Setari Cookie-uri

implant mamar

Buna seara,

felicitari pentru cele 2 operatii simultan!. Mare curaj ai avut. Eu mi-am facut rinoplastie acum 2 ani jumatate la dr Nicoale Antohi - exceptional. Fara durere, fara complicatii medicale iar rezultatul a fost impecabil. Acum vreau sa imi fac si implant mamar, tot la el, pentru ca este in primul rand un medic foarte bun si apoi este estetician. Are mare grija de paciente si din punct de vedere medical, ceea ce mi se pare cel mai important. Am vazut sani operati de el cand eram in clinica cu nasul, si aratau foarte bine.
Am inteles ca si dr grecu este foarte bun.
Si-a pus cineva implanturi la dr Antohi? as vrea cateva impresii referitoare la simptomele post operatorii. Si bineinteles daca au iesit cum trebuie?:D
corina2002
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:51
buna sa stii ca dr grecu e foarte bun eu ma operez in perioada urmatoare pupici
queencristina
Postat pe 25 Septembrie 2009 06:45
buna da este foarte bun dl dr ovidiu grecu apeleaza la dansul cu incredere http://www.implantmamar.ro/contact.htm
queencristina
Postat pe 25 Septembrie 2009 06:47
buna fetelor am citit toate mesajele vastre credeti-ma ca nu stiu ce doctor sa mai aleg .dar cela mi ok cred cca e de ovidiu grecu si chiar preturile implanturilor sun bune acceptabile:))deci implanturile sunt in functie de alegerea ta si de cat te tine buzunarul:)) ahamm. dar acolo la cabinet o sa te lase sa pui mana pe ele t-i le arata (implanturile)adik structura fiecaruia.?? abia astept cand o sa-mi pun , ca nu sunt multumita de bustul meu e cam mic:(( dar cam cat costa asa la sigur ca am vazut multe variate.nu am bani pt acelea matrix ,docamdata. adi cam cu 2500euro as putea sa imi pun??
kudika073051
Postat pe 7 Octombrie 2009 02:24
De la: ioanamary1988, la data 2009-06-29 12:03:54Buna,fetelor sunt noua pe forum si vreau sa va intreb daca v-ati facut implant mamar la dr. Ovidiu Grecu din capitala. Daca sunt fete care au fost operate de dansul as vrea sa stiu c parere aveti despre dansul si daca sunteti multumite de rezultat. Vreau sa imi maresc sanii si am citit despre mai multi doctori dar inca nu m-am decis la ce dr.sa apelez. Am auzit ca dr.Grecu e ft.bun dar vreau sa stiu parerea voastra. Ma puteti ajuta? Va multumesc oricum!


Nu stiu de Dr Grecu dar iti pot recomanda un medic ff bun la Cluj. Cauta pe net clinica Medestet. E un medic f responsabil, eu m-am operat la el acum 2 ani pt implant mamar, nu am avut probleme. Dar atentie, EL decide marimea in functie de constitutia si elasticitatea pielii tale, dupa anumite masuratori introduse intr-un program special. deci daca vrei baloane nu-l cauta. Eu mi=am marit de la 1 la 2 (cupa). Ma simt f bine, nici nu simt vreo greutate sau alte pb. iar aspectul lor e f natural.
A, inca un aspect, durerile post operatorii... exista... eu aprox o luna le-am resimtit din plin...daca nu 2.
Diannnnnnna
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:50
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-20 16:50:14
De la: ioanamary1988, la data 2009-06-29 12:03:54Buna,fetelor sunt noua pe forum si vreau sa va intreb daca v-ati facut implant mamar la dr. Ovidiu Grecu din capitala. Daca sunt fete care au fost operate de dansul as vrea sa stiu c parere aveti despre dansul si daca sunteti multumite de rezultat. Vreau sa imi maresc sanii si am citit despre mai multi doctori dar inca nu m-am decis la ce dr.sa apelez. Am auzit ca dr.Grecu e ft.bun dar vreau sa stiu parerea voastra. Ma puteti ajuta? Va multumesc oricum!


