Setari Cookie-uri

am si eu nevoie de un sfat pls

am si eu nevoie de ajutor, caci nu stiu ce sa mai fac. Sunt cu un baiat de aproape un an, in aceasta perioada am stat mai mereu impreuna. cand zic asta, ma refer ca fiecare noapte am stat-o impreuna. Ieri l-am intrebat daca vrea sa mearga la film si mi-a zis ca nu, ca vrea sa stea cu maicasa ca tocmai ce venise de la mare. m-a intrebat daca vreau sa ma duc sa o vopsesc si eu i-am zis ca ma duc cu o prietena in oras si s-a suparat foarte rau pe mine. mi-a spus cuvinte jjgnitoare si cand i-am spus sa ne vedem sa discutam a zis ca trebuie sa stea cu maicasa si ca eu sunt vinovata pentru tot ca mi-am pus pritena (care imi e si verisoara) pe primul loc si ca pe el si maicasa i-am lasat pe locul 2. deci supararea lui e ca nu m-am dus sa o vopsesc pe maicasa. sunt eu nebuna sau nu mai stiu... la cine e problema la mine sau la el, ce sa ma fac? sa ii cer scuze sau sa astept sa isi ceara el...
pissy_rasfatzat
Postat pe 11 Iunie 2009 15:04
Draga mea,in primul rand acest baiat este un nesimtit si jumatate,daca spui k a inceput sa te jigneasca doar pt faptul k ai refuzat s te duci s o vopsesti p mama lui spune multe..apoi te-a facut sa te simti vinovata pt tot..nu ti se pare k ai pierdut ceva p drum?si cand spun asta ma refer la faptul k u esti prea ancorata in relatia asta si din cate se pare el nu mai e k inainte.Despre un baiat cand nu mai respecta fata/femeia de langa el nu se mai poate spune ca este indragostit,k iubeste ,k se implica in relatie,pt daca ar fi asa el ar face totul pt k voi s va intelegeti,dar pe el se pare k nu l-a interesat faptul k te jigneste..a aruncat cu vorbele aiurea,eu iti sugerez sa fii atenta la reactiile lui p viitor,pt ceva e putred la mijloc..daca ar fi dupa mine..as incerca sa ma debarasez un pic pt k e clar k indiferenta lui spune multe..aaa!si in nici un caz nu trebuie sa iti ceri u scuze,esti libera sa alegi ce sa faci,era optiunea ta sa te duci cu prietena ta,nu erai obligata sa o vopsesti p maikasa..reactia lui spune multe..daca i-a sarit tandara din atata lucru,acest baiat clar nu te merita.Sper sa nu ajungi sa fii si u una din fetele care se lasa calcate in picioare si ajung catelusul iubitului numai de dragul d afi cu el!Impune-te,spune-i ce nu iti convine,si daca nu e de acord treaba lui,nu tre s te skimbi u pt el,inseamna k nu te merita.Bafta!
karynna20
Postat pe 11 Iunie 2009 15:14
sa ii ceri scuzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
pai daca faci asta atunci poti sa te consideri nebuna
.........el ar trebui sa isi ceara scuze pt cuvintele jignitoare care ti lea spus
sa sti ca daca permiti odata o sa se repete la nesfarsit,si daca nu vrea sa vor despre tema asta eu zic sa ii dai si un ULTIMATUM ca acum are "sotie"daca stati intpreuna si ar trebui sa ii lase fusta lu maicasa nu te lasa calcata in picioare sub nici o forma NICIODATA si pentru NIMIC IN LUME
geo_geo822000
Postat pe 11 Iunie 2009 15:14
Dragut topic.............si de ce ma rog,i-ai cere scuze,ca inca nu te-a calcat la propriu in picioare? Pai daca iti permiti sa suporti, inseamna ca esti o martira in devenire.Tine-o tot asa!
