Setari Cookie-uri

Carmen are nevoie de noi!!!

Stimati prieteni,am hotarat sa postez acest topic dupa ce am citit articolul urmator http://www.viata-libera.ro/articol-Boala_invinge_chiar_si_o_luptatoare_2.html Este foarte trist sa vedem ca pe zi ce trece tot mai multi tineri se imbolnavesc si lupta sa redevina oameni normali,lupta pentru o viata!
Va rog sa cititi cu atentie si sunt convins ca nu veti fi indiferenti! Va multumesc si va doresc multa sanatate!
bl_de
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:05
DA ESTE FOARTE TRIST PT CA IN ZIUA DE AZI DACA NU AI BANI CA SA II FLUTURI PE LA OCHII DOCTORILOR(SI NU ORICE FEL DE BANI NUMAI EUROI) TE LASA SA MORI
AM UN PRIETEN CARE A FOST DUS LA SPITAL IN COMA SI AU ZIS DOCTORII ,NICI MACAR BAGANDU-L IN SPITAL CI AFARA CA NU MAI AU CE-I FACE PANA A VENIT CINEVA SI LE-A FLUTURAT BANII CA DUPAIA L-AU "INVIAT"SI ACUM E SUPER SANATOS
DECI CONCLUZIA DACA NU AI BANI ESTI CA SI MORT
SI NU PREA VAD NICI O SOLUTIE LA ASTA PT CA LEGI SI JURAMINTE SUNT CU CARUL DAR LE RESPECTA CINE VREA,ADIK NIMENI
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 6 Mai 2009 19:43
orice-am face nu-i putem ajuta,abia ne putem ajuta pe noi.Asa este daca nu ai bani mori,dar ce putem face noi?cum putem ajuta?
aligator_roz
Postat pe 6 Mai 2009 21:21
De la: tump, la data 2009-05-06 21:21:50 orice-am face nu-i putem ajuta,abia ne putem ajuta pe noi.Asa este daca nu ai bani mori,dar ce putem face noi?cum putem ajuta?


da dar nu tot timpul mereu tb sa ne rezumam numai la bani.. putem ajuta o persoana poate si cu o vorba buna, un sfat ....iar daca am sta sa ne gandim poate in loc sa cumparam un lucru de valoare sau ceva de genu cu bani aia am putea ajuta o persoana...
_dulcik_
Postat pe 6 Mai 2009 21:53
Noi suntem de vina asa i-am invatat cu bani . Cu totii avem nevoie de ajutor pt.ca suntem o societate bolnava,un popor bolnav.
nocturnalia
Postat pe 7 Mai 2009 14:01
De la: nocturnalia, la data 2009-05-07 14:01:17 Noi suntem de vina asa i-am invatat cu bani . Cu totii avem nevoie de ajutor pt.ca suntem o societate bolnava,un popor bolnav.


asa e
_dulcik_
Postat pe 7 Mai 2009 22:09
buna ziua
sufar de o bola rara......sunt pe punctul de a deveni o leguma.....vreau sa va spun ca am primit sprijin financar ,medicamentos,dar.......in urma cu 2 luni am fost parasita de sot....si totusi ,merg mai departe....am simtit ca exista multe lucruri care practic imi ridica moralul,care ma fac sa cred ca nu sunt singura si abandonata...cel mai mare ajutor de care ai nevoie atunci cand esti bolnav ,esti tu ca persoana ,ca fiinta....tu te poti ajuta....apoi sa ai curajul sa ceri altora....intr-adevar ,medicii nu tin cont de situatia ta financiara.....ei vor sa fie """spaguiti"""pentru serviciile lor....nu poti da un "buna ziua "":unui medic fara 50de lei(asta in cel mai fericit caz)....apoi medicamentele,apoi regimul alimentar....sa cerem ajutor fnanciar ,cui?statului ?oamenilor?oamenii ,totusi sar in ajutor ,dar statul roman?statul roman ne ignora,isi bate joc....am incercat sa fac demersurile pentru acel formular care imi suporta cheltuielile pentru interventia chirurgicala care urma a fi facuta la o clinica din viena....vai cate ziduri si cati pereti sunt in ministerul sanatatiii...un adevarat labirint.....deci cel mai bine ca nu ajungem in situatia asta ,ii pot spune umilitoare ,este sa invatam cum trebuie sa ne pastram sanatatea....sa ne respectam organismul ....ca numai DUMNEZEU ....ne ajuta ....
kudika001550
Postat pe 9 Mai 2009 17:46
De la: kudika001550, la data 2009-05-09 17:46:07buna ziua
sufar de o bola rara......sunt pe punctul de a deveni o leguma.....vreau sa va spun ca am primit sprijin financar ,medicamentos,dar.......in urma cu 2 luni am fost parasita de sot....si totusi ,merg mai departe....am simtit ca exista multe lucruri care practic imi ridica moralul,care ma fac sa cred ca nu sunt singura si abandonata...cel mai mare ajutor de care ai nevoie atunci cand esti bolnav ,esti tu ca persoana ,ca fiinta....tu te poti ajuta....apoi sa ai curajul sa ceri altora....intr-adevar ,medicii nu tin cont de situatia ta financiara.....ei vor sa fie """spaguiti"""pentru serviciile lor....nu poti da un "buna ziua "":unui medic fara 50de lei(asta in cel mai fericit caz)....apoi medicamentele,apoi regimul alimentar....sa cerem ajutor fnanciar ,cui?statului ?oamenilor?oamenii ,totusi sar in ajutor ,dar statul roman?statul roman ne ignora,isi bate joc....am incercat sa fac demersurile pentru acel formular care imi suporta cheltuielile pentru interventia chirurgicala care urma a fi facuta la o clinica din viena....vai cate ziduri si cati pereti sunt in ministerul sanatatiii...un adevarat labirint.....deci cel mai bine ca nu ajungem in situatia asta ,ii pot spune umilitoare ,este sa invatam cum trebuie sa ne pastram sanatatea....sa ne respectam organismul ....ca numai DUMNEZEU ....ne ajuta ....

