Setari Cookie-uri

Adevarul despre Michael Jackson.

De la: lil_devil, la data 2009-06-29 19:21:09
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-29 19:06:17dar de ce baiatul lui Solange Knowles este alb? sau copilul lui Tiger Woods?

acesta nu e un argument

daca ma intrebati pe mine, adevarul e undeva la mijloc (ca de obicei, de altfel)


Da adevarul este undeva la mijloc,in privinta copiilor lui Michael Jackson. Insa treaba cu Vitiligo, eu sunt sigura ca este adevar. Nu exista nici-o alta "scuza" logica, credibila si demonstrata . S,hai sa zicem ca era intreadevar complexat de rasa lui si a facut tot posibilul sa devina alb, cu siguranta doctorii care l-ar fi ajutat, l-ar si avertizat despre riscurile la care s-ar fi expus si l-a-r fi convins sa nu faca o astfel de prostie.


in urma a tot ce am citit si auzit eu cred ca suferea intr-adevar de vitiligo, dar sunt sigura ca a ales depigmentarea totala chimica deoarece era persoana publica si nu-si permitea sa apara cu pete albe pe fata sau pe piept (sau din alte motive)
iar pe atunci inca nu se descoperise acel tratament cu repigmentarea (scrie undeva pe wiki chestia asta)

cred ca era constient si de riscuri si si le-a asumat cu buna stiinta, insa vorbim de un om pentru care imaginea e totul. Si ma gandesc, daca as fi fost eu in situatia de a avea vitiligo (de culoare fiind) si sa fi fost persoana publica, as fi ales depigmentarea chimica totala (oricum cu petele as fi ramas)

trebuie sa recunoastem insa, ca a reusit si prin acest lucru sa sparga barierele rasiale, ceea ce e foarte laudabil

ce alt artist reuseste sa adune laolalta (intr-un mod pasnic) toate rasele si culturile lumii?
kitty_krieger
Postat pe 29 Iunie 2009 19:32
Eu am citit bine, voi nu intelegeti. Boala este genetica si regresiva, deci nu apare la toti urmasii unei familii ci la cativa, pe toate ramurile.

Eu,d e pilda, am o boala genetica pe care o mai are fata surorii bunicii mele. Niciunul dintre parinti sau bunici nu o au. Apare, insa, la diverse ramuri ale familiei. Altfel spus, un unchi, o verisoara, un frate al bunicii trebuia sa sufere de ea.
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 19:33
De la: Kathara, la data 2009-06-29 19:25:53
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-29 19:06:17dar de ce baiatul lui Solange Knowles este alb? sau copilul lui Tiger Woods?

acesta nu e un argument

daca ma intrebati pe mine, adevarul e undeva la mijloc (ca de obicei, de altfel)


Nu sunt albi, sunt mulatri. In plus, nici Solange nici Tiger nu sunt negri 100%, mai degraba un 60%.


esti chiar simpatica... tu probabil crezi ca e negru 100% cel cu pielea ca abanosul

dupa cum ziceam si pe alt topic, ai cunoscut foooooaaaarte multe persoane de culoare la viata ta
kitty_krieger
Postat pe 29 Iunie 2009 19:34
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-29 19:32:37

trebuie sa recunoastem insa, ca a reusit si prin acest lucru sa sparga barierele rasiale, ceea ce e foarte laudabil

ce alt artist reuseste sa adune laolalta (intr-un mod pasnic) toate rasele si culturile lumii?


Sincera sa fiu nu mi se pare ca a facut asta. Sunt destul de multi negri care-l considera tradator, iar si mai multi albi care il considera tot negru.

Nu inteleg cum a reunit el pasnic toate rasele si culturile lumii? Mai ales ca exista culturi care habar n-au cine-i MJ.
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 19:35
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-29 19:34:37
esti chiar simpatica... tu probabil crezi ca e negru 100% cel cu pielea ca abanosul

dupa cum ziceam si pe alt topic, ai cunoscut foooooaaaarte multe persoane de culoare la viata ta


Adica? Destul de multi negri din america au stramosi albi, de unde si faptul ca arata mai europeni decat cei din Africa. Genele dominante sunt insa cele negre.

