Setari Cookie-uri

Mitocanii facute de barbati

De la: iris_4_ever, la data 2009-06-17 18:59:05
De la: scorpyoW, la data 2009-06-17 18:49:57
De la: tvnicu, la data 2009-06-17 18:23:04da nu e gluma eu am fost cu o d-soara eu am comandat o cafea si 50g coniac ea a zis ca nu bea dar cand a venit ospatarul a comandat un coniac si 50g cafea ,ce sai faCI NU TOATE MAIMUTELE AU EVOLUAT.......


sincer yo nu am inteles nimic,dar te cred e primul mesaj


fata a cerut 50 de gr de cafea si un coniac desi cica nu bea alcool

Sunt unii fitosi care-si beau cafeluta alaturi de o gura de coniac sau coniacul alaturi de un pahar de apa plata cu lamaie


eeeeeeeeeee
e un mosulet de 50 si ceva,si nu avea treaba,prin casa cred si sa gandit sa spuna si el ceva
scorpyoW
Postat pe 17 Iunie 2009 19:50
am avut si eu un iubit imi facuse cateva cadouri....diferite lucruri...si la o cearta de-a noastra mi-am strans eu cateva lucruri care le aveam la el plus cele de la el...si cand m-a vazut ca mi le iau....imi zice NUUUUUUUUUUU astea nu le ei...ca le ai de la mine si nu ti le mai dau....aaa si sa mi lasi si compleul pe care ti l-am luat cadou de mos nicolae..... i-am zis ok ti le las..dar te rog frumos sa i le dai viitoarei sa le poarte si sa ti imaginezi ca sunt eu in ele....ai grija sa nu confunzi si numele....doamne ce om....(mi le-a inapoiat dupa ce ne-am impacat ....dar am evitat sa le mai port)....
monaq
Postat pe 17 Iunie 2009 19:59
De la: monaram, la data 2009-06-17 19:59:13am avut si eu un iubit imi facuse cateva cadouri....diferite lucruri...si la o cearta de-a noastra mi-am strans eu cateva lucruri care le aveam la el plus cele de la el...si cand m-a vazut ca mi le iau....imi zice NUUUUUUUUUUU astea nu le ei...ca le ai de la mine si nu ti le mai dau....aaa si sa mi lasi si compleul pe care ti l-am luat cadou de mos nicolae..... i-am zis ok ti le las..dar te rog frumos sa i le dai viitoarei sa le poarte si sa ti imaginezi ca sunt eu in ele....ai grija sa nu confunzi si numele....doamne ce om....(mi le-a inapoiat dupa ce ne-am impacat ....dar am evitat sa le mai port)....


si cum ai reusit sa te mai inpaci cu el???
scorpyoW
Postat pe 17 Iunie 2009 20:02
De la: scorpyoW, la data 2009-06-17 20:02:48
De la: monaram, la data 2009-06-17 19:59:13am avut si eu un iubit imi facuse cateva cadouri....diferite lucruri...si la o cearta de-a noastra mi-am strans eu cateva lucruri care le aveam la el plus cele de la el...si cand m-a vazut ca mi le iau....imi zice NUUUUUUUUUUU astea nu le ei...ca le ai de la mine si nu ti le mai dau....aaa si sa mi lasi si compleul pe care ti l-am luat cadou de mos nicolae..... i-am zis ok ti le las..dar te rog frumos sa i le dai viitoarei sa le poarte si sa ti imaginezi ca sunt eu in ele....ai grija sa nu confunzi si numele....doamne ce om....(mi le-a inapoiat dupa ce ne-am impacat ....dar am evitat sa le mai port)....


si cum ai reusit sa te mai inpaci cu el???


