Setari Cookie-uri

un sfat.....simt k inebunesc :((

De la: pappy, la data 2009-06-22 14:09:48am si eu o intrebare.. cand avem o relatie de lunga durata asa.. de ce naiba... tre sa ne fie frica de fostele... prietene? eu mereu cand am o relatie ma gandesc si l fostele lui prietene.. ca cine stie.. poate se va intoarce la una din ele.. si nush ce sa zic...asa mi s-a intamplat mai demult.. eram cu prietenu meu.. la un concert.. si pac vine una in bratele lui.. si-l pupa.. p obraz etc.. si foarte entuziasmata il intreba ce face.. dupa ce a plecat fata... l-am intrebat.. cn e si mi-a zis fosta... asta nu inteleg.. o data ce ai terminat cu tipu relatia.. de ce il mai cauti??



asta nu se numeste ca il cauta fosta, ci ca s-a intalnit cu fosta la un concert si l-a intrebat ce mai face.............si e perfect normal intre doi oameni care se cunosc .......se numeste a lasa loc de 'buna ziua' cand termini o relatie.......
_diana_
Postat pe 30 Iunie 2009 21:31
De la: kudika027602, la data 2009-06-11 14:30:50
De la: ella_c, la data 2009-06-11 13:11:04nu am inteles prea multe ...doar multe prescurtari si multi de "k".


Fii frate on topic, nu te mai da cu parerea referitor la modul in care scrie k nu esti tu einstein in gramatica si ortrografie !


acelasi raspuns il am si pt tine te bagi precum musca in posterior...apropo tu ai inteles ceva din postarea initiatoarei topicului ca vad a te-ai multumit sa comentezi comentariul alteia...si cam atat...



on topic.... eu una l-as fii lasat de mult sunt mult prea posesiva si prea orgolioasa sa pun pe cineva sa aleaga intre mine si alta.
dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Iulie 2009 12:30
De la: dex2a19, la data 2009-06-11 13:01:04Ma numesc Andreea si as avea nevoie de un sfat...poate sa aud si parerea altor persoane sunt cu prietenul meu d 7 luni...stiu k e putin dar il iubesc....intre noi e o diferenta de 13 ani...(eu fac 21 el 34). unii pot spune k e o diferenta mare si k nu o s mearga dar eu sper k toata lumea sa se insele..desi suntem d putin timp impreuna am o mare problema AMIK LUI....pe care cu cunoaste de 15 ani.....fiinta asta m inebuneste....il suna d trei ori intr-o ora si knd ii raspunde a patra oara la tel il intreaba c face.....nu suna cu un motiv serios......nu sunt geloasa pe ea k femeie...nici nu as avea pe cine....doar k e stresanta ea k persoana.....l-am pus p iubitul meu sa aleaga intre noi 2 desi nu ar fi trebuit....si el a inceput propozitia cu EA !!!.....acum o suna p cumnata mea si vb urat despre prietenul meu...k e nesimtit si multe alte chestii.....k s nu uit....prietenul meu i-a facut mobila de bucatarie impreuna cu un amic de-al lui kre s-a dat l fund.....si acum tipa il suna si il streseaza cu mobila......l-am sfatuit pe prietenul meu s se duca s ii termine mobila renuntand eu l timpul nostru p care treb sa-l petrecem impreuna.....noi n vdm doar in week-end....s termine mobila aia o data ptr totdeauna...
ajutati-ma.....simt k inebunesc.....am facut bine....sau mai bine zis c treb s fac k relatia mea s continue

mai bine lasa in doamne iartama mobila si cumnata si pe nebuna si pe avorton si innebuneste cu altu de mana

