Setari Cookie-uri

cum reusesc sa-l indepartez?



Nu reusesc sa-i pun capat relatiei pe care o am. Ma straduiesc de ceva timp si nu pot. Nu pot deoarece nu vrea sa inteleaga ca nu-l mai iubesc, ca m-a ranit, ca nu-l mai vreau langa mine...spune ca o sa incerce sa ma uite dar incepe sa ma caute mai des si sa devina din ce in ce mai dragut. Daca il refuz incepe sa ma ameninte, urat, grav... e un chin, ii explic si nu vrea sa fie de acord, se transforma intr-un monstru cand nu e asa cum vrea el. Sa merg la politie? Poate sa-nteleaga asa sau isi va mari ura asupra mea? Nu stiu, dar simt ca nu mai pot...
nadyuta
Postat pe 17 Iunie 2009 18:59
Nu mi se pare normal sa se comporte asa cu tine, daca tu ai decis sa nu mai continui relatia cu el. Chiar daca ati avut o relatie frumoasa candva, asta nu inseamna ca are drepturi depline asupra ta.Pare un copil, incearca sa te apropie din nou cu vorbe frumoase, cu atentii, iar daca nu ii iese se poarta urat.In ceea ce priveste varianta sa chemi politia, nu stiu daca e cazul.Cel mai bine ar fi sa eviti orice apropiere de el, sa intrerupi orice legatura cu el si sa incerci sa o iei de la capat cu altcineva care sa te iubeasca asa cum meriti.Multa bafta!
andra83
Postat pe 19 Iunie 2009 13:46
De la: nadyuta, la data 2009-06-17 18:59:17

Nu reusesc sa-i pun capat relatiei pe care o am. Ma straduiesc de ceva timp si nu pot. Nu pot deoarece nu vrea sa inteleaga ca nu-l mai iubesc, ca m-a ranit, ca nu-l mai vreau langa mine...spune ca o sa incerce sa ma uite dar incepe sa ma caute mai des si sa devina din ce in ce mai dragut. Daca il refuz incepe sa ma ameninte, urat, grav... e un chin, ii explic si nu vrea sa fie de acord, se transforma intr-un monstru cand nu e asa cum vrea el. Sa merg la politie? Poate sa-nteleaga asa sau isi va mari ura asupra mea? Nu stiu, dar simt ca nu mai pot...


evital si are sa inteleaga ca nu-l mai vrei...
rahella
Postat pe 19 Iunie 2009 13:49
De la: nadyuta, la data 2009-06-17 18:59:17

Nu reusesc sa-i pun capat relatiei pe care o am. Ma straduiesc de ceva timp si nu pot. Nu pot deoarece nu vrea sa inteleaga ca nu-l mai iubesc, ca m-a ranit, ca nu-l mai vreau langa mine...spune ca o sa incerce sa ma uite dar incepe sa ma caute mai des si sa devina din ce in ce mai dragut. Daca il refuz incepe sa ma ameninte, urat, grav... e un chin, ii explic si nu vrea sa fie de acord, se transforma intr-un monstru cand nu e asa cum vrea el. Sa merg la politie? Poate sa-nteleaga asa sau isi va mari ura asupra mea? Nu stiu, dar simt ca nu mai pot...


dai 2 palme,vb serios,nici la melitie nu prea ai ce face,va trebui sa nu'l mai bag in seama s'au sa pleci pentru o perioda
nu te poti juca cu amenintarile
scorpyoW
Postat pe 20 Iunie 2009 00:05
da....nu e buna ideea cu politia :D o alta varianta ar fi sa'ti gasesti pe altcineva mult mai "bun" ca el din toate punctele de vedere....sa vezi ce mai face in situatia aia :D
inna_1688
Postat pe 20 Iunie 2009 00:10
De la: inna_1688, la data 2009-06-20 00:10:24da....nu e buna ideea cu politia :D o alta varianta ar fi sa'ti gasesti pe altcineva mult mai "bun" ca el din toate punctele de vedere....sa vezi ce mai face in situatia aia :D


