Setari Cookie-uri

Adevarul despre Michael Jackson.

Si fata lui Michael ce spunea?
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 23:33
De la: Kathara, la data 2009-06-29 23:33:14Si fata lui Michael ce spunea?



Da-ti tu seama,ca tu stii multe lucruri " sigure",si esti foarte inteligenta......mintea conteaza
Eu sunt mai din popor,imi dau seama de om,dupa fata...
Iar fata lui michael stiu ce exprima,dar a ta,inca nu stiu,ca nu ai fata,deci , nu stiu ,cine esti,sau ce esti....
nefertitiafrodita
Postat pe 29 Iunie 2009 23:39
Vezi cum iti prinzi singura coada?
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 23:46
Ma uitam prin postarile voastre si am ramas putin mai mult cu un gust amar. Pentru ce e toata zarva asta, spre a descoperi "Enigma MJ"? Uitati cumva k lumea vrea sa isi aminteask d Regele muzicii Pop? Nimeni nu il plange pentru k ar avea titlul de "cel care si-a schimbat culoarea pielii" ( boala sau nu, asa a fost, cu ce va incalzeste pe voi ce s-a intamplat de fapt? ), sau pentru k ar fi "cel care a molestat copii" ... nici makr nu e regretat omul MJ! E regretat artistul care a fost MJ!! El a cantat si a incantat o lume intreaga... lasa ceva amintire, nu doar familiei si cunoscutilor ci si noua si urmasilor nostri. cei cxare il critica, ce lasa in urma lor? De rahati nu isi va aduce nimeni aminte, dar d artisti, da.
MJ a fost un om, si k orice om a facut greselile sale. cine ne da noua dreptul sa ii criticam greselile? se compara careva cu el sa spuna "da dom'le... a fost unu asa si pe dincolo"? nu, nu e nimeni. aveti ceva d comentat referitor la cariera sa, ok? in rest, hai sa lasam omul sa se odihneask in pace!

to all!!!
andra01
Postat pe 30 Iunie 2009 00:10
De la: andra01, la data 2009-06-30 00:10:37Ma uitam prin postarile voastre si am ramas putin mai mult cu un gust amar. Pentru ce e toata zarva asta, spre a descoperi "Enigma MJ"? Uitati cumva k lumea vrea sa isi aminteask d Regele muzicii Pop? Nimeni nu il plange pentru k ar avea titlul de "cel care si-a schimbat culoarea pielii" ( boala sau nu, asa a fost, cu ce va incalzeste pe voi ce s-a intamplat de fapt? ), sau pentru k ar fi "cel care a molestat copii" ... nici makr nu e regretat omul MJ! E regretat artistul care a fost MJ!! El a cantat si a incantat o lume intreaga... lasa ceva amintire, nu doar familiei si cunoscutilor ci si noua si urmasilor nostri. cei cxare il critica, ce lasa in urma lor? De rahati nu isi va aduce nimeni aminte, dar d artisti, da.
MJ a fost un om, si k orice om a facut greselile sale. cine ne da noua dreptul sa ii criticam greselile? se compara careva cu el sa spuna "da dom'le... a fost unu asa si pe dincolo"? nu, nu e nimeni. aveti ceva d comentat referitor la cariera sa, ok? in rest, hai sa lasam omul sa se odihneask in pace!

to all!!!


Am deschis topicul acesta pt ca am intalnit oameni care il desconsidera pe nedrept,si nu-l respecta nici macar acum cand e mort. Am vrut sa clarific un pic lucrurile. Eu il apreciez f mult pe Michael Jackson.
lil_devil
Postat pe 30 Iunie 2009 00:15
De la: lil_devil, la data 2009-06-30 00:15:51
De la: andra01, la data 2009-06-30 00:10:37Ma uitam prin postarile voastre si am ramas putin mai mult cu un gust amar. Pentru ce e toata zarva asta, spre a descoperi "Enigma MJ"? Uitati cumva k lumea vrea sa isi aminteask d Regele muzicii Pop? Nimeni nu il plange pentru k ar avea titlul de "cel care si-a schimbat culoarea pielii" ( boala sau nu, asa a fost, cu ce va incalzeste pe voi ce s-a intamplat de fapt? ), sau pentru k ar fi "cel care a molestat copii" ... nici makr nu e regretat omul MJ! E regretat artistul care a fost MJ!! El a cantat si a incantat o lume intreaga... lasa ceva amintire, nu doar familiei si cunoscutilor ci si noua si urmasilor nostri. cei cxare il critica, ce lasa in urma lor? De rahati nu isi va aduce nimeni aminte, dar d artisti, da.
MJ a fost un om, si k orice om a facut greselile sale. cine ne da noua dreptul sa ii criticam greselile? se compara careva cu el sa spuna "da dom'le... a fost unu asa si pe dincolo"? nu, nu e nimeni. aveti ceva d comentat referitor la cariera sa, ok? in rest, hai sa lasam omul sa se odihneask in pace!