angelo_micnegrusiurat
Postat pe 1 Iulie 2009 22:09
Vorbeste cu el cu mult calm si seriozitate. Daca el se eschiveaza si schimba subiectul inseamna ca e ceva necurat la mijloc. Ce sa zic...tu esti tanara, in floarea varstei. Daca reusesti sa te desparti de el vei plange cateva zile, vei iesi prin cluburi si peste cateva luni iti gasesti pe altul. De ce nu'i faci o vizita neasteptata cand lucreaza la mobila aia (sa ai un bun pretext). Succese in continuare. Viata nu se termina din cauza unui barbat cat de mult l'ai iubi u. Fi tare
pmbada_15
Postat pe 8 Decembrie 2009 17:45
Nu, te sfatuiesc sa faci cum m-a ajutat Dumnezeu sa aflu, ca nu e bine sa faci dragoste cu cineva cu care nu esti casatorit religios. Bine, ca spunea Sf. Paul ca nu e bine pentru om sa se atinga de femeie. Daca vrea sa se atinga, sa se casatoreasca. Dar zicea Sf. Paul ca este mai bine pentru om sa ramana cum este el insusi. El era necasatorit.
Oricum Isus este Mirele intregii creatii, si pentru Dumnezeu fiecare este unic.
Asta zicea Isus in mesajele "J.N.S.R.", "Jesus, Notre Senieur, Revient", "Jesus de Nazareth, Senieur et Roi", "Je ne suis rien", ca pentru Dumnezeu fiecare este unic si fiecare poate reprezenta intreaga creatie.
Am aflat cum iti da voie sa te recasatoresti la ortodocsi, la catolici e altfel, mai adevarat. Mi-a zis un preot catolic calugar franciscan ca cununie peste cununie nu este valabil, daca unei persoane nu i-a murit sotul sau sotia nu se poate recasatori.
Cred ca aceasta este diferenta cea mai srerioasa, cea mai grava, dintre cele doua biserici surori.
kudika081126
Postat pe 9 Decembrie 2009 00:11
De la: , la data 2009-06-11 13:01:04Ma numesc Andreea si as avea nevoie de un sfat...poate sa aud si parerea altor persoane sunt cu prietenul meu d 7 luni...stiu k e putin dar il iubesc....intre noi e o diferenta de 13 ani...(eu fac 21 el 34). unii pot spune k e o diferenta mare si k nu o s mearga dar eu sper k toata lumea sa se insele..desi suntem d putin timp impreuna am o mare problema AMIK LUI....pe care cu cunoaste de 15 ani.....fiinta asta m inebuneste....il suna d trei ori intr-o ora si knd ii raspunde a patra oara la tel il intreaba c face.....nu suna cu un motiv serios......nu sunt geloasa pe ea k femeie...nici nu as avea pe cine....doar k e stresanta ea k persoana.....l-am pus p iubitul meu sa aleaga intre noi 2 desi nu ar fi trebuit....si el a inceput propozitia cu EA !!!.....acum o suna p cumnata mea si vb urat despre prietenul meu...k e nesimtit si multe alte chestii.....k s nu uit....prietenul meu i-a facut mobila de bucatarie impreuna cu un amic de-al lui kre s-a dat l fund.....si acum tipa il suna si il streseaza cu mobila......l-am sfatuit pe prietenul meu s se duca s ii termine mobila renuntand eu l timpul nostru p care treb sa-l petrecem impreuna.....noi n vdm doar in week-end....s termine mobila aia o data ptr totdeauna...
ajutati-ma.....simt k inebunesc.....am facut bine....sau mai bine zis c treb s fac k relatia mea s continue






... da papagal ti-ai gasit si tu ... degeaba are 34 de ani ... are prietena de 21 de ani si inca mai pierde vremea ... de unde or fi aparut atitia papagali greu de inteles ...
marco918
Postat pe 28 Decembrie 2009 02:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Agentia de turism AVENTURE 10 De la: battleofwits 17 Martie 2011 16:13
Prinde ultimele locuri in tabara de schi 1 De la: adventurecamps 8 Ianuarie 2010 13:37
Early Booking Egipt - Sharm El Sheikh 1 De la: scorpio67 6 Ianuarie 2010 11:52
Bancomate Costinesti 2 De la: marco918 16 Iulie 2010 21:02
eu geamana ; el rac; 11 De la: iri_serban 8 Octombrie 2009 12:16