tot posibilu sa'i desparte
scorpyoW
Postat pe 20 Iunie 2009 09:58
De la: scorpyoW, la data 2009-06-20 09:58:24
De la: inna_1688, la data 2009-06-20 00:10:24da....nu e buna ideea cu politia :D o alta varianta ar fi sa'ti gasesti pe altcineva mult mai "bun" ca el din toate punctele de vedere....sa vezi ce mai face in situatia aia :D


tot posibilu sa'i desparte


:) daca isi gaseste altu.apare iar asta si il ia la bataie :))
Corina_cori
Postat pe 20 Iunie 2009 16:26
eu trec prin aceeasi situatie si nu mai stiu ce sa fac ,am fost si la politie si degeaba el crede ca vreau sa-l las pt alta persoana ma urmareste ,ma suna pur si simplu ma terorizeaza dar acum il evit din ce in ce mai mult ,ma intalnesc cu el dar il tratez ca pe un nimic asta pt ca asa ma facut el sa ma comport ,el vb el aude si o s-o tin asa pana o sa se sature de mine ...sper sa scapi de el
helenita5
Postat pe 21 Iunie 2009 01:03
De la: helenita5, la data 2009-06-21 01:03:04eu trec prin aceeasi situatie si nu mai stiu ce sa fac ,am fost si la politie si degeaba el crede ca vreau sa-l las pt alta persoana ma urmareste ,ma suna pur si simplu ma terorizeaza dar acum il evit din ce in ce mai mult ,ma intalnesc cu el dar il tratez ca pe un nimic asta pt ca asa ma facut el sa ma comport ,el vb el aude si o s-o tin asa pana o sa se sature de mine ...sper sa scapi de el


vino la mine pana te uita,nu vreau chirie
scorpyoW
Postat pe 21 Iunie 2009 01:06
1.daka poti pleaca un timp la cineva, la tara, la o prietena, undeva unde sa nu poata da de tine. in timpul acesta poate te uita, sau gaseste pe altcineva.
2.fa exact ce nu-i place lui, umileste-l in public, comporta-te ca si el: adik, terorizeaza-l cu telefoane din jum in jum de ora noaptea, fa crize ( false binenteles) de isterie- vezi doamne provocate de gelozie, cere-i bani, comporta-te ca o vampa,cere sa iesi la restaurante scumpe, spune-i ca l-ai inselat de multe ori,.....in mod normal toate astea ar trebui sa-l faca sa fuga la 100 km de tine.
pe www.zodiace.ro, sint descrise super bine caracterele fiecarei zodii( in special cel aztec). de acolo te poti inspira, afli care-i sint punctele sensibile...:)
succes
kudika040874
Postat pe 21 Iunie 2009 09:51
ok spune-mi cand si vin.....
helenita5
Postat pe 21 Iunie 2009 16:35
De la: helenita5, la data 2009-06-21 16:35:05 ok spune-mi cand si vin.....


cand vrei
scorpyoW
Postat pe 21 Iunie 2009 20:02
E greu sa scapi de o astfel de persoana, stiu prea bine. Am fost intr-o situatie asemanatoare, insa nu a devenit deloc agresiv sau amenintator, dar pur si simplu nu reuseam sa termin relatia. In momentul in care ma hotaram sa pun punct, se schimba total, si parca ma punea pe ganduri. Nu stiam daca e decizia corecta sau nu. Intr-un final am reusit sa ma desprind. S-au intamplat multe de-a lungul relatiei care m-au adus in stadiul in care pur si simplu nu imi mai pasa. Dar, ca sa poti sa te desrprinzi, parerea mea, e ca trebuie sa iei atitudine. Explica-i omului ca nu te mai intereseaza, explica-i ca nu-l mai iubesti, si ca o astfel de relatie nu are viitor. Poate, poate daca ii repeti de mai multe ori, va intelege. Eu asa am facut ... si intr-un final a functionat. Bafta!
madutza22
Postat pe 21 Iunie 2009 20:18
ok spune-mi unde trebuie sa vin si........vin
helenita5
Postat pe 22 Iunie 2009 17:35
De la: kudika040874, la data 2009-06-21 09:51:251.daka poti pleaca un timp la cineva, la tara, la o prietena, undeva unde sa nu poata da de tine. in timpul acesta poate te uita, sau gaseste pe altcineva.
2.fa exact ce nu-i place lui, umileste-l in public, comporta-te ca si el: adik, terorizeaza-l cu telefoane din jum in jum de ora noaptea, fa crize ( false binenteles) de isterie- vezi doamne provocate de gelozie, cere-i bani, comporta-te ca o vampa,cere sa iesi la restaurante scumpe, spune-i ca l-ai inselat de multe ori,.....in mod normal toate astea ar trebui sa-l faca sa fuga la 100 km de tine.
pe www.zodiace.ro, sint descrise super bine caracterele fiecarei zodii( in special cel aztec). de acolo te poti inspira, afli care-i sint punctele sensibile...:)
succes

