Setari Cookie-uri

Concurs: Eu cine sunt?

pe cine iubesc?pai familia iubitul prieteni mei fara de care as fi mai putin fericita,iubesc nepoatele mele
cel mai mult cred ca apreciaza ceilalti la mine felul meu de a fi ,caracterul meu faptul ca poti sa discuti orice cu mine si te poti si distra sfaturile mele
ma voi indrepta acolo unde ma vor duce pasi nu insa fara a face tot posibilul sa ma simt bine in directia pe care destinul ma va purta voi incerca sa imi indeplinesc visurile si voi incerca sa raman aceeasi persona cu acelasi caracter dar in acelsi timp sa acumulez cat mai multe cunostinte indiferent de plan personal sau profesional
am raspunsuri intr adevar cu care priteni mei nu sunt de acord.de ex am zis ca iubirea este o munca continua de fiecare zi pe care daca nu o faci pierzi ceva pierzi momente importante din relatia ta dar un prieten mi a zis ca atunci cand dragostea devine o munca un efort atunci nu mai este dragoste.cred ca am ajuns la aceeasi concluzie cu el.am multe inrebari al caror raspuns nu corespunde cu al meu dar asta e.fiecare cu gandirea lui.
iubesc viata libertatea muzica ,calatoriile ,literatura si lumea care ma suporta in fiecare zi
dizzyy
Postat pe 15 Iunie 2009 16:50
Ce si pe cine iubesc in viata asta?
Iubesc linistea si pe mine insami...
Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
Tind sa cred ca feul meu de a fi asa cum este fara a fi nevoie sa-l pun pe trepte comparative ...ironica..rationala...simtul umuroului acid..:)
Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
Tind sa cred ca drumul pe care l-am ales e cel bun..si sper ca pe viitor sa am intelepciunea sa aleg cei mai bine ptr viata mea
Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?
Raspunsurile mele nu trebuie neaparat sa fie acceptate de cei din jurul meu,fiecare gaseste raspunsurile la intreabri in functie de felul de a fi ,de experianta de viata ,cultura etc.Raspunsurile
depind si de intrebari.
elissabeth
Postat pe 15 Iunie 2009 17:42
Ce si pe cine iubesc in viata asta?
Iubesc viata asa cum e ea,poate nu in fiecare zi la fel...dar cu siguranta o iubesc.Cel mai mult imi iubesc mama si bunica,ele sunt cele mai importante persoane din viata mea,ele m-au crescut si m-au facut sa fiu cea care sunt azi.Lor le datorez tot!! Si pe langa asta,imi iubesc toti prietenii.

• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
Cred ca apreciaza la mine faptul ca,desi nu sunt nici pe departe perfecta,ma straduiesc.Incerc mereu sa fiu acolo pentru ei,sa le arat cat de importanti sunt pentru mine si sa fiu o companie placuta.Sau cel putin sper

• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
Imi doresc sa devin psiholog,sa ajut pe cine pot si sa fac ceea ce-mi place.Sper sa pot lucra cu persoane cu tulburari de alimentatie,pentru ca acesta este visul meu cel mai mare.

• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?
Multe De foarte multe ori am impresia ca,fie cei din jur nu ma cunosc prea bine,fie imaginea mea despre mine e deformata.Asa ca sunt multe lucruri pe care le vedem diferit.Eu consider ca sunt o persoana destul de simpla si cu care te poti intelege usor,nu am foarte multe asteptari de la cei din jur,insa unii ma considera destul de dificila.Nush cine are dreptate...


Cam atat!Mult succes tuturor!!
graceGrand
Postat pe 15 Iunie 2009 17:42
1.Ce si pe cine iubesc in viata asta?
2. Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
•3.Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
•4.Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?

1. ce iubesc? iubesc viata,cu bune si cu rele,e darul de la dumnezeu si e rodul iubirii parintilor nostri.:)
iubesc natura si animalutele,iubesc florile si lucrurile marunte care ne bucura zi de zi.
pe cine iubesc? familia si aici ma refer la mama,frate-miu,tata si bunicii si pe iubitul meu.
fara iubire viata ar fi fara sens.

