Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa fac...un sfat mi-ar prinde f bine....

am o relatie de 5 ani de zile....pur si simplu s-a intamplat sa ma indepartez de el fara sa imi dau seamaa..deoarece el mi-a gresit f mult....m-a dezamagit f multt.....si am preferat sa inchid ochii numai sa fie binee...akum pot sa zik k m-am racit complet fata de el...akum chipurile el e dispus sa se schimbee...dar si-asha imi e f greu....pt k sentimente nu mai am....am zis k ii acord pt ultima data o sansaa...dak se mai poate remedia ceva intre noi..iar dak nu sa inteleagaa k mi-am dat interesul pt k rel asta sa mearga pe cand el nu si-a dat interesul....eu ash vrea sa pun punct rel dar ma gandesc la parintii lui...d el imi e mmila foarte taree...apoi ma sucesc si eu ....k e baiat bun si dak o sa gasesc unul mai rau...d fapt asta cred k se numeste frica de nou....nu stiu ce sa fac nu stiu ce alegere sa iau....ma gandesc k multa lume o sa ma condamne pt alegerea facutaa....sunt total confuzaa...si akum colac peste pupazaa....am si examene si licenta....si imi trb un sprijin moral....nu stiu ce pot sa fac...sunt f confuzaa....sper sa fi inteles ce am scris aici...iar dak nu imi cer scuzeee...ast un sfat d la voi...m-ar ajuuta enorm..
anca_m22
Postat pe 19 Iunie 2009 23:08
De la: kudika035600, la data 2009-06-19 23:08:32am o relatie de 5 ani de zile....pur si simplu s-a intamplat sa ma indepartez de el fara sa imi dau seamaa..deoarece el mi-a gresit f mult....m-a dezamagit f multt.....si am preferat sa inchid ochii numai sa fie binee...akum pot sa zik k m-am racit complet fata de el...akum chipurile el e dispus sa se schimbee...dar si-asha imi e f greu....pt k sentimente nu mai am....am zis k ii acord pt ultima data o sansaa...dak se mai poate remedia ceva intre noi..iar dak nu sa inteleagaa k mi-am dat interesul pt k rel asta sa mearga pe cand el nu si-a dat interesul....eu ash vrea sa pun punct rel dar ma gandesc la parintii lui...d el imi e mmila foarte taree...apoi ma sucesc si eu ....k e baiat bun si dak o sa gasesc unul mai rau...d fapt asta cred k se numeste frica de nou....nu stiu ce sa fac nu stiu ce alegere sa iau....ma gandesc k multa lume o sa ma condamne pt alegerea facutaa....sunt total confuzaa...si akum colac peste pupazaa....am si examene si licenta....si imi trb un sprijin moral....nu stiu ce pot sa fac...sunt f confuzaa....sper sa fi inteles ce am scris aici...iar dak nu imi cer scuzeee...ast un sfat d la voi...m-ar ajuuta enorm..

Daca traiesti relatia din mila este foarte naspa. mila trebuie sa ai de orbi, ciungi, schiopi etc......caci lui nu i-a fost mila de tine cand a gresit. Se mai spune ca rau cu rau dar mai rau fara rau , vezi daca punctele lui forte sunt mai multe decat cele slabe si cantareste singura ce ai de facut Mai intai pune mina si invata , adica ai mila si de tine......
valivieru96
Postat pe 20 Iunie 2009 13:39
Uneori persoanele la care tinem ne dezamagesc foarte mult... ...dar in cazul thau... nu ar trebui sa traiesti din mila....din cate am inteles eu din povestea ta... tu t-ai chinuit foarte multh ca sa mearga relatia... dar daca el nu si-a dat seama la momentul potrivit...Eu cred ca ar trebui sa te concentrezi pe examene acum... Iar cat despre prietenul tau... nu cred ca ar trebui sa traiesti din mila ... ... Daca el nu a stiut sa se comporte...nu inseamna ca tu trebuie sa iti aranjezi viata in asa fel incat sa trebuiasca sa il suporti ...chiar daca el incearca sa se schimbe acum...poate ca despartirea ar fi lucrul ideal Daca intr-adevar se va schimba...inseamna ca va merita o a doua sansa... ... Deci cum spuneam...nu merita sa iti aranjezi viata pentru a nu face un baiat sa sufere...cand tu ai suferit si te-ai straduit din rasputeri sa salvezi relatia....el era depaaaarte....asa ca....Have fun...Nu merita sa suferi din cauza unor baietzi...lumea e plina de asa ceva

