Setari Cookie-uri

Mitocanii facute de barbati

Acum doua seri, eram cu fetele la o terasa si dezbateam aprig un subiect fierbinte "care-i cea mai mare mitocanie pe care ti-a facut-o?"...evident, era vorba despre comportamentul unui "el", in relatia de cuplu. Exista si un "new entry",iar celelale monitorizau comportamentul impricinatului.
E urat ca un barbat sa te puna sa-ti platesti consumatia, cand te scoate in oras.(vorbesc strict de intalniri romantice) Daca suntem studenti, elevi, ne intretin parintii, e de inteles...dar altfel...nu suntem nemti! (asta-i pentru Claudia, dar ala, nici macar nemteste nu plateste). Sau, am mai auzit una, te conduce acasa cu taxiul si pe drum ofteaza ca stai foarte departe!!!
E urat ca un barbat sa nu-ti daruiasca mici lucruri...Nu sunt materialista,n-am fost niciodata, dar detest barbatii zgarciti si meschini.Cum e sa iesi cu un barbat ceva timp si sa nu-ti aduca...o floare???(stie ea pt cine am scris).Ok...esti moderna, nu vrei buruieni! Atunci o carte, o poezie, un lucru simbolic...o marturie a faptului ca s-a gandit la tine si a materializat frumos gandurile lui.
E urat sa bea in club peste masura, sa-l apuce "efuziunile" si declaratiile gen "hai sa ne mutam impreuna" sau hai sa mergem nu stiu unde...si a doua zi sa uite tot. Acest lucru se intampla pe fondul unei relatii, nu in tatonari. (lasa-l,fata! parerea mea:)
E urat sa-si tina telefonul "securizat" cu fata in jos, ca sa nu vezi cine-l suna. Primeste apel, se schimba la fata, e ora 22. Evident...un client intarziat si enervant! :))) Right!
E urat (e horror) sa-ti faca daruri pe care sa ti le ceara inapoi!!!!Exista cazuri, chiar unde ai fi jurat ca nu-i posibil! Baiat intelectual, aparent educat....(na, surpriza!!!...nu te amari, draguta, nu merita, "mitocanu"!!!)
E urat sa te faca sa te simti prost, doar pentru ca el are un potential financiar mai mare;sau asa lasa impresia...(mitocania asta am patit-o eu!)Cum este, sa se uite la etichetele hainelor tale??? si sa comenteze ca ciorapii sunt sub standarde....sugerandu-ti un magazin unde o pereche de ciorapi nu este mai ieftina de 150 de lei noi?...Am plans atunci, de ciuda. Ciorapii unei femei trebuie sa fie curati si fara ochiuri lipsa, in opinia mea. Cristina, o prietena, mi-a facut cadou, imediat dupa incident, prima pereche de ciorapi "fita". De atunci au rasarit multe perechi in garderoba mea...din frustrare sau ambitie!oricum, cainii mei nu fac diferenta si ii rup cu aceeasi placere:).
O sa va las pe voi sa comentati seria mitocaniilor...O sa fac o postare si cu mitocanii facute de femei, barbatilor...
Daca nu voi avea ecou, adica nu am feed-back in comentarii, ma las de blog.Am trafic, dar nimeni nu comenteaza. Eu de ce sa ma mai obosesc sa scriu? Ca doar nu scriu pt mine!!!
Madame_Lenoir
Postat pe 17 Iunie 2009 15:34
Acum te citesc pentru intaia oara si sunt perfect de acord cu tine, in ceea ce priveste ce ai scris.
Trebuie sa adaug ca si felul in care "ai pus pe hartie" - stilul literar, de! - imi place. Nu ti-am citit blogul, dar daca spui exact acelasi lucru, nu pot sa spun decat: Ai dreptate!
Pe de alta parte, insa... Nu am un exemplu... De mitocanii nu am avut parte... Probabil am fost o norocoasa

