Setari Cookie-uri

Adevarul despre Michael Jackson.

M-am decis sa deschid un acest topic despre Michael Jackson. Am intalnit persoane care spun in felul urmator: " Si ce daca a murit? mie imi pare bine ca a murit pt ca era un nimic obsedat pt rasa alba si pedofil." Cum se poate ca cineva se afirme astfel de lucruri fara sa aiba o baza pt ceea ce spune,fare sa se informeze ci doar sa dea crezare unor povesti rautacioase.

Michael nu era obsedat de rasa alba, era mandru sa fie negru. El suferea de VITILIGO, o boala care depigmenteaza pielea,care evolueaza in timp,formand tot mai multe pete albe pe suprafata corpului.Michael niciodata nu a fost complet alb,ci isi acoprea partile negre ale pieli ramase in minoritate in comparatie cu cele albe,cu machiaj de culoarea pielii alba. Urmariti va rog aceste filmulete despre Michael Jackson si boala care suferea:

http://www.youtube.com/watch?v=X7F3calBvRY

http://www.youtube.com/watch?v=lQ6b7kHGsSg
Dupa cum am mai spus in alt topic, Michael era o persoana puternica pe micile ecrane, pt ca asa si-a dorit sa transmita lumii,si-a dorit sa ramana in memoria noastra ca fiind puternic si optimist Insa in realitate era f fragil si bolnavicios,dependent de pastile pt ameliorerea durerilor. Drept dovada este insusi cauza mortii lui foarte asemanatoare cu cea a lui Heath Ledger.Michael a facut un stop cardiac datorita unei supradoze de pastile pt ameliorarea durerii de spate.Efectul acestor pastile au intrat in conflict cu alte pastile pe care Michael le lua zilnic,cauzand moartea lui.

Iar legat de acuzatiile de pedofilie.Multi oameni sunt atat de avari si nenorociti ca sunt in stare sa se foloseasca de propii copii ca sa castige bani de pe urma lui Michael, acuzandu-l de lucruri rusinoase. Unul dintre prietenii buni ai lui Michael Jackson este chiar Macaulay Culkin (baiatul din Home Alone) acum in varsta de 29 de ani. De cand era mic, cei doi erau prieteni, Michael lasand-ul sa se joace in Neverland, parcul pt copii contruit de M Jackson.Se spune ca au si dormit impreuna,dar Macaulay( foarte mic de varsta in perioada aceea) niciodata nu l-a acuzat de pedofilie,si i-a ramas prieten devotat marturisind la proces in aparearea lui Michael.
Iata ce scrie Wikipedia despre baiatul care l-a acuzat de pedofillie(pt cei care nu stiu bine engeza sa foloseasca Google translate:

"Jackson was accused of child sexual abuse by a 13-year-old child named Jordan Chandler and his father Evan Chandler.[83] The friendship between Jackson and Evan Chandler broke down. Sometime afterwards, Evan Chandler was tape-recorded saying amongst other things, "If I go through with this, I win big-time. There's no way I lose. I will get everything I want and they will be destroyed forever...Michael's career will be over"

Deci,cautati informatii,inainte sa credeti povestile altora.
Aveti respect macar acum dupa ce a murit pentru Michael Jackson un geniu care va ramane in istoria muzicii!!!


lil_devil
Postat pe 29 Iunie 2009 16:35
Vitiligo nu iti face pielea asa, intreaba orice doctor.
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 16:50
De la: Kathara, la data 2009-06-29 16:50:05Vitiligo nu iti face pielea asa, intreaba orice doctor.


Atunci cum zici ca o face? Daca o sa am ocazia o sa intreb,desii stiu ce inseamna vitiligo pt ca matusa mea suferea de boala asta.
citeste aici:

http://en.wikipedia.org/wiki/Vitiligo

http://images.google.it/imgres?imgurl=http://1.bp.blogspot.com/_JeSqlMgBcyY/SCX1mTXwBII/AAAAAAAABcM/uFalEICwKOU/s400/Desiree_Vitiligo_080327_mn.jpg&imgrefurl=http://effectivevitiligotreatment.blogspot.com/2008/05/vitiligo-skin-disease.html&usg=__m88CGrFTesoxR3byDEWF98MkwOM=&h=240&w=320&sz=23&hl=it&start=54&um=1&tbnid=M_gZsiJpsFK5cM:&tbnh=89&tbnw=118&prev=/images%3Fq%3Deffects%2Bvitiligo%26ndsp%3D20%26hl%3Dit%26rlz%3D1B2GGFB_itIT283%26sa%3DN%26start%3D40%26um%3D1

