Setari Cookie-uri

Henna pentru vopsirea parului

Cine a folosit henna negru pt vopsirea parului?sunt din cluj si nu stiu de unde as putea achizitiona...am incercat la plafar dar nu aveau culoarea neagra
nathasa
Postat pe 23 Ianuarie 2010 23:23
De la: nathasa, la data 2010-01-23 23:23:06Cine a folosit henna negru pt vopsirea parului?sunt din cluj si nu stiu de unde as putea achizitiona...am incercat la plafar dar nu aveau culoarea neagra


suvite?sau ce ?
iulia069834
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:24
am gasit la crrefour henne color paris..m-am facut p par dar mi-a tinut culoarea vreo 2 zile.dar acum paarul imi e mai matasos...dar as vrea totusi sa imi si iasa culoarea parului...daca stii cumva alta gama pt vopsirea totala a parului
nathasa
Postat pe 1 Februarie 2010 11:20
De la: nathasa, la data 2010-02-01 11:20:51am gasit la crrefour henne color paris..m-am facut p par dar mi-a tinut culoarea vreo 2 zile.dar acum paarul imi e mai matasos...dar as vrea totusi sa imi si iasa culoarea parului...daca stii cumva alta gama pt vopsirea totala a parului


a am crezut ca sunt suvite..ca aia ma interesa

dar oricum incearca loreal sau acasa daca cunosti mama mea asa face
iulia069834
Postat pe 1 Februarie 2010 11:24
da eu vreau cu henna....au cei d la loreal produse din henna
nathasa
Postat pe 1 Februarie 2010 16:14
De la: nathasa, la data 2010-02-01 16:14:11da eu vreau cu henna....au cei d la loreal produse din henna


