, in nici un caz nu se rezuma la iubire....etc... ci spun ca ele iubesc 100%!!! ceea ce este fals... ,,prietenele'' citeodata au un mare rol, in aceste chestiuni, si ce e mai trist, ca unlele doamne mai tin si cont, de ce spun prietenele... dar nu tin cont ca acele prietene, spun exact ceea ,,ce va place'' ... si la un moment dat ,,sinteti convinse'' ca aveti dreptate!!! si nu e chiar asa.... in cazul de fata, doamna/domnisoara ar trebuii sa fie mai sincera fata de ea insasi, si sa vada (daca poate) sa isi asume unele greseli care au dus la .asemenea stari'' , si poate o sa isi mai schimbe putin atitudinea... si sa vada ca nu e numai vina ,,barbatului''.....

ai mare dreptate in ceea ce spui...am trecut printr-o perioada din asta si sincer nu a fost usor...dar in loc sa zic gata sa terminat am incercat sa-l fac sa se indragosteasca din nou de mine...desii am fost amandoi vinovati eu am stiut exact ceea ce vreau si am facut tot posibilul sa ne revenim...acum in schimb e de 1000 de ori mai bine,desii nu imi spune te iubesc la fel k inainte imi arata de 10 ori mai mult cat de mult ma iubeste...si am ajuns la colcluzia k vb nu cantaresc asa mult k faptele....
bruneagra25
Postat pe 1 Iulie 2009 10:01
De la: bruneagra25, la data 2009-07-01 10:01:12
De la: stefancelmic, la data 2009-07-01 09:52:54hmmm de ce toate femeile care ,,simt'' ele ca nu mai sint iubite, vor sa puna capat unei relatii? oare si-au pus vreodata problema ca si ele poarta o vina in acest sens? ... si ca ,,ceea ce simt'' ele poate fi o greseala ,,de simt''? totdeauna barbatul e de vina daca femeia ,,nu se mai simte iubita''... ,,interesant'' este ca femeile ,,daca isi recunosc'' o parte din vina, in nici un caz nu se rezuma la iubire....etc... ci spun ca ele iubesc 100%!!! ceea ce este fals... ,,prietenele'' citeodata au un mare rol, in aceste chestiuni, si ce e mai trist, ca unlele doamne mai tin si cont, de ce spun prietenele... dar nu tin cont ca acele prietene, spun exact ceea ,,ce va place'' ... si la un moment dat ,,sinteti convinse'' ca aveti dreptate!!! si nu e chiar asa.... in cazul de fata, doamna/domnisoara ar trebuii sa fie mai sincera fata de ea insasi, si sa vada (daca poate) sa isi asume unele greseli care au dus la .asemenea stari'' , si poate o sa isi mai schimbe putin atitudinea... si sa vada ca nu e numai vina ,,barbatului''.....

ai mare dreptate in ceea ce spui...am trecut printr-o perioada din asta si sincer nu a fost usor...dar in loc sa zic gata sa terminat am incercat sa-l fac sa se indragosteasca din nou de mine...desii am fost amandoi vinovati eu am stiut exact ceea ce vreau si am facut tot posibilul sa ne revenim...acum in schimb e de 1000 de ori mai bine,desii nu imi spune te iubesc la fel k inainte imi arata de 10 ori mai mult cat de mult ma iubeste...si am ajuns la colcluzia k vb nu cantaresc asa mult k faptele....



CORECT!!!!!!!!!!!!!!!! :sml-happy0144 de vorbe suntem satule.....mai vrem si fapte care sa ne demonstreze....k vorbele...sunt adevarate
monaq
Postat pe 1 Iulie 2009 10:04
De la: dakar_dakina, la data 2009-06-22 18:13:37
De la: Alandana, la data 2009-06-22 14:53:41
De la: dakar_dakina, la data 2009-06-20 01:36:31Adica numai barbatii trebuie sa ne caute in coarne si sa ne recite intr-una ca ne iubesc!?!?!?!
Doar atunci e iubire?
Doar cuvintele sunt totul intr-o iubire? Ca sa fie..."stima"!?!?!?
Faptele n-au nici un rost sau rol?
Pretentiile nasc probleme!
Mai trebuie si "lupta", sustinere si ingaduinta ca sa fii 2!

P.S. Sigur topicul nu trebuia sa-l numesti: where the word is gone?



cine spune asta?
daca sentimentele nu sunt reciproce - cel care nu simte trebuie sa aiba onestiatea de a spune asta.