____________________________________________________________________________________

Dragostea se naste din priviri... creste pe buze si moare in lacrimi..
Kitthy
Postat pe 20 Iunie 2009 13:50
next
scorpyoW
Postat pe 20 Iunie 2009 19:23
yumy
Postat pe 20 Iunie 2009 19:26
va multumesc frumos pt sfaturi...cam asha e....el nu a avut mila de mine cand mi-a gresit..nu a avut mila k m-am consumat pe baza greselilor lui...timpul va trece si eu voi merge pe drumul meu....akum prioritatile mele sunt examenele si licentza...va multumesc ink o dataa
anca_m22
Postat pe 22 Iunie 2009 22:12
buna...scuze ca imi permit sa comentez putin la comment-ul tau.......de fapt mai bine zis sa ma alatur tie pentru ca si eu sunt in aceesi situatie numai ca eu am o relatie de 7 ani si pur si simplu nu imi dau seama cum am ajuns sa nu mai imi pese.....in ultimii 2 ani am fost foarte geloasa da ffffff geloasa. il sunam il terorizam de fapt cu telefoanele dar asta din cauza lui pentru ca l-am prins cu minciuni in privinta fetelor. ....in fine si acum ca sa ma rasplatesc si eu putin,,,,am ocazia de a umbla cu un baiat pe langa iubitul meu,...si o fac fara regrete....poate vreau sa vad intr-adevar cu ochii mei ca sunt in stare sa atrag si alti baieti...poate asta ar trebui sa faci si tu...succes la examene...
ciucalata_ta
Postat pe 23 Iunie 2009 16:30
e o chestie interesantaa ceea ce spui tu..numai k nu sunt firea..prefer sa ii spun omului in fatzaa...dar atat timp cat el ti-a gresitt...faci f bine k ii rasp cu aceeashi monedaa...rel astea atat d lungi dunt d groazaa...nush d ce treb sa se int ashaa...dar asta e...viata merge inaintee...te pup....ms frumos k ti-ai expus parerea...
anca_m22
Postat pe 23 Iunie 2009 23:16
De la: kudika035600, la data 2009-06-19 23:08:32am o relatie de 5 ani de zile....pur si simplu s-a intamplat sa ma indepartez de el fara sa imi dau seamaa..deoarece el mi-a gresit f mult....m-a dezamagit f multt.....si am preferat sa inchid ochii numai sa fie binee...akum pot sa zik k m-am racit complet fata de el...akum chipurile el e dispus sa se schimbee...dar si-asha imi e f greu....pt k sentimente nu mai am....am zis k ii acord pt ultima data o sansaa...dak se mai poate remedia ceva intre noi..iar dak nu sa inteleagaa k mi-am dat interesul pt k rel asta sa mearga pe cand el nu si-a dat interesul....eu ash vrea sa pun punct rel dar ma gandesc la parintii lui...d el imi e mmila foarte taree...apoi ma sucesc si eu ....k e baiat bun si dak o sa gasesc unul mai rau...d fapt asta cred k se numeste frica de nou....nu stiu ce sa fac nu stiu ce alegere sa iau....ma gandesc k multa lume o sa ma condamne pt alegerea facutaa....sunt total confuzaa...si akum colac peste pupazaa....am si examene si licenta....si imi trb un sprijin moral....nu stiu ce pot sa fac...sunt f confuzaa....sper sa fi inteles ce am scris aici...iar dak nu imi cer scuzeee...ast un sfat d la voi...m-ar ajuuta enorm..
Andia
Postat pe 23 Iunie 2009 23:19
salut sunt antonio.un sfat?dai osansa.si eu sunt in situatia lui.sunt casatorit am2copii ,nu mi-am inselat sotia.au fost probleme din exterior,gelozie ,din partea ei,si am ajuns sa ne despartim.cat as vrea sa schimb ceva in fam a mea,cat vreu sa fie bine,sa fim iar impreuna,dar nu mai am cu cine.asta e.merita o sansa daca tu crezi in el ,merita.daca este iubire intelegere,merita o sansa
kudika063686
Postat pe 29 August 2009 09:16
nici o sansa,iubire nu mai este...vezi-ti de drum..
kudika045103
Postat pe 29 August 2009 09:27
De la: kudika045103, la data 2009-08-29 09:27:58nici o sansa,iubire nu mai este...vezi-ti de drum..