aaa am crezut ca intrebi daca e henna buna ...scuze nu stiu

marca styx mai e ..
iulia069834
Postat pe 1 Februarie 2010 16:18
nu stiu ce sa zic eu sunt din constanta si la noi se gaseste peste tot. si eu folosesc si parul meu arata extraordinar cu toate ca nu tine f mult dar se vede f mare diferenta , probabil sti dak ai mai folosit
_maya_
Postat pe 5 Februarie 2010 18:21
Si cam cat tine? Eu as incerca o data ... doar ca sa vad cum mi-ar sta, desi prea mare diferenta nu cred sa fie(am parul castaniu inchis). Ma intereseaza mai ales daca o sa fie vreo problema sa renunt sa ma mai vopsesc...:d
Malehia
Postat pe 9 Februarie 2010 23:26
draga nati,hena de cea mai buna calitate gasesti pe pagina celor de la www.lush.ro;au culori superbe de la blond ,maro,tonuri de castaniu,pana la negru.este hena indiana,araba.in afara de faptul ca da niste culori superbe,naturale este si un bun tratament ptr par,care-l intareste si-l face mai matasos.dupa parerea mea toate femeile ar trebui sa renunte la vopselele de par atat de daunatoare care desi i-l coloreaza frumos,practik distrug firul de par.succes
puiu13
Postat pe 10 Februarie 2010 08:21
Am incercat si eu Henna negru....dar nu a iesit negru. Conteaza forte mult culoarea naturala aparului. Daca ai parul saten inchis, castaniu....ai mari sanse sa nu se vada vreo diferenta.
kdiana
Postat pe 10 Februarie 2010 09:02
Nu exista henna neagra, henna adevarata e rosie. Cea care da culoarea negru este o alta planta.
Kathara
Postat pe 10 Februarie 2010 10:10
Nu exista henna neagra, henna adevarata e rosie. Cea care da culoarea negru este o alta planta.
Kathara
Postat pe 10 Februarie 2010 10:10
Eu de un an ma fac cu henna neagra! Este foarte buna! Eu fac comanda pentru prietenele mele! Daca te intereseaza lasa-mi un mesaj si iti trimit numarul de telefon! un pliculet costa 4 lei, iar pentru par lung este nevoie cam de 3 pliculete. Taxele postale le platesc ei! Eu chiar recomand henna! eu ma vopsesc o data la 3 luni, si de cand folosesc henna nu-mi mai pica nici paru si straluceste super
Gosipp
Postat pe 12 Februarie 2010 09:31
NU TE-AS SFATUI, eu am incercato si am imputit si toata casa cu mirosul ei de plante, am stat o ora cu acea mancare de urzici pe par si nu a iesit nimik,decat am stat su acel miros pe par vreo 3 zile....este dezgustatoare...
kudika039631
Postat pe 12 Februarie 2010 14:46
Are miros de plante, dar la a doua spalare dispare,iar mirosul nu e mai neplacut decat al amoniacului.Singura problema este ca trebuie sa stai cu ea pe cap 5-6 ore ca sa aiba efect.Trebuie sa-ti alegi o zi in care stai acasa sau sa dormi cu ea pe cap dar este destul de incomod si mai ales, iarna poti sa racesti.Eu o folosesc o data la doua luni, este un bun tratament pentru par si culoarea se mentine uniforma.Cred ca se gaseste si la noi la plafar, eu mi-o aduc din strainatate.
ahava
Postat pe 12 Februarie 2010 20:24
henna e foarte buna pentru par, pentru ca-l intareste si-l face mai rezistent. problema e ca nu te tine foarte mult: vreo doua saptamani, sa zic... oricum, se duce treptat, asa ca vreo luna tot o sa-l ai cu cateva nuante mai inchis. mie imi placea mult cum arata. partea enervanta e ca trebuie sa stai cu chestia aia in cap cateva ore si pe langa asta, trebuie sa ai grija sa nu te mozolesti toata cu ea. as vrea sa ma mai vopsesc dar...cand ma gandesc la mizerie... oricum, e o alternativa foarte buna, la vopseaua aceea chimica, ce iti arde parul in timp.
Micael
Postat pe 17 Februarie 2010 10:23
Nu stiu ce Henna folositi voi de trebuie sa stati 5-6 ore cu ea pe par! eu stau 2 ore si imi tine culoare si vreo 2 luni! Nu as mai folosi vopsea din magazine pentru nimic in lume!
Gosipp
Postat pe 17 Februarie 2010 23:00
Salut.As dori si eu henna,dak se poate o comanda.mersi mult
deajust4u
Postat pe 16 Mai 2010 21:32
henna, henna si iar henna..si eu ca multe altele am vrut sa renunt la vopselele chimice si sa incerc una naturala.am citit pe toate siteurile si am ajuns al concluzia ca henna ar fi cea mai recomandata vopsea pe baza de plante. dupa ce mi-am facut temele am fost la un magazin naturist (constanta) si am gasit henna negru sonia. fericita m-am dus acasa, am facut "aluatul" care da, miroase ingrozitor si problema este k iti ramane in par cateva zile, de nu m poti sa i noaptea un somn linistit! cum arata asa zisa compozitie? verde si consistenta era ca nisipul ud.(am adaugat ulei masline si galbenus in compozitie pt mai multa hidratare) am stat 2-3 ore (nush cum am rezistat dar am rezistat ) nerabdatoare m-am clatit, dar abia am reusit sa scot tot "balegarul" din capul meu desi pe cutie spuneau sa nu te samponezi, eu am facut-o pt k altfel nu ai cum sa iti cureti parul. si rezultatul care credeti k a fost? nimic!absolut nici o nuantare!nimic! eu aveam parul saten mediu si varfurile ramase vopsite un fel de roscat. nici macar la radacina nu a prins! am incercat si a doua oara cu henna frantuzeasca, cik ar fi m buna, insa in cazul meu absolut nici o schimbare. intr-adevar parul e mai hidratat, dar si cu o masca de ulei de masline si galbenus obtii acelasi rezultat, nu tb sa stai 2-3 ore cu toata nebunia in cap. apoi alta problema citisem p forumuri k nu mai prinde vopseaua chimica pe un par vopsit cu henna. insa la mn a prins. m-am facut bruneta cu alix avien si a prins! asa ca nu am s ama m intorc niciodata la henna! pt roscate cik e buna, k prinde
jussst_me
Postat pe 17 Mai 2010 12:30
jussst_me... vopseaua Sonia e cea mai aiurea vopsea...nimeni nu este multumita de ea! Eu imi comand din Bucuresti vopsea originala Hena si eu garantez 100% ca dak incerci vei fi multumita! cand vrei sa incerci...da`mi un mesaj si iti las un nr de telefon. pliculetul este chiar foarte ieftin si ai nevoie cam de 3 pentru parul lung ;)
Gosipp
Postat pe 18 Mai 2010 20:58
am incercat si henna frantuzeasca si nimic! cred k raman la vopselele din comert si in plus imi fc masca saptamanala din ulei de masline si galbenus de ou mersi oricum pt ajutor!
jussst_me
Postat pe 19 Mai 2010 16:47
Hello
am si eu o intrebare.. s'a vopsit cineva cu vopsea chimica dupa henna si daca da...au fost efecte negative...gen alergii sau sa ii cada parul..?
multumesc mult
Maria_lara88
Postat pe 23 Iunie 2010 16:43
am folosit doar Henna Balsam si Henna Mousse Shampoo de la Bacchara pentru ingrijirea parului ( nu coloreaza) si pot spune ca a ramas foarte placut impresionata! Am parul uscat si mi l-a hidratat foarte bine.
ronna20
Postat pe 25 Iunie 2010 15:41
Buna Natasha,
Daca mai esti interesata de henna neagra,as putea sa iti trimit..e henna 100%naturala din Iran,ambalata in saculeti de panza de 500 gr(este suficienta pt 4-5 vopsiri pentru un par pana la mijlocul spatelui)la pretul de 40 lei +17 lei taxele de curierat
kudika035975
Postat pe 30 Iunie 2010 22:04
Buna,
Am vazut ca esti interesata de henna...daca mai e de actualitate,eu pot sa iti furnizez henna(rosie sau neagra) din Iran ambalata la saculeti din panza de 500 gr.la pretul de 40 lei+taxele postale sau curierat.
kudika035975
Postat pe 30 Iunie 2010 22:07
De la: Gosipp, la data 2010-05-18 20:58:05jussst_me... vopseaua Sonia e cea mai aiurea vopsea...nimeni nu este multumita de ea! Eu imi comand din Bucuresti vopsea originala Hena si eu garantez 100% ca dak incerci vei fi multumita! cand vrei sa incerci...da`mi un mesaj si iti las un nr de telefon. pliculetul este chiar foarte ieftin si ai nevoie cam de 3 pentru parul lung ;)