Nu stiu de Dr Grecu dar iti pot recomanda un medic ff bun la Cluj. Cauta pe net clinica Medestet. E un medic f responsabil, eu m-am operat la el acum 2 ani pt implant mamar, nu am avut probleme. Dar atentie, EL decide marimea in functie de constitutia si elasticitatea pielii tale, dupa anumite masuratori introduse intr-un program special. deci daca vrei baloane nu-l cauta. Eu mi=am marit de la 1 la 2 (cupa). Ma simt f bine, nici nu simt vreo greutate sau alte pb. iar aspectul lor e f natural.
A, inca un aspect, durerile post operatorii... exista... eu aprox o luna le-am resimtit din plin...daca nu 2.


Numele dr. este Mugea.
Diannnnnnna
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:51
Marirea sanilor prin implant mi se pare o mare tampenie, chit ca-ti da confidenta dorita. Ca barbat, senzatia pe care am avut-o punand mana pe sani siliconati e aceesi cu a pune mana pe o minge de cauciuc.
GeoXL
Postat pe 21 Octombrie 2009 00:08
Incearca mai bine la dr.Constantin Stan, are clinica la bacau. Nu stiu exact cat costa acolo dar pregateste ca am auzit ca prtul este destul de ridicat.
Aphrodite
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:33
buna la toti ....as vrea si eu un implant care sti e un medic bun in timisoara sau arad si niste preturi actuale ........ am sani ff mici ,nu am fost multumita de ei niciodata vreau o schimbare...daca stitii informati vreau si eu citeva merci.
lil
Postat pe 24 Octombrie 2009 20:56
De la: GeoXL, la data 2009-10-21 00:08:40Marirea sanilor prin implant mi se pare o mare tampenie, chit ca-ti da confidenta dorita. Ca barbat, senzatia pe care am avut-o punand mana pe sani siliconati e aceesi cu a pune mana pe o minge de cauciuc.


Scumpule, un singur barbat nu valoreaza atat cat valoreaza imaginea proprie a unei femei in fata a mii sau miloane de oameni pe care ii intalneste de-a lungul timpului, in diferite imprejurari.
Sorry ca ti-am spulberat visul de a te crede cel mai important barbat pt o femeie intr-o relatie cu aceasta. Unele femei suntem mai pragmatice. Nu iti place tie, cauta femeia pt care contezi cu adevarat! Pt unele femei din fericire nu se oprerste lumea la un barbat!
Deci tine minte: un iubit nu valoreaza cat imaginea femeii in fata a mai multor barbati!!
Diannnnnnna
Postat pe 24 Octombrie 2009 21:01
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:01:15Deci tine minte: un iubit nu valoreaza cat imaginea femeii in fata a mai multor barbati!!


De ce vorbesti tu pisicutzo despre femei in general ? Daca imaginea ta tine de silicoane, te priveste, atat te duce pe tine ! Si vezi ca...poti fi admirata si fara silicoane !
Summer_
Postat pe 24 Octombrie 2009 21:07
De la: Summer_, la data 2009-10-24 21:07:22
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:01:15Deci tine minte: un iubit nu valoreaza cat imaginea femeii in fata a mai multor barbati!!


De ce vorbesti tu pisicutzo despre femei in general ? Daca imaginea ta tine de silicoane, te priveste, atat te duce pe tine ! Si vezi ca...poti fi admirata si fara silicoane !


Scumpete, de ce vb fara sa cunosti persoana? Este greu de inteles ca unele femei nu lasa garda jos nici cand au succesul la care altele viseaza? Nu te hazarda in afirmatii....
Diannnnnnna
Postat pe 24 Octombrie 2009 21:09
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:09:58
De la: Summer_, la data 2009-10-24 21:07:22
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:01:15Deci tine minte: un iubit nu valoreaza cat imaginea femeii in fata a mai multor barbati!!


De ce vorbesti tu pisicutzo despre femei in general ? Daca imaginea ta tine de silicoane, te priveste, atat te duce pe tine ! Si vezi ca...poti fi admirata si fara silicoane !


