Setari Cookie-uri

a fost vina mea???heeelpp

ceea ce am fact nu a fost ptk am vrut..mai mult mam simtit impinsa de la spate sa fac assa cv...k si cum era o razbunare si sa-mi ajut prietena cea mai buna sa-si dea seama ce om are alaturi din moment ce de vb cu ea nu am putut.....sa va povestesc...k sa intelegeti...era vara.si prietena mea s-a cmb cu el(Sa zic asa) dar ea nu prea statea cu el..statea prin alte locuri cu alta lume...se vedeau cate 10minute in treacat.....si el a inceput sa sse dea la mine..adik seara chestii de genu" nu tie frig?mie da..".."ce buze frumoase ai".."cand iesim si noi la un suc?" de fata cu toata lumea....printre aceasta lume existand totus o persoana(o tipa) care il placea....si astfel ia zis pretenei mele cele mai bune ca eu ma dau la iubitul ei...si ca m-am sarutat cu el si mai am oleaca si ajung cu el in pat.....ea insa a crezut tot...ptk era chiar neadevarat....nimic nu era asa....si am sperat k sa ma asculte..dar nu ea a preferat sa ma faca in toate felurile ...si am incheiat o prietenie de 17 ani.....iar eu...de ciuda..sau nu stiu cum sa zic aveam un sentiment de razbunare..iam zis"asta vrei asta vei avea....vei plange cu lacrimi amare ca nu mai ascultat ..dar va fi prea tarziu....."stiind k ea il iubeste pe el enorm deoarece el chiar era perfect(la suprafata)...adica : vorbe dulci,frumusete etc..ea a crezut ca rad de ea sau mai stiu eu ce... a2a zi...ma simteam asa urat cand o vedeam k trece pe langa mn fara sami zica nimic...cv lipsea..dar asta e...ea nu statea in acelasi cartier cu noi...si el nu s-a oprit sami faca avansuri..asa k am avut tupeu` sa ma las efectiv sarutata si sedusa chiar...ea afla chestiile astea de la aceeasi persoana....si intr-o zi ma sunat sami zica k ii fac rau..k sa ma opresc....si iam zis k nu ptk ea nu ma ascultat......si am continuat...un lucru stiu sigur si stie toata lumea: doar ne-am sarutat si ne plimbam chiar ca doi indragostiti caci si eu incepusem sa tin la el..s el la mine....de fiekre data cand il puneam sa se desparta de prietena lui....si el era pe punctul sa o faca...ma bagam..puneam vb bune..si ei tot impreuna ramaneau...si eu tot cu el...el chiar nici nu se mai intalnea cu ea deoarece pleca cu mine prin oras.....nu-i raspundea la telefoane......iar dupa vreo 3luni(in continuu asa) ma sunat din nou fosta mea bff"te rog...lasa`l...ma doare ce-mi faci"..si iam zis" fac asta k sa iti arat cine e el cu adevarat.. sa deschizi ochii.."..ea" nu k eu il iubesc si face toate astea din kuza ta...k si el ma iubeste doar k tu nui dai pace".si am preferat sa inchid telefonul..cand auzeam ce imi zice.....toti prietenii nostri ne sustineau pe mn si el..si chiar il sfatuiau sa o lase pe ea..dar eu nu vroiam.,.vroiam s-o doara desi tineam la ea enorm..ne stiam de mici..de la gradinita..toate astea ptk intro zi cand am fost plecata la tara...sa aflu ca el mai umblase cu 2 in aceeasi zi...m-am dus si iam cerut socoteala..si de fata cu mine le-a zis celor doua ca a fost o greseala si k el ma iubeste p mine...iar cele doua nu vb cu el nici in ziua de azi....mie mia crescut inima sa zic asa...am continuat asa inca vreo saptamana...cand a aparut un alt baiat care imi placea si am decis sa-l las pe el sa fie cu preitena mea in continuare..iar eu m-am impacat cu ea...desi nimic nu era ca la inceput si mie imi parea rau k dupa tot ce sa intmplat ea nu reactiona deloc...si astfel intro zi tipul de care imi placea a plekt la munte cam 1luna...dar el era doar tipul de care imi placea....iar prietena mea statea la casa si nea invitat pe mn,iubitul ei si ink un cuplu in weekend la ea...la piscina...toate bune si frumoase pana cand iubitul ei m-a sarutat cu forta in casa ei....incercam sa-l evit dar el tot dupa mine...prietena mea parca era oarba...astfel seara...cand ne-a culkt toti in aceeasi camera...ea a adormit prima...prietenul ei ma gadilea....ma strangea in brate..ma pupa pe fata si dulcegarii dintrastea...nu am vrut sai zic ei ptk am crezt k nu are nici un rost..pt ce so amarasc?eu nul bag in seama si gata...dar nu...dupa 2 saptamani ea a aflat (nu de la mine,deci alta versiune) si ne-am certat din nou..de aceasta data eu nu am mai fact k prima oara caci imi faceam rau singura..si dupa 3-4saptamani m-am cmb cu tipul de care imi placea....iar iubitul ei i-a dat ei papucii dupa ce si-a atns scopul adica dupa ce a dus`o in pat.....noi nici acum nu vorbim desi ea nu mai este cu el de 1an jumatate
eu nu am cautat`o caci nu cred k a fost vina mea...iar ea acus peaca din tara pt toata durata verii si poate chiar mai mult...imi pare asa rau...ptca eram de nedespartit...iar inca un aspect ea tot incearca sa dea zvonuri aiurea despre iubitul meu caci e baiatu de care cik ei ia plakut inainte sa il iubeasca pe fostul ei iubit....si tot eu sunt de vina cica...asa ca HELP
-E vina mea???
-cum s fac sa ma impac cu ea?caci e prietena mea...
-as face bine daca ma impac cu ea??
CHIAR AM NEVOIE DE AJUTORUL VOSTRU...PLZZ
mona18deea
Postat pe 18 Iunie 2009 13:06
nu isi mai are rostul prietenia voastra...tu mai bine iti vezi de viata ta si pe ea o lasi sa se descurce singura, sa deschida ochii, sa se maturizeze :)
oricum ce sa mai refaceti in prietenia vostra? nu cred ca mai aveti ce, poate doar amintiri vechi.
eu zic sa lasi timpul sa treaca si sa'ti continui viata
inna_1688
Postat pe 18 Iunie 2009 16:14
da...dar parca gandu la ce prietene eram....nu ma lasa in pace....si totui..a fost vina mea?
mona18deea
Postat pe 19 Iunie 2009 22:00
ea un sfat......margi u frumusel la ea si stati voi de vb la o cafeluta,spunei tot,si daca nici de data asta nu intelege,pa si la revedere
mergi mai departe,si laso ca o sa inteleaga mai tarziu
scorpyoW
Postat pe 19 Iunie 2009 23:23
ce am uitat sa mentionez e ca ea a ajuns aproape o parasuta si ma gandesc k poate dak eram alaturi de ea nu ajungea asa rau....poate era mai bine..iar el...cu el nici nu ma mai salut ...suntem certati la cutite....:-
mona18deea
Postat pe 20 Iunie 2009 15:57
De la: mona18deea, la data 2009-06-20 15:57:39ce am uitat sa mentionez e ca ea a ajuns aproape o parasuta si ma gandesc k poate dak eram alaturi de ea nu ajungea asa rau....poate era mai bine..iar el...cu el nici nu ma mai salut ...suntem certati la cutite....:-