Iar pruncul asta arata a mulatru toata ziua.

http://info2know.files.wordpress.com/2007/10/solange.jpg
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 19:37
De la: Kathara, la data 2009-06-29 19:28:32
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-29 19:19:12apropo, tot incercand sa aflu acel "mijloc" am dat peste asta

http://www.viticlear.com/hereditary.asp

unde scrie clar ca "cei mai multi suferinzi de vitiligo nu au antecedente in familie"


Nu, nu au antecedente in familia apropiata. Boala este genetica si regresiva, deci apare la cativa membri ai unei familii.

There is some evidence suggesting it is caused by a combination of autoimmune, genetic, and environmental factors.


ihim, aprobi

pe acel site dedicat acestei boli se spune ca boala POATE fi genetica, iar tu tocmai ai spus ca se necesita o combinatie de factori pentru ca ea sa se manifeste.

La membri familiei lui nu s-au intrunit toti factorii, duh

Iar daca ar fi cum spui tu, atunci ar trebui ca mai mult de 1-2% din populatie sa aiba boala asta
kitty_krieger
Postat pe 29 Iunie 2009 19:38
Tocmai, deci toti dintr-o familie poarta gena care, in imprejurarile corecte de emdiu devine activa. Mi se pare foarte greu de crezut ca intr-o familie uriasa ca a lui el este singurul din trei, patru geenratii care a indeplinit factorii aia. Mai mult, 1% din populatie sufera de vitiligo comun, adica mici depigmentari. Ma intreb cat la suta sufera de vitiligo complet.
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 19:44
uff uite cel mai bun exemplu de cum se impart genele parintilor la copii

http://justjared.buzznet.com/images/2006/08/heidi-seal-leni-henry.jpg
kitty_krieger
Postat pe 29 Iunie 2009 19:44
Si tu-i cunosti toata familia Kathara? ca eu una nu-si stiu nici macar toti fratii
kitty_krieger
Postat pe 29 Iunie 2009 19:45
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-29 19:45:52Si tu-i cunosti toata familia Kathara? ca eu una nu-si stiu nici macar toti fratii


Evident ca nu. Dar cu tot scandalul iscat de problema albirii artificiale, ar fi fost un argument imbatabil. Pe care nu l-a folost din simplul fapt ca nu exista.
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 19:53
De la: Kathara, la data 2009-06-29 19:53:54
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-29 19:45:52Si tu-i cunosti toata familia Kathara? ca eu una nu-si stiu nici macar toti fratii


Evident ca nu. Dar cu tot scandalul iscat de problema albirii artificiale, ar fi fost un argument imbatabil. Pe care nu l-a folost din simplul fapt ca nu exista.


sau poate pentru ca nu sunt persoane publice si asa ceva nu se face
adica sa expui public niste persoane obisnuite doar ca sa-ti foloseasca scopurilor tale

sau poate ca are cazuri in familie, dar nu cunoaste (ca tot e familia atat de numeroasa, iar el era mai izolat de ei)

hai sa nu aruncam cu pietre fara argumente concrete
nevinovat pana la proba contrarie, nu invers

zic si eu, nu dau cu parul
kitty_krieger
Postat pe 29 Iunie 2009 19:58
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-29 19:32:37
De la: lil_devil, la data 2009-06-29 19:21:09
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-29 19:06:17dar de ce baiatul lui Solange Knowles este alb? sau copilul lui Tiger Woods?

acesta nu e un argument

daca ma intrebati pe mine, adevarul e undeva la mijloc (ca de obicei, de altfel)


Da adevarul este undeva la mijloc,in privinta copiilor lui Michael Jackson. Insa treaba cu Vitiligo, eu sunt sigura ca este adevar. Nu exista nici-o alta "scuza" logica, credibila si demonstrata . S,hai sa zicem ca era intreadevar complexat de rasa lui si a facut tot posibilul sa devina alb, cu siguranta doctorii care l-ar fi ajutat, l-ar si avertizat despre riscurile la care s-ar fi expus si l-a-r fi convins sa nu faca o astfel de prostie.