Scumpete, de ce vb fara sa cunosti persoana? Este greu de inteles ca unele femei nu lasa garda jos nici cand au succesul la care altele viseaza? Nu te hazarda in afirmatii....


voi majoritatea ati fi atat de naive incat daca ajungeti sa va spuna iubitul ca nu trebuie sa va mai aranjati voi chiar credeti si va afisati ca niste epave ca doar va iubeste... va compatimesc. O femeie tr sa fie completa iubita mea! Acum depinde ce tip de barbat vrei pt tine, cu ce tip de barbat te potrivesti....
Diannnnnnna
Postat pe 24 Octombrie 2009 21:13
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:13:03
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:09:58
De la: Summer_, la data 2009-10-24 21:07:22
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:01:15Deci tine minte: un iubit nu valoreaza cat imaginea femeii in fata a mai multor barbati!!


De ce vorbesti tu pisicutzo despre femei in general ? Daca imaginea ta tine de silicoane, te priveste, atat te duce pe tine ! Si vezi ca...poti fi admirata si fara silicoane !


Scumpete, de ce vb fara sa cunosti persoana? Este greu de inteles ca unele femei nu lasa garda jos nici cand au succesul la care altele viseaza? Nu te hazarda in afirmatii....


voi majoritatea ati fi atat de naive incat daca ajungeti sa va spuna iubitul ca nu trebuie sa va mai aranjati voi chiar credeti si va afisati ca niste epave ca doar va iubeste... va compatimesc. O femeie tr sa fie completa iubita mea! Acum depinde ce tip de barbat vrei pt tine, cu ce tip de barbat te potrivesti....


Si cum spunea cineva odata tot pe kudica... treb. sa fiti la acelasi nivel! Nici mai sus, nici mai jos. Acelasi statut! Tine minte!
Diannnnnnna
Postat pe 24 Octombrie 2009 21:15
De la: yumalai, la data 2009-06-29 12:12:56si eu as vrea dar mi-e frica


Ai sânii mici deci?Ce alte defecte mai ai?
io_sunt
Postat pe 25 Octombrie 2009 17:35
De la: Kathara, la data 2009-07-07 17:52:26
De la: andra88, la data 2009-07-07 17:35:46depinde de fiecare caz in parte. eu am avut de micsorare si de ridicare de sani....m`a costat 12.500 lei si toate controalele de dupa sunt gratuite. dna. dr. e f de treaba si f rabdatoare ;)


Stii cumva doar ridicarea cat e?


Încã un lucru pe care nu vroiam sã-l ºtiu despre tine,Kathara.
io_sunt
Postat pe 25 Octombrie 2009 17:38
De la: Summer_, la data 2009-10-24 21:07:22
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:01:15Deci tine minte: un iubit nu valoreaza cat imaginea femeii in fata a mai multor barbati!!


De ce vorbesti tu pisicutzo despre femei in general ? Daca imaginea ta tine de silicoane, te priveste, atat te duce pe tine ! Si vezi ca...poti fi admirata si fara silicoane !

io_sunt
Postat pe 25 Octombrie 2009 17:40
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:13:03
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:09:58
De la: Summer_, la data 2009-10-24 21:07:22
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:01:15Deci tine minte: un iubit nu valoreaza cat imaginea femeii in fata a mai multor barbati!!


De ce vorbesti tu pisicutzo despre femei in general ? Daca imaginea ta tine de silicoane, te priveste, atat te duce pe tine ! Si vezi ca...poti fi admirata si fara silicoane !


Scumpete, de ce vb fara sa cunosti persoana? Este greu de inteles ca unele femei nu lasa garda jos nici cand au succesul la care altele viseaza? Nu te hazarda in afirmatii....


voi majoritatea ati fi atat de naive incat daca ajungeti sa va spuna iubitul ca nu trebuie sa va mai aranjati voi chiar credeti si va afisati ca niste epave ca doar va iubeste... va compatimesc. O femeie tr sa fie completa iubita mea! Acum depinde ce tip de barbat vrei pt tine, cu ce tip de barbat te potrivesti....


