Setari Cookie-uri

Concurs: Eu cine sunt?

Realizez ca nu pot inca raspunde la aceste intrebari.Concluzia este CA NU STIU CINE SUNT EU.
dana_mv
Postat pe 15 Iunie 2009 11:34
Ce si pe cine iubesc in viata asta? Iubesc viata,il iubesc pe Dumnezeu,imi iubesc familia,prietenii,iubesc SANATATEA,SINCERITATEA,FIDELITATEA si IUBIREA...

Lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine? In primul rand sinceritatea si faptul ca nu sunt cu mai multe fete....unei persoane ii spun in fata ce ma deranjeaza.Increderea pe care o pot avea ei in mine,faptul ca intotdeauna au un umar pe care sa planga si faptul ca sunt foarte ambitioasa si in acelasi timp puternica...

Incotro vreau sa ma indrept in viata mea? In primul rand sa am sanatate ca sa termin facultatea,sa ajung cat mai sus in domeniul muzicii si sa am o familie fericita.Pe scurta,sa fiu implinita pe plan personal si profesional.

Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?
"De ce doar cei care au bani ies in fata,fie ca au sau nu au nicio treaba cu domeniul respectiv,iar cei care sunt cu adevarat talentati stau in umbra??? "
pepa_pepita
Postat pe 15 Iunie 2009 11:42
imi iubesc mama si pe ionut.iubesc lucrurile simple si imi iubesc viata,asa cum e ea.cei din jur imi apreciaza inteligenta si sufletul.In viata vreau sa fac ceva maret,sa fac ceva bun pt oamenii din jurul meu.am raspuns la intrebarea ''langa cine vreau sa-mi petrec restul vietii?'' si ''pe cine iubesc si ma iubeste?'' insa raspunsul oferit din toata inima nu a multumit pe nimeni din jurul meu,dar asta nu ma impiedica sa-mi traiesc povestea alaturi de cine imi doresc.
seeya
Postat pe 15 Iunie 2009 11:45
Ce si pe cine iubesc in viata asta?...O intrebare la care nici nu trebuie sa stau pe ganduri.Il iubesc pe Dumnezeu, imi iubesc familia si iubesc pe cel care a fost sa fie prima mea iubire, dar care din pacate ma dezamagit.
Cre cred ca sunt lucrurile pe care cei din jurul meu le apreciaza la mine?hmm....la aceasta intrebare nu cred k exista cineva care poate raspunde si sa fie sigur k e asa, pt k nu poti sti ce gandesc cei din jur despre tine.Poti afla intrebandu-i, dar nici asa nu ai siguranta k e 100% adevarat, deoarece nu mai exista incredere.Pre k tot mai multi devin prefacuti.Cat despre mine, am aflat de la prietenii adevarati k parerea lor despre mine.Prerea lor e k sunt o fata de incredere si sincera.
In momentul de fata sunt intr-o perioada decisiva a vietii.Incotro vreau sa ma indrept?Undeva cat mai sus, spre succes; iar la ultima intrebare...nu stiu acum in prezent ce nu accepta, dar stiu k nu de mult cei care ma iubesc nu acceptau k eram prea increzatoare in oameni si am avut ghinionul k accest lucru sa se intoarca impotriva mea.
Concluzia e k nu mai exista oameni sinceri si de incredere, putini sunt cei carora le poti impartasi secretele tale.Trebuie sa ai incredere doar in tine!
thediamondgirl
Postat pe 15 Iunie 2009 11:50
voi incerca sa fiu sincera...citind intrebarile mi-am dat seama ca nu sunt sigura pe nici un raspuns...poate la intrebarea:"Ce si pe cine iubesti?" as putea raspunde ca "ce-uri" nu iubesc cat despre "cine",la 20 de ani credeam ca il iubesc pe prietenul meu,ca el este singura mea ratiune de a fi insa cu trecerea anilor toate sentimentele patimase s-au dus si acum stau si ma gandesc cu ce am ramas.
shoarecu
Postat pe 15 Iunie 2009 12:09
I : Ce iubesc si pe cine iubesc in viata asta ?
R : Iubesc plimbarile spontane cu masina , natura ,lucrurile simple , feminitatea.Persoanele pe care le iubesc nu sunt altele decat cei care ma cunosc cu adevarat ,care ma inteleg si care imi raspund sincer la orice intrebare pe care le-o adresez.
Karxanna
Postat pe 15 Iunie 2009 12:10
Imi iubesc familia, imi ador mama.
Iubesc lucrurile mici dar care sunt capabile sa transforme o zi catastrofala intr-una suportabila.
iubesc natura pentru ca reuseste mereu sa imi ia gandul de la problemele de zi cu zi si ma face sa ma gandesc la vacanta, la verde.
Iubesc marea, cu valurile care ma duc departe si care imi trimite visul catre eternitate.
Imi place sa visez, sa iert usor, sa am inima usoara si plina de dragoste pentru cineva, orice persoana care cred ca merita si e dispusa sa se lase iubita.
Iubesc rock-ul atunci cand sunt intr-o stare de agitatie continua, care ma pune in miscare si ma face sa merg hotarat pe strada, cu castile in urechi, imi da impresia ca orice as intreprinde in viitor imi va reusi.
Imi place de mine, atunci cand sunt volubila si stiu sa ma fac placuta de catre ceilalti, cand stau intre prieteni si stiu sa zambesc pe placul lor.