http://images.google.it/images?sourceid=navclient-ff&rlz=1B2GGFB_itIT283&q=effects%20vitiligo&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=it&tab=wi
lil_devil
Postat pe 29 Iunie 2009 16:58
De la: lil_devil, la data 2009-06-29 16:35:47M-am decis sa deschid un acest topic despre Michael Jackson. Am intalnit persoane care spun in felul urmator: " Si ce daca a murit? mie imi pare bine ca a murit pt ca era un nimic obsedat pt rasa alba si pedofil." Cum se poate ca cineva se afirme astfel de lucruri fara sa aiba o baza pt ceea ce spune,fare sa se informeze ci doar sa dea crezare unor povesti rautacioase.

Michael nu era obsedat de rasa alba, era mandru sa fie negru. El suferea de VITILIGO, o boala care depigmenteaza pielea,care evolueaza in timp,formand tot mai multe pete albe pe suprafata corpului.Michael niciodata nu a fost complet alb,ci isi acoprea partile negre ale pieli ramase in minoritate in comparatie cu cele albe,cu machiaj de culoarea pielii alba. Urmariti va rog aceste filmulete despre Michael Jackson si boala care suferea:

http://www.youtube.com/watch?v=X7F3calBvRY

http://www.youtube.com/watch?v=lQ6b7kHGsSg
Dupa cum am mai spus in alt topic, Michael era o persoana puternica pe micile ecrane, pt ca asa si-a dorit sa transmita lumii,si-a dorit sa ramana in memoria noastra ca fiind puternic si optimist Insa in realitate era f fragil si bolnavicios,dependent de pastile pt ameliorerea durerilor. Drept dovada este insusi cauza mortii lui foarte asemanatoare cu cea a lui Heath Ledger.Michael a facut un stop cardiac datorita unei supradoze de pastile pt ameliorarea durerii de spate.Efectul acestor pastile au intrat in conflict cu alte pastile pe care Michael le lua zilnic,cauzand moartea lui.

Iar legat de acuzatiile de pedofilie.Multi oameni sunt atat de avari si nenorociti ca sunt in stare sa se foloseasca de propii copii ca sa castige bani de pe urma lui Michael, acuzandu-l de lucruri rusinoase. Unul dintre prietenii buni ai lui Michael Jackson este chiar Macaulay Culkin (baiatul din Home Alone) acum in varsta de 29 de ani. De cand era mic, cei doi erau prieteni, Michael lasand-ul sa se joace in Neverland, parcul pt copii contruit de M Jackson.Se spune ca au si dormit impreuna,dar Macaulay( foarte mic de varsta in perioada aceea) niciodata nu l-a acuzat de pedofilie,si i-a ramas prieten devotat marturisind la proces in aparearea lui Michael.
Iata ce scrie Wikipedia despre baiatul care l-a acuzat de pedofillie(pt cei care nu stiu bine engeza sa foloseasca Google translate:

"Jackson was accused of child sexual abuse by a 13-year-old child named Jordan Chandler and his father Evan Chandler.[83] The friendship between Jackson and Evan Chandler broke down. Sometime afterwards, Evan Chandler was tape-recorded saying amongst other things, "If I go through with this, I win big-time. There's no way I lose. I will get everything I want and they will be destroyed forever...Michael's career will be over"

Deci,cautati informatii,inainte sa credeti povestile altora.
Aveti respect macar acum dupa ce a murit pentru Michael Jackson un geniu care va ramane in istoria muzicii!!!






NU vreau sa judec,dar adevarul este ca oricate speculatii si filmulete vor aparea nu vom sti niciodat ce boli a avut si de ce anume a suferit,nu sunt un fan fanatic dar muzica lui mi-a placut intotdeauna.
Multi ies la inaintare cu cate o povestioara doar pt publicitate.
Andre_Ioana
Postat pe 29 Iunie 2009 17:10
Si eu am un prieten apropiat care sufera de vitiligo. In general apar niste pete decolorate pe piele , care nu ajung mai mari decat pielea initiala. Mi se pare destul de clar ca omul a facut ceva chimic, mai ales ca vitiligo nu te decoloreaza pe nuante de-a lungul a 20 de ani.
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 17:14
De la: Kathara, la data 2009-06-29 17:14:38Si eu am un prieten apropiat care sufera de vitiligo. In general apar niste pete decolorate pe piele , care nu ajung mai mari decat pielea initiala. Mi se pare destul de clar ca omul a facut ceva chimic, mai ales ca vitiligo nu te decoloreaza pe nuante de-a lungul a 20 de ani.