to all!!!


Am deschis topicul acesta pt ca am intalnit oameni care il desconsidera pe nedrept,si nu-l respecta nici macar acum cand e mort. Am vrut sa clarific un pic lucrurile. Eu il apreciez f mult pe Michael Jackson.



Ma bucur k exista lumea care vede parte plina a paharului. Tot respectul!!!
andra01
Postat pe 30 Iunie 2009 00:19
Nu am de gand sa iti raspund,khatara.nu stau sa despic,firu in patru,nu am timp de asa ceva.
Sigurul lucru la care am reactionat a fost faptul ca,in acest moment,in loc sa respect memoria unui om,ai inceput,sa spui lucruri nu tocmai ok.
Si ma repet,nu stau sa despic firu in patru.Ca si tine,kahatra,sunt multi,ca si michael,nici unul.tine minte asta.( poti sa incerci sa te consideri mai speciala ,incercand sa discuti,doar de dragul de a iesi in evidenta,dar nu esti....). mai abtine-te sa intri pe toate topicurile,doar de dragul de a-ti arata inteligenta,in speranta ,de a iesi cumva in evidenta.

Michael a fost cel mai tare,si cred ca este sigurul om,care a fost cel mai cunoscut in toate colturile lumii.

nefertitiafrodita
Postat pe 30 Iunie 2009 10:43
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 10:57
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-30 10:43:53Nu am de gand sa iti raspund,khatara.nu stau sa despic,firu in patru,nu am timp de asa ceva.
Sigurul lucru la care am reactionat a fost faptul ca,in acest moment,in loc sa respect memoria unui om,ai inceput,sa spui lucruri nu tocmai ok.
Si ma repet,nu stau sa despic firu in patru.Ca si tine,kahatra,sunt multi,ca si michael,nici unul.tine minte asta.( poti sa incerci sa te consideri mai speciala ,incercand sa discuti,doar de dragul de a iesi in evidenta,dar nu esti....). mai abtine-te sa intri pe toate topicurile,doar de dragul de a-ti arata inteligenta,in speranta ,de a iesi cumva in evidenta.

Michael a fost cel mai tare,si cred ca este sigurul om,care a fost cel mai cunoscut in toate colturile lumii.



Mai sunt fii linistita.

Ce parere ai ca s-a aflat ca nu sunt ai lui copiii?
Kathara
Postat pe 30 Iunie 2009 11:24
De la: Kathara, la data 2009-06-30 11:24:11
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-30 10:43:53Nu am de gand sa iti raspund,khatara.nu stau sa despic,firu in patru,nu am timp de asa ceva.
Sigurul lucru la care am reactionat a fost faptul ca,in acest moment,in loc sa respect memoria unui om,ai inceput,sa spui lucruri nu tocmai ok.
Si ma repet,nu stau sa despic firu in patru.Ca si tine,kahatra,sunt multi,ca si michael,nici unul.tine minte asta.( poti sa incerci sa te consideri mai speciala ,incercand sa discuti,doar de dragul de a iesi in evidenta,dar nu esti....). mai abtine-te sa intri pe toate topicurile,doar de dragul de a-ti arata inteligenta,in speranta ,de a iesi cumva in evidenta.

Michael a fost cel mai tare,si cred ca este sigurul om,care a fost cel mai cunoscut in toate colturile lumii.



Mai sunt fii linistita.