messalinda
Postat pe 11 Iunie 2009 15:22
fetelor va multumesc mult de tot pentru sfaturi mi-ati ridicat moralul :) sa fiti iubite
pissy_rasfatzat
Postat pe 11 Iunie 2009 15:34
De la: pissy_rasfatzat, la data 2009-06-11 15:04:34am si eu nevoie de ajutor, caci nu stiu ce sa mai fac. Sunt cu un baiat de aproape un an, in aceasta perioada am stat mai mereu impreuna. cand zic asta, ma refer ca fiecare noapte am stat-o impreuna. Ieri l-am intrebat daca vrea sa mearga la film si mi-a zis ca nu, ca vrea sa stea cu maicasa ca tocmai ce venise de la mare. m-a intrebat daca vreau sa ma duc sa o vopsesc si eu i-am zis ca ma duc cu o prietena in oras si s-a suparat foarte rau pe mine. mi-a spus cuvinte jjgnitoare si cand i-am spus sa ne vedem sa discutam a zis ca trebuie sa stea cu maicasa si ca eu sunt vinovata pentru tot ca mi-am pus pritena (care imi e si verisoara) pe primul loc si ca pe el si maicasa i-am lasat pe locul 2. deci supararea lui e ca nu m-am dus sa o vopsesc pe maicasa. sunt eu nebuna sau nu mai stiu... la cine e problema la mine sau la el, ce sa ma fac? sa ii cer scuze sau sa astept sa isi ceara el...
Vewerita
Postat pe 17 Iunie 2009 18:01
depinde daca nu e prima data cand te jigneste ar trebui sa discutati..sa iei initiativa daca el nu e in stare...zii ca ai gresit ca lai lasat pe el pt vara ta..dar nici el nu trebuia sa vb urat cu tine...data viitoare promiti sa fii mai atenta dar si el sa vb frumos cu tine...fara respect nu merge nici o relatie;)
Vewerita
Postat pe 17 Iunie 2009 18:03
SA ISI CEARA SCUZE!!!!!!!!!!!
lalina1980
Postat pe 18 Iunie 2009 14:08
draga mea,nu stiu cat de impreuna ati fost voi si de ce insa cred ca e poate mult prea mult sa stai cu o persoana noapte de noapte impreuna timp de un an.de ce?si daca te despati de el?vei sta si cu urmatorul tot un an noapte de noapte?si la urma ce ai realizat?Draga mea esti fata,nu instrument de placere,asta ar trebui sa-ti puna un semn de intrebare!Si anume...unde e respectul lui pt tine???? Ati impartit totul poate mult prea devreme ,precizez nu-ti stiu varsta dar trebuie sa reflectez ,te vei trezi la urma ca iti vei dori sa iti formezi o familie si...sotul tau iti va reprosa ca ai fost cu nu stiu cati...NU-i da ocazia asta nu se merita!! Pasteaza-ti demnitatea de femei! Nu ceda la orice vorba frumoasa ca baietii sunt interesati de cele mai multe ori sa obtina ceva! Si daca vezi ca el te jugneste de pe acu,nu teastepta ca dupa sa-ti merga bine,asta demonstreaza ca e fara RESPECT. Multa intelepciune!