Michael suferea de vitiligo universal..ale carui efecte sunt lente iar persoana care sufera de acesta boala isi pierde complet sau partial pigmentul acolo unde pielea este afectata. De aceea Michael cu trecerea anilor devenea din ce in ce mai alb. Nu stiu daca a apelat la chimice,este probabil,nimeni nu a confirmat lucrul acesta...speculatiile raman, dar atata timp cat nu sunt confirmate de catre cunoscatori cum ar fi medicii, nu pot sa o iau drept adevar. asa cum fac altii . Tu te-ai uitat pe link-urile care ti le-am lasat?...sau la filmuletele acelea?...
Sincer chiar crezi ca Michael ar fi fost complexat de faptul ca este negru?..el era un negru frumos, nu avea de ce sa isi doreasca sa fie alb. Fratii lui sunt negri si cred ca s-ar fi simtit foarte jigniti de catre Michael daca ar fi optat sa-si schimbe culoarea pielii doar dintr-un moft. Mie personal imi este muuuult ai usor sa cred ca Michael avea aceasta boala decat sa cred ca el si-a dorit sa devina alb pt ca era obsedat .
lil_devil
Postat pe 29 Iunie 2009 17:35
De la: andreioana:

NU vreau sa judec,dar adevarul este ca oricate speculatii si filmulete vor aparea nu vom sti niciodat ce boli a avut si de ce anume a suferit,nu sunt un fan fanatic dar muzica lui mi-a placut intotdeauna.
Multi ies la inaintare cu cate o povestioara doar pt publicitate.[/quote]



Nici eu nu sunt fana fanatica, imi place muzica lui. Si exact, povestioarele care ies sunt pt publicitate si bani , sunt niste rautiti care nu au baza, nu au dovezi... si nu au fost confirmate...Insa din '86 se stie de boala lui, si a fost confirmata de atatea persoane,medici si make-up artisti,apropiati de ai lui. De ce ar vrea un negru frumos sa se schimbe intr-un spalacit?
lil_devil
Postat pe 29 Iunie 2009 17:45
Dar era obsedat. Se stie ca tatal lui il chunuia, ii zicea ca-i un negru urat cu nasul mare. De unde si obsesia pentru a fi alb, de unde si obsesia pentru operatii estetice.

Uite aici o poza cu cineva care sufera de vitiligo universal

http://www.antivitiligo.com/vitiligo/universal-vitiligo.html
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 18:03
Ma enerveaza ipocrizia. De ce inainte de moartea lui MJ toata luma il facea pedofil, betiv, drogat etc. si acum toata lumea plange dupa el?
Voi spuneti ca nu erati mari fane, doar ca ii ascultati muzica cu placere. Atunci ce conteaza ce boli a avut si ce boli nu a avut? Nu la fel de bine canta cu sau fara vitiligo? Lasati-l sa se odihneasca in pace.

Postat pe 29 Iunie 2009 18:04
De la: bbgirl, la data 2009-06-29 18:04:06Ma enerveaza ipocrizia. De ce inainte de moartea lui MJ toata luma il facea pedofil, betiv, drogat etc. si acum toata lumea plange dupa el?
Voi spuneti ca nu erati mari fane, doar ca ii ascultati muzica cu placere. Atunci ce conteaza ce boli a avut si ce boli nu a avut? Nu la fel de bine canta cu sau fara vitiligo? Lasati-l sa se odihneasca in pace.


Nu stiu daca ai inteles bine subiectul topicului...despre care impocrizie vorbesti?..huh? eu am sarit in apararea lui..pt ca ma enerveaza lumea care judeca prost fara sa aiba baze in ceea ce spune. Asta cumva in mintea ta, da dovada de impocrizie?...pff !
lil_devil
Postat pe 29 Iunie 2009 18:12
De la: Kathara, la data 2009-06-29 18:03:39Dar era obsedat. Se stie ca tatal lui il chunuia, ii zicea ca-i un negru urat cu nasul mare. De unde si obsesia pentru a fi alb, de unde si obsesia pentru operatii estetice.

