Setari Cookie-uri

NU A PUTUT SA MA INSELE..

BUNA...am si eu o mare dilema poate ma poate ajuta cineva.Locuiesc impreuna cu prietenul meu de 3 ani. Ca orice cuplu am mai avut si mici neintelegeri, insa totul a mers cat se poate de bine, pana acum.Problema este ca, in tot acest timp am pastrat relatiile de prietenie si cu una din fostele lui iubite...fusese cu ea cu mult timp inainte de a ma cunoaste pe mine..nu i-am despartit ...absolut nimik.Din consideratie pentru el le-am respectat prietenia, persoana respectiva facandu-ma sa cred pana la urma ca este cu adevarat o prietena, atat pentru el cat si pentru mine. De fapt si de drept planul ei era sa ne faca pe noi sa ne despartim. De cate ori venea pe la noi, se nimerea si eram acasa...insa sapt trecuta nu am fost. A profitat de moment si a incercat sa il seduca pe prietenul meu....mai mults-au mai putin a reusit..insa in mometul esential , acesta nu a putut sa ii raspunda ca si barbat. Dupa ce s-a intamplat acest lucru a avut o foarte mare grija ca eu sa aflu ce a intentionat in tot acest timp si sa imi arunce in fata ca si-a batut joc de noi si ca iubitul meu e impotent(in nici un caz nu e)...de aici si semnele melede intrebare... chiar inainte ca eu sa aflu toate aceste chestii el s-a schimbat foarte mult fata de mine fiind mai tandru decat am crezut vreodata ca poate fi un barbat. era schimbat mult in fff bine...si nu intelegeam de ce..De atunci imi tot repeta k desi a stiut ca tine la mn nu a crezut niciodata ca ma iubeste atat de mult...k isi da seama ca m-a ranit enorm si ca o sa aiba rabdare pana cand il voi putea ierta si ca va face tot ce ii sta in putere sa ma faca sa imi dau seama ca ma iubeste cu adevarat. Chiar m-a cerut in casatorie... Nu stiu ce sa fac...I-am spus ca am nevoie de timp pentru a imi da seama ce sa fac....tot ce stiu este ca il iubesc enorm. va rog mult dati-mi un sfat orice ar fi...sa am incredere in el in continuare? ....
annyna
Postat pe 27 Iunie 2009 12:22
poi eu cred k ar km trebui sa lasi putin timp sa treca,dar nici foarte moolt si dk relatia e k si pn akm zi da.dar aici ma mult tr sa iti asculti inima.bafta
kudika041777
Postat pe 27 Iunie 2009 12:27
tocmai asta e...relatia nu este ca si pana acum...el s-a schimbat mult...in bine ...chiar daca eu eram super multumita de cum se comporta cu mn si inainte de asta...acum ealtfel e mult mai tandru, afectuos ma rasfata cat poate de mult.Nu stiu ce sa cred. Sa fie oare doar sentimentul de vina la mijloc sau si-a dat seama cu adevarat ca ma iubeste mai mult decat a crezut.Am luat-o si pe partea cealalta...persoana respectiva arata poate mai bine decat mn insa cu toate astea nu a putut fi barbat cu ea...pe cnd cu mn e complet altfel...
annyna
Postat pe 27 Iunie 2009 12:35
bizzzzar. inteleg ca e de bine totusi. io zic sa te gandesti ca a vrut sa te insele. si poate de emotie, sau mai stiu eu ce, soldatu nu a percutat.
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 15:50
De la: annyna, la data 2009-06-27 12:35:29tocmai asta e...relatia nu este ca si pana acum...el s-a schimbat mult...in bine ...chiar daca eu eram super multumita de cum se comporta cu mn si inainte de asta...acum ealtfel e mult mai tandru, afectuos ma rasfata cat poate de mult.Nu stiu ce sa cred. Sa fie oare doar sentimentul de vina la mijloc sau si-a dat seama cu adevarat ca ma iubeste mai mult decat a crezut.Am luat-o si pe partea cealalta...persoana respectiva arata poate mai bine decat mn insa cu toate astea nu a putut fi barbat cu ea...pe cnd cu mn e complet altfel...