am cedat....cateodata sunt prea naiva si ma las usor impresionata....asa cum era el.....l-am iubit....nu merita ...dar nu pot minti....oricum nu a mers....ne am despratit intr-un final...si cica tot din vina mea....CULMEA CULMILOR....
monaq
Postat pe 17 Iunie 2009 20:10
eu sincer am patit la fel ca si voi ..sa va zic...eram in casa...cred ca mai pe seara...si ma suna si-mi zice" Hai in oras sa mananc sa ne distram" la care eu ii zic" ok" da el" fac eu cinste"....ok..ne ducem la o terasa...sa manancam...el" ia ce-ti doresti..." eu normal k nu am fact un abuz ca nah...gandindu-ma la el logic...la care..dupa ce tipu isi ia destule sa zic asa...imi zice" auzi iubita...nu ai tu bani sa platim consumatia?ai mei i-am uitat acasa"....am ramas masca...eu mi-am platit partea mea iar el a ramas la spalat vase:))))..dupa care...a 2a zi sa ma sune si sa-mi reproseze mie faptu acesta si sa-mi zica" sa-mi aduci tot ce tiam daruit..de la prima floare pana la ultima bratara pentru ca noi doi nu avem ce discuta.....ai fost o nesimtita" la care eu..le-am pus pe toate deoarece eu pastrez florile la presat...si i le-am inapoiat..... intr-o saptamana sa vad ca merge pe strada cu o blonda care purta colierul pe care el mi-l daruise mie.....s-a uitat lung la mine la care a inceput sa grabeasca pasu:))))
mona18deea
Postat pe 18 Iunie 2009 12:17
De la: monaram, la data 2009-06-17 20:10:30
De la: scorpyoW, la data 2009-06-17 20:02:48
De la: monaram, la data 2009-06-17 19:59:13am avut si eu un iubit imi facuse cateva cadouri....diferite lucruri...si la o cearta de-a noastra mi-am strans eu cateva lucruri care le aveam la el plus cele de la el...si cand m-a vazut ca mi le iau....imi zice NUUUUUUUUUUU astea nu le ei...ca le ai de la mine si nu ti le mai dau....aaa si sa mi lasi si compleul pe care ti l-am luat cadou de mos nicolae..... i-am zis ok ti le las..dar te rog frumos sa i le dai viitoarei sa le poarte si sa ti imaginezi ca sunt eu in ele....ai grija sa nu confunzi si numele....doamne ce om....(mi le-a inapoiat dupa ce ne-am impacat ....dar am evitat sa le mai port)....


si cum ai reusit sa te mai inpaci cu el???


am cedat....cateodata sunt prea naiva si ma las usor impresionata....asa cum era el.....l-am iubit....nu merita ...dar nu pot minti....oricum nu a mers....ne am despratit intr-un final...si cica tot din vina mea....CULMEA CULMILOR....


asa e,nu putem porunci inimi,
scorpyoW
Postat pe 18 Iunie 2009 12:22
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-17 18:45:09
De la: Kathara, la data 2009-06-17 18:42:01Eu urasc diminutivul "banuti".

O sa revin cu o intalnire de-a mea care a mers "grozav".


Mda , si-s foarte multe persoane care il folosesc din pacate


si eu detest asta!!!!!!!!!! ...imi vine sa l impusc pe ala care l aud cu banuti
morticia_adams
Postat pe 18 Iunie 2009 20:35
De la: monaram, la data 2009-06-17 19:59:13am avut si eu un iubit imi facuse cateva cadouri....diferite lucruri...si la o cearta de-a noastra mi-am strans eu cateva lucruri care le aveam la el plus cele de la el...si cand m-a vazut ca mi le iau....imi zice NUUUUUUUUUUU astea nu le ei...ca le ai de la mine si nu ti le mai dau....aaa si sa mi lasi si compleul pe care ti l-am luat cadou de mos nicolae..... i-am zis ok ti le las..dar te rog frumos sa i le dai viitoarei sa le poarte si sa ti imaginezi ca sunt eu in ele....ai grija sa nu confunzi si numele....doamne ce om....(mi le-a inapoiat dupa ce ne-am impacat ....dar am evitat sa le mai port)....


