Setari Cookie-uri

Va rog sa imi raspundeti!

Am si eu o problema, sunt impreuna cu prietenul meu de doi ani , relatia noastra este ciudata , ne-am despartit de patru ori pana acum si de fiecare data el s-a intors la mine sau am facut eu astfel incat sa se intoarca la mine.De fiecare data i-am simtit lipsa si am fost foarte geloasa cand si-a gasit pe alta , si de fiecare data el a lasat-o pe cea noua , pentru mine. Pe parcursul acestei relatii cred ca au existat cateva luni de fericire absoluta , adica din 2 ani cred ca am fost fericiti 6 luni. Inca de cand am avut primul prieten mi-am dat seama ca ceva nu este in regula, nu mi-a placut niciodata sa ma sarut , mi se pare inutil si la fel este cu imbratisarile si atingerile, ma gandesc ca poate am o problema , Prietenul meu ma iubeste foarte mult si este rabdator si ma intelege dar deja si mie mi se pare prea mult , de multe ori suntem singuri si el ar vrea sa facem ce fac toti ceilalti dar eu nu vreau, nu pot, nu imi place , el este un baiat dragut dar nu stiu de ce nu simt nevoia sa il imbratisez si sa il sarut cand il vad , nu este vorba ca nu ma atrag barbatii , pentru ca am fost indragostita de mai multe ori de baieti care mi se pareau foarte draguti si eram obsedata de ei dar din pacate niciodata nu a iesit ceva . Ma gandesc sa imi incep viata sexuala cu el dar nu stiu daca are rost , ar fi o ocazie buna sa vad daca pot cu adevarat sa simt ceva dar daca nu simt nimic ce fac? Stiu ca prietenul meu nu este fericit si cred ca ar putea fi mai fericit cu o alta fata care i-ar putea oferi mai multe dar imi e frica ca daca ne despartim , il voi vrea din nou inapoi si el nu va mai vrea.Ce parere aveti? ce ar trebui sa fac? nu cred ca daca ma duc la un medic imi va putea face ceva ,
eternity326
Postat pe 26 Iunie 2009 11:29
De la: eternity326, la data 2009-06-26 11:29:37Am si eu o problema, sunt impreuna cu prietenul meu de doi ani , relatia noastra este ciudata , ne-am despartit de patru ori pana acum si de fiecare data el s-a intors la mine sau am facut eu astfel incat sa se intoarca la mine.De fiecare data i-am simtit lipsa si am fost foarte geloasa cand si-a gasit pe alta , si de fiecare data el a lasat-o pe cea noua , pentru mine. Pe parcursul acestei relatii cred ca au existat cateva luni de fericire absoluta , adica din 2 ani cred ca am fost fericiti 6 luni. Inca de cand am avut primul prieten mi-am dat seama ca ceva nu este in regula, nu mi-a placut niciodata sa ma sarut , mi se pare inutil si la fel este cu imbratisarile si atingerile, ma gandesc ca poate am o problema , Prietenul meu ma iubeste foarte mult si este rabdator si ma intelege dar deja si mie mi se pare prea mult , de multe ori suntem singuri si el ar vrea sa facem ce fac toti ceilalti dar eu nu vreau, nu pot, nu imi place , el este un baiat dragut dar nu stiu de ce nu simt nevoia sa il imbratisez si sa il sarut cand il vad , nu este vorba ca nu ma atrag barbatii , pentru ca am fost indragostita de mai multe ori de baieti care mi se pareau foarte draguti si eram obsedata de ei dar din pacate niciodata nu a iesit ceva . Ma gandesc sa imi incep viata sexuala cu el dar nu stiu daca are rost , ar fi o ocazie buna sa vad daca pot cu adevarat sa simt ceva dar daca nu simt nimic ce fac? Stiu ca prietenul meu nu este fericit si cred ca ar putea fi mai fericit cu o alta fata care i-ar putea oferi mai multe dar imi e frica ca daca ne despartim , il voi vrea din nou inapoi si el nu va mai vrea.Ce parere aveti? ce ar trebui sa fac? nu cred ca daca ma duc la un medic imi va putea face ceva ,