nu cred ca o sa fie ceva permanent, cel mai probabil si'a dat seama ca ii e bine cu tine si ca te iubeste si a refuzat taratura aia de femeie, asteapta un pic, nu fi prea entuziasmata dar nici nu ii taia macaroana din prima.
felixcat
Postat pe 28 Iunie 2009 14:10
ai rabdare sa vezi cum se comporta ...ce va tot grabiti asa cu maritisul...??
kudika009316
Postat pe 29 Iunie 2009 19:47
De la: felixcat, la data 2009-06-28 14:10:03
De la: annyna, la data 2009-06-27 12:35:29tocmai asta e...relatia nu este ca si pana acum...el s-a schimbat mult...in bine ...chiar daca eu eram super multumita de cum se comporta cu mn si inainte de asta...acum ealtfel e mult mai tandru, afectuos ma rasfata cat poate de mult.Nu stiu ce sa cred. Sa fie oare doar sentimentul de vina la mijloc sau si-a dat seama cu adevarat ca ma iubeste mai mult decat a crezut.Am luat-o si pe partea cealalta...persoana respectiva arata poate mai bine decat mn insa cu toate astea nu a putut fi barbat cu ea...pe cnd cu mn e complet altfel...

nu cred ca o sa fie ceva permanent, cel mai probabil si'a dat seama ca ii e bine cu tine si ca te iubeste si a refuzat taratura aia de femeie, asteapta un pic, nu fi prea entuziasmata dar nici nu ii taia macaroana din prima.


subscriu
kitty_krieger
Postat pe 29 Iunie 2009 20:02
NU STIU DACA SE PUNE PROBLEMA CA MA GRABESC SAU NU discutia respectiva a mai fost abordata...insa ambii si mai ales el a spus ca o sa faca acest pas.->cererea in casatorie cand se va simti pregatit si 100% sigur... discutii si oarecum planuri....daca se poate spune asa au fost..si da...sunt nelamurita...chiar se simte pregatit? oricum timpul trece si cred ca pana la urma asta e cea mai buna solutie...asteptarea, progresele si toate cele ce vor urma ma vor ajuta...(sper) sa iau decizia corecta.
Oricum multumesc mult pentru sfat..sunt de mare folos
annyna
Postat pe 30 Iunie 2009 14:23
De la: annyna, la data 2009-06-27 12:35:29tocmai asta e...relatia nu este ca si pana acum...el s-a schimbat mult...in bine ...chiar daca eu eram super multumita de cum se comporta cu mn si inainte de asta...acum ealtfel e mult mai tandru, afectuos ma rasfata cat poate de mult.Nu stiu ce sa cred. Sa fie oare doar sentimentul de vina la mijloc sau si-a dat seama cu adevarat ca ma iubeste mai mult decat a crezut.Am luat-o si pe partea cealalta...persoana respectiva arata poate mai bine decat mn insa cu toate astea nu a putut fi barbat cu ea...pe cnd cu mn e complet altfel...



E bine ca nu te-a inselat. Dar totusi schimbarea asta asa de brusca nu iti da de gandit? Sfatul meu e sa nu te lasi dusa de aparenta.Nu se stie daca va fi asa de atent cu tine pt mult timp sau doar pt putin....

Postat pe 30 Iunie 2009 14:49
Pot sa-ti spun ca toata viata dau tarcoale fosti si foste. dar nu e un motiv de despartire. nu tb sa acorzi importanta incidentelor, eu cred ca e chiar un baiat bun si la locul lui,chiar daca a avut o slabiciune.fata aceea a tras puternic de el si l-a fortat.e mult mai tare decat el.
Apropo,ca sa continui si sa mentii o relatie e nevoie de multa hotarare si forta, nu sa cedezi la toate nimicurile sau sa presari mereu indoieli. nici perfectiune nu exista.