Elena_Sofia
Postat pe 15 Iunie 2009 12:11
I : Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
R : Cei din jurul meu cred ca imi apreciaza sinceritatea,punctualitatea ,imaginatia si exentricismul.
Karxanna
Postat pe 15 Iunie 2009 12:19
I : Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
R: Vreau sa ma indrept spre o cariera ca inspector OPC si imi doresc sa urmez si o facultate sau un curs de design interior.Pentru mine e mai imporatanta cariera decat viata de familie ,deci pt a avea o viata cu care sa fiu multumita trebuie sa-mi indeplinesc dorintele si visele legate de cariera mea.
Karxanna
Postat pe 15 Iunie 2009 12:32
Eu cine sunt?



Sunt Diavolyta

Diavolyta_
Postat pe 15 Iunie 2009 12:35
1. iubesc viata in sine, timpurile pe care le-am trait cu bune si rele, experienta pe care am capatat-o, familia mea, pe prietenul meu, chiar daca a gresit

2. responsabilitatea, sinceritatea dureroasa, uneori, determinarea

3. spre un final in care sa-mi aduc aminte cu placere ca am trait si in care sa nu fiu singura

4. intrebarile la care altii raspund cu minciuni si nu sint in stare sa-si asume responsabilitatea
cancun
Postat pe 15 Iunie 2009 12:37
trebari:
• Ce si pe cine iubesc in viata asta?
• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?

eu iubesc viata pentru ca desi am avut parte de multe greutati mi-a oferit si lucruri bune si minunate cum ar fi familia mea,sotul si fiul meu de 1 an si 10 luni si cred ca la 21 de ani ma pot mandri cu foarte multe lucruri realizate pana akum.
Apreciaza foarte mult sinceritatea,punctualitatea si faptul ca sunt o persoana responsabila.
Acum ca pe plan personal m-am realizat,pt k asa am considerat eu ca este mai important familia si copii acum ma gandec sa termin facultatea si dupa aia mai vedem.
Intrebarile la care am raspunsuri:lumea este parsiva si hoata si cauta sa profite de tine si se gandesc doar la ei fara sa conteze raul care il pot face persoanelor din jurul lor.si foarte multi nu recunosc asta si nu le accepta.
elenakudika
Postat pe 15 Iunie 2009 13:10
1.Iubesc viata asa cum este cu tot cei bun shi rau ..pt ca pana la urma asta ne va defini ca oameni
2.Sinceritatea shi poate faptul ca incerc sai ajut in tot ce pot....prsonaliatea mea
3.pai in viata orice om are un scop ...eu as vrea sa fac ceva in viata asta iar dupa ani cand voi privi inapoi sa fiu mandra de mine shi sa fiu de parere ca am facut ceva
4.intrebarile a caror raspuns poate altora nu le convine...desi sunt cele drepte
kudika024881
Postat pe 15 Iunie 2009 14:08
Ce si pe cine iubesc in viata asta?...in primul rind sotul ..el imi aduce zi de zi liniste in suflet,iubesc pe dumnezeu,iubesc familia

• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?sunt sincera,iubitoare si oricind ajut cit pot la nevoie

• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
intr-o lume mai buna...mai sincera...

• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?
....sunt un om plin de viata si cei din jur ma plac insa sunt multi oameni rautaciosi...intrebarea ar fi :de ce sunt unii oamenii egoisti,rautaciosi?...de ce nu pot la fel ca cei buni?....
pamela_1
Postat pe 15 Iunie 2009 14:13
• Ce si pe cine iubesc in viata asta?
• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?