Draga mea...tu chiar ai o problema...ia analizeaza putin,nu iti plae sa il saruti pe el sau nu iti place in general sa saruti barbati?nu insinuez nimic,dar ma gfandesc ca poate nu iti place cu el...ma rog...poate nu te simti atrasa fizic de el...
Andre_Ioana
Postat pe 29 Iunie 2009 15:12
Draga mea chiar imi pare rau pentru tine... Deoarece ai scris ca nici cu primul prieten nu ti-a placut sa te saruti si toate celelalte, inteleg ca ai o problema in ce priveste senzualitatea si pasiunea... Ma gandesc ca incerci tot mai mult si la un moment dat vei descoperi ca e chiar o chestie placuta. Si pentru ca ai scris ca prietenul tau chiar te iubeste si are rabdare cu tine, eu te sfatuiesc sa acorzi mai multa importanta intimitatii in cuplu si cu ajutorul iubitului tau sa descoperi ce anume iti face placere si ce nu. Char sunt multe lucruri de descoperit acolo si unele chiar s-ar putea sa-ti placa, trebuie sa fii doar deschisa, sa incerci si sa vrei sa faci asta. Eu zic sa nu ii dai drumul daca ai suferit si ai fost atat de geloasa cand l-ai pierdut (fiindca s-ar putea sa-l pierzi definitiv daca faci asta din nou), inseamna ca chiar ii iubesti si sa stii ca dragostea chiar poate face minuni. Iar daca el e un baiat asa deosebit cum l-ai descris sunt sigura ca te va ajuta sa-ti depasesti aceasta teama de intimitate si de iubire, trebuie doar sa-i spui ca vrei si sigur va fi fericit. Nu te mai gandi la faptul ca el nu e fericit langa tine, fiindca daca nu ar fi nu ar sta cu tine, te-ar parasi imediat pentru o fata care simte mai multe decat tine. Sta langa tine fiindca te iubeste si daca tu ii vei spune ca esti dispusa sa incerci sa simti, el va fi fericit si te va ajuta. Trebuie doar sa comunici cu el si sigur toate se vor rezolva. Iti doresc mult succes !
kudika045887
Postat pe 29 Iunie 2009 17:17
daca nu iti place sa te saruti cu baieti..inseamna ca iti plac fetele!!trateaza-te inainte sa nu fie prea tarziu..
rahella
Postat pe 29 Iunie 2009 17:23
Hey ! Citeste articolul de azi ;):P "Trasaturile si Profilul Sexual in functie de zodie " poate si acela te va ajuta cu ceva :D, sunt lucruri care poate inca nu le stii despre tine si daca tu nu le stii cum ar putea sa le stie iubitul tau, ca doar nu e un joc pe ghicite.... Unele persoane prefera unele chestii, altii altele, trebuie doar sa spui ce vrei, sa stii ce vrei, doar tu singura poti descoperi ce anume iti place si logic doar cu ajutorul iubitului tau. E foarte important sa ai pe cineva dispus sa te ajute, sa te iubeasca si cea mai importanta e comunicarea cu partenerul asa cum spunea si domnisoara a doua care ti-a raspuns (kudika 045887), deci vorbeste deschis cu partenerul tau si spune-i exact ce iti place, trebuie sa fii doar dispusa sa incerci si sa doresti asta. Succes!!!
kudika044711
Postat pe 29 Iunie 2009 17:45
Cum îi place unui berbec sã fie sãrutat??? Ei, bine, berbecului îi place sã fie sãrutat cu pasiune. Îi place sã fie sãrutat în mai multe feluri, nu doar într-un singur ºi plictisitor fel. Îi place sã se joace. Deja vorbesc despre mine aici. Dar am eu un feeling cã multe alte berbecuþe au cam aceleaºi preferinþe. Sã continuãm…
Îmi place sã fiu sãrutatã pe neaºteptate. Îmi place sã îmi fie “furat” un sãrut . Îmi place sã fur eu un sãrut, însã o fac numai atunci când sunt 100% sigurã cã acel sãrut e aºteptat din tot sufletul de cãtre respectivul. Altfel nu mã bag :D Îmi place sã cânte o melodie miºto când sunt sãrutatã, pentru cã voi pãstra acea amintire toatã viaþa, de câte ori voi reasculta piesa. Îmi place sã prelungesc aºteptarea pânã voi oferi primul meu sãrut cuiva. De ce? Pãi, pentru cã va spori intensitatea momentului. Cu cât aºtepþi mai mult un lucru, cu atât mai plãcut va fi când se va întâmpla. La rândul meu, îmi place sã fiu pusã sã aºtept dupã ‘the big moment’. Sãrutul trebuie sã fie râvnit. Trebuie tânjit dupã el, ca sã fie un sãrut perfect.
Desigur, nici tehnica sãrutului nu trebuie trecutã cu vederea. Deci mare atenþie la tehnicã! Nu fiþi prea suculenþi, dar nici deshidrataþi :) Nu fiþi prea brutali, dar nici prea finuþi. Încercaþi sã variaþi, sã vã jucaþi, sã surprindeþi, sã stimulaþi, sã incitaþi. Sãrutul e o artã.
Tot ce e romantic si nebunesc e welcomed în materie de sãrut.
kudika045887
Postat pe 29 Iunie 2009 18:43
Cat conteaza pentru o fata felul in care e sarutata?
Mult. Destul de mult – aproape de foarte mult . Sarutul poate fi pasul care te va apropia de mai multa intimitate. :D
Cel mai bun mod de a invata sa saruti bine este sa saruti in Joaca. O sa scriu aici cateva jocuri care imi plac mie si care dau rezultate