cum naiba te-ai mai impacat cu el!?:(
morticia_adams
Postat pe 18 Iunie 2009 20:36
De la: monaram, la data 2009-06-17 20:10:30
De la: scorpyoW, la data 2009-06-17 20:02:48
De la: monaram, la data 2009-06-17 19:59:13am avut si eu un iubit imi facuse cateva cadouri....diferite lucruri...si la o cearta de-a noastra mi-am strans eu cateva lucruri care le aveam la el plus cele de la el...si cand m-a vazut ca mi le iau....imi zice NUUUUUUUUUUU astea nu le ei...ca le ai de la mine si nu ti le mai dau....aaa si sa mi lasi si compleul pe care ti l-am luat cadou de mos nicolae..... i-am zis ok ti le las..dar te rog frumos sa i le dai viitoarei sa le poarte si sa ti imaginezi ca sunt eu in ele....ai grija sa nu confunzi si numele....doamne ce om....(mi le-a inapoiat dupa ce ne-am impacat ....dar am evitat sa le mai port)....


si cum ai reusit sa te mai inpaci cu el???


am cedat....cateodata sunt prea naiva si ma las usor impresionata....asa cum era el.....l-am iubit....nu merita ...dar nu pot minti....oricum nu a mers....ne am despratit intr-un final...si cica tot din vina mea....CULMEA CULMILOR....



acuma am vaz continuarea:D
...
morticia_adams
Postat pe 18 Iunie 2009 20:37
pe mine ma irita cand spun ceva si nu se tin de cuvant... "baga" tot felul de scuze ...de parca noi am fi proaste sa-i credem. si ma mai irita ....ce sunt capabili sa faca pt o noapte...cat teatru, cat ...stil in acel teatru ... makes me sick
morticia_adams
Postat pe 18 Iunie 2009 20:39
doamnee si eu care credeam ca numai mie mi se poate intampla
mi s-a int acum vreo 3 ani era prima intalnire cu un tip de care imi placea la maxim,il ochisem demult,era frumos rauuu,mergem noi la plaza la film si la coada eu stau mai deoparte,cand sa intram la film zice:nu ti-ai luat bilet?la care eu,pai n-ai luat tu?si zice am luat pt mine ce voiai sa-ti iau eu bilet?am murit de nervi ,ma facusem rosie la fata,ca nu aveam nici un ban la mine,pe vremea aia nu lucram,eram studenta at i-am zis sa se duca singur la film ca nu mai vreau sa vad nimic,at ma intreaba ce n-ai bani?nu spun ca am plecat rosie de furie si rusine....baiatul care imi placea sa-mi faca asta????:((
dalilascumpy
Postat pe 18 Iunie 2009 21:15
De la: morticia_adams, la data 2009-06-18 20:36:29
De la: monaram, la data 2009-06-17 19:59:13am avut si eu un iubit imi facuse cateva cadouri....diferite lucruri...si la o cearta de-a noastra mi-am strans eu cateva lucruri care le aveam la el plus cele de la el...si cand m-a vazut ca mi le iau....imi zice NUUUUUUUUUUU astea nu le ei...ca le ai de la mine si nu ti le mai dau....aaa si sa mi lasi si compleul pe care ti l-am luat cadou de mos nicolae..... i-am zis ok ti le las..dar te rog frumos sa i le dai viitoarei sa le poarte si sa ti imaginezi ca sunt eu in ele....ai grija sa nu confunzi si numele....doamne ce om....(mi le-a inapoiat dupa ce ne-am impacat ....dar am evitat sa le mai port)....


cum naiba te-ai mai impacat cu el!?:(


L-AM IUBIT....ENORM...MAI MULT DECAT PE MINE.....
monaq
Postat pe 18 Iunie 2009 21:20