2. spontaneitatea,sinceritatea,non-conformismul, faptul ca stiu sa ascult si nu doar sa aud, ca sunt mai mereu cu zambetul pe buze.

3. vreau sa ma realizez pe plan profesional,sa-mi deschid propria afacere in domeniul creditelor bancare( daca trece criza:)) )si sa-mi intemeiez o familie,m-as simti binecuvantata daca as avea un copilas,mi-as dori enorm o fetita.

4. de ce ne mai imbracam in rochii albe de mirese?(cum putem fi ipocrite,cand stim ca albul inseamna puritate,si nu prea cred ca multe mai sunt pana la nunta)
de ce spunem ca toti avem sanse egale?( oare cum se poate sa spunem asta? copiii care se nasc cu malformatii sau abandonati sau cei din africa,etc...avem toti aceleasi sanse? )
rox_gabrielle
Postat pe 15 Iunie 2009 17:44
imi place asta .
Pai cine sunt: cel mai rapid
Am glumit :D.
In toata viata mea,nu am avut multe bucurii,dar am noroc,ca sunt o persoana plina de viata,si o data cu asta iubesc sa dansez,astfel imi pot exprima tot ce simt.Printre bucurii se numara si faptul k am intalnit un baiat pe care il ador,insa nu prea am parte de el :(.Imi mai iubesc si familia,mama e cea mai buna prietena.E prietena cu care pot discuta absolut orice .
Cred k sunt apreciata prin faptul k sunt o buna prietena,o buna confidenta,si pentru ca dau sfaturi foarte bune.A da :Cand zic Bafta! unui prieten,mereu are noroc .Oricum,am si eu defectele mele,pe care mi le recunosc:).Mi-ar placea sa fac o scoala de dans,sa fac parte dintr-o trupa ceva:X.Pur si simplu asta visez,si toata ziua asta fac;)).Si de cand ma stiu fac asta Insa am fost aruncata intr-un oras in care nu am nici o sansa:( .O sa fac Relatii cu publicul oricum,asa mi-a zis profu de romana k la asta sunt buna Pai cea mai buna intrebare la care ii stiu raspunsul este k DA...il iubesc pe C. :D,iar cei din jur tot incearca sa mi-l scoata din cap ,insa nu se poate;)) .Mersi pt ascultare:D
DaNutzZa_DaNutzZyka
Postat pe 15 Iunie 2009 17:45
sunt o fiinta sortita de Dumnezeu sa traiesc in viata asta, sa iubesc , sa ocrotesc si sa ajut la randul meu aproapele. Numai asa voi putea supravietui acestei omeniri in care mi-a fost data sansa sa traiesc.
caty_visoiu
Postat pe 15 Iunie 2009 17:49
• Ce si pe cine iubesc in viata asta?
• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?


1.in primul rand ma iubesc pe mn.sunt cea mai importanta persoana si trebuie sa ma iubesc asa cum sunt,cu defecte dar si cu calitati,caci eu pentru mine sunt prietena care nu ma va trada niciodata,careia pot sa-i spun toate secretele fara sa le stie toata lumea si care ma poate ajuta sa trec peste probleme.in al doilea rand imi iubesc prietenii,chiar daca nu toti sunt adevarati,dar stiu ca pot conta pe cativa si ca ma pot ajuta.imi iubesc parintii pentru ca m-au nascut si mi-au dedicat tot timpul si toata atentia de care aveam nevoie(uneori).il iubesc pe Dumnezeu pentru ca ma ajuta si are grija de mine.iubesc natura si tot ceea ce ma inconjoara si ma mentine in viata.iubesc tot ce merita iubit..