1. Ce iubesc? Viata pe care o duc o iubesc.
Pe cine iubesc? Pe cel mai important barbat din viata mea il iubesc.

2.Cei din jurul meu ma plac asa cum sunt - si cu defecte si cu calitati . Consider ca cele mai importante lucruri pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine sunt sinceritatea in primul rand , altruismul , frumusetea , , simtul umorului si altele. Desi nu sunt perfecta - nimeni nu e - cei din jur ma plac asa cum sunt, pentru ca sunt inconjurata numai de prieteni buni .

3.Viata o poate lua pe nenumarate cai , pentru ca mare e gradina Domnului.
As dori sa urmez facultatea de drept sau litere , pentru ca mi-ar fi mult mai usor , eu studiint in prezent la un liceu cu profil filologic.

4. Intrebari sunt cu miile , raspunsurile sunt din ce in ce mai limitate . Consider ca fiecare dintre noi intalneste la un moment dat o problema existentiala ce ridica unele semne de intrebare - iar atunci cand gasim raspunsul corect , cei din jur fac totul pentru a ne convinge ca ne-am inselat .
Chiar acum imi trec prin minte numeroase intrebari , la care probail nici macar eu nu am raspunsul .
Dar, spre final , am descoperit intrebarile la care stiu cel mai bine raspunsul , dar cei din jurul meu nu le accepta . Si anume : De sunt asa? De ce actionez asa? Ce ma determina sa fac ceea ce fac?
suzy_Q
Postat pe 15 Iunie 2009 14:15
1.
2.faptul ca sunt deopotriva copil si adult, depinde de circumstante
3.vreau sa ma indrept spre "un loc" unde sa aflu ce e iubirea de fapt
4.
wind_dancer
Postat pe 15 Iunie 2009 14:20
"EU CINE SUNT?"

CE SI PE CINE IUBESC?
~ IUBESC toate lucrurile simple desi sunt complicate ......... Imi IUBESC familia , prieteni .......(in general persoanele care m-au facut sa zambesc).... si nu in ultimul rand nu pot uita sa precizez ca imi iubesc minunatele animalute ........

CARE CRED CA SUNT LUCRURILE PE CARE LE APRECIAZA CEI DIN JURUL MEU LA MINE?
~Nonconformismul,directitudinea,sinceritatea si faptul ca sunt o persoana foarte hotarata " TOTUL SAU NIMIC!"

INCOTRO VREAU SA MA INDREPT IN VIATA MEA?
~Spre oriunde in nepatrunsul necunoscut impreuna cu o chitara.....experimentand lucruri noi , acumuland experienta vietii asa cum este ea cu bune si rele ,intalnind oameni noi ....cunoscand traditii, culturi si religii ...........in 5 cuvinte :" SA TRAIESC LA MAXIMA INTENSITATE!"

CARE SUNT INTREBARILE LA CARE AM RASPUNSURI,INSA CEI DIN JURUL MEU NU LE ACCEPTA?
~Poate fi o intrebare sau pot fi mai multe........pot spune ca am raspunsul la intrebari de genu: "CE gandesc acum? ; CE vreau sa fac acum? ; DE CE mereu complic lucrurile atat de simple? .........
Posibil in mare parte PENTRU CA ASA SUNT EU..........
zuzu_grl2002
Postat pe 15 Iunie 2009 14:21
Ce si pe cine iubesc in viata asta?
cel pe care il iubesc cu adevarat si pe care il voi iubi orice va fi este Dumnezeu,singurul care ne ajuta atunci cand ne aflam in impas...cand sufletul e trist si inima rupta

Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
ceea ce lumea apreciaza la mine e sinceritatea si felul meu de a fi...felul in care tratez fiecare subiect in parte,modul in care ma fac ascultata si modul in care stiu sa ascult,felul in care ii inteleg pe restul si incerc din rasputeri sa ii ajut

Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
intotdeauna am pus cariera inaintea fericirii mele...cand zic fericire ma refer la sentimentul iubire...realizarea unei cariere de succes ar insemna pt mine o realizare enorma in viata mea dar nu as putea-o numi chiar fericire,deoarece un om nu poate fi cu adevarat fericit fara iubire,fara sa iubeasca si fara sa se simta iubit...in concluzie vreau ca in viata sa ma indrept spre un nou drum,un drum mai bun presarat doar cu impliniri si realizari

Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?
de mic copil am fost o fire curioasa...vroiam sa stiu cat mai multe lucruri,sa cunosc cat mai mult...pe masura ce am crescut am realizat ca niciodata nu vom putea cunoaste tot si ca mereu vom trai cu intrebari,intrebari care ne vor macina sufletul si la care vom cauta raspunsuri pe veci...deoarece sunt o fire optimista si pesimista in acelasi timp dau vina pe destin de fiecare data cand mi se intampla ceva,buna sau rau,lucru pe care cei din jurul meu nu il pot accepta aducand alte argumente si incercand sa ma convinga de faptul ca nu tot ce se intampla tine de destin
kudika020674
Postat pe 15 Iunie 2009 14:23
CE SI PE CINE IUBESC IN VIATA ASTA?
Ce?......Iubesc libertatea, iubesc pasarile care ma incanta dimineata cu ciripitul lor , iubesc natura toata.......
Pe cine? Doar pe Dumnezeu.....Ca a creat Pamantul.In niciun caz nu iubesc omul....pentru ca omul doar distruge.Si nimic nu este mai inselator decat omul.
elenabnc
Postat pe 15 Iunie 2009 14:31
3. Ma indrept spre necunoscutul caruia ii voi cere :"mie ,pe mine reda-ma"
shania
Postat pe 15 Iunie 2009 14:33
Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
Intotdeauna am vrut sa am o cariera de succes.Acum o am.Dar totusi nu sunt fericita.Totusi ceva lipseste din viata mea........Cred ca am omis lucrurile simple care dadeau sens ........
Vreau........sa fac ceea ce imi place cel mai mult - sa pictez.Pentru ca in viata nu conteaza cel mai mult a face bani, ci a fi fericit.
elenabnc
Postat pe 15 Iunie 2009 14:37
De la: concursKudika, la data 2009-06-14 17:25:20Esti pregatita sa incepi Revolutia contra accesorilor sociale? De cate lucruri, relatii si oameni esti inconjurata doar pentru ca nu ai puterea sa recunosti ca nu te definesc?

A venit momentul sa-ti raspunzi sincer. Recunoaste-te tu pe tine. Lasa-te recunoscuta de cei din jur asa cum esti. Kudika te ajuta sa gasesti acest drum catre tine si iti ofera un prim ajutor. Raspunde sincer la UNA din intrebarile de mai jos si poti castiga singura carte interactiva pe care o puteti scrie voi inseva.


Intrebari:
• Ce si pe cine iubesc in viata asta?
• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?


Curajosii care vor raspunde la una din cele patru intrebari de mai jos vor putea castiga una din cele 10 carti „Eu cine sunt” ale lui Mihail Musat si o invitatie la Bookfest, unde pe data de 20 iunie va avea loc lansarea cartii.

Concursul se desfasoara in perioada: 14.06 – 19.06 2009

Castigatorii vor fi alesi prin tragere la sorti.

Vor fi luate in calcul numai raspunsurile postate in acest topic de forum.