in urma a tot ce am citit si auzit eu cred ca suferea intr-adevar de vitiligo, dar sunt sigura ca a ales depigmentarea totala chimica deoarece era persoana publica si nu-si permitea sa apara cu pete albe pe fata sau pe piept (sau din alte motive)
iar pe atunci inca nu se descoperise acel tratament cu repigmentarea (scrie undeva pe wiki chestia asta)

cred ca era constient si de riscuri si si le-a asumat cu buna stiinta, insa vorbim de un om pentru care imaginea e totul. Si ma gandesc, daca as fi fost eu in situatia de a avea vitiligo (de culoare fiind) si sa fi fost persoana publica, as fi ales depigmentarea chimica totala (oricum cu petele as fi ramas)

trebuie sa recunoastem insa, ca a reusit si prin acest lucru sa sparga barierele rasiale, ceea ce e foarte laudabil

ce alt artist reuseste sa adune laolalta (intr-un mod pasnic) toate rasele si culturile lumii?


te aprob in cele spuse de tine!
lil_devil
Postat pe 29 Iunie 2009 19:59
Nu e vorba de dat cu parul, doar ca atat de multe lucruri bizare, puse cap la cap devin suspicioase, pe principiul baiatului care a strigat "lupul!"
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 20:01
O mica parte din interviul lui Michael Jackson :(1993)
Michael Jackson Talks To Oprah

Oprah: OK, then let's go to the thing that is most discussed about you, that is, the color of your skin...is most obviously different than when you were younger, and so I think it has caused a great deal of speculation and controversy as to what you have done or are doing, are you bleaching your skin, and is your skin getting lighter because you don't like being black?
Michael: Number one, as far as I know of there is no such thing as skin bleaching. I have never seen it, I don't know what it is.
Oprah: Well they used to have those products, I remember growing up always hearing "always use bleach and glow", but you have to have about 300,000 gallons.
Michael: OK, but number one, this is the situation. I have a skin disorder that destroys the pigmentation of my skin, it's something that I cannot help, OK? But when people make up stories that I don't want to be what I am it hurts me.
Oprah: So it is...
Michael: It's a problem for me that I can't control...but what about all the millions of people who sit out in the sun, to become darker, to become other than what they are. No one says nothing about that.
Oprah: So when did this start? When did your...when did the color of your skin start to change?
Michael: Oh boy, I don't....sometime after Thriller, around Off The Wall, Thriller, sometime around then.
Oprah: But what did you think?
Michael: It's in my family, my father said it's on his side. I can't control it, I don't understand. I mean it makes me very sad. I don't want to go into my medical history because that is private, but that's the situation here.
Oprah: So OK, I just want to get this straight, you are not taking anything to change the color of your skin?
Michael: Oh God no, we tried to control it and using make-up evens it out because it makes blotches on my skin. I have to even out my skin. But you know what's funny, why is that so important? That's not important to me. I'm a great fan of art. I love Michaelangelo, if I had a chance to talk to him or read about him I would want to know what inspired him to become who he is, the anatomy of his craftsmanship, not about who he went out with last night....what's wrong with....I mean that's what is important to me.
Oprah: How much plastic surgery have you had?
Michael: Very, very little. I mean you can count on my two fingers. I mean let's say this, if you want to know about those things, all the nosey people in the world, read my book Moonwalk, it's in my book. You know, let's put it this way, if all the people in Hollywood who have had plastic surgery, if they went on vacation, there wouldn't be a person left in town.
Oprah: Mmmm, I think you might be right.
Michael: I think I am right. It would be empty.
Oprah: Did you start having plastic surgery because of those teen years because of not liking the way you looked?
Michael: No, not really. It was only two things. Really, get my book, it's no big deal.
Oprah: You don't want to tell me what it is? You had your nose done, obviously...
Michael: Yeah, but so did a lot of people that I know.
Oprah: And so, when you hear all these things about you, and there have been more...
Michael: I've never had my cheekbones done, never had my eyes done, never had my lips done and all this stuff, they just go too far...
Oprah: Are you pleased with the way you...
Michael: I'm never pleased with anything, I'm a perfectionist, it's part of who I am.
lil_devil
Postat pe 29 Iunie 2009 20:14
Sa nu spui ca tu chiar crezi. Iar pielea lui se albea cu mult inainte de Thriller.