Sa inteleg ca ai impartit lumea in doua? Barbatii care adora femeile siliconate impreuna cu femeile care le satisfac aceatsa dorinta.. pe de o parte si, barbatii neica-nimeni... impreuna cu femeile care isi pastreaza naturaletea, pe de alta parte.
Numai asa pot intelege.. "ce tip de barbat vrei pentru tine / cu ce tip de barbat te potrivesti"
Pana la urma, nu o faci pentru tine.. o faci pentru cei din prima categorie?
rashela
Postat pe 25 Octombrie 2009 18:37
De la: rashela, la data 2009-10-25 18:37:34
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:13:03
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:09:58
De la: Summer_, la data 2009-10-24 21:07:22
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:01:15Deci tine minte: un iubit nu valoreaza cat imaginea femeii in fata a mai multor barbati!!


De ce vorbesti tu pisicutzo despre femei in general ? Daca imaginea ta tine de silicoane, te priveste, atat te duce pe tine ! Si vezi ca...poti fi admirata si fara silicoane !


Scumpete, de ce vb fara sa cunosti persoana? Este greu de inteles ca unele femei nu lasa garda jos nici cand au succesul la care altele viseaza? Nu te hazarda in afirmatii....


voi majoritatea ati fi atat de naive incat daca ajungeti sa va spuna iubitul ca nu trebuie sa va mai aranjati voi chiar credeti si va afisati ca niste epave ca doar va iubeste... va compatimesc. O femeie tr sa fie completa iubita mea! Acum depinde ce tip de barbat vrei pt tine, cu ce tip de barbat te potrivesti....


Sa inteleg ca ai impartit lumea in doua? Barbatii care adora femeile siliconate impreuna cu femeile care le satisfac aceatsa dorinta.. pe de o parte si, barbatii neica-nimeni... impreuna cu femeile care isi pastreaza naturaletea, pe de alta parte.
Numai asa pot intelege.. "ce tip de barbat vrei pentru tine / cu ce tip de barbat te potrivesti"
Pana la urma, nu o faci pentru tine.. o faci pentru cei din prima categorie?


Intre o femeie frumoasa, cu pregatire si multe alte calitati si o femeie cu aceleasi calitati si pregatire va fi aleasa prima! Dar sunteti f constiente de acest fapt, de asta 80% dintre voi sunteti complexate si invidioase! Si va veti primi rasplata pt invidia voastra.
Diannnnnnna
Postat pe 26 Octombrie 2009 16:14
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-26 16:14:21
De la: rashela, la data 2009-10-25 18:37:34
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:13:03
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:09:58
De la: Summer_, la data 2009-10-24 21:07:22
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:01:15Deci tine minte: un iubit nu valoreaza cat imaginea femeii in fata a mai multor barbati!!


De ce vorbesti tu pisicutzo despre femei in general ? Daca imaginea ta tine de silicoane, te priveste, atat te duce pe tine ! Si vezi ca...poti fi admirata si fara silicoane !


Scumpete, de ce vb fara sa cunosti persoana? Este greu de inteles ca unele femei nu lasa garda jos nici cand au succesul la care altele viseaza? Nu te hazarda in afirmatii....


voi majoritatea ati fi atat de naive incat daca ajungeti sa va spuna iubitul ca nu trebuie sa va mai aranjati voi chiar credeti si va afisati ca niste epave ca doar va iubeste... va compatimesc. O femeie tr sa fie completa iubita mea! Acum depinde ce tip de barbat vrei pt tine, cu ce tip de barbat te potrivesti....


Sa inteleg ca ai impartit lumea in doua? Barbatii care adora femeile siliconate impreuna cu femeile care le satisfac aceatsa dorinta.. pe de o parte si, barbatii neica-nimeni... impreuna cu femeile care isi pastreaza naturaletea, pe de alta parte.
Numai asa pot intelege.. "ce tip de barbat vrei pentru tine / cu ce tip de barbat te potrivesti"
Pana la urma, nu o faci pentru tine.. o faci pentru cei din prima categorie?


Intre o femeie frumoasa, cu pregatire si multe alte calitati si o femeie cu aceleasi calitati si pregatire va fi aleasa prima! Dar sunteti f constiente de acest fapt, de asta 80% dintre voi sunteti complexate si invidioase! Si va veti primi rasplata pt invidia voastra.


