Setari Cookie-uri

Carduri de sanatate in sistemul privat

Am vazut recent ca au aparut cardurile de sanatate in sistem privat. Te poti inscrie gratuit si poti chiar sa castigi bani din asta. Eu m-am inscris. daca vreti sa va inscrieti puteti intra pe site www.medaliat.ro si sa va inscrieti numai cu un cod de recomandare. Eu am codul 1210000660000011
Acum sunt discounturi la sistemul medical privat. In plus primesti un card pe baza caruia primesti reduceri si pe care este trecut si numele si telefonul persoanei care sa fie sunata in caz de urgenta. Si vor mai aparea si alte facilitati in timp.
Ce parere aveti de necesitatea unei astfel de sistem, care poate chiar deveni afacere?
calutul
Postat pe 2 Ianuarie 2011 16:19
da sigur, afaceri pentru cei implicatri in actul medical privat, nu pentru tine ca pacient!
tu poti sa mori linistit, ca are cine sa se ocupe de afacerile tale!!
geo_resuscitat
Postat pe 2 Ianuarie 2011 18:33
Oare de ce oamenii sunt asa pesimisti ? Si atunci cand cineva te ajuta crezi ca iti vrea raul... De aceeia 90% dintre oameni nu au succes si satisfactie in viat. Si tot din acelasi motiv sunt atrasi de stiri negative. Daca iti doresti raul el chiar vine, la fel este si cu norocul in viata.
calutul
Postat pe 4 Ianuarie 2011 19:33
De la: calutul, la data 2011-01-04 19:33:04 Daca iti doresti raul el chiar vine, la fel este si cu norocul in viata.

terminati cu filozofia asta de doi bani s'un branci...legea atractiei fass...raul vine oricum, ca si binele...nu cred ca e cineva atat de cretin incat sa-si doreasca raul
miss_darine
Postat pe 4 Ianuarie 2011 19:41
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-02 18:33:26da sigur, afaceri pentru cei implicatri in actul medical privat, nu pentru tine ca pacient!
tu poti sa mori linistit, ca are cine sa se ocupe de afacerile tale!!


te tratez eu...pro bono... dar tre sa vii pana aici....si sa nu il uiti acasa pe EL
_oktober_
Postat pe 4 Ianuarie 2011 19:52
De la: _oktober_, la data 2011-01-04 19:52:27
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-02 18:33:26da sigur, afaceri pentru cei implicatri in actul medical privat, nu pentru tine ca pacient!
tu poti sa mori linistit, ca are cine sa se ocupe de afacerile tale!!


te tratez eu...pro bono... dar tre sa vii pana aici....si sa nu il uiti acasa pe EL


ah, uite aici ma doare
buna okto
geo_resuscitat
Postat pe 4 Ianuarie 2011 20:15
ntz...aud asta toata ziua..pot sa-mi dau seama cand cineva minte....dar daca tu vrei sa te doara ...se rezolva
buna seara geo
_oktober_
Postat pe 4 Ianuarie 2011 20:17
De la: calutul, la data 2011-01-04 19:33:04Oare de ce oamenii sunt asa pesimisti ? Si atunci cand cineva te ajuta crezi ca iti vrea raul... De aceeia 90% dintre oameni nu au succes si satisfactie in viat. Si tot din acelasi motiv sunt atrasi de stiri negative. Daca iti doresti raul el chiar vine, la fel este si cu norocul in viata.