http://bestuff.com/images/images_of_stuff/210x600/michael-jackson-was-a-black-man-29193.jpg?1173280332

http://pub.tv2.no/multimedia/TV2/archive/00081/Michael_Jackson_02_81512a.jpg

Ochii, pometii, barbia - clar lucrate, varsta nu are nimic de-a face cu asta.
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 20:22
http://images.google.it/imgres?imgurl=http://celebrity-blogger.com/images/michael-jackson-is-madman.jpg&imgrefurl=http://celebrity-blogger.com/posts/michael-jackson-is-madman/&usg=__dDNsTCR_RTKyZIoi8KLL7pX-Jl4=&h=380&w=300&sz=19&hl=it&start=29&um=1&tbnid=G4g0O04f9IOULM:&tbnh=123&tbnw=97&prev=/images%3Fq%3Dmichael%2Bjackson%26ndsp%3D20%26hl%3Dit%26rlz%3D1B2GGFB_itIT283%26sa%3DN%26start%3D20%26um%3D1

Gropita aceea a capat-o treptat treptat, la inceput nu era asa de proeminenta.In fine la inceput arata mai naturala.probapil o fi facut operatie...dar e posibil sa fie si naturala. Oricum, eu desenez foarte mult,fac portrete,in momentul de fata lucrez la un portret de al lui Michael,si inca pot vedea anumite tasaturi vechi in "noul" chip. Nu cred ca are operatie la ochi...sau la obraji. insa la barba,e posibil... Trebuie luat in calcul , ca in ultimul timp fata lui era f osoasa avea gauri in obraji,linia barbiei era mai evidentiata
lil_devil
Postat pe 29 Iunie 2009 20:39
Deci Khatara,nu am obiceiul sa jignesc,dar ESTI PROASTA DE BUBUI,daca nu stii ce inseamna,boala ,vitiligo,si nu iti poti da seama,ca michael isi acoperea pielea neagra,optand spre,a fi mai alb,deorece vitiligo inaintase.
Iar despre copii,iar esti PROASTA DE BUBUI.pe bune.
si imi pare rau de cealalta utilizatoare care nu stie sa iti raspunda.
pe bune,si sincer,te credeam desteapta,si iti citeam postarile,dar acumai ai dat-o in bara rau tare,si nu imi pasa daca imi pun in cap,prietenele tale,dar
ESTI PROASTA RAU.
Nu esti informata deloc,nici tu ,nici altele.Vorbeste gura fara voi.nu stiti absolut nimic,despre .medicina,sau psihologie.
Am ramas uimita ce raspunsuri poti sa dai.
nefertitiafrodita
Postat pe 29 Iunie 2009 21:25
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-29 21:25:48Deci Khatara,nu am obiceiul sa jignesc,dar ESTI PROASTA DE BUBUI,daca nu stii ce inseamna,boala ,vitiligo,si nu iti poti da seama,ca michael isi acoperea pielea neagra,optand spre,a fi mai alb,deorece vitiligo inaintase.
Iar despre copii,iar esti PROASTA DE BUBUI.pe bune.
si imi pare rau de cealalta utilizatoare care nu stie sa iti raspunda.
pe bune,si sincer,te credeam desteapta,si iti citeam postarile,dar acumai ai dat-o in bara rau tare,si nu imi pasa daca imi pun in cap,prietenele tale,dar
ESTI PROASTA RAU.
Nu esti informata deloc,nici tu ,nici altele.Vorbeste gura fara voi.nu stiti absolut nimic,despre .medicina,sau psihologie.
Am ramas uimita ce raspunsuri poti sa dai.


Poate ne dumiresti tu in legatura cu medicina si psihologie.

