Setari Cookie-uri

Concurs: Eu cine sunt?

Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?
R: poti iubi mai multe persoane in acelasi timp?
asta e un fel de intrebare cheie pt mine. am auzit, ca noi toti, multe povesti cu oameni care stau cu doua persoane in acelasi timp si m-am intrebat mereu: cum poate cineva sa iubeasca 2 persoane in acelasi timp? am crescut in aceeasi idee ca o sa-mi gasesc sufletul pereche si atunci n-o sa mai conteze nimic, o sa m orbeasca iubirea pt el si asa mai departe. asta pana acum vreun an, cand cineva a incercat sa-mi explici cum pt el e normal sa poti iubi mai multe persoane in acelasi timp. si nu vorbesc de iubirea dintre amici. mi-a dat ca argument faptul ca ne iubim prietenii, indiferent de cat de numerosi sunt, ca ne iubim familia, indiferent de cat de mare e.mi-a ramas mult timp in minte chestia asta pt ca nu reuseam sa inteleg cum. de curand am inteles. m-am indragostit de un prieten foarte bun. dar am iubit. avem o istorie ciudata, ne-a luat destul timp sa realizam cat tinem unul la altu si dupa 3 ani de tatonari si o incercare esuata am zis s-o luam de la capat. fara vreun plan concret am ajuns la un an si putin, ne e bine impreuna si am invatat sa iubim. si apoi amicul meu.e tipul de care nu am crezut ca m-as putea indragosti, dar cam tocmai asta s-a intamplat. nu e corect fata de el sa-l las sa tina la mine cand eu am prieten, dar e parte din mine. cum sa-i faci pe ceilalti sa accepte ca poti iubi 2 persoane in acelasi timp?mie mi-e inca greu sa accept asta asa ca nu-mi dau seama cum le-as putea cere lor asta. nu pot sa renunt la nici unul, nu pot nici sa-i am pe amandoi. nu e corect fata de nciunul si n-am nici cea mai mica idee despre ce ar trebui sa fac.
addictedd
Postat pe 16 Iunie 2009 12:26
Pai ai putea sa faci asa:ramai cu actualul si cu celalalt "amic" pur si simplu nu-i spui nimic doar ii arati unele limite,and that's all,va trbui sa se obijnuiasca cu ele daca te respecta,sigur are si el o fata si nu doar una care l-ar putea iubi,tu il ti pe loc daca ii faci asta,lasa-l liber,la inceput va durea,dar cu timpul veti redeveni foarte buni amici you'll see...si toate aceste griji de a iubi mai multe persoane sau a fi iubita de mai multe persoane vor disparea cand te vei casatori,barbatul de obicei sterge absolut tot cand aude ca "acea persoana" s-a casatorit...bafta,you can do it ;)
SergeFrancois
Postat pe 16 Iunie 2009 12:34
1. Iubesc sanatatea, pentru ca fara ea nu as reusi multe. Iubesc lumea sincera.
2. Sinceritatea, loialitatea si din fericire pot sa spun ca am darul de a asculta si a da sfaturi foarte bune... din spusele prietenilor.
3. As vrea sa fac facultatea de psihologie, dar imi doresc enorm si o formatie de Rock'n'Roll, pentru ca pentru mine muzica inseamna viata.
4. Sunt destul de multe, deoarece cu greu imi este acceptata parerea cu toate ca este adevarata
Kinki_Shadow
Postat pe 16 Iunie 2009 12:50
1:ce si pe cine iubesc?
Iubesc momentele de liniste deplina si de relaxare cand am sufletul lin si mintea libera si imi pot da seama de tot ceea ce ma inconjoara si de tot ceea ce mi-e drag. Pe cine iubesc? Pe Bianca, nepoata mea cand adoarme cu capul pe umarul meu in timp ce dansez cu ea si ii cant usor dupa ritmul melodiei. Da, asta iubesc si voi iubi toata viata, cu toate ca au trecut mai mult de doi ani si jumatate de cand port sentimentul si amintirea asta cu mine.
2:Care cred ca sunt lucrurile pe care le aprecieaza ceilalti la mine?
Imi place sa cred ca linistea si calmitatea, interesul si dezinvoltura.
I3:Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
Este ciudat, daca pot spune, dar eu in viata nu mi-am dorit nimic cu foarte mare ardoare, iar atunci cand mi-am dorit totul a venit de la sine. Sunt o norocoasa si o fericita, pentru ca destinul este ingaduitor si bun cu mine, iar ceea ce vreau vine de la sine. Vreau sa ma indrept, este bine zis, vreau sa ma indrept catre o "viata" mai linistita si impacata cu mine si cu cei din jur. Nu-mi doresc sa castig sute de milioane, nu-mi doresc o casa pe plaja, un porsche sau mai stiu ce. Vreau sa ma indrept catre mine si catre ai mei. Sa am sansa sa ma regasesc si sa ma cunosc in totalitate. Este putin cam idilic, dar pentru mine e ok.
4:Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?
Ca toate lucrurile rele facute in aceasta viata se vor plati tot in aceasta viata. Tot ce ne inconjoara este relativ, nu putem da raspunsul concret la nici o intrebare.
O zi buna tuturor!