Postat pe 9 Iulie 2009 15:02
TRECI PESTE ACEST INCIDENT.
tzp_all
Postat pe 15 Iulie 2009 04:33
Si totusi.. eu nu inteleg o chestie. Cand spui ca "nu a fost barbat" cu fosta.. te referi la faptul ca nu a avut erectie? Sa inteleg ca s-au jucat, a vut loc un preludiu.. dar din varii motive el nu a avut erectia mult asteptata? Daca preludiu inseamna si pentru tine ce inseamna ... pentru majoritate... cum se imbina.. NU A PUTUT SA MA INSELE.. cu ceea ce s-a intamplat, de fapt? Si din experienta celor mai in varsta ca noi... barbatii devin foarte tandrii, se schimba in bine numai cand au constiinta foarte incarcata.
Daca i-a trebuit o mozoleala cu fosta pentru a te cere de sotie.. eu zic sa mai stai asa.. ca parca nu-i a buna!
rashela
Postat pe 15 Iulie 2009 05:15
Daca intr-adevar asa s-a intamplat ,ehhhhh halal barbat




wanda_love_you
Postat pe 17 Iulie 2009 13:33
O schimbare asa brusca in comportament are o cauza. Sentimentul de vina pare cea mai buna explicatie. Intrebarea e cat o sa il tina. Sugestia mea e sa nu ii spui "da" pana nu isi revine din starea asta. O sa isi revina cu siguranta. Daca la momentul "interactiunii" nu a fost destul de barbat pentru cealalta inseamna ca si-a dat seama la timp ce greseala face. Nu toti barbatii rezista tentatiei. Iti doresc multa fericire alaturi de el, cred ca aveti sanse mari.
danamaria13
Postat pe 19 August 2009 16:59
fosta lui prietena cam are dreptate ,oricare dintre ceilalti ar fi putut sa te insele pe knd el nu ori e impotent ori te iubeste...
nebuna94
Postat pe 19 August 2009 17:02
atat de tare ma streseaza persoanele astea care cer un sfat si dupa ce lumea isi stoarce mintea si experienta si primeste o groaza de raspunsuri...apoi gata cu update-urile....nu mai spune nimic...i-au fost de folos toate astea...ce a mai facut..s-a maritat..sau nu...s-a despartit sau nu...
danny03121984ata
Postat pe 20 August 2009 13:31
ce conteaza ca nu a avut erectie. cum de a lasat lucrurile sa ajunga pana la stadiul acela? mi se pare un motiv suficient sa inchei relatia. si oare "prietena" il mai viziteaza?
Madalina2808
Postat pe 21 August 2009 11:02
Mie nu mi-ar trebui binele asta "post-mortem" .Adica i-a trebuit un motiv extern ca sa-si schimbe atitudinea fata de tine fie ea si in bine ? Maine -poimaine din pricina unei a treia persoane poate ca te va uri .Nu ai nici o garantie ca nu va fi asa .
kudika005416
Postat pe 22 August 2009 10:23
De la: kudika009316, la data 2009-06-29 19:47:09ai rabdare sa vezi cum se comporta ...ce va tot grabiti asa cu maritisul...??

Lasa ca m am grabit eu si acum imi pare rau...
kudika019015
Postat pe 22 August 2009 10:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa ii spui sau nu...? 39 De la: arahne 17 August 2014 11:03
Pentru iubitorii de animale 23 De la: kudika322371 1 Octombrie 2010 01:57
noi astea mai pinute cu ce ne inbracam de 8 martie 17 De la: mika76 1 Martie 2011 11:22
intrebare intrebatoare .. 138 De la: ilumax_76 9 August 2011 19:50
monik 78 De la: Arutzu28 29 Octombrie 2011 17:57