Dar va pot spune o faza de k k o, o "prima" (si ultima) intalnire petrecuta candva, cand eram mai mica si ma amuzam pe seama indivizilor care-si inchipuiau ca e tare usor sa dai gata o fata.
Asaa... Cand m-a invitat la un restaurant extrem de scump (nu foarte fin, nu cu foarte multa clasa, dupa parerea mea... dar scump!), a comandat vin pretentios, frantuzesc, dar nu s-a saturat din ceea ce a comandat pentru el, asa ca a cerut extra paine cu unt (ceea ce vine gratis... probabil ca stiti, painea cu unt e considerata "complimentary", vine din partea casei ). Ma rog, treaca! Pe drumul spre casa, in masina, mi-a sarutat bratul stilul Tom (din Tom si Jerry, adica), de ma gandeam ca imediat e ajung acas' sar in dus, ca mi-era bratul lipicios de saliva Ei bine, am ajuns acasa, am navalit afara din masina aia turtita (Porsche, ce putea fi mai cliseu ) si ce credeti ca-mi zice individul?
"Ce faci, pleci?? Credeam ca ma inviti sus, la o cafea!"
(Revin, era prima intalnire )
Dor_a
Postat pe 17 Iunie 2009 15:57
De la: Madame_Lenoir, la data 2009-06-17 15:34:04Cum este, sa se uite la etichetele hainelor tale??? si sa comenteze ca ciorapii sunt sub standarde....sugerandu-ti un magazin unde o pereche de ciorapi nu este mai ieftina de 150 de lei noi




asta-i nesimtire crasa
iris_4_ever
Postat pe 17 Iunie 2009 17:07
unii barbatii intrec absurdul
yumy
Postat pe 17 Iunie 2009 17:10
Am avut ocazia sa cunosc si eu un mitocan ,nesimtit,idiot si lista ar putea continua
Una din prietenele mele imi tot vorbea de noul ei iubit .Din povestirile ei nu mi-a placut tipul din start si i-am spus acest lucru dar am fost de acord sa ies cu ei in oras sa-l cunosc personal .

Proasta idee pentru ca tipul a inceput sa-mi faca avansuri de fata cu prietena mea .
DIn pacate ea a luat avansurile lui ca pe o gluma,initial si eu am vrut sa cred ca e o gluma dar cand fata a plecat la baie si el a continuat sa-mi faca complimente deja nu mai puteam cauta scuze asa ca am primit un telefon si a trebuit sa plec

Din pacate prietena mea s-a si casatorit cu tipul ....cand i-am zis ca e un fustangiu nesatisfacut nu m-a crezut ...la nici 7 luni de la casatorie mi-a dat dreptate si si-a dat seama de ce nu-mi placea de tip desi eu i-am zis ca nu-s de acord sa se marite cu el
iris_4_ever
Postat pe 17 Iunie 2009 17:16
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-17 17:16:21Am avut ocazia sa cunosc si eu un mitocan ,nesimtit,idiot si lista ar putea continua
Una din prietenele mele imi tot vorbea de noul ei iubit .Din povestirile ei nu mi-a placut tipul din start si i-am spus acest lucru dar am fost de acord sa ies cu ei in oras sa-l cunosc personal .

Proasta idee pentru ca tipul a inceput sa-mi faca avansuri de fata cu prietena mea .
DIn pacate ea a luat avansurile lui ca pe o gluma,initial si eu am vrut sa cred ca e o gluma dar cand fata a plecat la baie si el a continuat sa-mi faca complimente deja nu mai puteam cauta scuze asa ca am primit un telefon si a trebuit sa plec

Din pacate prietena mea s-a si casatorit cu tipul ....cand i-am zis ca e un fustangiu nesatisfacut nu m-a crezut ...la nici 7 luni de la casatorie mi-a dat dreptate si si-a dat seama de ce nu-mi placea de tip desi eu i-am zis ca nu-s de acord sa se marite cu el
iris asta e in viata mai dam si de oamenii rai si mitocani uneori nu stim sa ne ferim de ei dar imp e ca a trecut si esti bine printre noi
yumy
Postat pe 17 Iunie 2009 17:19
De la: yumalai, la data 2009-06-17 17:19:35
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-17 17:16:21Am avut ocazia sa cunosc si eu un mitocan ,nesimtit,idiot si lista ar putea continua
Una din prietenele mele imi tot vorbea de noul ei iubit .Din povestirile ei nu mi-a placut tipul din start si i-am spus acest lucru dar am fost de acord sa ies cu ei in oras sa-l cunosc personal .