Uite aici o poza cu cineva care sufera de vitiligo universal

http://www.antivitiligo.com/vitiligo/universal-vitiligo.html


ma tem ca acest link ii da dreptate lui lil_devil... ai citit ce scria mai sus?
kitty_krieger
Postat pe 29 Iunie 2009 18:19
Ma temca nu vedem acelasi lucru. Aia este cea mai grava forma de vitiligo. Dupa cum vezi, 1/4 din piele este afectata de decolorare, nu 90% sau mai stiu eu cat. Iar albirea pielii se practica din vechime. E foarte periculoas, dar si foarte posibila.
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 18:22
"Universal Vitiligo or Vitiligo totalis is the complete or nearly complete loss of skin pigment. The pigment is usually lost from ENTIRE body surface except a few small islands of normally pigmented skin. Permanent medical bleaching of the normal skin is usually the only option."


mdea
kitty_krieger
Postat pe 29 Iunie 2009 18:25
Vitiligo este si o boala ereditara. De ce nu o mai are nimeni altcineva din familia lui? Si de ce sunt copii lui albi?
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 18:35
De la: Kathara, la data 2009-06-29 18:22:52Ma temca nu vedem acelasi lucru. Aia este cea mai grava forma de vitiligo. Dupa cum vezi, 1/4 din piele este afectata de decolorare, nu 90% sau mai stiu eu cat. Iar albirea pielii se practica din vechime. E foarte periculoas, dar si foarte posibila.


offf ,Kathara, mi-ai luat vorba din gura. Este cea mai grava forma de vitiligo din toate cele trei. Daca vizualizezi bine al doilea filmulet ai sa vezi ce spune, si sunt poze marcate cu "Universal vitiligo".IN poza data exemplu de catre tine, persoana respectiva poate ca nu a ajuns la efectul final al bolii,pt ca ma repet,universal vitiligo evolueaza in timp...Michael jackson apela la machiaj ca sa devina complet alb.doar am specificat ca fara machiaj nu era complet alb,anumite parti avandu-le negre. exista cazuri extreme in care sa se albeaste pielea pana la 90%.

asta e adevaratul efect de Universal vitiligo:
http://www.jacksonaction.com/text/vitiligo-filer/image002.jpg

Michael nu este unicul,mai ai doua exemple aici:

http://www.avrf.org/stories/loretta_story.html

http://www.avrf.org/stories/alzadas_story.html

Daca nici de data asta nu ma crezi, ma las pagubasa cu tine, la acest subiect pt ca am impresia va vb cu Toma Necredinciosul.
Si daca dai un simplu Search pe Google imagini, cu Michael jackson Vitiligo, o sa gasesti multe poze cu el , in care accidental, ii se vad petele.


lil_devil
Postat pe 29 Iunie 2009 18:41
Ok, atunci de ce copii lui sunt albi iar nimeni din familia lui mare nu are problema asta?
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 18:48
De la: Kathara, la data 2009-06-29 18:35:30Vitiligo este si o boala ereditara. De ce nu o mai are nimeni altcineva din familia lui? Si de ce sunt copii lui albi?


problema cu copii , nici eu nu prea mi-o explic...asa ca nu stiu de ce sunt albi ,inca un motiv sa te intrebi daca michael nu cumva avea o alta problema . Am un prieten american, pe care chiar l-am intrebat de ce copii lui sunt albi. Mi-a spus ca pe-acolo se vehicula cum ca nu ar fi copii lui, sau ca nu ar fi fost conceputi pe cale naturala. Mai ales ca debbie,mama copiilor, nu a fost iubita de catre Michael.. iar conceperea copiilor a fot mai mult o intelegere pt ca Michael vroia copii cu orice pret. Dar chiar si asa ,nu o iau drept adevar, nimeni nu a explicat de ce?
lil_devil
Postat pe 29 Iunie 2009 18:51
Despre operatiile estetice se poate spune clar ca au fost mult prea exagerata, cred ca esti de acord.

Nu stiu daca are vitiligo sau nu. Eu tind sa cred ca nu, pentru ca se coreleaza cu celelalte interventii asupra corpului sau. El suferea de o boala psihica din cauza careia nu era niciodata multumit de modul in care arata. Foarte trist, dar asta nu inseamna ca trebuie sa negam efectele pe care boala le-a avut asupra corpului sau.
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 19:02
dar de ce baiatul lui Solange Knowles este alb? sau copilul lui Tiger Woods?

acesta nu e un argument

daca ma intrebati pe mine, adevarul e undeva la mijloc (ca de obicei, de altfel)
kitty_krieger
Postat pe 29 Iunie 2009 19:06
De la: Kathara, la data 2009-06-29 19:02:34Despre operatiile estetice se poate spune clar ca au fost mult prea exagerata, cred ca esti de acord.