2.sunt o prietena foarte buna.daca ai un necaz stii la cine sa apelezi si chiar daca nu-l rezolv, iti dau puterea sa mergi mai departe.ma port frumos cu toata lumea indiferent de felul cum arata, cum se poarta,sau cum vorbeste toti suntem la fel si trebuie sa ne acceptam asa cum suntem

3.vreau sa ajung acolo unde imi doresc..sa devin o persoana importanta..sa pot influenta intr-un fel sau altul politica tarii,caci statul ne fura pe toti si suntem supusi la aceleasi torturi din evul mediu doar ca acum nu mai sunt aceleasi dispozitive.acum suntem jupuiti de bani si de tot ce avem nevoie pentru ca tara sa mearga bine,sa avem o familie fericita,etc.vreau sa am o familie.

4.intrebarea "De ce?"

A_ndreea
Postat pe 15 Iunie 2009 18:03
1. La prima intrebare raspunsul acum un an era unul sincer si clar: VIATA, insa acum dupa un an de chinuri groaznice ( si nu din cauza sanatatii asta este culmea ironiei) din dragoste ( nu as fii crezut niciodata la cat de mandra eram si sigura pe mine) am ajuns la concluzia ca ceea ce e legat de persoana mea nu ma mai intereseaza si traiesc tocmai pentru a nu provoca durere in jurul meu, asta e raspunsul meu sincer la ora actuala si mi-e rusine ca asta gandesc.
2. In ultimul timp am observat ca lumea ma apreciaza foarte mult pentru ca sunt o persoana foarte optimista, in viziunea lor, sincera si care sare in ajutorul fiecaruia. energia si veselia pe care o degaj in jurul meu doar ca sa-mi treaca gandurile negre ascund fata cealalta trista si pesimista in care ma afund cand ajung acasa in barlogul meu.sunt impresionata de cate calitati descopar ca am si eu nu sunt constienta de ele.sunt prea sincera si prea buna pentru lumea in care traim si stiu ca nu e bine, dar sper ca bunatatea aceasta sa mi se intoarca sa pot trai si eu linistita si sa pot sa am si eu o viata de calitate pentru ca asta e dorinta mea cea mai mare in momentul de fata. realizez ca toate bucuriile de care am avut parte in trecut nu au fost valorificate la nivelul la care trebuia.niciodata nu am crezut ca pot sa ajut oamenii sa iasa din situatii dificile tocmai printr-un singur zambet.
3. Vreau sa ma indrept cu tot sufletul si din tot sufletul catre FERICIRE, catre implinirea aceea sufleteasca si linistea sufleteasca alaturi de cineva care ma merita si pe care il merit. sunt lucruri banale pentru unii, dar asta este ceea ce imi doresc din tot sufletul meu ars.cariera si implinirea profesionala dau roade atunci cand esti sprijinit de cineva din jurul tau (moral), altfel toate implinirile nu au niciun rost pe lumea asta. banii intr-adevar ocupa un loc foarte important in viata timpurilor noastre, insa goana dupa ei iti aduc si foarte multa nefericire si asta o spun din propria experienta.
4. intrebarea cheie ce ma framanta pe mine este: Cine are nevoie in momentul acesta de mine? eu stiu ca nimeni dar cei din jurul meu nu considera asta.ce fac eu folositor pe lumea asta ?
stiu ca suna deprimant mesajul acesta dar asta simt si repet imi este rusine. va multumesc ca m-ati ascultat, desi este in scris.

fuzica
Postat pe 15 Iunie 2009 19:06
iubesc tot ce e frumos, îl iubesc pe cel de care nu mã pot lipsi,iubesc frumusețea clipelor din viațã, iubesc fiecare moment în care îl aud pt cã e unic, si sunt linga el, îmi iubesc prietenii adevãrați, iubesc pt ca sa fiu iubitã!!
diraina
Postat pe 15 Iunie 2009 19:10
Iubesc viata,dar nu ma tem de moarte...
Iubesc oamenii,cu bune si rele..
Ceilalti din jurul meu apreciaza faptul ca sunt o prezenta tonica si pozitiva
Vreau sa ma mut in America...
Daca nu o sa castig cartea,cu siguranta voi face tot posibilul sa o cumpar...
e_v_a
Postat pe 15 Iunie 2009 19:23