Proasta idee pentru ca tipul a inceput sa-mi faca avansuri de fata cu prietena mea .
DIn pacate ea a luat avansurile lui ca pe o gluma,initial si eu am vrut sa cred ca e o gluma dar cand fata a plecat la baie si el a continuat sa-mi faca complimente deja nu mai puteam cauta scuze asa ca am primit un telefon si a trebuit sa plec

Din pacate prietena mea s-a si casatorit cu tipul ....cand i-am zis ca e un fustangiu nesatisfacut nu m-a crezut ...la nici 7 luni de la casatorie mi-a dat dreptate si si-a dat seama de ce nu-mi placea de tip desi eu i-am zis ca nu-s de acord sa se marite cu el
iris asta e in viata mai dam si de oamenii rai si mitocani uneori nu stim sa ne ferim de ei dar imp e ca a trecut si esti bine printre noi


Eu sunt bine in schimb prietena mea nu e si asta doare
AM prostul obieci sa ,,citesc'' omu si sa-mi dau seama cam ce-i poate pielea asa ca atunci cand dau peste un mitocan stiu cum sa ma comport cu el
iris_4_ever
Postat pe 17 Iunie 2009 17:34
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-17 17:34:31
De la: yumalai, la data 2009-06-17 17:19:35
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-17 17:16:21Am avut ocazia sa cunosc si eu un mitocan ,nesimtit,idiot si lista ar putea continua
Una din prietenele mele imi tot vorbea de noul ei iubit .Din povestirile ei nu mi-a placut tipul din start si i-am spus acest lucru dar am fost de acord sa ies cu ei in oras sa-l cunosc personal .

Proasta idee pentru ca tipul a inceput sa-mi faca avansuri de fata cu prietena mea .
DIn pacate ea a luat avansurile lui ca pe o gluma,initial si eu am vrut sa cred ca e o gluma dar cand fata a plecat la baie si el a continuat sa-mi faca complimente deja nu mai puteam cauta scuze asa ca am primit un telefon si a trebuit sa plec

Din pacate prietena mea s-a si casatorit cu tipul ....cand i-am zis ca e un fustangiu nesatisfacut nu m-a crezut ...la nici 7 luni de la casatorie mi-a dat dreptate si si-a dat seama de ce nu-mi placea de tip desi eu i-am zis ca nu-s de acord sa se marite cu el
iris asta e in viata mai dam si de oamenii rai si mitocani uneori nu stim sa ne ferim de ei dar imp e ca a trecut si esti bine printre noi


Eu sunt bine in schimb prietena mea nu e si asta doare
AM prostul obieci sa ,,citesc'' omu si sa-mi dau seama cam ce-i poate pielea asa ca atunci cand dau peste un mitocan stiu cum sa ma comport cu el

e foarte bine sa stii sa ii citesti pe cei din jurul tau asa vei stii de cine sa te fresti si cum sa te porti cu ei e un atu pe care trebuie sa-l dezvolti toti oamenii il au dar multi il ignora
yumy
Postat pe 17 Iunie 2009 17:36
am cunoscut o fata care nu accepta sa'i fie platita consumatia,adica absolut tot,stiti cum ma simteam,nu am cuvinte sa descriu,facea asta pentru ca a fost umilita de un nenorocit,la un restaurant,el a platit ce a consumat,si ea zis mergem,ea sa ridicat frumos si a plecat,cand au ajuns la iesire,ea oprit o pers,si lea zis ca nu e achitata nota in intregime,la care el a zis,cum u nu ai platit?va dati seama cum sa simtit,si de atunci plateste singura consumatia
scorpyoW
Postat pe 17 Iunie 2009 17:46
De la: scorpyoW, la data 2009-06-17 17:46:02am cunoscut o fata care nu accepta sa'i fie platita consumatia,adica absolut tot,stiti cum ma simteam,nu am cuvinte sa descriu,facea asta pentru ca a fost umilita de un nenorocit,la un restaurant,el a platit ce a consumat,si ea zis mergem,ea sa ridicat frumos si a plecat,cand au ajuns la iesire,ea oprit o pers,si lea zis ca nu e achitata nota in intregime,la care el a zis,cum u nu ai platit?va dati seama cum sa simtit,si de atunci plateste singura consumatia

