Setari Cookie-uri

MA INTREB DACA E BINE SAU NU?

Buna.Nu sunt chiar noua pe acest form e drept nu prea intru in discutii,dar probabil ca ati mai citit si cealalta intrebare a mea.Dar acum am o alta intrebare care zic eu ca e un pic cam grava.Sa incep cu inceputul "Acum aproape 2 luni mam despartit de prietenul meu care am stat nu foarte mult timp dar destul sa ma faca sa il iubesc.Dar dupa ce mam despartit de el am vrut sa imi inec amaru stand cu un alt baiat din orasul meu (fostul era din piatra neamt iar eu din bacau);inca mai sunt cu acest baiat care el ar vrea mult mai mult de la mine noi doi eram prieteni nu chiar foarte buni dar ne impacam destul de bine de cate ori ne intalneam prin coincidenta cu prieteni,ne cunoastem de 5 ani.Cand a aflat ca nu mai sunt cu ex-ul a inceput sa imi faca avansuri prima oara cand am fost la plaja cu prieteni si s-a nimenrit sa fie el prin coincidenta fiiind cel mai bun prieten al lui varamiu.Iar eu incercand sa ma despart de amintirile cu fostul am acceptat avansurile iar de atunci suntem impreuna.Dar problema mea e alta nu e asta ca noi 2 ne intelegem de minune,problema e ca el deja se intereseaza sa faca un credit in banca sa ne luam un apartament sau o garsoniera pentru a sta impreuna,dar eu nu imi stiu exact sentimentele fata de el, cred ca si acum catusi de putin mai tin la fostu deoarece cand intru pe mess si e si el si vad poze cu fete la avatarul lui imi tresare inima, dar cred ca tin si la el pentru ca atunci cand nu sunt cu el ii simt lipsa,abia astept sa il vad seara sa ma alinte,sa ma mangaie, sa imi spuna vorbe dulci,cand sunt in prezenta lui parca uit de toate de necazuri de examene,chiar aseara mia spus ca a gasit o garsoniera si daca as vrea sa mergem sa o vedem daca imi place, nestiind ce sa ii raspund iam zis ca nu pot azi deoarece trebuie sa lucrez pana mai tarziu,nu stiu ce sa fac iar tot aseara iam spus ca mia intarziat menstruatia si tre sa fac un test de sarcina iar el imi raspunde cu zambetul pe buze ca ar fi foarte fericit daca nu miar mai veni si as ramane insarcinata pentru ca isi doreste foarte mult un copil nu stiu ce sa fac.Pe o parte si eu as vrea dar uneori ma intreb e bine sa o continui asa(el stie ca inca cat de putin mai tin la fostu dar nu il intereseaza imi spune mereu ca fostu a trecut dar el este si va ramane langa mine mereu).Cate odata simt ca nu ma mai intereseaza nimic si ma ia cate un val si imi vine sa plec cu el il lume unde sa nu stiu de nimeni si nimic,dar cand ma gandesc mai bine imi pun intrebarea E BINE SAU NU CEEA CE FAC?Asta ma intreb cam in fiecare seara cand ma pun in pat dar nu imi gasesc raspunsul,as vrea sa ma ajutati cu cateva sfaturi va rog.VA MULTUMESC SI ASTEPT MESAJELE VOASTRE
deaa90
Postat pe 23 Iunie 2009 07:55
Incepe prin a-l scote pe fostul din mess... urgent!!
Iar treaba cu mutatul nu stiu de ce te sperie atat de mult. Multi si-ar dori sa aiba sansa sa poata locui cu perechea.. pentru a se cunoaste mai bine. Mutati-va impreuna si vedeti cum merg lucrurile.