subscriu...!!!!!
ninushk
Postat pe 23 Septembrie 2009 17:54
Nu stiu ce s-a intamplat cu relatia ta dar sa sti ca ,,MILA este ultimul mir al iubirii"(Noul Testament) .Nici o relatie nu e usoara si nici o relatie nu merge fara compromis si mai presus de toate nici un barbat nu e perfect.In viata e bine sa iti asculti inima si instinctul...
kudika074119
Postat pe 24 Octombrie 2009 23:14
De la: anca_m22, la data 2009-06-22 22:12:45va multumesc frumos pt sfaturi...cam asha e....el nu a avut mila de mine cand mi-a gresit..nu a avut mila k m-am consumat pe baza greselilor lui...timpul va trece si eu voi merge pe drumul meu....akum prioritatile mele sunt examenele si licentza...va multumesc ink o dataa

si eu am trecut prin asta si credema k nu se merita sa il ierti,asa zic ei,dar nu se schimba peste noapte sa fim seriosi.Este f greu sa te skimbi:*Potzi gasi pe cnv care apreciaza sincer bunatatea ta,nu toate javrele care isi bat joc de noi.poop si fa o skimbare...Buna
kudika074284
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:29
Buna,vreau sa iti spun ca si eu am trecut printr-o relatie de 4 ani,o relatie in care a fost mai mult rau decat bine,din pacate.La fel mi-a gresit si el, doar ca in momentul in care am fost hotarata sa ma despart de el a facut crize,a plans,a zis ca a aflat unde a gresit si ca el se va schimba si nu va mai repeta aceleasi greseli.Stiu ca este foarte greu sa treci peste acei ani,dar mai bine sa te treci pe tine pe primul plan, pentru ca nimeni nu este in locul tau,fa cea ce simti si lasa mila.Am fost si eu in locul tau si mi-a fost mila,dar nu am vrut sa mai ma impac cu el pentru ca era clar ca se schimba pentru un timp si pe urma revenea la vechile obiceiuri.Fa cea ce simti pentru ca vremea trece, dar de ce sa te chinui si crede-ma ca ce este al tau este pus deoparte si are sa vina cand nu te astepti mai mult.Mult noroc
madalina_morcan
Postat pe 25 Octombrie 2009 15:22
pe viitor nu te mai gandi ce o sa zica lumea, pt ca nu traiesti cu ei si nu iti organizezi viata in functie de placerile altora

din mila nu o sa iasa nimic bun intr-o relatie - doar pierdere de timp si alte lucruri negative
adina_black
Postat pe 23 Noiembrie 2009 17:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Crede-ti ca zodiile influenteaza intr-un fel meseria? 14 De la: raluca_sarbu 30 Septembrie 2009 10:57
sot rac, sotie scorpion, stie cineva ceva? 15 De la: 592777 11 August 2009 11:33
ea leu, el varsator... 16 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 19:54
compatibilitati intre zodii 3 De la: lili_r 24 August 2009 11:38
buna yumy 26 De la: Calin_ 8 Octombrie 2010 15:14