da normal ca sa fie sigura ca nu mai se loveste peste asemenea situatii si eu am intalnit tipi si eu mi-am platiti partea daca am vazut eu ca ei nu pun am pus eu cred ca de e bine sa fii bagacios:D
yumy
Postat pe 17 Iunie 2009 17:48
De la: scorpyoW, la data 2009-06-17 17:46:02am cunoscut o fata care nu accepta sa'i fie platita consumatia,adica absolut tot,stiti cum ma simteam,nu am cuvinte sa descriu,facea asta pentru ca a fost umilita de un nenorocit,la un restaurant,el a platit ce a consumat,si ea zis mergem,ea sa ridicat frumos si a plecat,cand au ajuns la iesire,ea oprit o pers,si lea zis ca nu e achitata nota in intregime,la care el a zis,cum u nu ai platit?va dati seama cum sa simtit,si de atunci plateste singura consumatia


Fata respectiva inseamna ca a ramas cu sechele ceea ce e pacat :( si nu trebuia sa o considere umilinta ci nesimtire din partea lui .


Si eu procedam la fel cand ieseam cu un tip cu care nu mai vroiam sa ies a doua oara insistam sa platim nota nemteste
iris_4_ever
Postat pe 17 Iunie 2009 17:54
ihote al naba baiath...
UnaBucataCopilTembel
Postat pe 17 Iunie 2009 17:55
Mitocanii , cate nu ar fi , ehee si cate nu am patit si eu , dar cea mai penibila din toate a fost atunci cand am facut proasta alegere de a iesi in orash cu un individ. Ne-am asezat la masa si bineinteles ca ne au fost aduse meniurile , dupa un gest dragut din partea lui in care mia spus te rog serveste ce doresti , daca iti e foame mananca, etc , am dat comanda.Comanda a venit si intr-o ambianta placuta am luat masa. Cand a venit nota de plata , sa intamplat un lucru ...interesant :)) "AUZI DRAGUTO NU TE SUPARA DAR , EU NU AM BANUTI DECAT DE CONSUMATIA MEA , DAR NU E PROBLEMA STAI AICI , MA DUC ACASA REPEDE CU MASINA SI ADUC BANUTI PT TOATA CONSUMATIA" , partea jenanta nu a fost asta , ci faptul ca atunci cand a spus-o ospatarul era la masa noastra , iar langa noi , 2 cupluri luau si ei masa iar reactia lor nu cred ca pot sa o descriu in cuvinte :))) . Pt o secunda nu am stiu cum sa reactionez. nu ma asteptam sub nici o forma la asta , dar in secunda 2 , am scos portofelul si mi-am platit partea , am iesit afara si mi-am chemat un taxi, cu toate ca individul se oferise sa ma duca acasa. Si ca sa fie 2 dintr-o lovitura , la 2 zile ma sunat iarasi si ma invitat in orash, bineinteles cu un ton ironic (mai mult cinic) i-am spus ca nu ies ca nu am luat salarul inca! :D
tantzyca
Postat pe 17 Iunie 2009 18:10
De la: tantzyca, la data 2009-06-17 18:10:29Mitocanii , cate nu ar fi , ehee si cate nu am patit si eu , dar cea mai penibila din toate a fost atunci cand am facut proasta alegere de a iesi in orash cu un individ. Ne-am asezat la masa si bineinteles ca ne au fost aduse meniurile , dupa un gest dragut din partea lui in care mia spus te rog serveste ce doresti , daca iti e foame mananca, etc , am dat comanda.Comanda a venit si intr-o ambianta placuta am luat masa. Cand a venit nota de plata , sa intamplat un lucru ...interesant :)) "AUZI DRAGUTO NU TE SUPARA DAR , EU NU AM BANUTI DECAT DE CONSUMATIA MEA , DAR NU E PROBLEMA STAI AICI , MA DUC ACASA REPEDE CU MASINA SI ADUC BANUTI PT TOATA CONSUMATIA" , partea jenanta nu a fost asta , ci faptul ca atunci cand a spus-o ospatarul era la masa noastra , iar langa noi , 2 cupluri luau si ei masa iar reactia lor nu cred ca pot sa o descriu in cuvinte :))) . Pt o secunda nu am stiu cum sa reactionez. nu ma asteptam sub nici o forma la asta , dar in secunda 2 , am scos portofelul si mi-am platit partea , am iesit afara si mi-am chemat un taxi, cu toate ca individul se oferise sa ma duca acasa. Si ca sa fie 2 dintr-o lovitura , la 2 zile ma sunat iarasi si ma invitat in orash, bineinteles cu un ton ironic (mai mult cinic) i-am spus ca nu ies ca nu am luat salarul inca! :D


