Setari Cookie-uri

Nu inteleg...

Tocmai am realizat ca termenii de cea mai buna prietena sau prieteni adevarati nu exista. E groaznic sa te trezesti fara un gram de ajutor din partea asa zisielor prietene atunci cand ai mai mare nevoie..sa te trezesti ca defapt esti atat de singura si langa tine nu e nimeni care sa iti dea un sfat, nimic mai mult...prietene pentru care tu faceai orice atunci cand aveau nevoie, erai acolo cand erau parasite de iubit si cautai pana in strafundu cerebelului vorbe frumoase ca sa le faci sa se simta mai bine, erai acolo cand se simteau prost si le ziceai ca vor trece peste deoarece tu esti langa ele. Dar asa e viata,daca e ceva ce urasc pe lumea asta atunci e tradarea si ipocrizia, urasc din suflet persoanele care nu sunt clare si nu`ti spun in fata ce le deranjeaza, asteapta pana atunci cand nu esti in stare de nimic si iti mai dau si ele o palma de crezi ca iti pica ceru` peste tine. Credeti`ma prietenii adevarati nu exista. Nu va lasa`ti inselati de aceasta iluzie.
dollylollygirl
Postat pe 1 Iulie 2009 23:59
e trist cand ajungi la concluzia k cei mai buni prieteni ti-au inselat asteptarile.dar sigur vor aparea noi persoane de care sa te apropii sufleteste
nino96
Postat pe 2 Iulie 2009 00:08
De la: dollylollygirl, la data 2009-07-01 23:59:35Tocmai am realizat ca termenii de cea mai buna prietena sau prieteni adevarati nu exista. E groaznic sa te trezesti fara un gram de ajutor din partea asa zisielor prietene atunci cand ai mai mare nevoie..sa te trezesti ca defapt esti atat de singura si langa tine nu e nimeni care sa iti dea un sfat, nimic mai mult...prietene pentru care tu faceai orice atunci cand aveau nevoie, erai acolo cand erau parasite de iubit si cautai pana in strafundu cerebelului vorbe frumoase ca sa le faci sa se simta mai bine, erai acolo cand se simteau prost si le ziceai ca vor trece peste deoarece tu esti langa ele. Dar asa e viata,daca e ceva ce urasc pe lumea asta atunci e tradarea si ipocrizia, urasc din suflet persoanele care nu sunt clare si nu`ti spun in fata ce le deranjeaza, asteapta pana atunci cand nu esti in stare de nimic si iti mai dau si ele o palma de crezi ca iti pica ceru` peste tine. Credeti`ma prietenii adevarati nu exista. Nu va lasa`ti inselati de aceasta iluzie.


greierash_is_back
Postat pe 2 Iulie 2009 02:03
prietenii te lasa mereu cu C*ru in balta si cand te simti singur nu-ti raman decat lacrimile si oricat de bun ai fii (si prieten si om) tot e degeaba mereu os a ramai pe afara
yumy
Postat pe 3 Iulie 2009 07:52
mda,asa este intr-adevar,la un moment dat totzi ajungem la aceeasi concluzie,,,,din pacate.....
matracucu
Postat pe 3 Iulie 2009 08:16
De la: yumalai, la data 2009-07-03 07:52:05prietenii te lasa mereu cu C*ru in balta si cand te simti singur nu-ti raman decat lacrimile si oricat de bun ai fii (si prieten si om) tot e degeaba mereu os a ramai pe afara

Cum spunea si Puya: "Suntem o mare familie, ne-avem ca fratii, dar la probleme stim bine: fugim unii de altii".
Frankie_Zuzu
Postat pe 3 Iulie 2009 09:04
De la: Frankie_Zuzu, la data 2009-07-03 09:04:47
De la: yumalai, la data 2009-07-03 07:52:05prietenii te lasa mereu cu C*ru in balta si cand te simti singur nu-ti raman decat lacrimile si oricat de bun ai fii (si prieten si om) tot e degeaba mereu os a ramai pe afara

Cum spunea si Puya: "Suntem o mare familie, ne-avem ca fratii, dar la probleme stim bine: fugim unii de altii".


Lorena26
Postat pe 4 Iulie 2009 00:31
prietenii buni sunt greu de gasit, in schimb.. "cunostinte" afli pe toate drumurile.
DirtyDianna
Postat pe 4 Iulie 2009 15:47
pe mine si prietena mea ne leaga 19 ani de prietenie.nu ne-am lasat la greu niciodata una pe cealalta.suntem mai ceva ca 2 surori.ne-am mai certat si noi,dar am trecut peste ele mereu.
R_F
Postat pe 4 Iulie 2009 15:53
De la: R_F, la data 2009-07-04 15:53:47pe mine si prietena mea ne leaga 19 ani de prietenie.nu ne-am lasat la greu niciodata una pe cealalta.suntem mai ceva ca 2 surori.ne-am mai certat si noi,dar am trecut peste ele mereu.


