Setari Cookie-uri

Mi`e greu fara ea!

Well... Este vorba despre o prietena. Singura mea prietena buna. Sau cel putin asa o credeam eu! Ne cunoastem de la gradinita insa cand s`a mutat la alta scoala am rupt legatura. Acum un am ne`am apropiat din nou dar de aceasta data foarte, foarte tare. Eram cele mai bune prietene, doarmeam una la alta, ne spuneam totul, faceam totul impreuna... era perfect! Pana cand am inceput sa ne certam din ce in ce mai des... aproape in fiecare zii trebuia sa ne certam de la cele mai banale lucruri. Mereu incercam sa las totul asa.. sa fie cat mai bine, sa fie totul ca la inceput. Dar era clar ca nu se mai putea. De obicei cand ne certam si ne intalneam sa vorbim incepea sa planga, apoi si eu incepeam si in cele din urma ne impacam. Asta pana intr`un timp cand ne`am indepartat ff mult. Ea isi gasise alta prietena iar eu... Mereu ma uitam la pozele si videurile cu noi si incepeam sa plang... daca cineva ma intreba de ea la fel. Nu stiam ce sa mai fac... Acum o luna si ceva am aflat ca ea intrase defapt pe hi5`ul meu si imi sterse multe lucruri de acolo, nu alte persoane. Eram foarte suparata si ne`am certat groaznic. Atunci s`a sfarsit totul... Pe 27.05.2009. Astazi m`am intalnit din nou cu ea si am intrebat`o de ce a facut acele lucruri... ea mi`a spus ca era satula de minciuni si barfe... Pentru ca eu mai stateam si cu alte fete mai mari si cica o barfeau alea... In cele din urma am lasat totul balta... insa nu cred ca o voi uita vreodata... sau daca voi putea uita tot ce s`a intamplat. Dar stiu ca niciodata, nimeni nu ii va putea lua locul! Ce sa fac ca sa fie totul bine? Sa pot trece peste drama aceasta? Va rog, dati`mi niste sfaturi! :( Multumesc.
sHoPiA_EmOtsZioNaL
Postat pe 4 Iulie 2009 15:39
eu cred k ea era geloasa k uh umblai q pr tale mai mari.....
incearca sa iti gasesti o alta pr....niciodata nu se stie cand poti gasi o pr mai buna k ea....:*:*
mult succes in viata ji sa ai parte de multe bucuri...:*:*

Postat pe 4 Iulie 2009 16:28
sunteti mici amandoua dar daca e de la varsta asta e rautacioasa cu tine si vrea sa iti faca rau iti spun clar ca nu e prietena ta o sa te maturizezi si ai sa vezi ca prieteniile adevarate sunt al naibii de greu de gasit ...si daca petreci toata ziua cu cineva , mancati si dormiti impreuna asa nu inseamna ca iti e prieten cu adevarat ...cu un prieten adevarat poti sa nu te vezi cu lunile dar cand ai o problema grava e primul care iti sare in ajutor ....Asa ca astea sunt copilarii...dar iti doresc mai tarziu ca sa reusesti sa gasesti macar o prietena adevarata
Lorena26
Postat pe 4 Iulie 2009 19:27
eu cand am vazut denumirea topicului eram sigura ca l-a deschis un baiat deci am gresit
yumy
Postat pe 4 Iulie 2009 19:29
mai iubita da stai ca eu acum ti-am vizualizat profilul , tu cred ca plangi dupa fata aia ca esti emo si gasesti motiv de plans in orice Ce sunt descrierile alea la profilul tau ? "iubeste durerea , uraste viata si tot ce inseamna ea" trezeste-te fetito si nu mai sta pe intuneric
Lorena26
Postat pe 4 Iulie 2009 19:41
De la: Lorena26, la data 2009-07-04 19:41:37mai iubita da stai ca eu acum ti-am vizualizat profilul , tu cred ca plangi dupa fata aia ca esti emo si gasesti motiv de plans in orice Ce sunt descrierile alea la profilul tau ? "iubeste durerea , uraste viata si tot ce inseamna ea" trezeste-te fetito si nu mai sta pe intuneric


greierash_is_back
Postat pe 4 Iulie 2009 19:44
Drama este cand moare cineva,nu faptul ca ai descoperit ca cineva ti-a intrat pe hi5 si a sters nu stiu ce de acolo...
Cred ca prietena ta nu-ti era tocmai prietena daca nu ati mai reusit sa comunicati.Poti sa-ti faci alte prietene,viata nu se rezuma doar la o persoana care daca te-a dezamagit te face suferi asa mult si sa faci din asta o tragedie.Nu m-am uitat la profil,vad acolo o poza a unei fete emo-e f ok sa simti-emo-e legat de emotion,deci e ok sa ai feeling,dar nu inteleg moda "suferintei"-la varsta voastra -sincer-viata e asa usoara si frumoasa-dar voi nu vedeti asta.O sa realizezi cand vei fii adulta ,matura-ca toate "dramele " de acum sunt simple copilarii si mofturi.
Traieste-ti viata frumos,fii deschisa cu ceilalti si nu-ti pune toate sentimentele pe tava,tocmai pt a suferi mai putin in cazul in care o "prietena" te dezamageste!
luyyzz
Postat pe 23 Iulie 2009 11:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
motiv de ingrijorare... 8 De la: Ame_ly 23 Aprilie 2011 19:20
Sa raman alaturi de el sau nu ? merita ? ma iubeste ? 8 De la: naomi 11 Martie 2012 19:40
Treci peste! 15 De la: scorpio67 5 August 2009 16:08
Vreau sa stiu si parerea vostra. 10 De la: alyceee 5 Septembrie 2011 15:44
Ce sa fac ???? 15 De la: Richard_Oneil_1 11 Noiembrie 2013 21:12