Bine ai facut
andreea1976
Postat pe 17 Iunie 2009 18:14
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-17 17:54:53
De la: scorpyoW, la data 2009-06-17 17:46:02am cunoscut o fata care nu accepta sa'i fie platita consumatia,adica absolut tot,stiti cum ma simteam,nu am cuvinte sa descriu,facea asta pentru ca a fost umilita de un nenorocit,la un restaurant,el a platit ce a consumat,si ea zis mergem,ea sa ridicat frumos si a plecat,cand au ajuns la iesire,ea oprit o pers,si lea zis ca nu e achitata nota in intregime,la care el a zis,cum u nu ai platit?va dati seama cum sa simtit,si de atunci plateste singura consumatia


Fata respectiva inseamna ca a ramas cu sechele ceea ce e pacat :( si nu trebuia sa o considere umilinta ci nesimtire din partea lui .


Si eu procedam la fel cand ieseam cu un tip cu care nu mai vroiam sa ies a doua oara insistam sa platim nota nemteste


yo nu vad nimic rau in a plati nota,persoana care te invita undeva,chear de nu vrei sa mai iesi si 2 oara,o vad ca pe o lipsa de respect,dar fiecare facem ce vrem
scorpyoW
Postat pe 17 Iunie 2009 18:15
da nu e gluma eu am fost cu o d-soara eu am comandat o cafea si 50g coniac ea a zis ca nu bea dar cand a venit ospatarul a comandat un coniac si 50g cafea ,ce sai faCI NU TOATE MAIMUTELE AU EVOLUAT.......
tvnicu
Postat pe 17 Iunie 2009 18:23
De la: tantzyca, la data 2009-06-17 18:10:29 "AUZI DRAGUTO NU TE SUPARA DAR , EU NU AM BANUTI DECAT DE CONSUMATIA MEA , DAR NU E PROBLEMA STAI AICI , MA DUC ACASA REPEDE CU MASINA SI ADUC BANUTI PT TOATA CONSUMATIA"


Eu ma cand aud ,,draguta'' ,,frumoaso'' ,,,printeso'' daca mi se adreseaza cineva asa clar e pus pe lista neagra

L-as fi intrebat ironica daca are suficienta benzina la el si mi-as fi platit linistita consumatia facand glume pe seama lu cu ospatarul
iris_4_ever
Postat pe 17 Iunie 2009 18:37
De la: tvnicu, la data 2009-06-17 18:23:04da nu e gluma eu am fost cu o d-soara eu am comandat o cafea si 50g coniac ea a zis ca nu bea dar cand a venit ospatarul a comandat un coniac si 50g cafea ,ce sai faCI NU TOATE MAIMUTELE AU EVOLUAT.......