ma' armasarel, n-am nimic cu tine, probabil esti baiat de gasca si cu bune intentii.
dar nu ajung bunele intentii sa creezi un sistem sanitar privat si sa mai platesti pentru el.
dar, dupa tot ce se intampla in tara asta, sunt singur ca vreo limba lunga va rascolii urechea si fundu' vreunui ministru de sanatate astfel sa se creeze premizele aparitiei sistemului sanitar privat obligatoriu.
dupa sistemul de pensii privat obligatoriu, dupa asigurarea de casa obligatorie...de ce cineva nu s-ar imbogatii de pe urma saracilor cu servicii de sanatate private!!
da' sa revin, cum spuneam , intentia ta este una buna. putin naiva da' buna.
geo_resuscitat
Postat pe 4 Ianuarie 2011 20:20
Aici ai avantajul ca toata lumea castiga. Oare de ce toata lumea se gandeste la cat castiga vecinul si nu face cumva sa castige si el ca vecinul sau chiar mai mult.
Cand cumparati paine va ganditi unde merge TVa-ul sau profitul? si nu veti mai cumpara paine ca sa nu se imbogateasca brutarul? Un produs util si necesar va fi cautat oricum. Daca brutarul v-ar plati ca ii aduceti clienti la paine ar fi si mai bine...nu?
calutul
Postat pe 5 Ianuarie 2011 19:00
De la: calutul, la data 2011-01-05 19:00:22Aici ai avantajul ca toata lumea castiga. Oare de ce toata lumea se gandeste la cat castiga vecinul si nu face cumva sa castige si el ca vecinul sau chiar mai mult.
Cand cumparati paine va ganditi unde merge TVa-ul sau profitul? si nu veti mai cumpara paine ca sa nu se imbogateasca brutarul? Un produs util si necesar va fi cautat oricum. Daca brutarul v-ar plati ca ii aduceti clienti la paine ar fi si mai bine...nu?

si daca totusi cineva este interesat de www.medaliat.ro cand se inscrie sa foloseasca noul cod de sponsor
2100000100000000
dar stiu ca nu toata lumea vrea sanatate si bani, desi in urma cu cateva zile asta ne uram toti unul altuia...
calutul
Postat pe 5 Ianuarie 2011 19:03
eu cat timp stau in tara nu-mi cumpar nici-un card de sanatate privat ...asa de-al draqu
prefer sa dau spaga sau sa ma duc direct la spital privat daca am ceva de rezolvat decat sa platesc o asigurare care oricum ma va costa mai mult decat ma costa sa platesc serviciile medicale.

daca plec afara din tara cu exceptia bulgariei :P, imi cumpar pentru ca niciodata nu se stie prin ce rapa ajungi si e bine sa ai o asigurare de sanatate pe unde te afli ...in rest, ma F#CK in asigurarile lor
battleofwits
Postat pe 5 Ianuarie 2011 19:05
De la: calutul, la data 2011-01-05 19:00:22Aici ai avantajul ca toata lumea castiga. Oare de ce toata lumea se gandeste la cat castiga vecinul si nu face cumva sa castige si el ca vecinul sau chiar mai mult.
Cand cumparati paine va ganditi unde merge TVa-ul sau profitul? si nu veti mai cumpara paine ca sa nu se imbogateasca brutarul? Un produs util si necesar va fi cautat oricum. Daca brutarul v-ar plati ca ii aduceti clienti la paine ar fi si mai bine...nu?

tzucurel, pupa-ti-as cardu', ce poti sa castigi dintr-o asigurare medicala!!??
hai, uimeste-ma cu valoarea castiggului, si apoi ma duc si la vecinu' si-l bat pana-si face card la voi! 'tu-i capra lui!!
geo_resuscitat
Postat pe 5 Ianuarie 2011 21:01
De la: battleofwits, la data 2011-01-05 19:05:39eu cat timp stau in tara nu-mi cumpar nici-un card de sanatate privat ...asa de-al draqu
prefer sa dau spaga sau sa ma duc direct la spital privat daca am ceva de rezolvat decat sa platesc o asigurare care oricum ma va costa mai mult decat ma costa sa platesc serviciile medicale.