Nu sunt de acord cu solutia data de tine, fara suparare.... Nu cred ca e corect ca viatza ei sa se schimbe doar pentru ca a avut ghinionul de a da peste un badaran. De ce sa plece? Daca e cineva care trebuie sa plece , este el. Cred ca cel mai eficient mod de a scapa de cineva este cel de A-L IGNORA TOTAL. Indiferenta este cea mai grea pedeapsa. Nu raspunzi la telefon, nu-l vezi pe strada, nu raspunzi la mess. Pentru astea insa iti trebuie insa multa hotarare si un obraz foarte gros, pentru ca sunt convinsa ca va recurge la cele mai grele jigniri. Multa bafta si multa rabdare.

Postat pe 23 Iunie 2009 09:29
Multumesc pentru gandurile voastre. Nu am unde sa ma ascund si nici nu vreau. Am viata mea aici, nu pot lasa totul in urma. Il ignor, l-am ignorat zile la rand, nu se opreste. Ma asteapta in drumul spre serviciu sau spre casa. Sunt obsesia lui, spune el, si nu va fi asa cum vreau eu. Cand se calmeaza, nu mai ameninta,ma roaga sa ma mai gandesc. Se loveste de refuzul meu si incepe iar. Atat de mult ma oboseste hartuirea asta.
nadyuta
Postat pe 24 Iunie 2009 09:56
eu cred ca ar trebui sa iei anumite masuri ,gelozia si obsesia asta nu sunt bune ,se intampla fel si fel de nenorociri in lumea asta din cauza geloziei ,eu nu vreau sa te sperii dar asta-i realitatea .eu de fiecare data cand ma intalnesc cu el ii spun mamei mele ,prietenei mele sau unui bun amic,asa stie careva unde sunt si cu cine ,pt ca si pe mine ma ameninta si multe multe altele...chiar nu stiu ce sa-ti mai zic pt ca trec prin aceeasi situatie daca gasesti tu o solutie buna de al indeparta si ai sa reusesti sa-mi scrii si sa-mi spui
helenita5
Postat pe 24 Iunie 2009 16:42
Eu am avut un noroc, doamne doamne... Am avut si eu 4 relatii la viata mea, a 4-a inca continua. Si de fiecare data mi s-a intamplat ce zici tu.
Primul meu prieten m-a terorizat vreo 5-6 luni cu apeluri si mesaje, ma ameninta ca vine si-mi da foc la usa, ca-mi bate prietenii, etc, asa ca am facut tot posibilul sa ma mut in Bucuresti. Al doilea era tot din Bucuresti, dar a fost ceva mai calm, desi a inteles mai greu ca nu mai vreau sa fiu cu el. Al treilea, devenise chiar foarte violent si m-a mai cautat inca vreun an dupa ce eu am pus punct unei relatii stupide.
Acum sunt cu al patrulea, si ma chinui de 6 luni sa-l fac sa inteleaga ca nu-l mai iubesc. Desi i-am spus in fata, el a spus ca prefera sa stie ca nu-l iubesc si sa stau langa el, decat sa fie singur. Il evit cat pot, dar tot ma streseaza cu telefoanele si vine mereu pe capul meu la scoala si acasa.
Ma gandesc serios sa nu-mi mai gasesc pe nimeni, ca vad ca nu prea stiu sa-i aleg.
breathemein
Postat pe 25 Iunie 2009 07:37
Nu stiu daca ma primiti si pe mine aici dar ma bag si eu in seama ca musca-n lapte . Nu stiu pe unde ii gasiti fetelor...am si eu prietene cu aceiasi problema...sincer...unde ii gasiti?
cretu_eu
Postat pe 25 Iunie 2009 16:41
Da, si eu anunt pe cineva cand ma intalnesc cu el, pt ca mi-e teama. Desi spune ca vorbele astea de amenintare sunt doar niste vorbe spuse la nervi eu stiu de ce e in stare si vad cum se transforma. Oamenii de genul asta sunt in realitate cu un caracter slab. In spatele a tot circul asta pe care il fac exista teama de a nu fi singuri. Si atunci recurg la santajul asta emotional. Nu inteleg ca a tine pe cineva langa ei sub forma asta nu fac decat sa-i indeparteze si mai mult. Pana aici am inteles eu. Cum sa-l fac sa renunte omeneste nu stiu. Si mai e in lupta si orgoliul masculin care nu-i lasa sa traiasca linistiti. Ei ar trebui sa plece primii din punctul lor de vedere. Asa vad ei lucrurile. "Sunt baieti buni si nu merita asta. N-au avut noroc de o femeie cum trebuie", am citat...
nadyuta
Postat pe 26 Iunie 2009 08:34
am avut o experienta de genul acesta si cea mai buna metoda e sa il disperi cu telefoanele,sa l suni cand e la munca si sa i reprosezi de ce nu vrea sa se vada cu tine exact in acel moment,suna l noaptea .dispera-l .Cu cat respingi un barbat cu atat il atragi mai tare si daca e nebun te cauta dar daca reactionezi exact invers va functiona .Trebuie sa ai situatia tu in mainile tale cand vrea el sa va intalniti esti ocupata iar tu il disperi exact cand el nu poate sa fie cu tine.suucces