Ce parere ai ca s-a aflat ca nu sunt ai lui copiii?


Vestea asta mi-a lasat si mai mult un gust amar. Desi nu e o veste socanta pt mine,pt ca mai auzisem varianta aceasta, dar acum ca intradevar s-a confirmat ca cei 2 copii mai mari nu sunt ai lui,chiar imi pare rau..Michael nu are urmasi biologici, deci va fi unic,dupa el nu va mai fi nimeni ca el nici macar pe sfert. Ceea ce nu mi-e clar,Michael stia ca acei copii nu sunt ai lui? Sau toata viata a fost mintit ,si acum Debbie spune adevarul pt ca nu vrea custodia copiilor? Stiu ca cel mic ,e facut cu alta femeie,tot prin inseminare artificiala,m-as bucura daca macar unul din ei sa fie adevaratul copil al lui,sa fie el tatal biologic. De aici iti poti da seama ca el chiar a iubit copiii,si-a dorit sa ii aiba cu orice pret ,a fost un tata protector,si a avut grija de toti trei,iar acum sa afla ca nu sunt ai lui?????????...
lil_devil
Postat pe 30 Iunie 2009 11:52
Evident ca stia, femeia a fost inseminata artificial de catre un barbat alb. Acum ma intreb eu de ce nu or fi ales unul negru, su de ce nu a infiat pur si simplu.
Kathara
Postat pe 30 Iunie 2009 12:04
nu stiu...Pacat pt copii aceia. Cred ca trec printr-o trauma in momentele astea.Sincer, mi se pare o prostie ceea ce a facut,adica sa "imprumute " pantecul unei femei si sa insemineze cu samanta altuia, si apoi sa pretinda ca acei copii sunt ai lui. De ce? Barim de alegea o femeie mai frumoasa.Si de ce nu era sperma lui? ce,nu era fertill? Nu mai inteleg nimic.Si chiar asa nu si-a gasit o alta femeie care sa o iubeasca si sa conceapa copii asa cum trebuie? am citit ca singura lui iubire a fost fata lui Presley, dar ea nu vroia sa aiba copii cu el poate tocmai de teama sa nu cumva sa-i mosteneasca boala de care suferea el. Ce pacat... Cred ca in sinea lui, era un nefericit.
lil_devil
Postat pe 30 Iunie 2009 12:20
chiar era un nefericit. si insingurat. a recunosc si el.
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 12:24
Si,Kathara, ai avut dreptate in privinta lu tacsu' care l-a distrus , si nu l-a sustinut niciodata moral. Am vazut la televizor,ca avea un zambet larg pe fata, la conferinata data in memoria lui Mike. Cum poti sa razi, cand fiul tau a murit?, Si ce fiu a avut, asa cum multi parinti si-ar fi dorit sa aiba. Hai ca m-am enervat!!!!!!!!
lil_devil
Postat pe 30 Iunie 2009 12:29
chill
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 12:30
De la: greierash, la data 2009-06-30 12:24:51chiar era un nefericit. si insingurat. a recunosc si el.


desii avea atata faima,si era idolatrizat de atata lume,nu cred era fericit,pt ca se pare ca de ceea ce si-a dorit el cu adevarat nu a avut parte. Adica si-a dorit copii cu orice pret,si nu i-a avut. Si pe deasupra altii l.au mai acuzat si de pedofilie. Pai chestiile astea l-au distrus. Gura lumii l-a distrus,impreuna cu tacsu' si medicii care n-au avut grija de el,si l-au mancat de bani. Ce oameni impocriti ! off... Sper ca acum sa fie fericit si linistit acolo unde s-a dus,in ceruri !!! Mike=
lil_devil
Postat pe 30 Iunie 2009 12:38
ca a fost un suflet chinuit, asta mi-am dat seama de foarte mult timp

mi se pare imposibil sa fii atat de mare intr-un domeniu si sa-ti mearga si pe plan personal bine. Mai ales ca toate geniile sunt putin sarite de pe fix (sau mai mult); in plus nu degeaba se zice "it's lonely at the top"

Ceea ce conteaza e ce a lasat in urma lui si anume, mostenirea muzicala


PS: lil_devil ipocrizie nu impocrizie
kitty_krieger
Postat pe 30 Iunie 2009 13:04
De la: Kathara, la data 2009-06-29 23:33:14Si fata lui Michael ce spunea?