ma bucur ca exista si cazuri fericite
dollylollygirl
Postat pe 4 Iulie 2009 20:03
Eu nu cred asta... Cred in schimb ca prietenii adevarati sunt ca diamantele, scumpi si rari... Dar prietenia adevarata chiar exista...
crissa_909
Postat pe 8 Iulie 2009 15:19
prietenia adevarata exista....insa in rare cazuri, si eu am suferit...motiv pentru care pot spune ca n-am incredere in nimeni....foarte multa, am prieteni, amici, dar doar atat....imi este frica sa am iar incredere in cineva...dupa care sa fiu dezamagita.....eu ma atasez foarte mult....si apoi
gargaritamica
Postat pe 8 Iulie 2009 15:23
stiti ce spune-ti voi acolo? Printre prieteni si prietenii despre care vorboitt va aflati si voi.....cred ca la randul fiecaruia toti am gresit in fata cuiva, unii am avut ganduri luate de valuri, unii au fost poate imaturi......unii chiar au vrut sa iti arate ca defapt iti este dusman.....dar eu nu ma regasesc decat in prietena care am gresit in fata altei prietene pt ca am renuntat la prietenia noastra frateasca

Postat pe 8 Iulie 2009 16:16
De la: amanda01, la data 2009-07-08 16:16:32stiti ce spune-ti voi acolo? Printre prieteni si prietenii despre care vorboitt va aflati si voi.....cred ca la randul fiecaruia toti am gresit in fata cuiva, unii am avut ganduri luate de valuri, unii au fost poate imaturi......unii chiar au vrut sa iti arate ca defapt iti este dusman.....dar eu nu ma regasesc decat in prietena care am gresit in fata altei prietene pt ca am renuntat la prietenia noastra frateasca

Dar stiti ce e mai important? caci mi-am dat seama. Si sunt bucuroasa caci a trecut cu vederea, a inteles momentul meu de slabiciune...si cu mine deasta e prietena adevarata..care te iarta cand gresesti, care atunci cand te intorci la ea dupa o vreme te primeste cu bratele deschise, caci ea poate afla imediat ce ai patit, sau daca esti bine.pentru ca sentimentele au ramas in suflet una pt alta si incep din nou sa ni se arate....Prietenia este intradevar ca iubirea.trebuie intretinuta......si sunt bune si rele ....important este sa treci peste

Postat pe 8 Iulie 2009 16:19
De la: dollylollygirl, la data 2009-07-01 23:59:35Tocmai am realizat ca termenii de cea mai buna prietena sau prieteni adevarati nu exista. E groaznic sa te trezesti fara un gram de ajutor din partea asa zisielor prietene atunci cand ai mai mare nevoie..sa te trezesti ca defapt esti atat de singura si langa tine nu e nimeni care sa iti dea un sfat, nimic mai mult...prietene pentru care tu faceai orice atunci cand aveau nevoie, erai acolo cand erau parasite de iubit si cautai pana in strafundu cerebelului vorbe frumoase ca sa le faci sa se simta mai bine, erai acolo cand se simteau prost si le ziceai ca vor trece peste deoarece tu esti langa ele. Dar asa e viata,daca e ceva ce urasc pe lumea asta atunci e tradarea si ipocrizia, urasc din suflet persoanele care nu sunt clare si nu`ti spun in fata ce le deranjeaza, asteapta pana atunci cand nu esti in stare de nimic si iti mai dau si ele o palma de crezi ca iti pica ceru` peste tine. Credeti`ma prietenii adevarati nu exista. Nu va lasa`ti inselati de aceasta iluzie.


Fals !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dreams_Investments
Postat pe 8 Iulie 2009 16:24
De la: dollylollygirl, la data 2009-07-01 23:59:35Tocmai am realizat ca termenii de cea mai buna prietena sau prieteni adevarati nu exista. E groaznic sa te trezesti fara un gram de ajutor din partea asa zisielor prietene atunci cand ai mai mare nevoie..sa te trezesti ca defapt esti atat de singura si langa tine nu e nimeni care sa iti dea un sfat, nimic mai mult...prietene pentru care tu faceai orice atunci cand aveau nevoie, erai acolo cand erau parasite de iubit si cautai pana in strafundu cerebelului vorbe frumoase ca sa le faci sa se simta mai bine, erai acolo cand se simteau prost si le ziceai ca vor trece peste deoarece tu esti langa ele. Dar asa e viata,daca e ceva ce urasc pe lumea asta atunci e tradarea si ipocrizia, urasc din suflet persoanele care nu sunt clare si nu`ti spun in fata ce le deranjeaza, asteapta pana atunci cand nu esti in stare de nimic si iti mai dau si ele o palma de crezi ca iti pica ceru` peste tine. Credeti`ma prietenii adevarati nu exista. Nu va lasa`ti inselati de aceasta iluzie.