asta da prietenie,cand spui despre e ca e o parasuta
scorpyoW
Postat pe 20 Iunie 2009 17:17
spun asa ptk stiu cam tot ce face.. ba chiar ma suna si se lauda cu chestia asta...si de aia....si ma invinovatesc..ma gandesc k poate dak as fi fost alaturi de ea poate nu ar fi ajung chiar pana aici......daca vrei sa stii cu ce se lauda la mine si la alte persoane..zimi siti zic;)
mona18deea
Postat pe 22 Iunie 2009 22:13
ce vrea sa demonstreze daa te suna si se lauda cu asta???ca ea a fost mai desteapta si tu mi fraiera ca nu ai ajuns ca ea sau ca nu faci ca ea???oricat vei incerca sa vb cu ea niciodata s-o sa te ierte chiar daca ii spui adevraul,tot ce vrea ea crede...mai bine mergi mai departe ,uita tot si fa-ti alta prietena...acum gandeste-te la ceva....daca zici ca a ajuns destul de rau,imagineaza-ti ce va zice lumea cand o sa te vada cu ea....o sa zica ca si tu esti la fel ca na doar esti pretena cu ea...crede-ma iti spun din experienta proprie...nu am o imagine prea buna la mine in oras din cauza la o prietena pe care eu o credeam sfanta si ea defapt era mare panarama....lumea imi zicea si eu nu credeam....si am renuntat si acum culmea tot eu am fost aia care a gresit in fata ei....fa-ti o prietena care sa merite sa iesi cu ea in oras si sa-i spui tot ce ai pe suflet....multa bafta poop
papusik_bad
Postat pe 30 Iunie 2009 00:46
Imi pare rau sa zic asta dar eu cred ca a fost vina ta de la bun inceput ca nu i-ai spus ce face el cand ea nu e acolo. Ai lasat-o sa afle de la altii....si prin urmare a aflat diferite variante. Plus ca probabil si el o mintea si ii spunea ca el nu are nici o vina. Deci gandeste-te cat de confuz trebuie sa fi fost totul pentru ea. O prietenie adevarata presupune sinceritate...chiar dc asta provoaca unerori suferinta. Si plus ca doua prietne adevarate nu se cearta de la un tip. Eu te sfatuiesc sa incerci sa mai vb cu ea, sa incerci sa o faci sa vada in ce siutuatie a ajuns si cat a decazut...si sa o faci sa inteleaga ca nu merita sa isi arunce asa viata si demnitatea. Daca nu va vrea nicium sa te asculte atunci asta e...va fi alegera ei, iar tu iti vei fi facut datoria de prietena.
teolaladora
Postat pe 7 Iulie 2009 14:21
kum sai zic dak ea nici nu vroia sa mai vb cu mn...si nu am avut nici timp...caci totu sa intamplat intro seara.. iar eu knd am ajuns in ksa ea deja stia varianta de la tipa aia....da asta e...akuma mai mar panarama sa facut...tot cartieru o stie de panarama deja..knd ai nev de "servicii" la ea te duci....soarta
mona18deea
Postat pe 27 Iulie 2009 23:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Scrie ce gandesti 143 De la: INTELIGENTUL- 31 Ianuarie 2015 22:07
Ce sa fac ca sa nu fiu geloasa? 83 De la: kudika368982 6 Martie 2014 15:19
Cand ai fost ultima data la pizza? 39 De la: Loredana_Best4You 4 Iulie 2013 08:27
2012-sfarsitul lumii? 32 De la: tzvetociki 14 Februarie 2010 16:09
Parerile voastre ar putea schimba situatia. 24 De la: nocturnalia 23 Ianuarie 2009 12:24