ce iubesc? natura, animalutele si tot ce e frumos. pe cine iubesc? imi iubesc familia in primul rand si pe cei apropiati mie.
ce apreciaza cei din jurul meu la mine? hmmmm nu stiu exact... cred ca faptul ca spun mereu ceea ce gandesc si ca fac intotdeauna ceea ce spun...
incotro vreau sa ma indrept? spre o viata mai buna lipsita de griji si de suferinta; spre o cariera sigura si de succes (eventual in cadrul propriei mele firme ) si siguranta financiara.
intrebarile la care am raspuns, insa cei din jur nu le accepta? cele existentiale cred... dar nu as putea spune ca ceilalti nu le accepta... poate doar ca vad din alt punct de vedere ceea ce e avident ca este realitatea. dar pana la urma ce e realitatea? depindem asa de mult de 5 simturi cu care ne nastem...
missalexandra
Postat pe 15 Iunie 2009 14:47
1. normal ca fiecare dintre noi iubeste pe cineva sau ceva anume; daca va spun pe cine iubesc eu, conteaza ?! sincer, nu prea cred !
2. sa fim din nou sinceri/corecti : majoritatea oamenilor nu apreciaza si nu sint apreciati pt. punctele forte, bune, ale personalitati /caracterului fiecaruia dintre noi ci mai ales, pt. acele aspecte/trasaturi de caracter care ne favorizeaza pe noi insine in raport cu persoana respectiva.
3. in general e dificil sa faci planuri de viitor cu "bataie lunga" : daca luam in calcul si conditiile socio/economice din ziua de azi ... Totul e a fi atent ce "tren" anunta "IMPEGATU" , sa-l evaluezi rapid si sa poti sa te decizi si mai rapid daca-l "iei" pe asta sau pe "urmatorul" .
4. daca ma itrebati pe mine, 100% ; daca intrebati stinga/dreapta, cca. 50%
cu stima, isak.RYarta
IsaKRyarta
Postat pe 15 Iunie 2009 15:05
Ce si pe cine iubesc in viata asta?
Eu personal ma iubesc iubesc pe mine, iubesc tot ce imi aduce fericirea. Daca persoana de langa mine ma face fericita atunci inseamna ca il iubesc si eu!
Ar insemna sa fiu masochista sa iubesc ceva ce ma face sa fiu nefericita!
Iubesc tot ce ma bine-dispune!
Iubesc viata mea si micile mele placeri!
andreeadan0
Postat pe 15 Iunie 2009 15:14
1. Iubesc tot ce emana viata: roua diminetii ce saruta suav pamantul adormit, soarele ce incalzeste si lumineaza dand viata, luna ce creaza jocuri de lumini si umbre ,apa fara de care nu am exista ,plimbarile sub clar de luna, bataia cu zapada, balaceala in rau, urcatul pe munte, dansul, cititul, visarea, barbatii plini de umor, sarmanti...in concluzie ficare clipa de bucurie, de tristete, de beatitudine,de melancolie!....Caci toate ma definesc si ma fac sa fiu ceea ce sunt: EU: FEMEIA , CARE IUBESTE VIATA PANA LA LACRIMI!...
2.La mine lumea apreciaza umorul si vitalitatea.
3.Nu stiu incotro ma voi indrepta, pentru ca nimeni nu stie ce va fi cu adevarat MAINE. Dar vreau sa traiesc frumos: sa am o familie, sanatate, un job, rabdare sa primesc ce imi va oferi viata si forta de a ma indoi sub greutatile vietii ca o trestie in bataia vantului dar fara a ma rupe...
4.Am raspunsuri la intrebarile altora, dar nu si la ale mele. Vizavi de acceptare nu stiu ce sa zic, prefer sa ma bazez pe mine, exceptand cazul cand mi se spune consecutiv ca gresesc.Sper ca am inteles bine ultima intrebare si am raspuns concludent.
O zi mai buna decat cea de ieri si mai putin buna decat cea de maine sa aveti cu totii!
monikr1978
Postat pe 15 Iunie 2009 15:20
1. Iubesc tot ce emana viata: roua diminetii ce saruta suav pamantul adormit, soarele ce incalzeste si lumineaza dand viata, luna ce creaza jocuri de lumini si umbre ,apa fara de care nu am exista ,plimbarile sub clar de luna, bataia cu zapada, balaceala in rau, urcatul pe munte, dansul, cititul, visarea, barbatii plini de umor, sarmanti...in concluzie ficare clipa de bucurie, de tristete, de beatitudine,de melancolie!....Caci toate ma definesc si ma fac sa fiu ceea ce sunt: EU: FEMEIA , CARE IUBESTE VIATA PANA LA LACRIMI!...
2.La mine lumea apreciaza umorul si vitalitatea.
3.Nu stiu incotro ma voi indrepta, pentru ca nimeni nu stie ce va fi cu adevarat MAINE. Dar vreau sa traiesc frumos: sa am o familie, sanatate, un job, rabdare sa primesc ce imi va oferi viata si forta de a ma indoi sub greutatile vietii ca o trestie in bataia vantului dar fara a ma rupe...
4.Am raspunsuri la intrebarile altora, dar nu si la ale mele. Vizavi de acceptare nu stiu ce sa zic, prefer sa ma bazez pe mine, exceptand cazul cand mi se spune consecutiv ca gresesc.Sper ca am inteles bine ultima intrebare si am raspuns concludent.
O zi mai buna decat cea de ieri si mai putin buna decat cea de maine sa aveti cu totii!
monikr1978
Postat pe 15 Iunie 2009 15:20
iubesc viata mea si persoanele care fac parte din viata mea, care i-mi fac viata frumoasa, care i-mi aduc zambetul pe fata atunci cand am impresia ca l-am pierdut, care...care...cei pentru care nu trebuie sa fiu altceva sau altcineva ci pentru care trebuie sa fiu EU.
timoana
Postat pe 15 Iunie 2009 15:45
Ma iubesc in primul rand pe mine...iubesc tot ceea si pe toti aceia care ma fac fericita...daca imi faci sufletul sa zambeasca...simt cum incep sa te iubesc. daca ma ranesti...trebuie sa dispari din viata mea.
Asadar imi iubesc parintii pentru ca imi ofera tot ce au mai bun ... imi iubesc prietenele pentru ca de ani de zile ma amuza, ma asculta, ma incurajeaza, ma alina....imi iubesc prietenul pentru ca mi-a facut cel mai frumos cadou de ziua mea si mi-a indeplinit "cel mai al dracu' vis", pentru ca m-a ajutat, fara ca macar sa stie sau sa vrea sa trec peste regretul vietii mele, pentru ca ma scoate noaptea in parc si desi e rupt de oboseala traverseaza orasul sa ma vada 10 minute:). Imi iubesc cainele pentru ca e jucaria mea vie care se bucura de fiecare data cand ma vede venid, ma face sa lasa bagajele in drum si sa il iau in brate. O iubesc pe vara-mea fiindca nu mai e "aia mica" si isi da silinta sa ma inteleaga chiar daca avem mentalitati total diferite.
Iubesc marea mai presus de orice ... fara motiv, doar pentru ca exista. Iubesc primavara pentru ca atunci m-am nascut, pentru ca ma face sa ma simt vie - nici inghetata, nici plouata , nici lesinata de caldura; pentru ca din martie pana la sfarsitul lui mai totul e culoare, mireasma, adiere. Iubesc noaptea pentru ca atunci se vad stelele, pentru ca e liniste, pentru ca atunci ies pe banca in fata caminului cu o cana mare de 4 in 1 si citesc. Da... recunosc...Ma iubesc pe mine si imi iubesc viata:) Sunt deci sincera si corecta. Sunt altruista pana la un punct si devotata celor pe care ii iubesc. Si ei simt asta... si orice om se simte bine cand e iubit... si vrea sa fie iubit in continuare ... si apreciaza ce i se ofera...si vrea sa pastreze lanaga el persoana care il iubeste pentru totdeauna daca s-ar putea...Bine, asta in cazul in care nu ajunge sa-l invidieze pe cel care il iubeste.
Pana acum o jumatate de an ma indreptam spre necunoscut. Apoi m-a pus cineva sa fac un exercitiu simplu.... si acum stiu... ma indrept spre un apus pe malul marii, cu jumatatea mea langa , o casuta pe plaja in care sa locuim "numai noi doi...a, si marea" ... si-un caine mare si simpatic ...cu care sa se joace doi copilasi :)
Raspunsiri? N-am pentru ca n-am intrebari... iau totul ca atare.... asa-s eu :)