Postat pe 29 Iunie 2009 00:41
De la: nadyuta, la data 2009-06-17 18:59:17

Nu reusesc sa-i pun capat relatiei pe care o am. Ma straduiesc de ceva timp si nu pot. Nu pot deoarece nu vrea sa inteleaga ca nu-l mai iubesc, ca m-a ranit, ca nu-l mai vreau langa mine...spune ca o sa incerce sa ma uite dar incepe sa ma caute mai des si sa devina din ce in ce mai dragut. Daca il refuz incepe sa ma ameninte, urat, grav... e un chin, ii explic si nu vrea sa fie de acord, se transforma intr-un monstru cand nu e asa cum vrea el. Sa merg la politie? Poate sa-nteleaga asa sau isi va mari ura asupra mea? Nu stiu, dar simt ca nu mai pot...


cu politia nu rezolvi nimic momentan pt k vor zice ca sunt 2 indragostiti care se cearta,care trec printr-o perioada mai proasta.Cel mai bine ignoral total.. Nu sa-l refuzi ..ci in sensul ca atunci cand mergi pe strada si te intalnesti cu el..mergi inainte ca si cum nu ai vazut pe nimeni..daca vine la tn sa-ti zisa sa va impacati..cand suna la usa nu-i raspunde,la fel si la tel..daca te intalneste pe strada si vina sa-ti vorbeasca nu-i raspunde si vezi-ti de drum ..incearca si asa;)
anya016
Postat pe 29 Iunie 2009 00:53
nu cred ca rezolvi ceva cu indiferenta..daca il ignori total o sa incerce mai mult sa te streseze...rasp la tel..vb cu el cand te intalnesti...si tine mereu aceasi placa ..o sa se sature
darlading
Postat pe 29 Iunie 2009 11:05
Chiar nu stiu unde ii gasim...... ?????????/ dar....daca am gasi un baiat linistit la locul lui sigur nu-i de noi
helenita5
Postat pe 29 Iunie 2009 18:48
Nu vreau sa va critic dar din ce am vazut eu pana acum din comportamentul prietenelor mele...va uitati la baieti care sunt mai "smecheri"...astia mai linistiti sunt lasati mai la urma...de ce?( nu este valabil pentru toate fetele)
cretu_eu
Postat pe 30 Iunie 2009 11:35
Buna! Si eu trec prin asa ceva... doar ca pe langa asta, imi spune ca ma iubeste ca nu poate traii fara mine.. .ba ca isi ia viata,desi el ma lasat balta pentru 1 luna de distractie.Dificil.
Daiana007
Postat pe 20 Octombrie 2010 23:12
Asa e cum spui helenita. e o vorba"Fetele cuminti , vor baieti rau",
Daiana007
Postat pe 20 Octombrie 2010 23:14
De la: helenita5, la data 2009-06-29 18:48:17Chiar nu stiu unde ii gasim...... ?????????/ dar....daca am gasi un baiat linistit la locul lui sigur nu-i de noi