daca plec afara din tara cu exceptia bulgariei :P, imi cumpar pentru ca niciodata nu se stie prin ce rapa ajungi si e bine sa ai o asigurare de sanatate pe unde te afli ...in rest, ma F#CK in asigurarile lor


da in Bulgaria de ce nu-ti faci?
Ame_ly
Postat pe 5 Ianuarie 2011 21:11
De la: Ame_ly, la data 2011-01-05 21:11:28
da in Bulgaria de ce nu-ti faci?


nu stiu...ma duc prea des... si ma simt ca acasa ...poate ca o sa-mi fac si la astia
battleofwits
Postat pe 5 Ianuarie 2011 21:17
De la: battleofwits, la data 2011-01-05 21:17:29
De la: Ame_ly, la data 2011-01-05 21:11:28
da in Bulgaria de ce nu-ti faci?


nu stiu...ma duc prea des... si ma simt ca acasa ...poate ca o sa-mi fac si la astia


pai da,voi din Bucuresti mergeti la o cafea in Bulgaria,asa cum si di n Arad ajungi rapid la o c cafea in Ungaria
Ame_ly
Postat pe 5 Ianuarie 2011 21:25
si io ma dau in barci cu marea neagra
geo_resuscitat
Postat pe 5 Ianuarie 2011 21:26
De la: Ame_ly, la data 2011-01-05 21:25:30
pai da,voi din Bucuresti mergeti la o cafea in Bulgaria,asa cum si di n Arad ajungi rapid la o c cafea in Ungaria

intr-un fel ...va cam invidiez pentru faptul asta, budapesta aproape, viena aproape, baitermale foarte bune la unguri ...aproape, dehhh

insa noi ne dam cu mobrele pe coasta marii negre de la burgas la navodari SIC!
battleofwits
Postat pe 5 Ianuarie 2011 21:29
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-05 21:26:26si io ma dau in barci cu marea neagra


tu esti cel mai avantajat...si nici nu iesi din tara
baftosule
Ame_ly
Postat pe 5 Ianuarie 2011 21:35
De la: Ame_ly, la data 2011-01-05 21:25:30 pai da,voi din Bucuresti mergeti la o cafea in Bulgaria,asa cum si di n Arad ajungi rapid la o c cafea in Ungaria


Poate data viitoare ma anunti si pe mine , fac cinste cu cafeaua . De mult nu am mai fost in Ungaria .
Alex_Bodea
Postat pe 5 Ianuarie 2011 21:36
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-05 21:26:26si io ma dau in barci cu marea neagra

si eu?... ma dau in barci cu tine ...
carla11
Postat pe 5 Ianuarie 2011 21:41
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-05 21:36:40
De la: Ame_ly, la data 2011-01-05 21:25:30 pai da,voi din Bucuresti mergeti la o cafea in Bulgaria,asa cum si di n Arad ajungi rapid la o c cafea in Ungaria


Poate data viitoare ma anunti si pe mine , fac cinste cu cafeaua . De mult nu am mai fost in Ungaria .



habar n-am cine esti
Ame_ly
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:07
De la: deliana, la data 2011-01-05 21:41:04
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-05 21:26:26si io ma dau in barci cu marea neagra

si eu?... ma dau in barci cu tine ...


ne... barcuim impreuna!!
geo_resuscitat
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:09
cum D-ne iarta-ma ati ajuns voi de la sanatate...la barci
miss_darine
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:11
De la: miss_darine, la data 2011-01-05 22:11:49 cum D-ne iarta-ma ati ajuns voi de la sanatate...la barci


asa cum altii ajung de la retete de prajituri la preludiu
tzuc dulce, doamna darine. doar ne prostim si noi o tzara
geo_resuscitat
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:13
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-05 22:13:46
asa cum altii ajung de la retete de prajituri la preludiu
tzuc dulce, doamna darine. doar ne prostim si noi o tzara