Ma amuz sa vad ce fani are michael, bravos, ii faci o frumoasa publicitate. Fii linistita, prietenele mele nu au spirit de turma.
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 21:42
De la: Kathara, la data 2009-06-29 21:42:22
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-29 21:25:48Deci Khatara,nu am obiceiul sa jignesc,dar ESTI PROASTA DE BUBUI,daca nu stii ce inseamna,boala ,vitiligo,si nu iti poti da seama,ca michael isi acoperea pielea neagra,optand spre,a fi mai alb,deorece vitiligo inaintase.
Iar despre copii,iar esti PROASTA DE BUBUI.pe bune.
si imi pare rau de cealalta utilizatoare care nu stie sa iti raspunda.
pe bune,si sincer,te credeam desteapta,si iti citeam postarile,dar acumai ai dat-o in bara rau tare,si nu imi pasa daca imi pun in cap,prietenele tale,dar
ESTI PROASTA RAU.
Nu esti informata deloc,nici tu ,nici altele.Vorbeste gura fara voi.nu stiti absolut nimic,despre .medicina,sau psihologie.
Am ramas uimita ce raspunsuri poti sa dai.


Poate ne dumiresti tu in legatura cu medicina si psihologie.

Ma amuz sa vad ce fani are michael, bravos, ii faci o frumoasa publicitate. Fii linistita, prietenele mele nu au spirit de turma.





Esti cu capul. eu nu sunt fan in adevaratul sens al cuvantului,dar recunosc,ca il respect foarte mult.si nu o sa te lamuresc eu ce e cu medicina sau psihologia,ar trebui sa te duca capul,sa intelegi ca un om care suferea de o boala ca a lui,a incercat sa se ascunda cum poate ,datorita faptului ca era un megastar.stiind ca are un mare talent,si vrand sa faca cat mai multe,a incercat sa se prezinte in lume,cat a putut el mai bine.nu vroia,ca fanii lui sa il vada ,pestrit.
Si 2 chiar te-am considerat intelgineta,dara daca nu te duce capul,sa intelegi putin comportamentul lui,inseamna,ca ai invatat pe degeaba atata carte.
Iar cu spiritul de turma,crede-ma ca il vedeam cu toti ce se intampla pe aici pe kudika.

Si eu nu ii fac publicitate,ii apar doar memoria,unui om,demn,si cu un suflet de inger.nu ca tine,care ai atata rautate in inima,incat nu stii niciodata,sa spui,macar un lucru de bine,nici macar la moarte unui om.halal ce persoana mai esti.
nefertitiafrodita
Postat pe 29 Iunie 2009 22:42
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-29 21:25:48Deci Khatara,nu am obiceiul sa jignesc,dar ESTI PROASTA DE BUBUI,daca nu stii ce inseamna,boala ,vitiligo,si nu iti poti da seama,ca michael isi acoperea pielea neagra,optand spre,a fi mai alb,deorece vitiligo inaintase.
Iar despre copii,iar esti PROASTA DE BUBUI.pe bune.
si imi pare rau de cealalta utilizatoare care nu stie sa iti raspunda.
pe bune,si sincer,te credeam desteapta,si iti citeam postarile,dar acumai ai dat-o in bara rau tare,si nu imi pasa daca imi pun in cap,prietenele tale,dar
ESTI PROASTA RAU.
Nu esti informata deloc,nici tu ,nici altele.Vorbeste gura fara voi.nu stiti absolut nimic,despre .medicina,sau psihologie.
Am ramas uimita ce raspunsuri poti sa dai.




poate nu sunt intru totul de acord cu ce spune Kathara, dar in nici un caz nu pot fi de acord cu asa ceva
una e dezbaterea unei probleme, alta e jignirea fara rost si fara argumente

ai ceva de spus on topic, be my guest
kitty_krieger
Postat pe 29 Iunie 2009 22:44
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-29 22:44:00
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-29 21:25:48Deci Khatara,nu am obiceiul sa jignesc,dar ESTI PROASTA DE BUBUI,daca nu stii ce inseamna,boala ,vitiligo,si nu iti poti da seama,ca michael isi acoperea pielea neagra,optand spre,a fi mai alb,deorece vitiligo inaintase.
Iar despre copii,iar esti PROASTA DE BUBUI.pe bune.
si imi pare rau de cealalta utilizatoare care nu stie sa iti raspunda.
pe bune,si sincer,te credeam desteapta,si iti citeam postarile,dar acumai ai dat-o in bara rau tare,si nu imi pasa daca imi pun in cap,prietenele tale,dar
ESTI PROASTA RAU.
Nu esti informata deloc,nici tu ,nici altele.Vorbeste gura fara voi.nu stiti absolut nimic,despre .medicina,sau psihologie.
Am ramas uimita ce raspunsuri poti sa dai.