petit_consselle
Postat pe 19 Iunie 2009 19:23
ce sa faci sa iti ceri scuze?nici gand el te a jignit si iai intorso cum el nu avrut sa mearga cu tine nici tu nu ai vopsito pe mama lui asa ca santeti chit.dacaii permiti sa te jigneasca asa va face mereu asa k nu permite la nimeni sa te jigneasca mai ales dupa 1 an macar daca erau 2 sau 5 ani,dar nu hop de abea ne stim si ne jignim mai rau k tigani.tineri in ziua de azi nu mai au putin respect.rusine sa ii fie acelui baiat.numai bine.poop

Postat pe 20 Iunie 2009 08:32
De la: ALINUTZA_PISICUTA, la data 2009-06-20 08:32:58 ce sa faci sa iti ceri scuze?nici gand el te a jignit si iai intorso cum el nu avrut sa mearga cu tine nici tu nu ai vopsito pe mama lui asa ca santeti chit.dacaii permiti sa te jigneasca asa va face mereu asa k nu permite la nimeni sa te jigneasca mai ales dupa 1 an macar daca erau 2 sau 5 ani,dar nu hop de abea ne stim si ne jignim mai rau k tigani.tineri in ziua de azi nu mai au putin respect.rusine sa ii fie acelui baiat.numai bine.poop
Alinuta sichiar daca ar fi avut impreuna 2 sau 5 ani asta inseamna ca avea voie sa o jigneasca?!?!?!NO WAY!!!!!!!!!Nu cred...........nush dc dar daca as fii femeie si as fii in locul ei mai ales ca poate nu sunt de mult impreuna l-as lasa sa stea langa fusta mamei ca se pare ca fara mamica nu prea e in stare sa faca nimik si stati chill ca nu incerc,daca asta ganditi, sa ma dau bine pe langa nimeni insa parerea mea despre astfel de barbati e ca pur si simplu se tem de femeia care e langa ei si nu stiu altfel sa o "controleze" decat daca o bat sau o jignesc
Musca_Tze_Tze
Postat pe 20 Iunie 2009 15:33
Oameni buni, dar v-ati gandit la faptul ca omul ala poate chiar a vrut sa o includa in familie, nu e lucru mic faptul ca a chemat-o la el sa o vopseasca pe MAICA-SA!! Probabil vorbise in prealabil cu mama si nici mama lui nici el nu se asteptau ca domnisoara sa refuze sa vina la ei ca trebuie sa mearga undeva cu prietena, verisoara...
Daca i-ai fi explicat frumos ca in acel moment nu poti, dar vei veni maine zi sa zicem, sau pe seara, sau oricand altcandva, poate ar fi inteles.
Daca te-a jignit desi i-ai explicat ca tu chiar nu reusesti sa ajungi sa o vopsesti pe mama, atunci e grava treaba. Poate e bine ca ai descoperit o fata pe care n-o stiai pana atunci.
liliana2005
Postat pe 20 Iunie 2009 21:13
scumpo, o sa fiu scurta si la obiect ... : DEBARASEAZATE DE EL!!! NU E BENEFIC PT TN!!! MERITI MULT MAI MULT!!!
yogyb
Postat pe 21 Iunie 2009 16:44
hm.. stii ce cred eu?? cred k baiatu` nu trebuia sa fie nici el chiar asa de suparacios eu zis sa mai astepti ... cred ca el isi va cere scuze
denisa0906
Postat pe 21 Iunie 2009 22:02
Nu ne mai dai noutati? Ce s-a mai intamplat, v-ati impacat sau nu? Si cum au decurs ostilitatile?
Daca nici pana acum nu ti-ai luat inima in dinti sa lamuresti lucrurile, fa-o cat mai urgent. Lucrurile ramase nespuse nu se clarifica niciodata de la sine, iar un compromis aduce un altul dupa el. Crede-ma, am destule experienta in materie... Si daca e un tip care o pune pe maica-sa in prim-plan, mai bine fugi de el.
Artemise
Postat pe 23 Iunie 2009 11:32
De la: liliana2005, la data 2009-06-20 21:13:00Oameni buni, dar v-ati gandit la faptul ca omul ala poate chiar a vrut sa o includa in familie, nu e lucru mic faptul ca a chemat-o la el sa o vopseasca pe MAICA-SA!! Probabil vorbise in prealabil cu mama si nici mama lui nici el nu se asteptau ca domnisoara sa refuze sa vina la ei ca trebuie sa mearga undeva cu prietena, verisoara...
Daca i-ai fi explicat frumos ca in acel moment nu poti, dar vei veni maine zi sa zicem, sau pe seara, sau oricand altcandva, poate ar fi inteles.
Daca te-a jignit desi i-ai explicat ca tu chiar nu reusesti sa ajungi sa o vopsesti pe mama, atunci e grava treaba. Poate e bine ca ai descoperit o fata pe care n-o stiai pana atunci.