Din pct meu de exista o diferenta , atunci cand esti invitata la o intalnire romantica , si la o iesire amicala. Amical am iesit si ies cu prieteni mei si atunci bineinteles ca imi platesc consumatia , dar atunci cand iesi la o intalnire romantica eu consider plata consumatie de catre barbat ca un gest de curtoazie si respect! :) daca nu sunteti de acord va rog contraziceti-ma!
tantzyca
Postat pe 17 Iunie 2009 18:41
De la: scorpyoW, la data 2009-06-17 18:15:57
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-17 17:54:53
De la: scorpyoW, la data 2009-06-17 17:46:02am cunoscut o fata care nu accepta sa'i fie platita consumatia,adica absolut tot,stiti cum ma simteam,nu am cuvinte sa descriu,facea asta pentru ca a fost umilita de un nenorocit,la un restaurant,el a platit ce a consumat,si ea zis mergem,ea sa ridicat frumos si a plecat,cand au ajuns la iesire,ea oprit o pers,si lea zis ca nu e achitata nota in intregime,la care el a zis,cum u nu ai platit?va dati seama cum sa simtit,si de atunci plateste singura consumatia


Fata respectiva inseamna ca a ramas cu sechele ceea ce e pacat :( si nu trebuia sa o considere umilinta ci nesimtire din partea lui .


Si eu procedam la fel cand ieseam cu un tip cu care nu mai vroiam sa ies a doua oara insistam sa platim nota nemteste


yo nu vad nimic rau in a plati nota,persoana care te invita undeva,chear de nu vrei sa mai iesi si 2 oara,o vad ca pe o lipsa de respect,dar fiecare facem ce vrem


Chiar nu e nimic rau in a plati cel care te invita mai ales daca e vorba de un barbat dar ....am auzit de la diverse persoane cum ca ar exista unii care considera ca daca te scoate la un cico si plateste el inseamna ca deja esti a lui

Decat sa ma trezesc cu vreun idiot care sa ma intrebe de ce nu-l iau acasa ca tot am mancat de la el mai bine imi platesc partea si stau linistita
iris_4_ever
Postat pe 17 Iunie 2009 18:41
Eu urasc diminutivul "banuti".

O sa revin cu o intalnire de-a mea care a mers "grozav".
Kathara
Postat pe 17 Iunie 2009 18:42
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-17 18:37:48
De la: tantzyca, la data 2009-06-17 18:10:29 "AUZI DRAGUTO NU TE SUPARA DAR , EU NU AM BANUTI DECAT DE CONSUMATIA MEA , DAR NU E PROBLEMA STAI AICI , MA DUC ACASA REPEDE CU MASINA SI ADUC BANUTI PT TOATA CONSUMATIA"


Eu ma cand aud ,,draguta'' ,,frumoaso'' ,,,printeso'' daca mi se adreseaza cineva asa clar e pus pe lista neagra

L-as fi intrebat ironica daca are suficienta benzina la el si mi-as fi platit linistita consumatia facand glume pe seama lu cu ospatarul


auzi iubitaaaaaaaaaaaaaaa
scorpyoW
Postat pe 17 Iunie 2009 18:42
De la: tvnicu, la data 2009-06-17 18:23:04da nu e gluma eu am fost cu o d-soara eu am comandat o cafea si 50g coniac ea a zis ca nu bea dar cand a venit ospatarul a comandat un coniac si 50g cafea ,ce sai faCI NU TOATE MAIMUTELE AU EVOLUAT.......


Nu stiu cum sa zic dar....poate fata a vrut sa faca o gluma ?
iris_4_ever
Postat pe 17 Iunie 2009 18:44
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-17 18:37:48
De la: tantzyca, la data 2009-06-17 18:10:29 "AUZI DRAGUTO NU TE SUPARA DAR , EU NU AM BANUTI DECAT DE CONSUMATIA MEA , DAR NU E PROBLEMA STAI AICI , MA DUC ACASA REPEDE CU MASINA SI ADUC BANUTI PT TOATA CONSUMATIA"


Eu ma cand aud ,,draguta'' ,,frumoaso'' ,,,printeso'' daca mi se adreseaza cineva asa clar e pus pe lista neagra

L-as fi intrebat ironica daca are suficienta benzina la el si mi-as fi platit linistita consumatia facand glume pe seama lu cu ospatarul


Ideea ta e excelenta numai ca sincer mie mi-a fost rusine de rusinea lui , sa zic asa , si am preferat sa ies din acea situatie cat mai repede , am pus bani de consumatie pe masa , m-am ridicat , miam scot tel si in drum spre iesire mi-am chemat taxiul! :D oricum de atunci nu ma mai cautat , dar daca o va face promit ca am sa`l intreb daca are destula benzina :))
tantzyca
Postat pe 17 Iunie 2009 18:44
De la: Kathara, la data 2009-06-17 18:42:01Eu urasc diminutivul "banuti".