poate nu sunt intru totul de acord cu ce spune Kathara, dar in nici un caz nu pot fi de acord cu asa ceva
una e dezbaterea unei probleme, alta e jignirea fara rost si fara argumente

ai ceva de spus on topic, be my guest



Nici eu nu sunt de acord cu jignirile,si cred ca este pt prima data cand reactionez asa,deorece,vad cum o persoana,incearca sa murdareasca memoria unui om mare,cu niste aberatii doar de dragul de a discuta,si de a se baga in seama.
Eu nu sunt o fana adevarata,dar mi-am putut da seama foarte bine,ce s-a intamplat cu michael,si doar un om cu putina sensibilitate,si bunatate in suflet ar putea sa inteleaga.
Nu o persoana,ca si khatara,care incearca la fiecare,subiect,sa comentez in contradictoriu,si sa se lege de niste amanunte si detalii.
Crede-ma am citit destule postari de ale ei,si la fiecare subiect,mu am vazut macar o fraza de bine,si incurajare,doar impotriva.cred ca e destul de frustrata,si aici inchei,ca sa nu mai deranjez celelalte persoane cu vorbele mele nu tocmai dulci.( se poate vedea in postariule mele,ca niciodata nu am jignit pe nimeni,cum am facut-o acuma,si imi cer scuze,dar khatara,chiar a intrecut masura cu aberatiile ei)

nefertitiafrodita
Postat pe 29 Iunie 2009 22:58
Si asta am scris si eu pe alt topic.nu suport jignirea nefondata.pt ca primul lucru spus de ea,in legatura cu michael a fost." acuma,copii pot rasufla usurati".

himmm..... ma abtin,sa comentez asupra acestei fraze,ca sa nu o mai jignesc.....
nefertitiafrodita
Postat pe 29 Iunie 2009 23:00
Eu cred, draguta, ca ai oarece probleme in sferele superioare. Ai un comportament de om sarit de pe fix de-a dreptul. Esti incapabila sa dai un argument si sari de parca ti-am atacat familia. Deocamdata aici aveam o discutie cat se poate de placuta, fara injurii and co. Dar cum esti obsedata de subiect, trebuia sa apari si aici. Fixatiile astea, precum si concluzia ca X sau Y are un suflet mare - in conditile in care nici nu l-am vazut la fata vreodata - mi se par mai mult decat puerile.

Inca ceva: L-am supus pe Dumnezeu insusi unor judecati critice, credeai ca MJ e mai presus de el?
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 23:03
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-29 23:00:26Si asta am scris si eu pe alt topic.nu suport jignirea nefondata.pt ca primul lucru spus de ea,in legatura cu michael a fost." acuma,copii pot rasufla usurati".

himmm..... ma abtin,sa comentez asupra acestei fraze,ca sa nu o mai jignesc.....


Parepe pe care mi-o mentin, omul era un pedofil.

A propos de copii, prima nevasta a declarat ca nu sunt ai lui.
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 23:04

De la: Kathara, la data 2009-06-26 15:22:02

Copiii pot rasufla linistiti.



Era imposibil sa nu se gaseasca cineva sa comenteze...
Ca el nu se stie daca se va mai naste vreunul vreodata...dar ca tine se vor naste milioane...
(din pacate)

Orice om greseste,oricum el are ce lasa in urma...muzica buna si dansuri hipnotice(tu e vei lasa in urma?)



SUBSCRIU
nefertitiafrodita
Postat pe 29 Iunie 2009 23:07
De la: Kathara, la data 2009-06-29 23:03:11Eu cred, draguta, ca ai oarece probleme in sferele superioare. Ai un comportament de om sarit de pe fix de-a dreptul. Esti incapabila sa dai un argument si sari de parca ti-am atacat familia. Deocamdata aici aveam o discutie cat se poate de placuta, fara injurii and co. Dar cum esti obsedata de subiect, trebuia sa apari si aici. Fixatiile astea, precum si concluzia ca X sau Y are un suflet mare - in conditile in care nici nu l-am vazut la fata vreodata - mi se par mai mult decat puerile.