RUXXU
Postat pe 15 Iunie 2009 16:18
intrebarea 2: faptul ca am o buna orientare in spatiu si sunt descurcareata.
balescu_irina
Postat pe 15 Iunie 2009 16:30
il iubesc pe iubitul meu , imi iubesc familia mea si cel mai scump ingereas nepotica si pe mine
iubesc tot ce e frumos si bun
cel mai mult cred ca apreciaza lumea la mine veselia , zambetul si faptul ca pot conta pe mine
la ce imprevizibila e viata ...drumul se poate schimba de la o clipa la alta ...spre viitor vreu sa imi intemeziez o familie , sa imi deschid o afacere si sa invat si sa vad cat mai multe ...si sa ajung la batranete sa le povestes nepotiilor
cand imi dau parerea de vestimentatie , cand gasesc o solutie optima si eficenta ...
roz5blue6lila7
Postat pe 15 Iunie 2009 16:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Redecoreaza-ti camera cu Dulux ! 146 De la: concursKudika 16 Martie 2011 16:20
BaByliss Paris, specialistul tau de styling si ingrjire personala, te invita la consurs! 250 De la: concursKudika 1 Octombrie 2015 18:29
concurs easy shape 124 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:23
Concurs Vazutlatv.ro 2553 De la: concursKudika 19 Martie 2010 17:54
Concurs: Editura Humanitas de invita la concurs! 190 De la: concursKudika 21 Aprilie 2010 14:50