trist ! esto o luptatoare ,un om puternic ..in momentele in care ai cel mai mult nevoie de sprijin doar persoanele care te iubesc iti sunt aproape ! luptate cu boala si mergi mai departe !
roz5blue6lila7
Postat pe 20 Mai 2009 20:14
Lupta cat de tare poti pt. viata ta ca merita si meriti. Da-le dracului de ministere si de spitale pline cu plosnite care se numesc doctori. Urasc sistemul sanitar din Romania si pe cei care fac parte din el. Fii tare si sa stii ca toti suntem cu tine ,langa tine . Mult noroc si Doamne-ajuta.
nocturnalia
Postat pe 3 Iunie 2009 12:20
De la: kudika001550, la data 2009-05-09 17:46:07buna ziua
sufar de o bola rara......sunt pe punctul de a deveni o leguma.....vreau sa va spun ca am primit sprijin financar ,medicamentos,dar.......in urma cu 2 luni am fost parasita de sot....si totusi ,merg mai departe....am simtit ca exista multe lucruri care practic imi ridica moralul,care ma fac sa cred ca nu sunt singura si abandonata...cel mai mare ajutor de care ai nevoie atunci cand esti bolnav ,esti tu ca persoana ,ca fiinta....tu te poti ajuta....apoi sa ai curajul sa ceri altora....intr-adevar ,medicii nu tin cont de situatia ta financiara.....ei vor sa fie """spaguiti"""pentru serviciile lor....nu poti da un "buna ziua "":unui medic fara 50de lei(asta in cel mai fericit caz)....apoi medicamentele,apoi regimul alimentar....sa cerem ajutor fnanciar ,cui?statului ?oamenilor?oamenii ,totusi sar in ajutor ,dar statul roman?statul roman ne ignora,isi bate joc....am incercat sa fac demersurile pentru acel formular care imi suporta cheltuielile pentru interventia chirurgicala care urma a fi facuta la o clinica din viena....vai cate ziduri si cati pereti sunt in ministerul sanatatiii...un adevarat labirint.....deci cel mai bine ca nu ajungem in situatia asta ,ii pot spune umilitoare ,este sa invatam cum trebuie sa ne pastram sanatatea....sa ne respectam organismul ....ca numai DUMNEZEU ....ne ajuta ....



multa sanatate si credinta...rugati'va mult pentru sanatate...s'au mai intamplat si miracole
inna_1688
Postat pe 6 Iunie 2009 19:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii de prietenie 6 De la: jeanpierre 26 Noiembrie 2009 16:44
ma uraste cand in enervez..... 61 De la: iacinta 9 Decembrie 2009 15:36
exista cineva din valcea 1 De la: Alexandru_Florin_Stefanescu_1 12 Octombrie 2015 10:49
Am nevoie de un sfat..............!!! 30 De la: yrtdssdd 28 Iunie 2009 19:32
El in afara,eu in tara... 13 De la: Micaell 7 August 2011 18:38