andrutza22
Postat pe 16 Iunie 2009 14:43
1:ce si pe cine iubesc?--- ma iubesc pe mine in primul rand. daca nu ma iubesc eu cine sa ma iubeasca
2:Care cred ca sunt lucrurile pe care le aprecieaza ceilalti la mine?--fara doar si poate culoarea parului:)) si umorul!
3:Incotro vreau sa ma indrept in viata mea? ---vreau sa ma axez pe cariera!
4:Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta? --- eu nu am raspunsuri
kudika012511
Postat pe 16 Iunie 2009 15:05
Ce si pe cine iubesc in viata asta?
• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?

1.familia, prietenii si pe Dumnezeu
2.sinceritatea
3.viata de familie linistita
4.cele religioase
p23
Postat pe 16 Iunie 2009 15:39
1.iubesc viata..iubesc pe dumnezeu...familia...si iubitul
2.sunt o nebunica ...dar sunt sincera sunt sincera si primitoare
3.o viata linistita
4.am raspunsuri intotdeauna pt orice intrebare....si cei din jur ma accepta pt.ceea ce sunt
ali_alina
Postat pe 16 Iunie 2009 16:08
1. Iubesc viata in sine, il iubesc pe dumnezeu pentru ca datorita lui pot iubi si aprecia tot si pe toti din jurul meu. imi iubesc enorm familia si imi iubesc calitatile si defectele!

2. Cred ca sunt apreciata pentru pofta de viata, pentru demnitatea si curajul meu, pentru forta de a merge mai departe cand totul pare pierdut. Cred ca sunt iubita pentru defectele mele din care se poate invata, si pentru greselile mele care devin o lectie de viata pentru cine doreste sa ia aminte.

3. Singurul meu scop este sa nu Il dezamagesc pe Dumnezeu, sa am constiinta mereu impacata, sa imi constientizez greselile si sa pot tine mereu capul sus . Visele mele se vor realiza doar daca voi urma principii sanatoase.