Ca o curiozitate... despre ce examene era vorba?
rashela
Postat pe 23 Iunie 2009 08:03
Daca nu ati inteles ceva intrebatima si cat de urgent va voi raspunde.
deaa90
Postat pe 23 Iunie 2009 08:05
e vorba doar de scoala de soferi,care imi doresc de cand eram o fetita de 10 ani atunci cand mam urcat la volan alaturi de tatal meu.Mai am pana pe 10 iulie termen sa invat:d
deaa90
Postat pe 23 Iunie 2009 08:06
Uitasem sa specific ceva azi dimineata mia venit menstruatia iar cand ma sunat sa imi spuna buna diminineata si iam spus a zis ca nu e nimic dupa ce ne luam casa va urma si copilu.Am avut curajul sa il intreb de ce isi doreste asa de mult un copil, iar el mia raspuns "Chiar daca avem putin timp de cand suntem impreuna te iubesc si si de la viata mai vreau doua lucruri sa locuim impreuna si sa avem un copil asta lar simti cel mai implinit si cel mai fericit din lume
deaa90
Postat pe 23 Iunie 2009 08:17
Omul asta chiar te iubeste,UITA-L PE FOSTUL,nu merita,invata sa il iubesti pe actualul si totul va fi bine.Nu multi barbati isi asuma responsabilitatea unui copil,gandeste-te bine.Cu timpul locuid impreuna il vei uita pe fostul,parerea mea.Si inca ceva ,rupe orice contact cu fostul,iti face doar rau,stiu ce spun,am 34 de ani,am trecut printr-o casnicie si cateva relatii esuate.
rain75
Postat pe 1 Iulie 2009 11:12
din pacate aceasta iubire era cam falsa acum e cu fosta lui de fapt nici na fost fosta eu eram pe post de plictiseala cand nu era cu ea desi ea stia de mine.......nu mai pottttt de ce mi se intampla toate astea mie imi spunea ca vrea sa ne mutam ca vrea copil si de fapt erau doar minciuni sa ma duca cu zaharelu:((( lam intrebat de ce a stat cu mine in momentul in care am aflat ca inca mai era cu prietena lui mia raspuns ca se indragostise de mine si nu stia ce sa mai faca ......sunt complet dejamagita ca defapt eram a doua roata la caruta.....sunt intro situatie jenanta am inceput sa iau pastile anti-depresie,anti-stres,calmante si la varsta mea nui bine am ajuns sa iau somnifere care la 20 de ani nu e normal.....sunt intro stare foarte najpa in care nu stiu ce sa fac unde sa ma duc eu zic ca e bine sa ma duc la un pshiholog nu mai rezist nu mai am somn......in fata prietenilor ma prefac ca sunt tare ca nu ma intereseaza de nimik dar defapt in interiorul meu sunt distrusa....complet sfasiata pe dinauntru,toti ma incurajeaza si imi psun ca na vazut o fata mai curajoasa si ami tare ca mine pana acum ....dar numai eu stiu ce e in sufletul meu am ajuns sa nu mai fac nimik in casa sa ma inchid in camera mea si sa plang,,,tatal meu nu stie ce sa mai imi faca sa ma inveseleasca,,,,ce sa fac sunteti singurii cu care imi vorbesc probleme si unde pot sa ma descarc si eu cat de cat eu acasa nu am cu cine vorbi mamea e plecata de la 13 ani de langa mine nu prea ii spun toate mai mult tata stie despre mine dar mie rusine sa ii spun ce se intampla cu mine vreau pe cineva sa ma sfatuiasca sa ma scoata din depresia asta din stresul asta vreau sa plec departe unde nu cunosc pe nimeni sa ma plimb singura sa imi pun gandurile in ordine sunt foarte bulversata nu pot sa ma mai concentrez la nimik saptamana viitoare am examen pt scoala de soferi la sala mie frica deoarece nu ma pot concentra am inceput sa iau si pastile de memorie sper sa ma ajute ca daca nu,,,,nu cred ca voi mai rezista ma doare rau sufletul sunt bucati inauntru.....ce sa fac va rog sfatuiti-ma eu nu mai suport
deaa90
Postat pe 2 Iulie 2009 16:09
Mda, cand am citit prima parte a povestii tale am vrut sa te intreb: Ce te face sa crezi ca daca se imprumuta la banca sa-SI ia garsoniera, dar te intreaba si pe tine, asa, de chestie, daca iti place, asta inseamna ca gata, sunteti impreuna pe vecie?

Nu a mai fost cazul, pentru ca am citit si partea in care ti-ai dat singura seama ca atunci cand cienva isi cumpara o casa, o face pentru el insusi si atat.