Macar lui nu ii era rusine,sa isi arate fata,pe cand tie.....
nefertitiafrodita
Postat pe 30 Iunie 2009 13:51
si apropo de debie,a aparut si ea ,acuma dupa moartea lui,sa faca valva,na ,poate mai castiga si ea ceva.... pana nu se demonztreaza exact ,fiecare poate sa spuna ce vrea....( si cate nu s-au mai spus despre el)
nefertitiafrodita
Postat pe 30 Iunie 2009 13:52
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-30 13:51:27
De la: Kathara, la data 2009-06-29 23:33:14Si fata lui Michael ce spunea?



Macar lui nu ii era rusine,sa isi arate fata,pe cand tie.....


Iar o iei pe langa.
Kathara
Postat pe 30 Iunie 2009 14:12
da de unde stit voi ma adevaru?? cred k nici el nu-l mai stia prea bine...dar na e bine k il stiti voi (uni de aici)...
bruneagra25
Postat pe 30 Iunie 2009 14:15
De la: bruneagra25, la data 2009-06-30 14:15:14da de unde stit voi ma adevaru?? cred k nici el nu-l mai stia prea bine...dar na e bine k il stiti voi (uni de aici)...


Se incurcase in minciuni, zici tu?

Intrebare - si-a facut sau nu operatie la barbie?
Kathara
Postat pe 30 Iunie 2009 14:16
De la: Kathara, la data 2009-06-30 14:16:27
De la: bruneagra25, la data 2009-06-30 14:15:14da de unde stit voi ma adevaru?? cred k nici el nu-l mai stia prea bine...dar na e bine k il stiti voi (uni de aici)...


Se incurcase in minciuni, zici tu?

Intrebare - si-a facut sau nu operatie la barbie?

cred k toata lumea din jurul lui sa incurcat in minciuni...da si-a facut operatie....zic asta pt k se vede dif chiar si in poze....
bruneagra25
Postat pe 30 Iunie 2009 14:17
De la: Kathara, la data 2009-06-30 14:12:02
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-30 13:51:27
De la: Kathara, la data 2009-06-29 23:33:14Si fata lui Michael ce spunea?



Macar lui nu ii era rusine,sa isi arate fata,pe cand tie.....


Iar o iei pe langa.


Nu o iau. un om ca si tine,nu ar trebui sa comenteze despre un om,de felul in care arata si se comporta,mai ales ca,tie iti este frica sa ti se vada fata.macar lui michael nu ii era frica,asa cum era el,era mandru de el.in schimb tu......

Si intelege,sau ceilalti sa inteleaga,de ce comentez in felul acesta: Nu suport,ca o persoana,care ii este frica,si lasa,sa comenteze despre un om cu adevarat mare.
Daca erai cineva,sau daca ieseai in evidenta prin ceva,( nu prin cuvinte jignitoare,la adresa,cui iti convine),atunci ,mai intelegeam.dar nu una ca si tine.cine comenteaza despre o persoana,macar sa se prezinte ea,sa vedem si noi,care e treaba.
nefertitiafrodita
Postat pe 30 Iunie 2009 14:19
De la: Kathara, la data 2009-06-29 18:48:17Ok, atunci de ce copii lui sunt albi iar nimeni din familia lui mare nu are problema asta?



Nu sunt copiii lui...
kudika027602
Postat pe 30 Iunie 2009 14:35
MJ a fost in primul rand un artist extraordinar, un talent ! Ce mai conteaza ce boala a avut, daca a avut-o si pe aia...se stie ca MJ suferea de depresie, lua frecvent, destul de des de fapt, 2 medicamente antidepresive si un medicament pt calmarea durerilor. Nu manca...era f slab, 50 kg la 1.77m.
La autopsie au descoperit ca stomacul sau era plin de medicamente, avea umerii, soldurile pline de intepaturi de injectii pt calmarea durerilor, nu mai avea par ( folosea operuca ) si au descoperit ca a suferit 13 operatii estetice in diverse parti ale corpului...