Pe ce mizezi tu ca e vorba de lipsa dragostei?
Sau vezi cumva la tot pasul indragostiti obiectivi? Printre femei e rar fenomenul, la barbati e mai des.
De unde stii tu ca de fapt el nu-i manifesta o rutina pe care ea n-o accepta?
De unde stii tu ca ea nu l-a ranit cu vreo vorba sau fapta si el e normal sa fie mai reticent?
De unde stii tu ce rufa de familie au ei si ea nu ne-o spune decat din punctul ei de vedere?
De unde stii tu ca el e cel care aduce bani acasa si la el la firma se fac mari restructurari?
De unde stii tu ca el se chinuie sa-i faca cadou nunta?
De unde atata curaj si incurajare sa lasam barbatii la greu?
Invers oare ne-ar place?
In dragoste orgoliile si demintatea nu isi au locul!
In dragoste trebuie din toate cate putin: sentiment, ratiune si ingaduinta.
Pt ca fiecare are alta fire, vine din alta familie si are alta educatie. Fara cele de mai sus nu e de mirare ca relatiile au vieti tot mai scurte!!!
Plus sustinere tot mai mare si irelevanta sa fie tot mai scurte.


Bravos Dakar !!!!!!
Sunt putine femei care mai gandesc asa. Este mai simplu sa spui (si implicit sa aplici)LASA-L, decat sa lupti ptr persoana respectiva.
In ziua de astazi , numai asta auzi " draga , daca nu-ti convine, dute " sau " daca nu-ti convine , plec " ; nu mai auzi pe nimeni ca vrea sa lupte ptr dragoste ; si ptr armonie in cuplu
_fantoma_
Postat pe 1 Iulie 2009 10:11
adica cum sa astept sa-mi spuna el du-te?ce rost mai au discutziile inutile sau sa te agatzi de orice farama de sperantza nu se mai poate (desi sufletul tau este pustiit) cel mai bine este sa pleci fara a oferi explicatzi si fara a incerca sa primesti nu faci decat sa-ti adancesti si mai mult suferintza
anybody
Postat pe 1 Iulie 2009 10:16
De la: anybody, la data 2009-07-01 10:16:50adica cum sa astept sa-mi spuna el du-te?ce rost mai au discutziile inutile sau sa te agatzi de orice farama de sperantza nu se mai poate (desi sufletul tau este pustiit) cel mai bine este sa pleci fara a oferi explicatzi si fara a incerca sa primesti nu faci decat sa-ti adancesti si mai mult suferintza


exact despre asta vorbeam....
_fantoma_
Postat pe 1 Iulie 2009 10:29
dragoste cu de-a sila nu se poate
Lorena26
Postat pe 2 Iulie 2009 15:57
faptele..... cred.... eu.. ca ar trebuii sa la inceapa cel ce a gresit.... (a se citi femeia) NU SINT MISOGIN!!!!:))
toata treaba este sa nu ii arati ceea ce ai airata inainte..... din orice punct de vedere...... ca totul duce la ,,aceeiasi rutina'' si sentimente... ca vreti .. ca nu vreti..... cum femeia ,,face de obicei'' primul pas spre a rupe o relatie, tot ea ,,trebuie'' sa faca primul pas sa o remedieze..... problema cea MARE este, daca in general femeile pot sa faca deosebirea intre iubire si altceva.... si de obicei nu se intimpla acest lucru.... din pacate... si atunci ramine ,,aceeiasi mirare'' ca de ce nu pooate barbatul sa faca ,sau sa treaca peste acele probleme... cum voi femeile sinteti satule de vorbe, sa stiti !!!! chiar daca nu va spun, barbatii sint si ei satui de vorbe.... si vor fapte.... care din pacate foarte rar se intimpla din partea unei femei.... pentru ca, SI FARA SA VA SUPARATI!!!! cam in 99,9% barbatii sint de vina..... si din pacate, totdeauna Femeia face primul PAS!!!! in orice !!!! si citeodata sentimentu de vinovatie, este foarte apasator.... cel pution asa cred eu..... si repet!!! NU SINT MISOGIN!!!!

Postat pe 6 Iulie 2009 14:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa mai fac 7 De la: valy90 12 Ianuarie 2011 00:07
l.am inselat si el stie 27 De la: dany_papusika 20 Februarie 2013 16:01
Nu sunt iubit cum vreau 69 De la: kudika_9381 17 August 2013 13:54
o asa zisa despartire 4 De la: nebuna94 11 Iulie 2009 23:30
voi mai fi vreodata cu el?? 108 De la: ana_marya_d 20 Mai 2014 14:10