Oricine ai fi , zic ca ai trait viata din plin - experienta asta cu mitocaniile barbatilor ti-o confirma... Totul acum ar fi sa ai timp sa meditezi la diverse lucruri, asta te-ar putea ajuta mult. Nu o scriu din rautate, ci din compasiune umana. Asa vei face mai usor diferenta intre o mitocanie si o experienta oarecare din zilele noastre...
Ei , as ... poate citesc si barbatiii , diversi, carora le spun ca pot medita la aceleasi lucruri...
Sau poate ai scris doar pentru vechi prieteni pe care vrei sa-i cuceresti din nou cu orice pret?!.... Sunt intamplari cu mitocanii feminine din viata mea ... dar oare care te-ar ajuta cu ceva..?Sau numai cele cu mitocaniile barbatilor ... la a caror motivare nu am avut nici eu timp sa meditez?- Nu le voi scrie acum fara a medita la cum le-as comenta eu mai intai...
ElainaD
Postat pe 3 Iulie 2009 21:20
suntewti o scumpa.ma mailinistescsi eu vazand ceati postatla primul post.parca mi-atimai ridicat moralul.eu sunt satul ala ora asta pana l arefuzsi inapoi de un mitocan simeschin,calculat ,pervers si mincinosdeasemenea cioban
eveline
Postat pe 3 Iulie 2009 23:54
Este adevarat tot ce ai scris despre barbatii care sunt mitocani la propriu si la figurat. Ei sunt mitocani din nastere. Nu ti se pare o mare mitocanie ca un barbat sa fie intretinut de o femeie pentru toata viata? Sa nu vrea sa faca nimic pentru a aduce un ban in casa? Sa se foloseasca de tine, de banii tai si pentru relatii cu alte femei? Astia sunt escroci sentimentali. Cu un asfel de barbat traiesc eu acum. Vreau sa ma despart de el dar sunt alte incurcaturi la mijloc. Fetelor nu mai fiti naive si iubiti cu creierul nu cu inima pentru ca ei nu merita. Nu mai au respect fata de femei, nu au bun simt, nu au moralitate. Se dau cocosi, au o parere f. buna despre ei insasi, si vrajesc femeile naive si slabe. Fiti realiste si pragmatice.
iris60
Postat pe 4 Iulie 2009 08:33
Bun sfat. Merita intr-adevar sa nu fim , ca femei, atat de credule ca alta data...
ElainaD
Postat pe 4 Iulie 2009 13:00
Ei bine mie nu mi s-au intamplat lucruri asa de penibile dar am intalnit si nesimtiti din astia , eu procedez foarte simplu.... ii spun in fata ca ma deranjeaza atitudinea lui iar apoi nu mai ies cu el nici in ruptul capului ... cam asa va sfatuiesc sa faceti si voi :)
andreea121
Postat pe 4 Iulie 2009 16:31
De la: Dor_a, la data 2009-06-17 15:57:14Acum te citesc pentru intaia oara si sunt perfect de acord cu tine, in ceea ce priveste ce ai scris.
Trebuie sa adaug ca si felul in care "ai pus pe hartie" - stilul literar, de! - imi place. Nu ti-am citit blogul, dar daca spui exact acelasi lucru, nu pot sa spun decat: Ai dreptate!
Pe de alta parte, insa... Nu am un exemplu... De mitocanii nu am avut parte... Probabil am fost o norocoasa

