Setari Cookie-uri

Albirea dintilor...

pentru asta puteti folosi TRANSFER FACTOR IMMUNE SPRAY de la 4 life research,un produs ce contine ARGINT COLOIDAL...
http:4life-romania.blogspot.com
silviu_m74
Postat pe 5 Iulie 2009 19:29
De la: silviu_m74, la data 2009-07-05 19:29:56pentru asta puteti folosi TRANSFER FACTOR IMMUNE SPRAY de la 4 life research,un produs ce contine ARGINT COLOIDAL...
http:4life-romania.blogspot.com


greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 19:30
Faza e ca tipa are un fix cu dintii ei ....cand era mica a purtat plasa de sarma( are o denumire dar imi scapa acum ) sa i se indrepte dintii si cam degeaba as spune ca inca are dinti de cal albi in draci dar tot de cal sunt

Ea le foloseste zilnic de vreo 2 ani incoace ....acu nush ce se poate intampla in cazul in care renunta la ele pentru ca eu personal am simtit cum ,,lucreaza'' benzile .....poti sa iti freci dintii cu periuta + pasta o zi intrega si nu-i simti atat de curati cum ii simti dupa o singura aplicare .

Nu-s ipohodra dar am senzatia ca totusi ...benzile alea nu fac bine dintelui decat la suprafata , daca ma insel asta e ,e parerea mea personala
iris_4_ever
Postat pe 5 Iulie 2009 19:33
De la: iris_4_ever, la data 2009-07-05 19:33:35Faza e ca tipa are un fix cu dintii ei ....cand era mica a purtat plasa de sarma( are o denumire dar imi scapa acum ) sa i se indrepte dintii si cam degeaba as spune ca inca are dinti de cal albi in draci dar tot de cal sunt

Ea le foloseste zilnic de vreo 2 ani incoace ....acu nush ce se poate intampla in cazul in care renunta la ele pentru ca eu personal am simtit cum ,,lucreaza'' benzile .....poti sa iti freci dintii cu periuta + pasta o zi intrega si nu-i simti atat de curati cum ii simti dupa o singura aplicare .

Nu-s ipohodra dar am senzatia ca totusi ...benzile alea nu fac bine dintelui decat la suprafata , daca ma insel asta e ,e parerea mea personala


Haoleu! Da' asta nu e binee... albirea se face 2 sapt. pe an, atat...
Dor_a
Postat pe 5 Iulie 2009 19:42
Tocmai mi-am pus benzile pe dinti, m-a stimulat conversatia asta.
Kathara
Postat pe 5 Iulie 2009 19:44
De la: iris_4_ever, la data 2009-07-05 19:33:35Faza e ca tipa are un fix cu dintii ei ....cand era mica a purtat plasa de sarma( are o denumire dar imi scapa acum ) sa i se indrepte dintii si cam degeaba as spune ca inca are dinti de cal albi in draci dar tot de cal sunt

Ea le foloseste zilnic de vreo 2 ani incoace ....acu nush ce se poate intampla in cazul in care renunta la ele pentru ca eu personal am simtit cum ,,lucreaza'' benzile .....poti sa iti freci dintii cu periuta + pasta o zi intrega si nu-i simti atat de curati cum ii simti dupa o singura aplicare .

Nu-s ipohodra dar am senzatia ca totusi ...benzile alea nu fac bine dintelui decat la suprafata , daca ma insel asta e ,e parerea mea personala


Braces... nici eu nu stiu cum se numesc in romana... Cred ca n-am stiut niciodata...
Dor_a
Postat pe 5 Iulie 2009 19:44
De la: Kathara, la data 2009-07-05 19:44:28Tocmai mi-am pus benzile pe dinti, m-a stimulat conversatia asta.


Tu de unde le ai, a?
Dor_a
Postat pe 5 Iulie 2009 19:45
De la dracu'!

Adica de la prietenul meu.
Kathara
Postat pe 5 Iulie 2009 19:45
De la: Kathara, la data 2009-07-05 19:45:47De la dracu'!

Adica de la prietenul meu.



Aaa, da, chiar! De, nenica, daca ai relatii inalte, ce ma mai mir!
Stai, stai, da-mi voie sa-ti scutur scama care ti s-ar putea aseza pe umar...

Dor_a
Postat pe 5 Iulie 2009 19:48
Please I could get used to this.

In romana le zice aparat de indreptat dintii. Parca.

Kathara
Postat pe 5 Iulie 2009 19:50
De la: Dor_a, la data 2009-07-05 19:42:19
De la: iris_4_ever, la data 2009-07-05 19:33:35Faza e ca tipa are un fix cu dintii ei ....cand era mica a purtat plasa de sarma( are o denumire dar imi scapa acum ) sa i se indrepte dintii si cam degeaba as spune ca inca are dinti de cal albi in draci dar tot de cal sunt

Ea le foloseste zilnic de vreo 2 ani incoace ....acu nush ce se poate intampla in cazul in care renunta la ele pentru ca eu personal am simtit cum ,,lucreaza'' benzile .....poti sa iti freci dintii cu periuta + pasta o zi intrega si nu-i simti atat de curati cum ii simti dupa o singura aplicare .

Nu-s ipohodra dar am senzatia ca totusi ...benzile alea nu fac bine dintelui decat la suprafata , daca ma insel asta e ,e parerea mea personala


Haoleu! Da' asta nu e binee... albirea se face 2 sapt. pe an, atat...