4. Am adunat ceva raspunsuri la intrebari mai mult sau mai putin comode, dar stiu ca mare parte dintre noi nu acceptam raspunsurile simple preferand negativismul si vaitatul.
Yomina
Postat pe 16 Iunie 2009 17:50
hmmmmmmmm ce iubesc in viata -nu stiu poate pe fostul
ce iubesc oameniil la mine nici eu nu stiu.......poate ce vad in interior nici asta nu stiu
da sunt sigura de o intrebare .........de ce mai exist?????
BrOsCuTzSa
Postat pe 16 Iunie 2009 18:33
Dragostea este cea mai puternica forta din univers, afirma Moliere.
Cam asta este deviza mea. Am realizat de-a lungul putinilor ani pe care ii am, 18, ca Dragostea chiar poate schimba totul . Am realizat ca iubesc totul.
Ce si pe cine iubesc in viata asta?
Imi iubesc parintii pentru ca mi-au dat nastere si m-au crescut si au avut grija de mine.
Imi iubesc fratele pentru simplu fapt ca este fratele meu.
Imi iubesc casa pentru ca ma apara de ploi si de vant.
Imi iubesc cainele pentru ca sare pe mine cand ma intorc acasa.
Imi iubesc prietenele pentru ca ma distrez cu ele si sunt mereu alaturi de mine.
Imi iubesc fosta clasa pentru ca impreuna am trecut prin clipe memorabile.
Imi iubesc fosta diriginta pentru ca m-a condus prin viata.
Imi iubesc profesorul de mate pentru ca a fost cel mai cool profesor .
Imi iubesc vecina pentru ca imi da cateodata din putinul ei.
Imi iubesc camera pentru ca am amenajat o dupa gustul meu.
Imi iubesc orice lucru ce imi apartine pentru simplu fapt ca este chiar al meu.
Imi iubesc chiar si prietenele care mi-au dovedit ca nu sunt niste prietene adevarate si m-au dezamagit total, pentru ca, odata , traiam niste clipe minunate cu ele.
Imi iubesc seful, care m-a dat afara de la munca, pentru ca astfel, m-am trezit la realitate.
Imi iubesc muzica pentru ca se muleaza pe starea mea.
Imi iubesc filmele pentru ca ma fac sa plang, sa rad, sa trec prin emotii, sa tip.
Imi iubesc plimbarile pe malul marii pentru ca ma relaxeaza.
Imi iubesc calatoriile pentru ca ma initiaza intr-o alta lume.
Imi iubesc florile pentru ca sunt gingase.
Imi iubesc faptul ca fac mereu haz de necaz pentru ca trec mai usor prin viata.
Imi iubesc emotiile dinaintea multor examene pentru ca sunt constructive.
Imi iubesc rasul pentru ca binedispune lumea.
Imi iubesc plansul pentru ca ma ajuta sa ma descarc.
Imi iubesc norocul.
Imi iubesc viata.
Ma iubesc pe MINE.
Iubesc totul.
ImAlina
Postat pe 16 Iunie 2009 18:54
De la: addictedd, la data 2009-06-16 12:26:53Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?
R: poti iubi mai multe persoane in acelasi timp?
asta e un fel de intrebare cheie pt mine. am auzit, ca noi toti, multe povesti cu oameni care stau cu doua persoane in acelasi timp si m-am intrebat mereu: cum poate cineva sa iubeasca 2 persoane in acelasi timp? am crescut in aceeasi idee ca o sa-mi gasesc sufletul pereche si atunci n-o sa mai conteze nimic, o sa m orbeasca iubirea pt el si asa mai departe. asta pana acum vreun an, cand cineva a incercat sa-mi explici cum pt el e normal sa poti iubi mai multe persoane in acelasi timp. si nu vorbesc de iubirea dintre amici. mi-a dat ca argument faptul ca ne iubim prietenii, indiferent de cat de numerosi sunt, ca ne iubim familia, indiferent de cat de mare e.mi-a ramas mult timp in minte chestia asta pt ca nu reuseam sa inteleg cum. de curand am inteles. m-am indragostit de un prieten foarte bun. dar am iubit. avem o istorie ciudata, ne-a luat destul timp sa realizam cat tinem unul la altu si dupa 3 ani de tatonari si o incercare esuata am zis s-o luam de la capat. fara vreun plan concret am ajuns la un an si putin, ne e bine impreuna si am invatat sa iubim. si apoi amicul meu.e tipul de care nu am crezut ca m-as putea indragosti, dar cam tocmai asta s-a intamplat. nu e corect fata de el sa-l las sa tina la mine cand eu am prieten, dar e parte din mine. cum sa-i faci pe ceilalti sa accepte ca poti iubi 2 persoane in acelasi timp?mie mi-e inca greu sa accept asta asa ca nu-mi dau seama cum le-as putea cere lor asta. nu pot sa renunt la nici unul, nu pot nici sa-i am pe amandoi. nu e corect fata de nciunul si n-am nici cea mai mica idee despre ce ar trebui sa fac.