Dar va pot spune o faza de k k o, o "prima" (si ultima) intalnire petrecuta candva, cand eram mai mica si ma amuzam pe seama indivizilor care-si inchipuiau ca e tare usor sa dai gata o fata.
Asaa... Cand m-a invitat la un restaurant extrem de scump (nu foarte fin, nu cu foarte multa clasa, dupa parerea mea... dar scump!), a comandat vin pretentios, frantuzesc, dar nu s-a saturat din ceea ce a comandat pentru el, asa ca a cerut extra paine cu unt (ceea ce vine gratis... probabil ca stiti, painea cu unt e considerata "complimentary", vine din partea casei ). Ma rog, treaca! Pe drumul spre casa, in masina, mi-a sarutat bratul stilul Tom (din Tom si Jerry, adica), de ma gandeam ca imediat e ajung acas' sar in dus, ca mi-era bratul lipicios de saliva Ei bine, am ajuns acasa, am navalit afara din masina aia turtita (Porsche, ce putea fi mai cliseu ) si ce credeti ca-mi zice individul?
"Ce faci, pleci?? Credeam ca ma inviti sus, la o cafea!"
(Revin, era prima intalnire )


bine ca nu i-ai lasat timp sa te sarute....
greierash_is_back
Postat pe 4 Iulie 2009 17:10
De la: tantzyca, la data 2009-06-17 18:41:14
De la: tvnicu, la data 2009-06-17 18:23:04da nu e gluma eu am fost cu o d-soara eu am comandat o cafea si 50g coniac ea a zis ca nu bea dar cand a venit ospatarul a comandat un coniac si 50g cafea ,ce sai faCI NU TOATE MAIMUTELE AU EVOLUAT.......


Din pct meu de exista o diferenta , atunci cand esti invitata la o intalnire romantica , si la o iesire amicala. Amical am iesit si ies cu prieteni mei si atunci bineinteles ca imi platesc consumatia , dar atunci cand iesi la o intalnire romantica eu consider plata consumatie de catre barbat ca un gest de curtoazie si respect! :) daca nu sunteti de acord va rog contraziceti-ma!


va contrazic .... pe toate,
de unde pana unde toate ideile astea,

daca as schimba subiectul cu cel legat de egalitatea dintre sexe, mi-au spune ca fetele au aceleasi drepturi .. si in acelasi timp ai asemenea asteptari, bine ma ....

aveti o gramada de prostii in cap si fiind in acelasi ton mai multe ... credeti ca ii o normalitate

.... miauuuuuu :-)
alltheway
Postat pe 4 Iulie 2009 17:20
De la: eveline, la data 2009-07-03 23:54:30suntewti o scumpa.ma mailinistescsi eu vazand ceati postatla primul post.parca mi-atimai ridicat moralul.eu sunt satul ala ora asta pana l arefuzsi inapoi de un mitocan simeschin,calculat ,pervers si mincinosdeasemenea cioban