La mintea voastra ati putea intelege ca orice siliconata e si frumoasa. nu iubitelor, frumusetea sta in multe lucruri.... pe care cu siguranta nu o sa le discut pe acest forum-bazar. Efectiv innebuniti de invidie si fara ca femeia sa aiba sanii proportionali cu corpul. Asadar marirea sanilor a fost doar cireasa de pe tort
Diannnnnnna
Postat pe 26 Octombrie 2009 16:19
Draga mea, tu ai inteleg gresit ce am spus atat eu, cat si rashela !
Vezi ca unele nu au nevoie de silicoane, unele au sanii suficient de mari, fermi, unele nu au nevoie de o tona de machiaj, unele sunt frumoase si dimineata cand se trezesc - fara tencuiala de fond de ten !
Tu din ceea ce ai scris ai promovat imaginea femeii superficiale, ia ro femeie superficiala, este tot timpul inlocuita cu alta femeie la fel de superficiala, care poate ca are o marime in plus la silicoane sau buzele mai mari !
Summer_
Postat pe 26 Octombrie 2009 16:23
De la: Summer_, la data 2009-10-26 16:23:37Draga mea, tu ai inteleg gresit ce am spus atat eu, cat si rashela !
Vezi ca unele nu au nevoie de silicoane, unele au sanii suficient de mari, fermi, unele nu au nevoie de o tona de machiaj, unele sunt frumoase si dimineata cand se trezesc - fara tencuiala de fond de ten !
Tu din ceea ce ai scris ai promovat imaginea femeii superficiale, ia ro femeie superficiala, este tot timpul inlocuita cu alta femeie la fel de superficiala, care poate ca are o marime in plus la silicoane sau buzele mai mari !


faci confuzii. Faptul ca ai sanii mariti nu include automat ideea ca nu esti frumoasa fara machiaj, sau dimineata sau in ce moment vrei tu sau ca folosesti fond de ten sau alte mizerii. Sanii mariti nu includ si femeia superficiala care tr sa se imbrace ca ultima tarfa de la bordel sau sa colinde cluburile. etc etc .... deja m-am plictisit, e prea mult de scris si nu merita.
Diannnnnnna
Postat pe 26 Octombrie 2009 16:29
uite, un ultim mesaj totusi. Inteleg punctul tau de vedere, si eu eram, la fel pana acum 2 ani, insa, in sinea mea, stiam ca lipseste un detaliu, cu toate ca nu am avut pb in relatiile avute, cu toate ca am fost cativa ani cu tipul la care nici nu indrazneam sa visez, cu toate ca am avut prieteni la care prietenele mele nu indrazneau sa viseze si cu toate ca succesul aparea acolo unde mi-l doream si unde nu mi-l doream.
Sanii sunt simbolul femeii, cum sa nu iti doresti ca femeie sa fi completa? Cu toate ca ai succes, cu toate ca ai avut tot ce ti-ai dorit. Sau poate sunt eu prea tipicara.. oricum, implanturile nu mi-au adus fericirea, nici nu am privit vreodata lucrurile astfel. Pur si simplu suntem femei!!! Mie personal nu imi place imaginea femeiii fara sani!!! Imi pare ca imaginea e similara cu aceea a unui copac fara ramuri! Un stalp. Asa vad eu lucrurile. Nu incurajez fenomenul, insa estetic vorbind mie nu imi place de nici un fel femeia fara sani. Eu asa stiu, ca femeile tr. sa aiba sani!! Ca o lenjerie sa vina bine pe ea, un costum de baie la fel etc etc....
Diannnnnnna
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:01
exista barbati care adora si femeile cu sani mici!!! Insa daca tu nu te simti multumita de acest aspect e in zadar!
Diannnnnnna
Postat pe 26 Octombrie 2009 17:08
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-26 17:08:32exista barbati care adora si femeile cu sani mici!!! Insa daca tu nu te simti multumita de acest aspect e in zadar!


da,ai dreptate dar yumalai este prea de tot,sfideazã orice regulã,n-o putem încadra aici,sorry.
io_sunt
Postat pe 27 Octombrie 2009 14:22
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:15:14
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:13:03
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:09:58
De la: Summer_, la data 2009-10-24 21:07:22
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:01:15Deci tine minte: un iubit nu valoreaza cat imaginea femeii in fata a mai multor barbati!!