cam ceva de genul am patit si eu. si nu am reactionat la timp. deci daca il ubesti, spune-i indiferent daca esti cu cineva sau nu. fiindca dupa aceea ai sa-l pierzi si o sa regreti. si mai sunteti si buni prieteni. e si mai bn fiindca va cunoasteti cam toate defectele si calitatile.
deeaz18
Postat pe 16 Iunie 2009 21:43
Bravo ImAlina,putini tineri de varsta ta gandesc asemeni tie.Am citit toate declaratiile tale de iubire,seamana ,oarecum cu ale mele,doar ca eu imi iubesc si copilul,sunt mandra de el,asa,cum,probabil,sunt mandri de tine,parintii tai
valyusha
Postat pe 16 Iunie 2009 22:09
• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?

Va spun eu imediat. De fapt cred ca toti oamenii isi doresc aceleasi lucruri, mai mult sau mai putin.

Vreau sa fiu independenta, sa nu am probleme cu banii, daca imi doresc ceva sa imi cumpar. Vreau sa fiu iubita si sa iubesc, bineinteles. Vreau sa fiu sanatoasa. Vreau sa ajut oamenii care au nevoie de ajutor.Si dupa toate acestea vreau sa ajung in Rai, acolo langa Dumnezeu. Daca am omis ceva bun si frumos pe care as putea sa-l fac in lumea acestea, imi pare rau. Sa intelegem ca vreau sa ma indrept spre lucruri frumoase, spre puritate si iubire. Dar sigur, astea sunt doar dorintele mele, poate ale noastre, ale tuturor. Exista si raul in lumea asta, si vrem nu vrem, ne mai ciocnim si de el. Dar sa fim optimisti pentru ca, dupa parerea mea, este extrem de important. Va doresc tuturor o viata frumoasa.

AndreeaDodan
Postat pe 17 Iunie 2009 00:28
• Ce si pe cine iubesc in viata asta?
Imi iubesc parintii, verisorii , papagalii ,rudele, pe georgiana, pe andreea, pe alina, si my bf
• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
pai sunt prietenoasa...nu am probleme cu acomodarea cu cei din jurul meu, sunt ff sincera...adik zic totul in fatza fara retzineri
• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
pai vreau sa fiu independenta, sa nu depind de altii, sa am o cariera din care sa iasa multi bani dar care sa o fac cu placere
• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?
pai....ce am de gand sa fac cu papagalii? (mama nu`i suporta si imi zice in fiecare zi k fac mizerie, etc.), cand am de gand sa ma apuc serios de invatat? (chiar dak in fiecare an iau premiul 1)...etc sunt
o gramada de intrebar i de astea...
Teoo_o
Postat pe 17 Iunie 2009 00:39
• Ce si pe cine iubesc in viata asta?

Il iubesc pe Dumnezeu, imi iubesc familia, imi iubesc prietenii si tuturor celor ce mi-au fost alaturi. Ei merita iubirea mea. Dar iubesc si o persoana de ceva timp, si totusi acea persoana nu merita iubirea mea; de fapt, nu merit eu sa pierd atata timp gandindu-ma la el. Dar cert este ca il iubesc. Poate o sa-mi treaca, poate nu. Poate e doar o "poveste adolescentina". Si chiar daca ar fi doar atat, cine a zis ca la varsta asta nu poti sa iubesti? Nimeni nu o sa-ti explice ce e iubirea, ca sa o poti invata. Poate doar sa iti arate. Si tu poti doar sa o simti. Si cum ziceam, il iubesc pentru ca atunci cand sunt langa el trec mult mai repede peste orice problema, pentru ca pot sa dorm 2 ore si nu ma simt deloc obosita atunci cand stiu ca el este langa mine, pentru ca iti pot zambi toata ziua fara a ma opri, pentru ca atunci cand ma strange in brate sunt doar a lui si el este doar al meu. La el iubesc tot ce nu suport. Toata "povestea" mea trebuia sa inceapa cu "A fost odata...". Desi intre noi momentan numai este nimic, a ramas totusi amintirea, pe care, uitati, am putut sa o impart cu voi. Vroiam doar sa va impartasesc iubirea de care am avut parte:X :*:*:*

