Setari Cookie-uri

Iubita de 2 prieteni ...

Buna,
Povestea mea e oarecum banala, dar una care ma macina zi de zi atat psihic cat si fizic ... nu mai dorm, nu mai mananc (am slabit 5 kg in 2 saptamani - in conditiile in care eram si asa foarte slaba .....)
Oricum sa intru in subiect ...
Acum ceva timp am cunoscut 2 tipi, 2 prieteni foarte buni ... niste tipi super ok ...
Dupa ceva timp unul dintre ei mi-a spus ca s-a indragostit de mine si ca ar vrea sa fim impreuna...
Eu una am ramas surprinsa ... si de ce sa nu recunosc, flatata ... pana la un punct...
Ma simteam bine stiind ca era cineva care imi acorda atentie, era atent cu mine, etc... Marturisesc ca in acea perioada eram foarte vulnerabila din acest punct de vedere... si chiar aveam nevoie de cineva ... In fine, ideea e ca am acceptat atentiile lui pentru ceva vreme ... si imi faceau placere... eu una tineam la el ca la un prieten foarte bun... nu pot spune ca ma indragostisem de el ...
Acum de curand, printr-o intamplare, am petrecut ceva timp impreuna cu prietenul lui ( cu celalalt tip... ) si acesta la randul lui mi-a spus la fel ca s-a indragostit de mine ...
Va dati seama cum m-am simtit ... a fost nasol ...imi venea sa intru in pamant ...
Ideea e ca nu stiu ce sa fac ... e o situatie in care nu as dori sa se gaseasca nimeni ... nu vreau sa intervin intre 2 prieteni foarte buni ... asa ceva ma ingrozeste ...
Ideea e ca amandoi si-au dat seama de sentimentele celuilat pentru mine... sau macar banuiesc ... am incercat sa ma despart de primul, dar va dati seama ca a facut totul foarte greu ... nici nu vrea sa auda... ma asasineaza cu mail-uri, telefoane, replici urate ... sincer ma simt hartuita ...
Sunt constienta ca poate am provocat toata aceasta situatie acceptand o relatie cu primul in conditiile in care nu simteam ceeea ce ar fi trebuit sa simt pentru el ... dar acum e tardiv... oricat as vrea sa fie altfel ...
Nu am cautat sa fac pe nimeni sa se indragosteasca de mine... nu i-am provocat ... nu am facut mai nimic... de felul meu chiar sunt o persoana mai retrasa si mai rece cu cei din jur...
Cam asta ar fi un capitol din povestea mea ...
Ajutati-ma cu un sfat va rog ...

ali_me
Postat pe 25 Iunie 2009 22:42
Cum sa te ajutam? Numai tu poti s-o faci !
Fii sincera macar la sfarsit si clarifica situatia !
kudikaroxi
Postat pe 26 Iunie 2009 13:47
pai tie de fapt de cine iti place?.....ramai cu cine iti place....si gata.....trebuia de la inceput sa sti daca vrei relatie sau nu cu primul....incearca si stai deoparte o perioada
pamela_1
Postat pe 26 Iunie 2009 14:10
retrage-te o perioada, e cel mai bine

si gandeste-te bine pe care-l vrei, daca vrei pe vreunul din ei
kitty_krieger
Postat pe 26 Iunie 2009 17:55
Interesant .....prin ce intamplare ai apucat sa iesi cu cel de=al doilea prieten ?


Daca vrei sa iesi cu fata curata din toata povestea asta trebuie sa fii foarte sincera cu amandoi , nu tre sa te feresti sau sa crezi ca x nu-i spune lui y ca a iesit cu tine ....s-ar putea foarte bine ca acesta sa fie un joc pus la cale de ei sa vada cum incerci sa jonglezi ( sau nu ) cu amandoi