mie foarte greu sa inteleg ce ai scris,
dar totusi ... ciobani or fi ei perversi de meschini si calculati ... ?
asa ceva ... :-?
alltheway
Postat pe 4 Iulie 2009 17:23
draga eveline chiar daca ai scris cu picioarele nu puteai sa citesti si tu inainte de a apasa pe butonul de adaugare?
acum chiar nu ma mai mira ca ai dat peste asemenea specimene de barbati...la cat esti de neglijenta fata de ceea ce faci tu...atragi doar oameni cu aceleasi capacitati.
in ceea ce priveste subiectul....nu am patit faze penibile in care sa fiu in imposibilitatea de a-mi plati nota sau sa nu am bani sa fac ceva...pentru ca merg pe un principiu pe care cel putin il consider sanatos.....daca nu am bani sa ies undeva sau sa fac ceva, chiar daca altul se ofera sa plateasca, mai bine nu mai fac sau nu mai ies....de ce sa ajung in ipostaze aiurea cand pot fi prevazute.
iar mitocania vietii mele...eu trebuia sa am o operatie si FOSTUL a plecat la un concert cu o buna prietena a lui...dar hei macar acum am un iubit pe care ma pot baza oricum si oricand
iuliatonica
Postat pe 4 Iulie 2009 18:55
stiu si eu un mare mitocan si din fericire nu este al meu......este iubitul unei prietene bune ....o fata de zahar! Si una dintre miile de mitocanii pe care le face s-a petrecut de ziua ei cand am mers cu un grup de prieteni intr-un club! Toate bune si frumoase pana cand marlanul sa imbatat si a inceput sa danseze si sa o pipaie pe vecina noastra de masa o fata care de altfel era si ea insotita......si de parca asta nu era de ajuns tot el sa suparat pe prietena mea pe motiv ca l-a ignorat complet pe parcursul acelei seri....:))
RALUKOS
Postat pe 4 Iulie 2009 22:50
De la: Madame_Lenoir, la data 2009-06-17 15:34:04Acum doua seri, eram cu fetele la o terasa si dezbateam aprig un subiect fierbinte "care-i cea mai mare mitocanie pe care ti-a facut-o?"...evident, era vorba despre comportamentul unui "el", in relatia de cuplu. Exista si un "new entry",iar celelale monitorizau comportamentul impricinatului.
E urat ca un barbat sa te puna sa-ti platesti consumatia, cand te scoate in oras.(vorbesc strict de intalniri romantice) Daca suntem studenti, elevi, ne intretin parintii, e de inteles...dar altfel...nu suntem nemti! (asta-i pentru Claudia, dar ala, nici macar nemteste nu plateste). Sau, am mai auzit una, te conduce acasa cu taxiul si pe drum ofteaza ca stai foarte departe!!!
E urat ca un barbat sa nu-ti daruiasca mici lucruri...Nu sunt materialista,n-am fost niciodata, dar detest barbatii zgarciti si meschini.Cum e sa iesi cu un barbat ceva timp si sa nu-ti aduca...o floare???(stie ea pt cine am scris).Ok...esti moderna, nu vrei buruieni! Atunci o carte, o poezie, un lucru simbolic...o marturie a faptului ca s-a gandit la tine si a materializat frumos gandurile lui.
E urat sa bea in club peste masura, sa-l apuce "efuziunile" si declaratiile gen "hai sa ne mutam impreuna" sau hai sa mergem nu stiu unde...si a doua zi sa uite tot. Acest lucru se intampla pe fondul unei relatii, nu in tatonari. (lasa-l,fata! parerea mea:)
E urat sa-si tina telefonul "securizat" cu fata in jos, ca sa nu vezi cine-l suna. Primeste apel, se schimba la fata, e ora 22. Evident...un client intarziat si enervant! :))) Right!
E urat (e horror) sa-ti faca daruri pe care sa ti le ceara inapoi!!!!Exista cazuri, chiar unde ai fi jurat ca nu-i posibil! Baiat intelectual, aparent educat....(na, surpriza!!!...nu te amari, draguta, nu merita, "mitocanu"!!!)