bravo.
cristi_nne
Postat pe 23 Iunie 2009 12:28
hm...desi multora le pare absurda supararea lui,sincer,inteleg,pt k si eu am trecut prin asa cva,cu logodnicul meu,dupa ,4 ani,insa nu mi-a adresat cuv jignitoare.comportamentul si reactia lui evidentiaza dorinta lui de suprematie,adika,doreste ca el si ceea ce tine de el sa fie pt tine,ceea ce inseamna,PRIMUL LOK.insa tu trebuie sa incerci sa il faci sa inteleaga faptul ca ai si tu prietene(in cazul in care te desparti de el,mergi la mama lui sau la prietenele tale?)ai si tu anumite obligatii,pt k la urma urmei aveai o obligatie fata de prietena ta,si daca mergeai sa o vopsesti pe mama lui,se supara prietena ta,si tot nu era ok.el trebuie sa int k tu esti iubita lui,nu secretara care face tot ceea ce zike el.si apropo,sfatul meu e sa nu ii mai permiti nikiodata sa te jigneasca sau sa te agreseze,in niki un fel,pt k prin acest lucru tu ii demonstrezi lui k nu ai respect pt tine insuti,si daca nu ai acest respect,niki cel din partea celorlalti nu il vei avea nikiodata.
kudika030826
Postat pe 29 Iunie 2009 18:19
va multumesc foarte mult pentru sfaturi, ce sa va zic acum e foarte bine ... am avut o discutie foarte lunga, mi-am spus punctul de vedere si i-am zis simplu ca daca nu face o schimbare o sa ne despartim. acum cred ca a inteles de fapt ce vroiam si nu pot sa spun decat ca e lapte si miere, se poarte exceptional si asta de la incindentul respectiv. Cred ca si-a dat seama ce vrea si a invatat sa faca diferenta intre mine si viata lui de familie lucru care pe mine ma bucura foarte mult. va multumesc ca m-ati ajutat. :*
pissy_rasfatzat
Postat pe 30 Iunie 2009 23:25
io cred ca el a inteles ca are o femeie langa el si nu o carpa.
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 23:28
De la: pissy_rasfatzat, la data 2009-06-11 15:04:34sa ii cer scuze sau sa astept sa isi ceara el...
[/quote]

Ita ma cica sa iti ceri tu scuze Da` ia mai da-l dracu, daca el crede ca ai facut o catastrofa pentru ca n-ai venit s-o dai cu smacolina pe ma-sa. Ea nu e in stare sa se faca singura ? Da` ce are, e handicapata ? Pastreaza-ti pozitia, ca altfel inseamna ca n-ai coloana vertebrala, o sa te considere o proasta si o sa se foloseasca de tine pana la ultimul fir din cap. Auzi la el, ca ma duc acum sa-i dau doua scatoalce.
Frankie_Zuzu
Postat pe 3 Iulie 2009 08:50
draga mea, te felicit pentru decizia luata.esti unsa dintre putinele fete care isi pun prietenele si familia deasupra iubitul.stai linistita pentru ca ai procedat cum trebuie.in al2 lea rand nu trebuie sa te manipuleze nimeni si nici sa-ti impuna sa faci ceva,si in al3lea rand lasa-l pe el sa-si ceara scuze pentru ca tu nu ai gresit cu nimic.si crede-ma ca daca te iubeste iti va cere iertare
dolcik1
Postat pe 3 Iulie 2009 19:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu gemeni.................................el scorpion 9 De la: nvb 29 Iulie 2009 10:27
12 motive pt care suntem zodia care suntem 103 De la: thadoogback 21 Octombrie 2010 18:11
De ce sunt asa multe fete obsedate de prietenii lor? 9 De la: karla_08 11 Iunie 2009 11:38
O dilema si poate un raspuns 20 De la: AliceP 24 Octombrie 2009 00:05
buna fetelor un rasp daca se poate dar fara mistouri 14 De la: BabyDoll1005 21 Iulie 2010 19:04