AndreeaDodan
Postat pe 17 Iunie 2009 00:44
Datorita interesului ridicat, organizatorii au decis ca participarea la evenimentul de lansare a cartii „Eu cine sunt” semnat Mihail Musat sa fie gratuita! Cei interesati sunt asteptati la Bookfest, unde pe data de 20 iunie va avea loc lansarea cartii.
concursKudika
Postat pe 17 Iunie 2009 15:28
• Ce si pe cine iubesc in viata asta?Arta
• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?Felul ca sunt extrem de vesela si optimista
• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?O profesoara de nota 10
• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?Mereu ii conving de cele care le spun
Printesa_Lia
Postat pe 17 Iunie 2009 18:12
1. iubeste cineva cu adevarat, neconditionat...cred ca inca invat sau cel putin incerc...

2. rabdarea cu care ascult, povesti, probleme sau pur si simplu o persoana care vrea sa vorbeasca...

3. daca as sti raspunsul nu si ar mai avea rost intregul drum ci doar o parte din el

4. raspunsuri asemanatoare cu cele ale propriilor mele dileme, cum eu nu accept anumite raspunsuri si alte persoane refuza raspunsurile mele
mirelacm
Postat pe 18 Iunie 2009 01:08
Ce si pe cine iubesc in viata asta? - Imi iubesc familia si casa.
• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine? - Am o atitudine pozitiva in general.
• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea? - Spre Banca Central Europeana.
• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta? - Nu e cazul.
cescutza
Postat pe 18 Iunie 2009 07:31
1- pe mama momentan, nu am pe cineva
2- sunt vesela indiferent daca in sufletul meu sunt trista
3- o sa fiu medic
4- nu am
Gabriela_iubita
Postat pe 18 Iunie 2009 10:26
Ce si pe cine iubesc in viata asta?
- Imi iubesc familia, iubesc viata, iubesc florile, fotografia, amintirle.Iubesc stelele.

Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
- Ce pot aprecia: in primul rand optimismul meu, intotdeauna vad jumatatea plina a paharului, felul meu de a fi: vesela uneori inteleapta, deschisa la discutii si comunicare.

Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
Nu stiu exact. De obicei ma las dusa de val si iau lucrurile asa cum sunt. Dar vreau independenta financiara si liniste sufleteasca.

Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?
Doar in stiintele exacte sunt raspunsuri clare ce nu pot fi puse la indoiala. Fiecare persoana este diferita si are pareri diferite, iar acesta nu este un lucru rau. Este un lucru foarte bun, caci astfel ia nastere individualitatea.
danuzzta
Postat pe 18 Iunie 2009 19:57
iubesc emotia pe care o simt de fiecare data ma indragostesc, iubesc felul in care aluneca pensula pe panza atunci cand ai ceva de exprimat ,si modul in care aluneca penita pe hartie atunci cand nu mai poti tine cuvintele captive in mintea ta...iubesc fiorul ce iti gadila sira spinarii atunci cand Stii ca urmeaza ceva memorabil.. iubesc visarea .
MignoneDenisse
Postat pe 19 Iunie 2009 00:34
Ce apreciaza cei din jurul meu cel mai mult la mine... E simplu, cei din jur apreciaza doar ceea ce le place, ceea ce ii face sa se simta bina, astfel ca pot enumera multe "calitati" precum: imaginea, veselia de care dau dovada cand sunt tristi facand haz de necaj, ajutorul pe care il acort, sprijinul la greu, sinceritatea in comunicare (mai ales cand o prietena ma intreaba: iti place noua mea rochie? iar mie imi pare ca nici in casa n-as sta cu ea si ii raspund vesel intr-o gluma in care am grija totusi sa nu jignesc)... Raspund cu calm la nevii altora si niciodata nu le dau de gol secretele marturisite, mi se pare o regula de bun simt.ceea ce este cel mai important pentru mine este ca nu ma prefac, asa sunt eu si am norocul ca felul meu de a fi sa fie mult apreciat de cei din jur.
ellabella
Postat pe 19 Iunie 2009 17:03
Iubesc tot ceea ce constituie lumea mea, cu bune si cu rele. Am invatat sa iubesc atunci cand imi ofer singura ocazia de a invata din greseli, de a fi eu insami indiferent de parerile altora sau de prejudecati, chiar daca uneori calea aceasta este cea mai grea.


Postat pe 19 Iunie 2009 17:04
Ce si pe cine iubesc in viata asta? Iubesc viata, simplitatea, naturalul. Iubesc persoanele cu sufletul deschis si sincer.
andreeanton12
Postat pe 19 Iunie 2009 17:05
Ce si pe cine iubesc in viata asta?

In viata asta, cel mai mult iubesc viata. Nu stiu daca exista un ce, un cine si un cel mai mult... Iubesc faptul ca sunt vie, ca traiesc, ca imi bate vantul prin par cateodata, ca soarele ma face sa ma topesc de caldura, ca ma ploua, ca ma ninge, ca imi este atat de greu cateodata. Iubesc lucrurile care ma fac sa visez si ii iubesc pe cei care imi intelege visurile. Iubesc persoanele care se bucura ca exist in viata lor.
Papucica
Postat pe 19 Iunie 2009 17:10
Azi e 19, mai am o sansa

Intrebari:
• Ce si pe cine iubesc in viata asta?
• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?


• Ii iubesc pe toti, dar nu iubesc pe nimeni; cu adevarat ma iubesc numai pe mine.
•Oamenii din jur ma apreciaza cand ii pot ajuta cu ceva s-au le pot asculta problemele. Asa suntem toti.
•Stiu ca trebuie sa ai o tinta daca vrei sa ai succes, dar eu tot ce vreau e sa fiu o persoana mai buna pe zi ce trece si daca visurile mele nu ma fac mai buna atunci ar trebui sa nu ma mai concentrez pe astfel de lucruri.
•Ce face viata mea semnificativa. Asta e itnrebarea, raspunsul e privat

Postat pe 19 Iunie 2009 17:12
Castigatorii concursului nostru sunt:
strengarita19
ellabella
balescu_irina
mezzy_21
danaianache
arleen
mirelacm
andreeanton12
addictedd
Acestea sunt rugate sa trimita un mesaj pe contul concurskudika pentru a afla modalitatea de a intra in posesia premiilor. Castigatoarele trebuie sa isi revendice premiul pana la data de 26.06.2009.
concursKudika
Postat pe 19 Iunie 2009 17:13
si Catalina_Zamfir
concursKudika
Postat pe 22 Iunie 2009 11:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Avene 1 1279 De la: Glamangel 27 Mai 2010 16:57
Castiga unul din cele 5 seturi Bema Bio Passion + Bema Breast Plus de la Plafar 156 De la: concursKudika 15 Februarie 2011 13:53
Castiga cupcakes-uri delicioase de la Stephany's.ro! 144 De la: stelya 25 Octombrie 2012 02:54
Castiga un tratament complet de epilare definitiva oferit de Noblezza 139 De la: rodica_36 21 Decembrie 2010 14:39
Castiga unul dintre cele doua costumase de Craciunita oferite de Just4girls.ro! 242 De la: dorcc 8 Decembrie 2011 21:40