1. Iubesc dansul,oamneii buni si zambitori, caldura, soarele si vara. Culorile si hainele in tonuri calde- tot ce tine de frumos, starile de bine cu putinele cunostinte si prieteni ce-i mai am

Pe Horia...desi chiar nu mai stiu daca pe el, sau impresia mea despre cine vroiam eu sa fie el
2.Bunul-gust, francheta, amabiilitatea- de asta as putea spune caunii chiar profita,
3. Spre implinirea intr-o familie armonioasa, un post pe care sa il fac cu pasiune si calatorii din care sa mai adaug o caramida la cidul intelepciunii mele

4.De ce traiesc- ca sa ma implinesc spiritual prin ceea ce fac, spun si actionez( la mine e prin frumos, iubire si creativitate)- Altii insa sunt de parere ca nu faci nimic fara munca in viata asta, si de aici toate discrepantele intre noi- ceea ce ei nu accepta - si implicit raspunsul meu al cea de-a patra intrebare
Masochi
Postat pe 15 Iunie 2009 19:30
Oamenii sunt unici indiferent daca traiesc intr-o societate cu puncte comune.Cine sunt ?ce gandesc? ce spun ?ce simt? Intrebari simple insa cu un raspuns complicat.Eu nu sunt fata de la 2 pe care o vezi in fiecare seara iesind din bloc si luand taxiul inspre cel mai luxos club si pe de alta parte nu sunt nici acea fata careia ii place solitudinea ori care se regaseste in diferite romane sperand ca in orice clipa Fat Frumos ii va rascoli instreaga fiinta.Intrebata fiind cine sunt cu adevarat voi spune simplu ca nimeni nu stie cunoaste aparentele insa uita sa cerceteze adevarul.Poate ca in sine exista fata care socializeaza si doreste in adancul ei ca povestea de dragoste citita in "Panza de paianjen " sa existe cu adevarat , sa gaseasca acea persoana care o sa trezeasca anumite stari,sentimente, ganduri ce niciodata nu le credea reale ci doar un sir de cuvinte bine alese dornice de a hrani melancolicul .Odata cineva mi-a spus "sunt cine vreau eu sa fiu".Imediat mi s-a parut haios insa mai tarziu am inteles substratul.Un lucru este cert: o singura persoana va intelege cu adevarat esenta restul nu mai conteaza.Desi ma consider o persoana puternica , nu usor de influentat ,stapana pe sine usor egocentrista poate astept acea persoana care utilizeaza aceeasi unda cu mine ce poate intuii substratul :gandurile,sentimentele de ce nu copilul din mine.Bovarica? nu cred. Desi imi doresc sa intalnesc sufletul pereche nimeni niciodata nu ma va impiedica sa experimentez si sa uit a traii fiecare clipa alaturi de persoanele ce mi-au fost date sa le intalnesc .
BLACKGlamour
Postat pe 15 Iunie 2009 20:41
Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?

Am ales sa raspund la aceasta intrebare fiindca am inceput sa devin din ce in ce mai constienta ca in fiecare moment avem de-a face cu o alegere. Ce aleg sa fac in acest moment (sa scriu pentru a castiga o carte, sau sa caut oferte de mastere), ce aleg sa fac maine (sa plec la Bucuresti sau sa raman acasa cu ai mei), ce aleg sa fac peste 2-3 saptamani (sa merg la B"Fest sau sa merg la mare) si inevitabil ce aleg sa fac in viata? Ce aleg sa fac in viata mea?
Pentru inceput imi doresc lucruri modeste, pe care si le doresc majoritatea oamenilor (cred)... sa am o casa, o masina, ceva bani de 1-2-3 concedii pe an si un sot minunat. Dar pe langa asta, vreau sa fiu fericita. Si vreau sa imi indrept viata spre liniste, realizare profesionala, confort si nu in ultimul rand iubire. De ales, mi'am ales "idealurile" in viata. Insa unde se va indrepta viata mea, tine si de destin.
O seara frumoasa!
mihaela_yi
Postat pe 15 Iunie 2009 21:50
..1.in viata asta imi iubesc familia si prieteni..apoi..cred ca sotul si copii:X
2.poi nuh prea stiu...dar din cate am aflat..rabdarea mea,faptul ca ii ascult ,amuzamentul meu...
3.spre o cariera...si o viata plina de bucurii
4.nu stiu...poate intrebarile pe acre ei nuh le inteleg..si eu le vad intr-un anumit fel
blackrose666
Postat pe 15 Iunie 2009 22:01