Buna, ma intereseaza si pe mine henna. Este indiana? Eu vreau castaniu sau maron exista?
miki70
Postat pe 5 Octombrie 2010 22:53
AS dori si eu daca se poate sa imi lasati nr de tel de la bucuresti in legatura cu aceaa henna care este super buna
albus_ramona
Postat pe 15 Ianuarie 2011 14:49
poate sa imi spuna si mie cineva daca aceasta henna mi-ar prinde si pe parul meu care este vopsit ciocolatiu si adevarata mea culoare este un castaniu.sa nu uit sa precizezca am si o sumedenie de fire albe care acum incep sa se vada la radacini
albus_ramona
Postat pe 15 Ianuarie 2011 14:59
As dori si ru henna roscat din iran , mai este disponibila oferta?
kudika361731
Postat pe 2 Februarie 2011 00:21
ce henna folosesti? ce firma, ce culoare ? care e colarea naturala a parului tau?:D. te pup
kudika362258
Postat pe 5 Februarie 2011 16:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HENNA pt un par frumos vopsit 7 De la: death_butterfly 16 Octombrie 2013 20:06
Vopsea buna 2 De la: kudika095118 16 Octombrie 2013 19:55
permanent 8 De la: balrog 14 Martie 2011 14:45
Produse profesionale pentru par Tigi Fudge Joico Senscience 1 De la: Heidi_85 8 Ianuarie 2010 23:10
pastile pentru slabit pe baza de fructe(sa incerk/nu???) 4 De la: ella_c 9 Martie 2009 21:35