Am scris aceste constatari datorita celor care au inceput sa vb fara rost e acest topic...MJ nu a suferti de nicio boala, s-au facut investigatiis i pt cancerul de piele, insa nu avea asa ceva...
kudika027602
Postat pe 30 Iunie 2009 14:46
De la: Kathara, la data 2009-06-30 14:16:27
De la: bruneagra25, la data 2009-06-30 14:15:14da de unde stit voi ma adevaru?? cred k nici el nu-l mai stia prea bine...dar na e bine k il stiti voi (uni de aici)...


Se incurcase in minciuni, zici tu?

Intrebare - si-a facut sau nu operatie la barbie?


si-a facut multe operatii pt k altfel nu ii cadea nasul
kudika027602
Postat pe 30 Iunie 2009 14:47
De la: kudika027602, la data 2009-06-30 14:47:15
De la: Kathara, la data 2009-06-30 14:16:27
De la: bruneagra25, la data 2009-06-30 14:15:14da de unde stit voi ma adevaru?? cred k nici el nu-l mai stia prea bine...dar na e bine k il stiti voi (uni de aici)...


Se incurcase in minciuni, zici tu?

Intrebare - si-a facut sau nu operatie la barbie?


si-a facut multe operatii pt k altfel nu ii cadea nasul




Alta care se pricepe la medicina ,bravo.hai kahatra,sustine-o.....
nefertitiafrodita
Postat pe 30 Iunie 2009 14:50
De la: kudika027602, la data 2009-06-30 14:46:43MJ a fost in primul rand un artist extraordinar, un talent ! Ce mai conteaza ce boala a avut, daca a avut-o si pe aia...se stie ca MJ suferea de depresie, lua frecvent, destul de des de fapt, 2 medicamente antidepresive si un medicament pt calmarea durerilor. Nu manca...era f slab, 50 kg la 1.77m.
La autopsie au descoperit ca stomacul sau era plin de medicamente, avea umerii, soldurile pline de intepaturi de injectii pt calmarea durerilor, nu mai avea par ( folosea operuca ) si au descoperit ca a suferit 13 operatii estetice in diverse parti ale corpului...

Am scris aceste constatari datorita celor care au inceput sa vb fara rost e acest topic...MJ nu a suferti de nicio boala, s-au facut investigatiis i pt cancerul de piele, insa nu avea asa ceva...



..Nu a avut boala aceea,zici?..imi spui si mie unde scrie ca nu suferea de Vitiligo? Cum iti explici ca a devenit alb? ii era rusine sa fie negru, asa-i? Unul dintre efectele Vitiligo este depresia,afecteaza psihicul..Este si normal sa intri in depresie cand incepi sa arati ca un dalmatian.
Am citit si eu despre rezultatele de la autopsie,numai faptul ca isi facea atatea injectii ,da dovada era foarte bolnav,astfel nu mai apela la ele,nu mai era asa slab si nu murea asa devreme.
lil_devil
Postat pe 30 Iunie 2009 15:16
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-30 13:04:55ca a fost un suflet chinuit, asta mi-am dat seama de foarte mult timp

mi se pare imposibil sa fii atat de mare intr-un domeniu si sa-ti mearga si pe plan personal bine. Mai ales ca toate geniile sunt putin sarite de pe fix (sau mai mult); in plus nu degeaba se zice "it's lonely at the top"

Ceea ce conteaza e ce a lasat in urma lui si anume, mostenirea muzicala


PS: lil_devil ipocrizie nu impocrizie


eh.. mai gresesc si eu,oricum merci!
lil_devil
Postat pe 30 Iunie 2009 15:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nou!!!!!! 2 De la: rashela 12 Decembrie 2010 23:23
Scoala de Vara Boem Club 2015 1 De la: kudika_970539 13 Iunie 2015 20:35
Negru Latent 21 De la: DragosNL 17 Februarie 2013 20:24
Lectii de Muzica Pentru Toate Varstele 1 De la: kudika_970539 21 Septembrie 2014 19:41
ªi ea ar putea deveni compozitoare ºi interpretã... 4 De la: lil_devil 1 Iulie 2009 01:04