Perfect adevarat,traim intr-o lume ipocrita,unde conteaza doar sa ne vada ceilalti de langa noi poleiti,auriti,lustruiti...de fapt nu ne intereseaza dak cel care ne-a facut candva un bine are nevoie de ajutor,nu ne intereseaza dak e cazut,calcam peste el dak se poate,rasplatim mereu binele cu rau,cuvantul recunostinta este doar un cuvant fara semnificatie...Dak putem profita de pe urma fostului nostru prieten,care nu se poate apara,nu-i nimic,incercam sa-i luam tot ce are,demnitate,poate functie,poate merite obtinute in urma unui mare efort intelectual sau fizic...Suntem superficiali,punand pret doar pe exterior,sa fie cat mai impecabil,iar in interior...pustiu...Nu e universal valabil,stiu,nu generalizez,dar sunt multe persoane care corespund desrierii de mai sus....care rasplatesc cu rau binele facut de altii,care uita ajutorul moral sau material primit la nevoie si isi fac un deliciu din a blama persoana care i-a ajutat,de a discredita cat pot de mult pe cel care le-a facut bine...Din pacate,ceea ce a scris dollylollygirl mi se pare perfect adevarat !
lumimari
Postat pe 8 Iulie 2009 21:11
cand eram mica,tata imi spunea ca intre 2 fete/femei nu exista prietenie si ca poate doar intre barbati ce mai e asa o relatie mai "de incredere".si nu l-am crezut. m-am ars o data,prietena din copilarie s-a bagat si mi-a stricat relatia cu fostul prieten.am suferit mult.intre timp mi-am refacut relatia cum am putut si pe ea am readus-o in viata mea dupa foarte mult timp ca o "formalitate".au urmat alte prietene care m-au tradat.una chiar de curand.umarul pe care plangeam s-a refugiat la cel care ma ranea.sunt innebunita de durere ca si cea din urma mi-a facut asa ceva.
desigur,noi singuri trebuie sa stim sa ne alegem prietenii,insa de fel cei la care te astepti cei mai putin iti infig cutitul in spate,mai ales daca mai esti naiva din cand in cand cum sunt eu si visatoare sa crezi ca lumea e buna si ok.

am ajuns la concluzia ca nu exista prietenie,ci momente de prietenie si doua femei nu pot fi prietene decat daca au un interes comun in rest se zgarie si se taie pe la spate cum pot.
trebuie sa ai puterea de a fi inconjurat de amici,prieteni,dar tu sa fii cea mai buna prietena a ta prin a te respecta si prin a nu te lasa calcata in picioare.
oamenii vin si pleaca,asta sa stii mereu.
te pup.numai bine.
CocoLoco
Postat pe 8 Iulie 2009 23:27
Cea mai buna prietena a mea,e un baiat...de mai bine de 2 ani si nici nu se compara cu fetele,care vesnic se zgraie....
lentzysor_2005
Postat pe 15 Iulie 2009 10:03
...cei mai buni prieteni ii gasesti in ...familie
wild_angel
Postat pe 15 Iulie 2009 22:14
draga mea trebuie sa stii un lucru,ca cel mai bun prieten ti-e cel mai mare dusman..o spun din propia experienta... un secret ce mai in siguranta daca il stii numai tu.... sper din tot sufletul sa iti gasesti un prieten adevarat,dar astia se gasesc foarte greu...
doareu85
Postat pe 15 Iulie 2009 22:25
De la: kudika050371, la data 2009-07-15 22:25:20draga mea trebuie sa stii un lucru,ca cel mai bun prieten ti-e cel mai mare dusman..o spun din propia experienta... un secret ce mai in siguranta daca il stii numai tu.... sper din tot sufletul sa iti gasesti un prieten adevarat,dar astia se gasesc foarte greu...




absolut corect ! din pacate ,este tristul adevar
lumimari
Postat pe 16 Iulie 2009 17:33
asa a fost mereu

uitate-te aici http://insanezone.ro/toCSic-24783.html (valabil si ptr restu)

Postat pe 18 Iulie 2009 22:42
asa a fost mereu

uitate-te aici http://insanezone.ro/toCSic-24783.html (valabil si ptr restu)

Postat pe 18 Iulie 2009 22:42
Asa e. Si eu am avut o prietena ... faceam aproape tot impreuna, pana cand, fara nici o ecplicatie a incetat sa ma mai caute.Am intrebat-o daca e suparata pe mine , daca i-am facut ceva iar raspunsul ei a fost nu si a continuat sa se comporte la fel.Acum doar cat ne salutam mai ales ca suntem si colege de clasa.Am ramas singura, fara cineva cu care sa vorbesc
kudiadri
Postat pe 3 Octombrie 2009 19:20
"Fereste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani ma feresc si singur" nu degeaba pilda
strainger_s_dream
Postat pe 3 Octombrie 2009 19:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help 12 De la: miss_darine 17 Octombrie 2009 20:42
iubire 2 De la: _oktober_ 11 Martie 2009 23:03
"Live the life that you love & Love the life that you live" 4 De la: bestiutza_relouded 26 Aprilie 2009 23:20
tin la cea mai buna prietena dar nush dak fac bn 9 De la: kudika326079 18 Octombrie 2010 14:50
sdfsdfsd 4 De la: kudika_7184 12 Mai 2012 08:20