• Ce si pe cine iubesc in viata asta?
Iubesc natura si Il iubesc pe Dumnezeu
• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
Ambitia, sinceritatea si inocenta
• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
Inspre viata vesnica, inspre o viata linistita, fara datorii cu o familie implinita
• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?
Cred ca sunt mai multe si ca intotdeauna vom avea in jurul nostru persoane care nu vor accepta aceleasi lucruri ca si noi

oanasioli
Postat pe 15 Iunie 2009 22:32
- ce si pe cine?...hm ma iubesc pe mine mai presus de toate, caci gramatica incepe cu EU, iar daca nu ma iubesc si respect eu, at in mod cer NU o va face nimeni, si tot ce mi apartine: bunuri, prieteni, familie bani, barbatul....

- pt ce ma apreciaza?... ca sunt exact asa cum ma prezint in fata celorlalti (exacly the way I present my self): buna si totusi rauta, rabdatoare si totusi impacientata, harnica si totusi delasatoare, patimasa si totusi razbunatoare, desteapta dar totusi naiva, matura si totusi copila...pentru unii muma ...pentru altii ...ciuma...

- viata incotro?....nu mi doresc copii si un barbat iubitor si pe un cal alb, caci baba frumoasa si copii cuminti inca nu am vazut, insa imi doresc o cariera de succes, banoasa, ca vb aia"sanatate si bani sa avem ca restul cumparam..." nu cumparam restul insa ne satisfacem anumite nevoi si necesitati, iar odata satisfacute aceste nevoi mintea percepe altfel viata, drept urmare noi orizonturi se deschid cu noi perspective, iar eu as vrea sa ajung sa vad noile perspective...

-intrebarile cu raspunsuri neacceptate...am toate raspunsurile la intrebarile referitoare la mine si actiunile mele, insa celor din jur le e greu sa le accepte de cele mai multe ori pentru ca avem viziuni, educatii si idei diferite de cele mai multe ori...ca si in cazul de fata....! nu i asa? :D

andradevil
Postat pe 15 Iunie 2009 22:44
Ce si pe cine iubesc in viata asta?
Ma iubesc doar pe mine..ºi poate putin mai mult libertatea.
Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
Sinceritatea ºi gandirea nonconformista imbinata cu realism si pesimism.
Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
Mã indrept cãtre o viata care desi este a mea. . va apartine altora. ., va accepta influente straine mie, fara voia mea.Nu ma indrep eu spre viata ..alte lucruri externe ma ghideaza..indreapta
Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?
Suntem noi prea putin importanti ?
Ca intradevar avem doar o singura viata! ..nu rai nu iad..asta si pamant. .?



maitreyia
Postat pe 15 Iunie 2009 23:19
laura: iubesc viata..pt.ca si viata ma iubeste pe mine..il iubesc pe Dumnezeu ..pt.ca si Dumnezeu ma iubeste...imi iubesc copiii si parintii..sotul..si iubesc fiecare zi asa cum este ea ..pt.ca nici una nu este ca cealalta, fiecare zi este unica in felul ei...dar toate zilele sant trecatoare.
kudika013199
Postat pe 15 Iunie 2009 23:20
De la: kudika013199, la data 2009-06-15 23:20:35 iubesc viata..pt.ca si viata ma iubeste pe mine..il iubesc pe Dumnezeu ..pt.ca si Dumnezeu ma iubeste...imi iubesc copiii si parintii..sotul..si iubesc fiecare zi asa cum este ea ..pt.ca nici una nu este ca cealalta, fiecare zi este unica in felul ei...dar toate zilele sant trecatoare.