Pai eu de ce zic ca are un fix ? dar are si dinti albi si stralucitori
iris_4_ever
Postat pe 6 Iulie 2009 01:20
Buna, vin si eu cu o rugaminte, va rog acordati-mi votul vostru si puteti intra si voi in concurs:
http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/105752/
va multumesc tuturor celor care ma votati si va doresc o zi buna, Nelik
nelik
Postat pe 6 Iulie 2009 11:44
De la: iris_4_ever, la data 2009-07-06 01:20:55
De la: Dor_a, la data 2009-07-05 19:42:19
De la: iris_4_ever, la data 2009-07-05 19:33:35Faza e ca tipa are un fix cu dintii ei ....cand era mica a purtat plasa de sarma( are o denumire dar imi scapa acum ) sa i se indrepte dintii si cam degeaba as spune ca inca are dinti de cal albi in draci dar tot de cal sunt

Ea le foloseste zilnic de vreo 2 ani incoace ....acu nush ce se poate intampla in cazul in care renunta la ele pentru ca eu personal am simtit cum ,,lucreaza'' benzile .....poti sa iti freci dintii cu periuta + pasta o zi intrega si nu-i simti atat de curati cum ii simti dupa o singura aplicare .

Nu-s ipohodra dar am senzatia ca totusi ...benzile alea nu fac bine dintelui decat la suprafata , daca ma insel asta e ,e parerea mea personala


Haoleu! Da' asta nu e binee... albirea se face 2 sapt. pe an, atat...


Pai eu de ce zic ca are un fix ? dar are si dinti albi si stralucitori


Si-or sa-i cada, naibii, la 50 de ani... Dupa, o sa aiba o proteza alba si stralucitoare... Partea buna e ca proteza n-o sa arate ca de cal
Dor_a
Postat pe 6 Iulie 2009 12:05
In primul rand trebuie sa stii de ce ai dintii galbeni. Care sunt motivele?Cafeaua,tutunul,ceaiurile, cola dar si alte alimente ii ingalbenesc, plus lipsa unei igiene corespunzatoare(nu uita niciodata sa te speli de doua ori pe zi, ideal ar fi dupa fiecare masa dar toti stim ca este imposibil) Daca elimini din cauze vei vedea ca dintii isi vor schimba singuri culoarea.De asemenea, iti recomand sa mananci mere(ft bune pt dintishori;)) si sa te speli cu o pasta de dinti care albeste dintii(eu folosesc pearl drops si sunt ft multumita, dar mai sunt produse similare la colgate sau blend a med) Incearca intai asa si abia apoi, daca nu obtii rezultate du-te si fa-ti o albire la dentist. O prietena de-a mea si-a facut albire la dentist si fiindca nu a respectat indicatiile(fara cafea,fara vin rosu,fara tutun etc.) avea dinti galbeni dupa doar o saptamana.Bafta!
kikifreek
Postat pe 6 Iulie 2009 14:50
Ei, acum sa nu exageram... O cafea sau un pahar de vin rosu sunt foarte sanatoase. Si o inalbire a dintilor pe an, nici aia nu face rau. Pentru ca nici o pasta de dinti nu o sa ii albeasca asa...
Dor_a
Postat pe 6 Iulie 2009 15:25
Lacalut e o pasta de dinti care chiar are efect pentru mine.
Kathara
Postat pe 6 Iulie 2009 15:51
si eu mi-am facut albire tot cu benzi, si da...nu se gasesc in romania si sunt foarte scumpe dar cum ziceai si tu se merita banii...nu am simtit nici o sensibilitate dupa ce le-am folosit, iar acum ma mandresc cu un zambet "a la colgate"
florinadeva2004
Postat pe 6 Iulie 2009 19:11
eu in urma tratamentului de albire profesionala m am ales cu o sensibilitate teribila a dintilor.Nu mai puteam manca sau bea ceva rece sau cald.Ca remediu am folosit sensodyne +apa de gura colgate sensitive
marinaruxandra
Postat pe 10 Iulie 2009 10:08
incearca sa te speli cu bicarbonat .
kudika042702
Postat pe 12 Iulie 2009 20:58
http://www.ro-online.ro/cocoshel-29211.html
kudika051526
Postat pe 13 Iulie 2009 11:14
De ce in prezent apropierea Craciunului si implicit masa de Craciun a devenit o sperietoare gastronomica pentru orice doamna si d-ra?Poate ca se gandesc ca se apropie o perioada in care delicatesele le fac sa fie mai pofticioase??Eu cred ca inca nu ati aflat ca va puteti face un mic cadou cumparand produsul pentru slabit DESERT PLANT.Pret 100lei/30caps/flacon (id messenger: PASSXBOOT ) p.s. Se poate comanda si pentru o perioada mai mica,o saptamana,2 saptamani
unni_ka
Postat pe 10 Decembrie 2009 10:12
cu sare sau cu bicarbonat/frecati bine/
denis_roxana
Postat pe 28 Decembrie 2010 08:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inchirieri rochii de mireasa 1 De la: bestbride 17 Februarie 2010 18:38
cele mai cool cizme 11 De la: kudika080872 12 Noiembrie 2009 13:25
consumi alimente,produse si esti platit 5 De la: mituta 1 Decembrie 2009 18:08
Cum sa faci bani pe langa salar? 1 De la: Gabriella_Bizzy 21 Martie 2012 10:13
LUXURY BOUTIQUE 1 De la: kudika006719 5 Aprilie 2009 13:10