Daca zici ce te macina ...inseamna ca esti atrasa de amandoi si nu te vad prea bine in conditiile astea
iris_4_ever
Postat pe 26 Iunie 2009 20:54
daca nu-ti place de nici unul e simpla situatia lamureste-i ca nu doresti o relatie in acest moment daca iti place de cel de-al doilea tip e mai complicat , e destul de nasol sa te combini cu prietenul cuiva , si nici pt imaginea ta ca femeie nu ar fi prea frumos sa treci de la un prieten la altul
Peony
Postat pe 26 Iunie 2009 21:00
De la: alice__, la data 2009-06-25 22:42:10Buna,
Povestea mea e oarecum banala, dar una care ma macina zi de zi atat psihic cat si fizic ... nu mai dorm, nu mai mananc (am slabit 5 kg in 2 saptamani - in conditiile in care eram si asa foarte slaba .....)
Oricum sa intru in subiect ...
Acum ceva timp am cunoscut 2 tipi, 2 prieteni foarte buni ... niste tipi super ok ...
Dupa ceva timp unul dintre ei mi-a spus ca s-a indragostit de mine si ca ar vrea sa fim impreuna...
Eu una am ramas surprinsa ... si de ce sa nu recunosc, flatata ... pana la un punct...
Ma simteam bine stiind ca era cineva care imi acorda atentie, era atent cu mine, etc... Marturisesc ca in acea perioada eram foarte vulnerabila din acest punct de vedere... si chiar aveam nevoie de cineva ... In fine, ideea e ca am acceptat atentiile lui pentru ceva vreme ... si imi faceau placere... eu una tineam la el ca la un prieten foarte bun... nu pot spune ca ma indragostisem de el ...
Acum de curand, printr-o intamplare, am petrecut ceva timp impreuna cu prietenul lui ( cu celalalt tip... ) si acesta la randul lui mi-a spus la fel ca s-a indragostit de mine ...
Va dati seama cum m-am simtit ... a fost nasol ...imi venea sa intru in pamant ...
Ideea e ca nu stiu ce sa fac ... e o situatie in care nu as dori sa se gaseasca nimeni ... nu vreau sa intervin intre 2 prieteni foarte buni ... asa ceva ma ingrozeste ...
Ideea e ca amandoi si-au dat seama de sentimentele celuilat pentru mine... sau macar banuiesc ... am incercat sa ma despart de primul, dar va dati seama ca a facut totul foarte greu ... nici nu vrea sa auda... ma asasineaza cu mail-uri, telefoane, replici urate ... sincer ma simt hartuita ...
Sunt constienta ca poate am provocat toata aceasta situatie acceptand o relatie cu primul in conditiile in care nu simteam ceeea ce ar fi trebuit sa simt pentru el ... dar acum e tardiv... oricat as vrea sa fie altfel ...
Nu am cautat sa fac pe nimeni sa se indragosteasca de mine... nu i-am provocat ... nu am facut mai nimic... de felul meu chiar sunt o persoana mai retrasa si mai rece cu cei din jur...
Cam asta ar fi un capitol din povestea mea ...
Ajutati-ma cu un sfat va rog ...



fa sex cu 2 odata,care rezista mai mult,cu ala ramai
scorpyoW
Postat pe 27 Iunie 2009 20:00

tare asta
pamela_1
Postat pe 29 Iunie 2009 10:44
din cate am observat eu , nu ai spus ca esty inragostita de nici unul . Asa ca nu ai de ce sa te simti vinovata fata de cineva , nici macar de tine insati . Nu e vina ta ca doi baieti s-au indragostit de tine . Esty fata . E logic sa ai mai multi admiratori . Cu cine iesi , si cand nu e problema nimanui . Daca tu nu simti nimic pentru cel de al doi-lea , eu zic ca nu e nici o problema sa iesi in continuare cu primul , chiar daca nu-l iubesti . E inca o experienta in viata . Pana la urma vei gasi persoana pe care o vei iubi si care te va iubi . Doar cauta . Si cum sa cauti daca u te inchizi in tine ? Capul sus . Viata e frumoasa . Nu suferi de geaba . Pt ca ei se vor impaca , in calitate de prieteni , si te vor barfi ....tot ca intre prieteni .
yuppy
Postat pe 14 Iulie 2009 10:29
buna cura asta...vreau si eu sa slabesc
pamela_1
Postat pe 14 Iulie 2009 11:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau o relatie de lunga durata 24 De la: scorpio67 31 Iulie 2009 21:45
cum sa-ti vindeci barbatul de pesimism ?!! 48 De la: diana1981 11 Aprilie 2009 17:49
Cce e de facut????????oare toti barbatii sunt afemeiati intr-un fel sau altul? 39 De la: jigsaw_puzzle 3 Noiembrie 2009 21:07
Help Meetic! 7 De la: Timeea1 25 Mai 2009 12:44
poti iubi doua persoane in acelai timp?sotia si amanta? 43 De la: anaraoul 2 Iunie 2009 14:06