E urat sa te faca sa te simti prost, doar pentru ca el are un potential financiar mai mare;sau asa lasa impresia...(mitocania asta am patit-o eu!)Cum este, sa se uite la etichetele hainelor tale??? si sa comenteze ca ciorapii sunt sub standarde....sugerandu-ti un magazin unde o pereche de ciorapi nu este mai ieftina de 150 de lei noi?...Am plans atunci, de ciuda. Ciorapii unei femei trebuie sa fie curati si fara ochiuri lipsa, in opinia mea. Cristina, o prietena, mi-a facut cadou, imediat dupa incident, prima pereche de ciorapi "fita". De atunci au rasarit multe perechi in garderoba mea...din frustrare sau ambitie!oricum, cainii mei nu fac diferenta si ii rup cu aceeasi placere:).
O sa va las pe voi sa comentati seria mitocaniilor...O sa fac o postare si cu mitocanii facute de femei, barbatilor...
Daca nu voi avea ecou, adica nu am feed-back in comentarii, ma las de blog.Am trafic, dar nimeni nu comenteaza. Eu de ce sa ma mai obosesc sa scriu? Ca doar nu scriu pt mine!!!
sa fii iubita in toate pozitiile
kudika039317
Postat pe 5 Iulie 2009 00:45
si eu am intalnit mitocanii din acestea.....oribil..tipul ,acceptabil..am iesit cu el la o pizzerie.....am comandat o pizza gigant .eu am cerut apqa plata ,cand am comandat apa a facut o gluma nesarata ,spunanadu mi ca apa plata se bea de la chiuveta,l am replivcat caz nu ma pot6 duce la baie sa beau apa,....inafara de faptul ca a mancat oribil..la sfarsitul mesei a mai ramas mai putin de un sfert din pizza pe care i a cerut chelneritei sa i o puna la pachet...stiu ca sant an restaurante unde ti se pune portia la pachet,dar mie mi s a parut urat.....dar cu nota de plata a fost oribil...a venit nota,...bineinteles ca am vazut ..consumatia..m am oferit sa platim nemteste...dar s a gandit ca n ar avea sa i lase fix chelneritei care ne servise.....si a cerut rest cei 2 lei de la nota de plata....n a aceptat banii mei dar nici gestul nu mi s a parut elegant...bineinteles..ca urmatoarea data cand m a invitat in oras...l am evitat....
flori109
Postat pe 5 Iulie 2009 19:27
Foarte adevarat ce ai scris.Si in legatura cu baiatul care ti-a spus de ciorapi inseamna k p el nu il interesau decat banii si aspectul fizic,nicidecum persoana ta si felul tau de a fi deci cel mai bun cuvant,cu care poti raspunde cand cineva iti spune asta,este "PA"
ella_angelina
Postat pe 5 Iulie 2009 19:58
De la: Madame_Lenoir, la data 2009-06-17 15:34:04Acum doua seri, eram cu fetele la o terasa si dezbateam aprig un subiect fierbinte "care-i cea mai mare mitocanie pe care ti-a facut-o?"...evident, era vorba despre comportamentul unui "el", in relatia de cuplu. Exista si un "new entry",iar celelale monitorizau comportamentul impricinatului.
E urat ca un barbat sa te puna sa-ti platesti consumatia, cand te scoate in oras.(vorbesc strict de intalniri romantice) Daca suntem studenti, elevi, ne intretin parintii, e de inteles...dar altfel...nu suntem nemti! (asta-i pentru Claudia, dar ala, nici macar nemteste nu plateste). Sau, am mai auzit una, te conduce acasa cu taxiul si pe drum ofteaza ca stai foarte departe!!!
E urat ca un barbat sa nu-ti daruiasca mici lucruri...Nu sunt materialista,n-am fost niciodata, dar detest barbatii zgarciti si meschini.Cum e sa iesi cu un barbat ceva timp si sa nu-ti aduca...o floare???(stie ea pt cine am scris).Ok...esti moderna, nu vrei buruieni! Atunci o carte, o poezie, un lucru simbolic...o marturie a faptului ca s-a gandit la tine si a materializat frumos gandurile lui.
E urat sa bea in club peste masura, sa-l apuce "efuziunile" si declaratiile gen "hai sa ne mutam impreuna" sau hai sa mergem nu stiu unde...si a doua zi sa uite tot. Acest lucru se intampla pe fondul unei relatii, nu in tatonari. (lasa-l,fata! parerea mea:)