Asa e cum spui helenita. e o vorba "Fetele cuminti , vor baieti rai",
Daiana007
Postat pe 20 Octombrie 2010 23:17
De la: Daiana007, la data 2010-10-20 23:17:36
De la: helenita5, la data 2009-06-29 18:48:17Chiar nu stiu unde ii gasim...... ?????????/ dar....daca am gasi un baiat linistit la locul lui sigur nu-i de noi


Asa e cum spui helenita. e o vorba "Fetele cuminti , vor baieti rai",


Te-ai uitat la data cand a fost postat ultimul mesaj pe topic?
Acum vreun an si ceva!
Doamne, de unde le scoateti:))))
stem_29
Postat pe 20 Octombrie 2010 23:27
De la: nadyuta, la data 2009-06-17 18:59:17

Nu reusesc sa-i pun capat relatiei pe care o am. Ma straduiesc de ceva timp si nu pot. Nu pot deoarece nu vrea sa inteleaga ca nu-l mai iubesc, ca m-a ranit, ca nu-l mai vreau langa mine...spune ca o sa incerce sa ma uite dar incepe sa ma caute mai des si sa devina din ce in ce mai dragut. Daca il refuz incepe sa ma ameninte, urat, grav... e un chin, ii explic si nu vrea sa fie de acord, se transforma intr-un monstru cand nu e asa cum vrea el. Sa merg la politie? Poate sa-nteleaga asa sau isi va mari ura asupra mea? Nu stiu, dar simt ca nu mai pot...

Am patit si eu asta....ma ameninta ca ma omoara si pe mine si pe mama...ca se arunca cu masina in primul stalp din sensul giratoriu ca sa`l am pe constiinta si sa`l vad mereu cand ies pe balcon...si multe altele...
I`a trecut...dupa ce a aflat ca am inceput o noua relatie cu cineva (care n`a durat decat 3 luni de zile) dupa care m`am impacat cu el si neputand sa treaca peste faptul ca eu am fost intre timp cu altul (chiar daca si el a fost cu mai multe cat timp am fost departiti) am terminat`o pt totdeauna.
Acum chiar am suntem perieteni...mai degraba am devenit confidenta lui (el,avand acum o alta relatie)
Acum totul e perfect
Ai rabdare doar!
AdrianaR
Postat pe 20 Octombrie 2010 23:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Actualul ...sau Fostul? OF! 117 De la: Miss_Stardust 22 Februarie 2010 16:17
Ne-am despartit, si ne iubim.. 11 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:44
buna 15 De la: Barbie30_ 1 Iunie 2011 10:55
altceva 6 De la: anastasia_m 7 Aprilie 2010 16:50
Topicuri diverse... si indelung comentate!!! 12 De la: kyty_katy 29 August 2009 18:58