O sa revin cu o intalnire de-a mea care a mers "grozav".


Mda , si-s foarte multe persoane care il folosesc din pacate
iris_4_ever
Postat pe 17 Iunie 2009 18:45
De la: tvnicu, la data 2009-06-17 18:23:04da nu e gluma eu am fost cu o d-soara eu am comandat o cafea si 50g coniac ea a zis ca nu bea dar cand a venit ospatarul a comandat un coniac si 50g cafea ,ce sai faCI NU TOATE MAIMUTELE AU EVOLUAT.......


sincer yo nu am inteles nimic,dar te cred e primul mesaj
scorpyoW
Postat pe 17 Iunie 2009 18:49
sincera sa fiu nu vad problema in a plati jumate din consumatie chiar si la o intalnire romantica poate nu sunt eu destul de 'romantica' sau sunt prea independenta(nici noi femeile nu prea stim ce vrem...cand vrem sa fim egale cu barbatii cand vrem sa fie ei cocosii). Cat despre 'mitocanie' cea mai crasa mi se pare asa cum spunea si Iris ma aprind atunci cand mi se adreseaza cineva cu 'draguta' 'printesa' sau altele.... ok inteleg prietana/prieten sa-ti spuna draga sau draga mea, dar o persoana straina nu.
jemima_uk
Postat pe 17 Iunie 2009 18:53
De la: tantzyca, la data 2009-06-17 18:44:27
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-17 18:37:48
De la: tantzyca, la data 2009-06-17 18:10:29 "AUZI DRAGUTO NU TE SUPARA DAR , EU NU AM BANUTI DECAT DE CONSUMATIA MEA , DAR NU E PROBLEMA STAI AICI , MA DUC ACASA REPEDE CU MASINA SI ADUC BANUTI PT TOATA CONSUMATIA"


Eu ma cand aud ,,draguta'' ,,frumoaso'' ,,,printeso'' daca mi se adreseaza cineva asa clar e pus pe lista neagra

L-as fi intrebat ironica daca are suficienta benzina la el si mi-as fi platit linistita consumatia facand glume pe seama lu cu ospatarul


Ideea ta e excelenta numai ca sincer mie mi-a fost rusine de rusinea lui , sa zic asa , si am preferat sa ies din acea situatie cat mai repede , am pus bani de consumatie pe masa , m-am ridicat , miam scot tel si in drum spre iesire mi-am chemat taxiul! :D oricum de atunci nu ma mai cautat , dar daca o va face promit ca am sa`l intreb daca are destula benzina :))


Aici e problema pentru ca daca stai un pic sa te gandesti tu nu aveai de ce sa te rusinezi de jena lui .....

1.cand te-a invitat sa comanzi orice doresti a lasat de inteles ca ar avea suficienti bani incat sa platesca toata consumatia
2.daca nu avea ,putea sa-ti spuna asta in particular nu de fata cu ospatarul

3.tu aveai bani la tine asa ca chiar nu aveai motiv sa te rusinezi
iris_4_ever
Postat pe 17 Iunie 2009 18:56
De la: scorpyoW, la data 2009-06-17 18:49:57
De la: tvnicu, la data 2009-06-17 18:23:04da nu e gluma eu am fost cu o d-soara eu am comandat o cafea si 50g coniac ea a zis ca nu bea dar cand a venit ospatarul a comandat un coniac si 50g cafea ,ce sai faCI NU TOATE MAIMUTELE AU EVOLUAT.......