Inca ceva: L-am supus pe Dumnezeu insusi unor judecati critice, credeai ca MJ e mai presus de el?



Argumente?????? tie???? NO WAY.nu imi pierd timpul cu un om,care nu stie sa zica ceva de bine,stie numai sa comenteze,si sa fie rea cu toata fiinta ei.

Si stii bine,ca nu am comentat la nici un subiect scris pe aici pe kudika,desi citesc destul de des.dar,da ,acest subiect,m-a enervat la culme.Tu ,O NImeni,ai tupeu,sa spui despre Michael ,cate si mai cate,dandu-te importanta.asta nu suport.crezi ca daca vii cu niste argumente de ale tale,toata lumea o sa faca ochii mari si o sa te aplaude pt niste aberatii,pt ca le dai un anumit invelis cuvintelor tale.

Fixatii nu am,dar stiu sa recunosc un suflet cald si bland,cum nu e ,in nici un caz al tau.
Stiu ca cu rautatea ta,ai atras de partea ta multa lume,crezand ca asa,arati cat esti tu de desteapta ,importanta,si poate incercand sa te crezi interesanta.
Si cum spuneam,daca ai invatat ceva psihologie,ti-ai da seama,ca un om cand nu exceleaza in ceva,incearca sa acopere cu alte lucrurile.iar la tine,slabiciune,frica,incerci sa ti-o aperi cu cuvinte urate.

nefertitiafrodita
Postat pe 29 Iunie 2009 23:14
Bun, deci nu ai argumente. Demonstratie finita.
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 23:15
A ,si acuma am intrat in profilul tau,si nu am vazut nici o poza cu fata ta.oare de ce?.chiar asa se vede pe tine,cat esti de rea?.de ce iti ascunzi fata,ca vor vedea toti,ce fel de persoana esti.stii foarte bine,ca fata spune tot.ar trebui sa stii asta.( ma repet,daca stii ceva ,psihologie)
Nu ai fata,esti un nimeni.
nefertitiafrodita
Postat pe 29 Iunie 2009 23:19
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-29 23:19:09A ,si acuma am intrat in profilul tau,si nu am vazut nici o poza cu fata ta.oare de ce?.chiar asa se vede pe tine,cat esti de rea?.de ce iti ascunzi fata,ca vor vedea toti,ce fel de persoana esti.stii foarte bine,ca fata spune tot.ar trebui sa stii asta.( ma repet,daca stii ceva ,psihologie)
Nu ai fata,esti un nimeni.


Pantru ca mintea e mai importanta, nu fata. Mai, Lambroso ....
Kathara
Postat pe 29 Iunie 2009 23:25
De la: Kathara, la data 2009-06-29 23:25:26
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-06-29 23:19:09A ,si acuma am intrat in profilul tau,si nu am vazut nici o poza cu fata ta.oare de ce?.chiar asa se vede pe tine,cat esti de rea?.de ce iti ascunzi fata,ca vor vedea toti,ce fel de persoana esti.stii foarte bine,ca fata spune tot.ar trebui sa stii asta.( ma repet,daca stii ceva ,psihologie)
Nu ai fata,esti un nimeni.


Pantru ca mintea e mai importanta, nu fata. Mai, Lambroso ....



aha.....e importanta,dar si fata arata cam ce fel de om esti .....orice ai spune tu...
nefertitiafrodita
Postat pe 29 Iunie 2009 23:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cursuri de muzica la Scoala de Vara Boem Club! 2 De la: kudika_970539 18 August 2014 19:19
Adevarul despre Michael Jackson. 3082 De la: kudika227496 11 Iulie 2010 20:17
infidelitatea 23 De la: TEODORRD 5 Decembrie 2009 19:53
buna 5 De la: yumalai 19 Februarie 2010 19:56
despre imaginea rockerilor 32 De la: rockk 29 Ianuarie 2011 14:11