Nu stiu daca are vitiligo sau nu. Eu tind sa cred ca nu, pentru ca se coreleaza cu celelalte interventii asupra corpului sau. El suferea de o boala psihica din cauza careia nu era niciodata multumit de modul in care arata. Foarte trist, dar asta nu inseamna ca trebuie sa negam efectele pe care boala le-a avut asupra corpului sau.


despre operatiile exagerate la nas,din cate am inteles sunt 7 la numar, Cate persoane si-au facut operatie la nas?...insa n-am auzit sa fi avut alte operatii estetice. Iar faza cu vitiligo, eu sunt sigura ca acesta e motivul pt care a devenit alb,nu cred ca era complexat de rasa lui ..e normal sa nu fi multumit de felul cum arati daca suferi de o astfel de boala...si e normal sa intri in anumite depresii, mai ales daca lumea te judeca prost...
lil_devil
Postat pe 29 Iunie 2009 19:09
DE la el a mai ramas doar muzica care dc sa mint au fost cateva melodii care chiar mi-au placut dar legat de moartea lui sunt multe lucruri la mijloc
_dulcik_
Postat pe 29 Iunie 2009 19:16
apropo, tot incercand sa aflu acel "mijloc" am dat peste asta

http://www.viticlear.com/hereditary.asp

unde scrie clar ca "cei mai multi suferinzi de vitiligo nu au antecedente in familie"
kitty_krieger
Postat pe 29 Iunie 2009 19:19
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-29 19:06:17dar de ce baiatul lui Solange Knowles este alb? sau copilul lui Tiger Woods?

acesta nu e un argument

daca ma intrebati pe mine, adevarul e undeva la mijloc (ca de obicei, de altfel)


Da adevarul este undeva la mijloc,in privinta copiilor lui Michael Jackson. Insa treaba cu Vitiligo, eu sunt sigura ca este adevar. Nu exista nici-o alta "scuza" logica, credibila si demonstrata . S,hai sa zicem ca era intreadevar complexat de rasa lui si a facut tot posibilul sa devina alb, cu siguranta doctorii care l-ar fi ajutat, l-ar si avertizat despre riscurile la care s-ar fi expus si l-a-r fi convins sa nu faca o astfel de prostie.
lil_devil
Postat pe 29 Iunie 2009 19:21
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-29 19:06:17dar de ce baiatul lui Solange Knowles este alb? sau copilul lui Tiger Woods?

acesta nu e un argument

daca ma intrebati pe mine, adevarul e undeva la mijloc (ca de obicei, de altfel)


Nu sunt albi, sunt mulatri. In plus, nici Solange nici Tiger nu sunt negri 100%, mai degraba un 60%.
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 19:25
De la: lil_devil, la data 2009-06-29 19:09:20
De la: Kathara, la data 2009-06-29 19:02:34Despre operatiile estetice se poate spune clar ca au fost mult prea exagerata, cred ca esti de acord.

Nu stiu daca are vitiligo sau nu. Eu tind sa cred ca nu, pentru ca se coreleaza cu celelalte interventii asupra corpului sau. El suferea de o boala psihica din cauza careia nu era niciodata multumit de modul in care arata. Foarte trist, dar asta nu inseamna ca trebuie sa negam efectele pe care boala le-a avut asupra corpului sau.


despre operatiile exagerate la nas,din cate am inteles sunt 7 la numar, Cate persoane si-au facut operatie la nas?...insa n-am auzit sa fi avut alte operatii estetice. Iar faza cu vitiligo, eu sunt sigura ca acesta e motivul pt care a devenit alb,nu cred ca era complexat de rasa lui ..e normal sa nu fi multumit de felul cum arati daca suferi de o astfel de boala...si e normal sa intri in anumite depresii, mai ales daca lumea te judeca prost...


Aide mai ca devenim absurde. Uita-te la o poza de-a lui de acum 30 de ani si la una de acum, se vede clar ca si-a lucrat toata fata.
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 19:26
De la: Kathara, la data 2009-06-29 19:02:34Despre operatiile estetice se poate spune clar ca au fost mult prea exagerata, cred ca esti de acord.