sincer yo nu am inteles nimic,dar te cred e primul mesaj


fata a cerut 50 de gr de cafea si un coniac desi cica nu bea alcool

Sunt unii fitosi care-si beau cafeluta alaturi de o gura de coniac sau coniacul alaturi de un pahar de apa plata cu lamaie
iris_4_ever
Postat pe 17 Iunie 2009 18:59
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-17 18:56:45
De la: tantzyca, la data 2009-06-17 18:44:27
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-17 18:37:48
De la: tantzyca, la data 2009-06-17 18:10:29 "AUZI DRAGUTO NU TE SUPARA DAR , EU NU AM BANUTI DECAT DE CONSUMATIA MEA , DAR NU E PROBLEMA STAI AICI , MA DUC ACASA REPEDE CU MASINA SI ADUC BANUTI PT TOATA CONSUMATIA"


Eu ma cand aud ,,draguta'' ,,frumoaso'' ,,,printeso'' daca mi se adreseaza cineva asa clar e pus pe lista neagra

L-as fi intrebat ironica daca are suficienta benzina la el si mi-as fi platit linistita consumatia facand glume pe seama lu cu ospatarul


Ideea ta e excelenta numai ca sincer mie mi-a fost rusine de rusinea lui , sa zic asa , si am preferat sa ies din acea situatie cat mai repede , am pus bani de consumatie pe masa , m-am ridicat , miam scot tel si in drum spre iesire mi-am chemat taxiul! :D oricum de atunci nu ma mai cautat , dar daca o va face promit ca am sa`l intreb daca are destula benzina :))


Aici e problema pentru ca daca stai un pic sa te gandesti tu nu aveai de ce sa te rusinezi de jena lui .....

1.cand te-a invitat sa comanzi orice doresti a lasat de inteles ca ar avea suficienti bani incat sa platesca toata consumatia
2.daca nu avea ,putea sa-ti spuna asta in particular nu de fata cu ospatarul

3.tu aveai bani la tine asa ca chiar nu aveai motiv sa te rusinezi


Da mai penibil era daca nu aveam nici eu banuti . ai dreptate nu aveam dc sa ma rusinez dar asta mi-a fost reactia de moment! Probabil si datorita reactiei ospatarului care .. nu mai avea mult si bufnea in ras! :)
tantzyca
Postat pe 17 Iunie 2009 19:06
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-17 18:41:22
De la: scorpyoW, la data 2009-06-17 18:15:57
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-17 17:54:53
De la: scorpyoW, la data 2009-06-17 17:46:02am cunoscut o fata care nu accepta sa'i fie platita consumatia,adica absolut tot,stiti cum ma simteam,nu am cuvinte sa descriu,facea asta pentru ca a fost umilita de un nenorocit,la un restaurant,el a platit ce a consumat,si ea zis mergem,ea sa ridicat frumos si a plecat,cand au ajuns la iesire,ea oprit o pers,si lea zis ca nu e achitata nota in intregime,la care el a zis,cum u nu ai platit?va dati seama cum sa simtit,si de atunci plateste singura consumatia


Fata respectiva inseamna ca a ramas cu sechele ceea ce e pacat :( si nu trebuia sa o considere umilinta ci nesimtire din partea lui .


Si eu procedam la fel cand ieseam cu un tip cu care nu mai vroiam sa ies a doua oara insistam sa platim nota nemteste


yo nu vad nimic rau in a plati nota,persoana care te invita undeva,chear de nu vrei sa mai iesi si 2 oara,o vad ca pe o lipsa de respect,dar fiecare facem ce vrem


Chiar nu e nimic rau in a plati cel care te invita mai ales daca e vorba de un barbat dar ....am auzit de la diverse persoane cum ca ar exista unii care considera ca daca te scoate la un cico si plateste el inseamna ca deja esti a lui

Decat sa ma trezesc cu vreun idiot care sa ma intrebe de ce nu-l iau acasa ca tot am mancat de la el mai bine imi platesc partea si stau linistita
scorpyoW
Postat pe 17 Iunie 2009 19:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
si ... 20 De la: pysyca 14 August 2008 16:07
Cine m-a facut sa zambesc astazi... 15 De la: Dontyyy 20 Aprilie 2010 12:27
kudika...zona crepusculara??? 5 De la: onnyta 20 Martie 2008 10:09
nunta la romani.... 25 De la: mkdisk 12 Ianuarie 2009 15:19
pastele 5 De la: Valy90 23 Aprilie 2011 12:39