E urat sa-si tina telefonul "securizat" cu fata in jos, ca sa nu vezi cine-l suna. Primeste apel, se schimba la fata, e ora 22. Evident...un client intarziat si enervant! :))) Right!
E urat (e horror) sa-ti faca daruri pe care sa ti le ceara inapoi!!!!Exista cazuri, chiar unde ai fi jurat ca nu-i posibil! Baiat intelectual, aparent educat....(na, surpriza!!!...nu te amari, draguta, nu merita, "mitocanu"!!!)
E urat sa te faca sa te simti prost, doar pentru ca el are un potential financiar mai mare;sau asa lasa impresia...(mitocania asta am patit-o eu!)Cum este, sa se uite la etichetele hainelor tale??? si sa comenteze ca ciorapii sunt sub standarde....sugerandu-ti un magazin unde o pereche de ciorapi nu este mai ieftina de 150 de lei noi?...Am plans atunci, de ciuda. Ciorapii unei femei trebuie sa fie curati si fara ochiuri lipsa, in opinia mea. Cristina, o prietena, mi-a facut cadou, imediat dupa incident, prima pereche de ciorapi "fita". De atunci au rasarit multe perechi in garderoba mea...din frustrare sau ambitie!oricum, cainii mei nu fac diferenta si ii rup cu aceeasi placere:).
O sa va las pe voi sa comentati seria mitocaniilor...O sa fac o postare si cu mitocanii facute de femei, barbatilor...
Daca nu voi avea ecou, adica nu am feed-back in comentarii, ma las de blog.Am trafic, dar nimeni nu comenteaza. Eu de ce sa ma mai obosesc sa scriu? Ca doar nu scriu pt mine!!!
christina1982
Postat pe 6 Iulie 2009 11:20
ati mai auzit de mitocania asta?exul meu cu care am vb 1 an jumatate m-a inselat cu o tipa si a doua zi imi da mesaj ca nu a dormit toata noaptea, ca e rupt in gura de somn?! faza e ca nu stiam ca s-a culcat cu alta, eu afland ulterior una ca asta:( mi-a dat papucii dupa 1 an jujmatate de relatie ptr o seara cu alta:( SMF mitocan de om sau neom il numesc eu:(
poop
christina1982
Postat pe 6 Iulie 2009 11:23
singura mitocanie de care am avut parte a fost prin februarie...am iesit cu un tip la o cafea,toate bune si frumoase..el s-a oferit sa ma duca acasa si am fost deacord...in drum spre casa imi zice ca trebuie sa treaca pe la un prieten ca sa mearga nu stiu unde ,numai ca in loc de un prieten au venit 5 .4 s-au ingramadit in spate si al 5-lea vroia sa stea in fata si sa ma tina pe mine in brate..am coborat furioasa din masina si am luat un taxi..tot in seara aceea m-a sunat tipul ,si-a cerut scuze si a dat vina pe prietenii lui
aysha7
Postat pe 6 Iulie 2009 15:48
un tip m-a chemat la intalnire de vreo 2 ori si nu s-a prezentat, mitocanie asta dar ce i-am facut eu a fost si mai urat, l-am invitat la o intalnire, am intarziat evident iar cand am ajuns la punctul de intalnire l-am trecut strada pe 3 treceri de pietoni (am ajuns vis-a-vis de punctul de intalnire) cand i-am spus ca eu foarte multa treaba si am plecat.....si vai ce bine m-am simtit
adardna
Postat pe 6 Iulie 2009 16:34
Madame, cand se ajunge la reprosuri in ce priveste eticheta e jalnic... chiar daca e vorba doar de eticheta si pretul ciorapilor.....
Apropo de mitocanii... asta e una mare (eticheta- spus asa direct, dar ce el avea toate de firma deosebit de scumpa... ?)
ElainaD
Postat pe 6 Iulie 2009 17:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
felicitare 8 De la: kudika_980362 29 Ianuarie 2015 16:58
ajutati-ma va rog, 9 De la: Summer_ 11 Octombrie 2009 00:50
Memorialul durerii - integral pe net 16 De la: TIGRA 22 Ianuarie 2011 13:26
NU POT SA CITESC NIK DIN CAUZA "ULTIMELOR STIRI " SI A RECLAMELOR 10 De la: dandanaua_reloaded 20 Noiembrie 2008 17:12
HELP. Probleme cu gandacii de bucatarie !!!!!!!!!!!!!!! 13 De la: kudika042695 15 Aprilie 2014 14:26