De ce vorbesti tu pisicutzo despre femei in general ? Daca imaginea ta tine de silicoane, te priveste, atat te duce pe tine ! Si vezi ca...poti fi admirata si fara silicoane !


Scumpete, de ce vb fara sa cunosti persoana? Este greu de inteles ca unele femei nu lasa garda jos nici cand au succesul la care altele viseaza? Nu te hazarda in afirmatii....


voi majoritatea ati fi atat de naive incat daca ajungeti sa va spuna iubitul ca nu trebuie sa va mai aranjati voi chiar credeti si va afisati ca niste epave ca doar va iubeste... va compatimesc. O femeie tr sa fie completa iubita mea! Acum depinde ce tip de barbat vrei pt tine, cu ce tip de barbat te potrivesti....


Si cum spunea cineva odata tot pe kudica... treb. sa fiti la acelasi nivel! Nici mai sus, nici mai jos. Acelasi statut! Tine minte!


"Acelasi statut, tine minte", uite o sustinatoare a ideilor ileneistan, cea care vorbeste despre grupul Bilderberg numindu-i ZEI. Vorbiti de "statut" social, adica locul pe care il ocupa un individ intr-un sistem social dat si LA UN ANUMIT MOMENT, intr-o tara in care statutul social se castiga stim prea bine cum si se schimba de la o zi la alta. Sa nu omiti " la un moment dat". Crezi ca devii o femeie completa punandu-ti silicoane? Crezi ca tu iti pui silicoane pentru tine? Nu, tu o faci pentru barbatzi, sigur, nu pentru un singur barbat ( iubitul de langa tine) ci pentru un milion de barbati care trec pe langa tine de-a lungul timpului. Asa ca nu compatimi tu pe nimeni daca nu vrei sa fi compatimita. Unele femei stiu ca nu exista perfectiune si se accepta asa cum sunt, altele nu stiu sa se accepte si lupta toata viata sa schimbe ceva la infatisarea lor exterioara, uitand complet de infatisarea interioara. Asta inseamna superficialitate. Si sa nu uiti draga mea ca TIMPUL isi pune amprenta atat pe statut cat si pe aspectul exterior. La un moment dat nu te vor ajuta nici silicoanele, nici botoxul nici o alta operatie estetica, sa vedem atunci ce faci printesa, cum vei fi capabila sa te accepti.
valitaxx
Postat pe 27 Octombrie 2009 15:11
De la: valitaxx, la data 2009-10-27 15:11:59
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:15:14
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:13:03
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:09:58
De la: Summer_, la data 2009-10-24 21:07:22
De la: Diannnnnnna, la data 2009-10-24 21:01:15Deci tine minte: un iubit nu valoreaza cat imaginea femeii in fata a mai multor barbati!!


De ce vorbesti tu pisicutzo despre femei in general ? Daca imaginea ta tine de silicoane, te priveste, atat te duce pe tine ! Si vezi ca...poti fi admirata si fara silicoane !


Scumpete, de ce vb fara sa cunosti persoana? Este greu de inteles ca unele femei nu lasa garda jos nici cand au succesul la care altele viseaza? Nu te hazarda in afirmatii....


voi majoritatea ati fi atat de naive incat daca ajungeti sa va spuna iubitul ca nu trebuie sa va mai aranjati voi chiar credeti si va afisati ca niste epave ca doar va iubeste... va compatimesc. O femeie tr sa fie completa iubita mea! Acum depinde ce tip de barbat vrei pt tine, cu ce tip de barbat te potrivesti....


Si cum spunea cineva odata tot pe kudica... treb. sa fiti la acelasi nivel! Nici mai sus, nici mai jos. Acelasi statut! Tine minte!