Ce apreciaza cei din jurul meu la mine???? felul meu de a fi, sinceritatea si veselia mea copilareasca...
kudika013199
Postat pe 15 Iunie 2009 23:26
• Ce si pe cine iubesc in viata asta?
Imi iubesc familia,imi iubesc prietenii,il iubesc pe Dumnezeu si ma iubesc pe mine.

• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
Sinceritatea si pofta de viata,chiar daca,RAR,acestea lipsesc.

• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
Undeva unde sa-mi fie bine atat mie cat si familiei mele.

• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?
De ce sa ma casatoresc cu un barbat sarac,cand pot sa ma casatoresc cu un barbat bogat pe care sa-l iubesc si sa ma iubeasca?

BAFTA TUTUROR CONCURENTILOR!!!
Catalina_Zamfir
Postat pe 15 Iunie 2009 23:44
Intrebari:
• Ce si pe cine iubesc in viata asta?
• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?

-imi iubesc familia, dar nu indeajuns de mult incat sa fac tot ceea ce doresc ei si incat sa iau in considerare remarcile jignitoare adresate.
-nu stiu. prefer ca altii sa raspunda la intrebarea asta. nu vreau sa ma laud si oricum nu ma cunosc atat de bine
-habar nu am. sunt in primul an la facultate. si nici nu imi doresc sa urmez una. dar ma gandesc ca ai mei ma ajuta dpdv material, si oricum ma simt foarte datoare lor. daca as putea, daca as fi singura, as renunta instant. poate si fiindca renunt usor la tot ceea ce mi se pare mai dificil. si dorinta mea este sa imi deschid o afacere. ma gandesc ca daca nu am studii superioare, automat nu o sa am bani si nu o sa pot sa fac ce imi doresc. cred ca intai trebuie sa facem ceva ce nu prea ne incanta ca sa ajungem undeva unde dorim si visam dintotdeauna.
-daca as fi avut un exemplu de intrebare, poate as fi putut sa raspund
deeaz18
Postat pe 15 Iunie 2009 23:48
deci nu sunt singura care nu prea stie cine este. e chiar nasol sa simti asa. daca as putea pleca undeva departe, sa nu ma mai simt datoare fata de familie, sa nu ma mai simt aiurea fiindca ai mei ma ajuta si se asteapta la anumite lucruri de la mine, sa nu mai simt ca toti ma preseaza sa termin o facultate, sa ma casatoresc etc. daca s fi singuraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
deeaz18
Postat pe 15 Iunie 2009 23:53
De la: deeaz18, la data 2009-06-15 23:53:46deci nu sunt singura care nu prea stie cine este. e chiar nasol sa simti asa. daca as putea pleca undeva departe, sa nu ma mai simt datoare fata de familie, sa nu ma mai simt aiurea fiindca ai mei ma ajuta si se asteapta la anumite lucruri de la mine, sa nu mai simt ca toti ma preseaza sa termin o facultate, sa ma casatoresc etc. daca s fi singuraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


]adica dak as fi pe piciorusele mele, fara ajutorul nimanui
deeaz18
Postat pe 15 Iunie 2009 23:54
frumoasa intrebare....pe cine iubesc?!!!!! iubesc tot ceea ce este frumos, tot ceea ce ma inconjoara, iubesc fiecare clipa lasata de D-zeu, k altfel nu as fi iubita, viata e frumoasa...doar sa sti ss traiesti frumos !!!!!traieste frumos!!!
va iubesc !!!bafta !!!!!!
Andreea06
Postat pe 16 Iunie 2009 08:26
ce iubesc? iubesc LIBERATEA si tot ceea ce implica ea
pe cine iubesc? il iubesc pe el - pe Piu Meu :*
danaianache
Postat pe 16 Iunie 2009 08:38
Ce si pe cine iubesc in viata asta?