Nu stiu daca are vitiligo sau nu. Eu tind sa cred ca nu, pentru ca se coreleaza cu celelalte interventii asupra corpului sau. El suferea de o boala psihica din cauza careia nu era niciodata multumit de modul in care arata. Foarte trist, dar asta nu inseamna ca trebuie sa negam efectele pe care boala le-a avut asupra corpului sau.


Kathara, si Janet Jackson are operatie la nas. Iar faza ca tatal lui il tot molesta verbal pe Michael cand era mic, spunandu-i ca-i un negru cu are nasul mare...chiar o crezi? Dar ceilalti frati ai lui are nasul mai mic si sunt mai albi?...si de ce numai lui Michael i-ar fi spus asta?De ce ceilalti fratii lui nu s-au simtit complexati. Mare jignire ar fi fost fata de fratii lui daca Michael s-ar fi transformat in alb, doar pt ca ii era rusine ca este negru...Lucrurile aste a nu au logica!!!!
lil_devil
Postat pe 29 Iunie 2009 19:26
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-29 19:19:12apropo, tot incercand sa aflu acel "mijloc" am dat peste asta

http://www.viticlear.com/hereditary.asp

unde scrie clar ca "cei mai multi suferinzi de vitiligo nu au antecedente in familie"


Nu, nu au antecedente in familia apropiata. Boala este genetica si regresiva, deci apare la cativa membri ai unei familii.

There is some evidence suggesting it is caused by a combination of autoimmune, genetic, and environmental factors.
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 19:28
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-29 19:19:12apropo, tot incercand sa aflu acel "mijloc" am dat peste asta

http://www.viticlear.com/hereditary.asp

unde scrie clar ca "cei mai multi suferinzi de vitiligo nu au antecedente in familie"


bravoooo!!! Punct ochit , punct lovit!
lil_devil
Postat pe 29 Iunie 2009 19:28
De la: lil_devil, la data 2009-06-29 19:26:55
De la: Kathara, la data 2009-06-29 19:02:34Despre operatiile estetice se poate spune clar ca au fost mult prea exagerata, cred ca esti de acord.

Nu stiu daca are vitiligo sau nu. Eu tind sa cred ca nu, pentru ca se coreleaza cu celelalte interventii asupra corpului sau. El suferea de o boala psihica din cauza careia nu era niciodata multumit de modul in care arata. Foarte trist, dar asta nu inseamna ca trebuie sa negam efectele pe care boala le-a avut asupra corpului sau.


Kathara, si Janet Jackson are operatie la nas. Iar faza ca tatal lui il tot molesta verbal pe Michael cand era mic, spunandu-i ca-i un negru cu are nasul mare...chiar o crezi? Dar ceilalti frati ai lui are nasul mai mic si sunt mai albi?...si de ce numai lui Michael i-ar fi spus asta?De ce ceilalti fratii lui nu s-au simtit complexati. Mare jignire ar fi fost fata de fratii lui daca Michael s-ar fi transformat in alb, doar pt ca ii era rusine ca este negru...Lucrurile aste a nu au logica!!!!


Nu au logica pentru ca tu judeci ca un om normal. Tocmai, si Janet are operatii la nas, si Latoya. Dupa cum vezi obsesia nasului de negru e intalnita des printre frati. Cat despre abuzurile tatalui sau, astea sunt bine stiute. In functie de psihicul, varsta si evolutia ulterioara a fiecaruia, problemele astea au lasat niste urmari, mai mult sau mai putin vizibile.
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 19:30
Kathara, citeste mai bine:

Vitiligo may be hereditary and run in families. Children whose parents have the disorder are more likely to develop vitiligo. However, most children will not get vitiligo even if a parent has it, and most people with vitiligo do not have a family history of the disorder.
lil_devil
Postat pe 29 Iunie 2009 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrebare muzica 6 De la: healthy005533 6 Iulie 2015 13:38
Melodia preferata de la Michael Jackson . 369 De la: Irinaenache 16 Decembrie 2009 18:20
RimeZic - Timpu' 3 De la: Voica_Laurentiu_1 25 Martie 2016 19:07
bilet depeche mode 1 De la: anaditoiu87 28 Ianuarie 2009 21:55
Concursul Eurovision, o gluma sau un joc de teatru? 33 De la: andreeaaa88 20 Mai 2009 16:11