corect
tzuc geo
miss_darine
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:40
Oare cineva a fost curios sa vada despre ce e vorba? Sau vreti numai sa pierdeti timpul pe aici si sa va dati in barci? In primul rand ai reduceri la sistemul medical privat si nu mai dai spaga la medicii de la stat , ai conditii mai bune la privat si stii din start cat costa, primesti un card de reduceri pe care este trecut si numele cu telefonul persoanei sunate in caz de urgenta. Si asta e doar inceputul. Intrati pe www.medaliat.ro si cititi contractul la termeni si conditii. Intai studiati o oportunitate inainte de a va da cu parerea . Si vor fi muuuuult mai multe lucruri frumoase pe viitor...
Si pentru fiecare persoana pe care o aduci in sistem primesti cate 50 lei.
calutul
Postat pe 7 Ianuarie 2011 00:18
fataaa, calmeaza-te, o sa faci tensiune!
trenul_vietii
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:11
De la: calutul, la data 2011-01-02 16:19:53Am vazut recent ca au aparut cardurile de sanatate in sistem privat. Te poti inscrie gratuit si poti chiar sa castigi bani din asta. Eu m-am inscris. daca vreti sa va inscrieti puteti intra pe site www.medaliat.ro si sa va inscrieti numai cu un cod de recomandare. Eu am codul 1210000660000011
Acum sunt discounturi la sistemul medical privat. In plus primesti un card pe baza caruia primesti reduceri si pe care este trecut si numele si telefonul persoanei care sa fie sunata in caz de urgenta. Si vor mai aparea si alte facilitati in timp.
Ce parere aveti de necesitatea unei astfel de sistem, care poate chiar deveni afacere?



cei care nu au platit Cas la stat vor trebui sa plateasca retroactiv in cazul in care vor avea probleme de sanatate, sau sa plateasca integral spitalizarea. Cat despre aceste carduri depinde ce discount-uri ofera si la ce clinici private, oricum tin sa te anunt ca acest sistem este vechi , iar cine vrea cu adevarat sa isi faca un abonament la o clinica se adreseaza direct clinicii, platesc o taxa anula, si beneficiaza de anumite servicii gratuite cat si de reduceri pt anumite specialitati medicale, iar aceasta metoda este mult mai sigura decat cea care presupune apelarea la o firma intermediara.
visan_georgiana
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:16
De la: calutul, la data 2011-01-07 00:18:07Oare cineva a fost curios sa vada despre ce e vorba? Sau vreti numai sa pierdeti timpul pe aici si sa va dati in barci? In primul rand ai reduceri la sistemul medical privat si nu mai dai spaga la medicii de la stat , ai conditii mai bune la privat si stii din start cat costa, primesti un card de reduceri pe care este trecut si numele cu telefonul persoanei sunate in caz de urgenta. Si asta e doar inceputul. Intrati pe www.medaliat.ro si cititi contractul la termeni si conditii. Intai studiati o oportunitate inainte de a va da cu parerea . Si vor fi muuuuult mai multe lucruri frumoase pe viitor...
Si pentru fiecare persoana pe care o aduci in sistem primesti cate 50 lei.


cine vrea un abonament de sanatate se duce direct la clinica respectiva, nu apeleaza la firme interpuse care isi iau si ele un comision pt clientii pe care ii aduc; dar inteleg tu te zbati pt ca ai un interes material si atat
visan_georgiana
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:18
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-05 21:26:26si io ma dau in barci cu marea neagra


si io in Ulcinj...SIC...ajung mai repede decat la Constanta...si cu masina intreaga
_oktober_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire sau orgoliu? 5 De la: XOXO_GG_ 20 Mai 2009 23:29
ce cosmetice trebuie sa folosesc pentru riduri 1 De la: kudika136905 7 Martie 2010 09:21
un sfat....din experienta voastra proprie??? 2 De la: i_andra 2 Septembrie 2010 17:28
FIDEL SAU INFIDEL IN OCCIDENT 58 De la: monik_mail2006 15 August 2009 01:45
cum seduci un baiat de 15 ani? 182 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:53