"Acelasi statut, tine minte", uite o sustinatoare a ideilor ileneistan, cea care vorbeste despre grupul Bilderberg numindu-i ZEI. Vorbiti de "statut" social, adica locul pe care il ocupa un individ intr-un sistem social dat si LA UN ANUMIT MOMENT, intr-o tara in care statutul social se castiga stim prea bine cum si se schimba de la o zi la alta. Sa nu omiti " la un moment dat". Crezi ca devii o femeie completa punandu-ti silicoane? Crezi ca tu iti pui silicoane pentru tine? Nu, tu o faci pentru barbatzi, sigur, nu pentru un singur barbat ( iubitul de langa tine) ci pentru un milion de barbati care trec pe langa tine de-a lungul timpului. Asa ca nu compatimi tu pe nimeni daca nu vrei sa fi compatimita. Unele femei stiu ca nu exista perfectiune si se accepta asa cum sunt, altele nu stiu sa se accepte si lupta toata viata sa schimbe ceva la infatisarea lor exterioara, uitand complet de infatisarea interioara. Asta inseamna superficialitate. Si sa nu uiti draga mea ca TIMPUL isi pune amprenta atat pe statut cat si pe aspectul exterior. La un moment dat nu te vor ajuta nici silicoanele, nici botoxul nici o alta operatie estetica, sa vedem atunci ce faci printesa, cum vei fi capabila sa te accepti.


Nu locul in societate scumpo, ci un om care te completeaza, un om cu care ai in comun anumite aspiratii! Adica un om cu care fundamental te asemeni! Asta este ideea! acum daca voi va ghidati dupa cat de "animal" e ca sa va ganditi la el ca un posibil viitor sot, reusita casniciei voastre sau a relatiei va priveste! nu este un lucru rau sa arati bine! Nu dramatiza! sau nu iti permiti sa arunci cu banii si atunci nu poti discuta calm si pe un ton moderat cand vine vorba de astfel de cheltuieli. Linistete-te draguta! Si daca iubitul meu poate avea o femeie care arata bine din f multe puncte de vedere, de ce sa il limitezi? Sau de ce sa iti creezi tu in mintea ta anumite tipare de frumusete cand e vizibil aspectul de baietoi al unei femei cu sani mici.
Diannnnnnna
Postat pe 27 Octombrie 2009 18:32
Si atentie iubita, nu vorbeam de femeia care nu face altceva decat sa aiba grija de corpul ei
! ci ce aceea care se pregateste cu adevarat pt o cariera, pt a fi cineva ea prin ea insasi! mai ales de femeia care nu da 2 bani pe materialismul din ziua de astazi si relatiile superficiale intem,eiate pe criterii deloc realiste. Ce parere mai ai acum? Nu exista, nu-i asa? :) in mintile reduse toul se vede redus.:)
Diannnnnnna
Postat pe 27 Octombrie 2009 18:38
Caci trebuie sa ne hotaram: ori suntem pornite sa nu traim ca majoritatea degeaba si cu capul gol, fara un sens pe pamantul asta, ori ne facem toate imbunatatirile posibile. De cale de mijloc nu ai auzit nu
? Probabil ca femeile care sunt altfel tr sa se plimbe cu castitatea la vedere, sa nu se aranjeze, sa nu schimbe nimic. un dus si la drum. nu?
Diannnnnnna
Postat pe 27 Octombrie 2009 18:41
de ce nu propui tu o miscare, de a dezvata barbatii de dorinta de a vedea femei care arata bine? sa aduni un grup de feministe, voi, astea care asteptati 8 martie ca sa simtiti ca sunteti respectate si iubite, incercand sa ii invatati sa aprecieze de la prima vedere femeia neingrijita, imbracata sport cu ce prinde la mana si bineinteles, fara pic de machiaj sau mai stiu eu ce alte imbunatatiri! de ce nu? Inca un lucru: de ce nu iti insenineaza ziua un barbat neingrijit? Poate imi poti spune si mie. SAu tie ti-o insenineaza. Sau unul de 160 de kg si colesterolul marit. De ce nu te atrage? De ce te atrage tipul care nu arata astfel???
Diannnnnnna
Postat pe 27 Octombrie 2009 18:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TRISTA 38 De la: oana84onutza 7 Noiembrie 2010 12:43
barbatul sagetator-femeia rac 6 De la: dandanaua_reloaded 1 Iulie 2009 22:52
Am nevoie de un sfat!! URGENT! Va rog... 25 De la: AdrianaR 18 Noiembrie 2010 13:30
de ce asa? 1 De la: emacris 10 Iulie 2009 10:40
haine noi si putin purtate 1 De la: mirelutza15 8 Octombrie 2009 22:52