Iubirile se schimba,se accepta sau nu se uita...
Iubesc:
-natura,ma simt oarecum legata de ea,parte din ea;
-animalele,toate.Orice nu e uman,mi se pare fascinant;
-imi iubesc parintii,frati,rudele,prietenii;
-iubesc un om care nu ma mai iubeste,si a carui momente traite impreuna cu mine sper sa le preschimb in amintiri;
-viata,pentru ca desi uneori iti doresti sa fi fost altfel,daca astepti vei vedea ca intodeauna asa a fost cel mai bine;
-prima picatura de ploaie ce imi atinge trupul,si parca il zguduie pana in cele mai adanci parti ale sale;
-iubesc toti oamenii,pe care ii cunosc si pe care nu ii cunosc doar pentru ca stiu ca,in fiecare dintre ei,exista ceva,mai mult sau mai putin,care ma face fericita si in mine ceva ce ii poate face fericiti.

Postat pe 16 Iunie 2009 09:33
Intrebari:
• Ce si pe cine iubesc in viata asta?
Iubesc in primul rand tot ceea ce am si as mai vrea, tot ceea ce mi se da si nu pot primi, il iubesc pe Cristi care e viata mea, iubesc natura ca ma linisteste, iubesc cartile care ma cultiva, iubesc tot ceea ce ma face iubita.
Dumnezeu ne-a dat tot ce avem si putem alege ce vrem sa iubim.Eu nu iubesc lucrurile materiale ci tot ceea ce ma face pe mine sa ma simt bine.Merg pe principiul "Iubeste si vei fi iubit!", deci, iubesc pe Dumnezeu, prietenul, familia...aaaa si iubesc sa am multi copii:D

• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
Sunt momente cand am impresia ca tot ceea ce iubesc cei din jur la mine sunt lucrurile materiale , insa, cunoscand mai bine persoane care nu intra in anturajul mau apropiat si ma refer aici la familie in primul rand si prietenii adevarati,am observat ca ceea ce apreciaza la mine sunt lucrurile care le dau incredere in propria persoana.Sinceritarea si serioziatatea(multi prieteni mi se confeseaza si asteapta de la mine sa le deschid oarecum ochii, sa ii intaresc si sa ii fac sa priveasca mereu in sus), comunicativitatea si ingeniozitatea( fiind o persoana cu o pofta de viata ridicata imi place sa fac atmosfera, una placuta, unde se spun bancuri fii sigur/a ca sunt si eu , unde se danseaza ma vei gasi si pe mine ...), sunt doar cateva lucruri care , cred eu, ca apreciaza prietenii mei la mine.

• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
Offf, in viata, unde ma indrept...chiar ca asta e greu de spus...imi doresc din tot sufletul sa ma indrept spre tot ceea ce este bine, sa aleg cararea cea buna, sa imi intemeiez o familie iubitoare si primitoare, ma indrept spre un loc de munca unde sa fiu apreciata pentru ceea ce stiu si nu pentru alte lucruri, ma indrept spre ceea ce inima imi spune....Niciodata nu imi planuiesc dinainte ceva pentru ca nu imi reuseste , asa ca , deciziile mele, chiar daca sunt oarecum gandite anterior, sunt formulate numai la momentul potrivit si probabil si cu unele modificari.

• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?
La aceasta intrebare chia ca nu am habar ce sa spun.Sincer...la orice intrebare gasesc un raspuns, mai mult sau mai putin serios pe care unii il pot accepta sau se pot supara foarte tare, dar in momentul de fata nu imi trece nimic prin cap[nici macar un glonte:))):))):)))]...o intrebare la care eu singura ma invart in jurul raspunsului ar fi..De ce sa fac o facultate cand pot sa cumpar o diploma?Si asa nu ma verifica nimeni! Dar de ce sa cumpar diploma cand pot sa merg la facultate si sa dau o atentie profesorului si ma luat examenele? Dar oare nu ar fi mai bine sa nu mai dau nici o atentie si sa merg pur i simplu la examene si sa copii..si asa nu am nimic de pierdut?Dar de ce sa imi complic eu viata cu asa ceva cand pot sa "lucrez" la firma lui taticu? Dar daca taticu nu are o firma nu as putea sa imi gasesc un prost care sa imi fie si un fel de "taticu"?....si tot asa, as putea sa va tin aici chiar si o luna si nu am ajunge la nici un raspuns concret:))):)):)))...Cam atat, as mai fi scris cate ceva dar de ce sa va obosesc pe voi sau sa va plictisesc:p
tatzushk
Postat pe 16 Iunie 2009 10:10
1. Doar Dumnezeu merita sa fie iubit in viata asta.
2.Esti apreciat de cei din jur cand le oferi ce vor...este mult prea mult egoism in jur.
3.Orice as vrea eu,toti ne indreptam cu siguranta spre moarte.
4.Am destule raspunsuri la intrebarile despre ceilalti,dar cine vrea sa afle adevarul gol -golut despre el?E prea mult,nu?
ClaudiaLungu
Postat pe 16 Iunie 2009 10:11
• Ce si pe cine iubesc in viata asta?
hmm..greu de raspuns. In primu rand ii iubesc pe toti ai mei, fara de care nu as exista, practic as fi un om mort, cei de care am atata nevoie cand mi-e bine, cand mi-e greu. Iubesc tot ce inseamna libertate ! Imi place foarte mult sa fac doar ce imi place, fara sa depind de nimeni , intr-o lume doar a mea. Un lucru pe care nu-l inghit chiar deloc ar fi politica. M-am saturat de toti oamenii care mint si mint si iarasi mint ..si pe deasupra ne si guverneaza prost..asta e! Cam asta e parerea mea..pana atunci, v-am pupat !
Madu22
Postat pe 16 Iunie 2009 10:49
Ce si pe cine iubesc in viata asta?


Merg pe strada ,total aiurea...ma gandesc la creeatie.Oare cine a creeat atatea lucruri?Atatea fenomene...atatea fiinte.
Mi-am pus adeseori intrebarea:OARE PENTRU CINE TRAIESC?
Traiesc pentru a descoperi lumea,traiesc pentru a putea vorbi,socializa,experimenta si pentru a invata si pentru a IUBI.
Imi iubesc parintii pentru ca m-au creeat,pentru ca m-au iubit inca de cand eram cat o insecta.II iubesc pentru ca sunt sufletul meu,pentru ca ei sunt tot ceea ce eu am,pentru ca m-au invatat sa ii iubesc,sa respect,sa simt,sa ma port,sa fiu educata.
De ce i-am pus pe ei inainte de toate?Pentru ca ei mi-au dat viata !
Ce mai iubesc eu?Iubesc viata,iubesc sa fiu fericita si sa zambesc,iubesc sa ii vad fericiti pe cei din jur.iubesc totul !Aproape totul.Nu iubesc rautatea,nu iubesc suferinta.
roxyy_iubitik
Postat pe 16 Iunie 2009 11:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Regula numarul 1 pentru orice fata? Fii De Neoprit! 26 De la: concursKudika 21 Noiembrie 2015 10:37
Concurs: Charm te rasfata cu bijuterii Swarovski! 1614 De la: concursKudika 21 Aprilie 2010 14:40
Concurs Bioderma 891 De la: kudika118228 16 Februarie 2010 23:28
Beleza.ro te premiaza cu cele mai luxoase produse de ingrijire corporala! 503 De la: concursKudika 11 Iunie 2013 21:18
Castiga o CEWE FOTOCARTE cu propriile fotografii! 105 De la: concursKudika 9 Decembrie 2011 11:06