Ceea ce nu inteleg eu e... de ce esti deprimata, daca spuneai ca nu il iubesti, ca nu stii ce vrei de la el, ti se parea ca prea iti cere multe? S-a intors la fosta? Ce-ti pasa? Tu tot nu-l iubeai... Lasa-i sa fie fericiti si tu cauta-ti pe cineva cu care sa o iei de la inceput, ca doar nu s-a terminat lumea nici cu fostul nici cu fostul de dinainte de fostul...
Dor_a
Postat pe 2 Iulie 2009 16:21
intradevar nu il iubeam dar ma atasasem foarte tare de el incepusem sa mai treaca din iubirea pt fostul si sa fie pt el adik ceva de genu o imparteam acum sufar si pt fostul si pt fostul de dinainte
e complicata treaba ,problema e ca mie frica sa o mai iau de la capat nu vreau sa mai sufar mam saturat de atata suferinta mie frica sa mai fiu cu cineva sa nu mi se intample iar la fel si povestea sa se repete
deaa90
Postat pe 2 Iulie 2009 16:39
revin la ultimul meu topic si spun ca aseara am vb cu el in legatura cu ce sa intamplat intre noi si ce se intampla in continuarea ......mia spus ca sa impacat cu fosta deoarece sia taiat venele si ii era frica sa nu faca alta prostie dar acum a vorbit cu ea si a facuto sa inteleaga ca nu se termina lumea la el iar acum incearca sa se desparta de ea....mia zis ca ma vrea pe mine si io voi ramane in continuare a lui aseara cand a inceput sa se dea iar pe langa mine iam zis sa stea in banca lui dar mia raspuns ca nu vrea iam spus de ce nu ma lasa in pace si mia spus ca nu poate ca tine prea mult la mine sa ma lase sa plec asa usor de langa el mia zis sa ii dau timp o saptamana sa se poate desparti de fata asta.....iam spus ca nu poate sa stea cu 2 odata si sa se hotarasca ori eu ori ea....... si am rugat sa il las o saptamana sa se poata desparti de ea........si iam zis sa nu profite ca tin la el .......am facut bine ca iam acordat timpu asta....ma gandesc ca daca nu ii acordam poate imi parea rau ca ne mai dadeam o sansa......datzimi un sfat ce ar trebui sa fac sa il las sa se desparta sau sa pun punct si sa nu mai continui vreau sa fac ceva care mai tarziu nu o sa imi para rau...
deaa90
Postat pe 3 Iulie 2009 08:10
De la: deaa90, la data 2009-07-03 08:10:52revin la ultimul meu topic si spun ca aseara am vb cu el in legatura cu ce sa intamplat intre noi si ce se intampla in continuarea ......mia spus ca sa impacat cu fosta deoarece sia taiat venele si ii era frica sa nu faca alta prostie dar acum a vorbit cu ea si a facuto sa inteleaga ca nu se termina lumea la el iar acum incearca sa se desparta de ea....mia zis ca ma vrea pe mine si io voi ramane in continuare a lui aseara cand a inceput sa se dea iar pe langa mine iam zis sa stea in banca lui dar mia raspuns ca nu vrea iam spus de ce nu ma lasa in pace si mia spus ca nu poate ca tine prea mult la mine sa ma lase sa plec asa usor de langa el mia zis sa ii dau timp o saptamana sa se poate desparti de fata asta.....iam spus ca nu poate sa stea cu 2 odata si sa se hotarasca ori eu ori ea....... si am rugat sa il las o saptamana sa se poata desparti de ea........si iam zis sa nu profite ca tin la el .......am facut bine ca iam acordat timpu asta....ma gandesc ca daca nu ii acordam poate imi parea rau ca ne mai dadeam o sansa......datzimi un sfat ce ar trebui sa fac sa il las sa se desparta sau sa pun punct si sa nu mai continui vreau sa fac ceva care mai tarziu nu o sa imi para rau...


Pune-i capat, fata draga! Nu-i permite sa-si bata joc de tine si a doua oara. Povestea cu venele taiate e de toata jena... (adica eu nu cred o iota!!!)
rashela
Postat pe 3 Iulie 2009 08:24
Omul acela stie ce face..se distreaza. Am intalnit persoane de genu. Nu merita sa il crezi!
Daca ii vei da o sansa vei iesi foarte sifonata dupa. Asculta si pe restul fetelor. Nu iti vrem raul.
Dragostea se invata...si cu timpul il vei pretui pe actualul. Iar daca nu..vor si fi altii..dar nu fostii!!!

Daca o data te-a luat la misto..a doua oara crezi ca it va da inima pe tava? Mai gandeste-te!

Toate cele bune!
MaRa16
Postat pe 23 Septembrie 2009 10:46
ce s-a intamplat intre timp?
dienush89
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:43
chiar ca e o situatie cam complicata...de ce sa nu fim realisti...daca ar fi sa gandesti rational ar trebui sa pui capat relatiei,ptr ca o persoana care a fost in stare sa joace la dublu...nu e de incredere.dar stii cum este..gandim rational pana intr-un punct,pana se intampla ceva in noi insine..si incepe sa se simta o lipsa...o durere..parca obisnuinta isi spune cuvantul si poate chiar dependenta de persoana care ti-a fost alaturi ceva timp..si atunci iar ne lasam moi...dusi de sentimente.depinde de la om la om..unii sunt mai puternici si pun capat,altii..mai clacheaza si in final tot ei au de suferit.viata e super aiurea...eu iti doresc mult succes si fii cu ochii in patru.si referitor la ce sa faci...fa ce crezi tu ca e mai bine ptr tine..ptr fericirea si starea ta de bine,numai tu te cunosti.o zi buna
issa12
Postat pe 24 Septembrie 2009 00:39
Ai tot ce trebe si tot nu-ti convine,altele si-ar dori sa fie in locul tau.Scoate-ti fostul din lista,la ce-l mai ti?Se pare ca-ti impui singura ca mai ti la fostul,nu te mai gandi la el,el este fericit cu altele,cu siguranta nu se mai gandeste la tine.Pleaca cateva zile la tara si analizeaza-ti sentimentele.
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
indragostita 19 De la: innutz 14 Iulie 2011 17:24
Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi sincere, chiar am nevoie! 2 De la: VeVe_CaMyTzA 6 Ianuarie 2013 14:17
help ,help,help... 3 De la: _dulcik_ 6 Mai 2009 22:05
iubitul meu are un copil cu alta femeie 162 De la: Diavolyta_ 13 Iulie 2011 17:30
juraminte 55 De la: kudika_934107 22 Septembrie 2013 13:22