Jocuri de-a sarutul :

1. Sarutul Super – Lent

scopul acestui joc este sa vedeti cat de lent va puteti saruta unul pe celalalt. pe langa faptul ca te ajuta sa ai mai mult antrenament, sarutul lent poate fi foarte excitant si provocator.

Ok,..esti cu tipa langa tine. Incepeti sa va sarutati unul pe celalalti miscandu-va buzele s limbile foarte incet. Concentrati-va asupra fiecarui milimetru de piele al celuilalt si incercati sa simtiti fiecare semnal de excitare care e trimis catre creier. Pe masura ce va sarutati faceti un concurs..cine saruta cel mai lent…din ce in ce mai lent si mai leeeent.

2. Doar cu buzele

Sarutul ajunge sa fie prea monoton si lipsit de nou pentru multi tocmai pentru ca se abuzeaza de folosirea limbii si dispare acel fior de la inceput. Pentru a provoca iar acel sentiment puteti incerca sarutul doar cu buzele. Regula este : FARA LIMBA. Stati linistiti..pe masura ce va sarutati va veti incalzi si va veti excita din ce in ce mai tare daca respectati regula.

Incepeti sarutand buzele tipei, din ce in ce mai incet. Concentrati-va pe miscari pe care le puteti face cu buzele voastre peste ale fetei, nu numai sa le atingeti sau sa le presati de ale ei, cat si incercati sa ii prindeti buza de sus sau cea de jos cu buzele voastre. Amintiti-va regula : DOAR CU BUZELE, deci incercati sa simtiti ceea ce faceti, incercati sa simtiti fiecare tresarire a celuilalt cand ii sunt atinse buzele. Apasati-va buzele de buzele celuilalt, prindeti-le incet, sau chiar incercati sa le sugeti usor pe rand.

Pe cuvantul meu..veti fi uimiti cat de multe senzatii veti avea folosind doar buzele.

3. Doar cu Limba

Jocul acesta este exact opusul celui precedent. Ca regula generala..nu aveti voie sa folositi buzele deloc, ci doar VARFUL limbii. Folositi varful limbii pt a va juca cu limba celuilalt, nascociti forme diverse ,desenati obiecte cu varful limbii, si amuzaati-va de diferitele miscari pe care le faceti impreuna. Puteti chiar sa incercati sa va “alergati” oarecum ..unul din voi sa incerce sa atinga varful limbii celuilalt cu limba lui..iar celalalt sa se fereasca smile.gif

4. Jocul cu Guma de Mestecat.

Pentru acest joc..aveti nevoie bineinteles de o guma de mestecat…(orbit fara zahar de preferat – protejeaza impotrriva cariilor smile.gif) )

Unul din voi mesteca guma putin dupa care incepeti sa va sarutati. scopul jocului este sa va luati guma unuul altuia fara sa folositi dintii…doar buzele si limba. Puteti folosi un ceas si sa tineti scorul. 1 minut pentru fiecare sa incerce sa smulga guma celuilalt, de exemplu.iar cine ajunge primul la 10 sa primeasca din partea celuilalt un masaj…sau o particica de streaptease . (premiile le stabiliti voi)

Acest joc este foarte relaxant si e deosebit de bun daca nu ai mai sarutat o tipa cu limba pana atunci. Jocul te ajuta sa te relaxezi si sa te obisnuiesti cu senzatia limbii tale in gura ei si cu limba ei in gura ta..fara sa apara disconfortul sau senzatia de “nu ma pricep”
De asemenea aici poti invata cum sa iti misti limba in gura ei fara sa fie deranjant (unele tipe se mai si ineaca cand sunt sarutate cu prea mare entuziasm ) :)

5. Cuvantul Secret.

Asta e un joc care imi place extrem de mult pentru ca accentueaza senzatia de “noi vs restul lumii”. Pe scurt este vorba de o conventie pe care o stabilesti cu tipa cu care esti, ca atuunci cand in jurul vostru se pronunta un anumit “CUVANT” voi sa va sarutati. Cuvantul respectiv trebuie sa fie destul de obisnuit, sa fie folosit des in conversatie…dar nici chiar atat de des pentru ca ar disparea farmecul jocului. ( de exemplu EU sau TU …sunt cuvinte care se folosesc de 10 ori pe minunt :) ).

Exemplu : esti cu tipa ta la o petrecere. Vreti sa jucati jocul asta intre voi doi si stabiliti cuvantul magic “melodie”. De obicei la petreceri, daca nu e cineva care sa se ocupe special de muzica..fiecare vrea sa puna “Melodia” lui. So, cand cineva va striga ” pune si tu melodia aia cu …..etc ” voi va sarutati. smile.gif) Funny, nu-i asa? Si mai fun este atunci cand cei din jur vor observa ca va sarutati la intervale destuld e dese..dar nu vor pricepe motivul :))

6. Eye Contact

Asta e un joc destul de intalnit. Stati unul in fata altuia pe cate un scaun cat de seriosi puteti. Priviti-va in ochi. Cel care clipeste sau zambeste primul trebuie sa il sarute pe celalalt.

7. Razboi – varianta erotica.

Asta e un joc de care nu am mai auzit pana acum, L-am nascocit intr-o imprejurare aparte cand eram cu o tipa si ne plictiseam. Sunt sigur ca s-au mai gandit si altii la ceva de genul asta, ..totusi va prezint ideea mea.

Aveti nevoie de un pachet de carti care nu va mai trebuie. Impartiti pachetul in doua. o parte o iei tu, cealalta parte o ia Tipa. Acum, fiecare va avea 26 de carti. Luati doua pixuri si scrieti fiecare pe cartile lui urmatoarele lucruri: Unul din voi scrie pe cele 26 de carti ale lui parti ale corpului ( sa nu se repete ) ..ex : gat, ureche, buze, sani, buric, clitoris..etc iar celalalt scrie pe cartile lui 26 de verbe (actiuni ) …ex : a saruta, a atinge, a sufla, a pipai, a suge…etc.

Aveti deci fiecare 26 de carti inscriptionate …si incepeti sa jucati “Razboi”. Pentru cei care nu stiu cum se joaca..fiecare alege o carte la intamplare din pachetul lui si o pune pe masa. cel care are cartea mai mica a pierdut. Acum vine partea interesanta a jocului smile.gif) . Cel care pierde trebuie sa ii faca invingatorului ceea ce a iesit din combinatia celor doua carti. Sa zicem ca tu ai un 6 pe care scrie san, si ea are un 10 pe care scrie sarutat. Tu ai pierdut deci, si trebuie sa faci ceea ce scrie pe cele doua carti : sa o saruti pe san smile.gif) Marfa, nu?

Sper sa va ajute in redescoperirea pasiunii.
kudika045887
Postat pe 29 Iunie 2009 19:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ea ras si el taur!!!! 17 De la: ninushk 21 Septembrie 2009 11:45
Lucruri care se intampla si care nu le spune nimeni....E subiect TABU 2 De la: Ame_ly 18 Septembrie 2010 13:05
pareri 2 De la: Barbie30 9 Octombrie 2010 11:11
Unghii false cu gel bucuresti 1 De la: kudika418801 14 August 2011 21:39
prima data 26 De la: ella_totdy 23 Iulie 2009 17:26